جوانسازی پوست صورت در منزل + روش های کلینیکی

۰
(۰)

ما برای زیبا به نظر رسیدن و داشتن چهره‌ای زیبا تلاش می‌کنیم. لوازم بهداشتی مختلف نیز برای جوانسازی پوست ما تهیه می‌شوند. البته امروزه با گذشت زمان، بیشترین تغییر و اثر پیری در صورت دیده می‌شود؛ بنابراین بهتر است با استفاده از روش‌های جوانسازی پوست و جوانسازی صورت برای سلامت خود تلاش کنیم. برای رفع چین و چروک پوست و بازگشت جوانی با ما همراه باشید.

روش های جوانسازی پوست در منزل

برای داشتن پوستی سالم و شفاف، بهتر است از نکات خاصی پیروی کنیم. این نکات شامل استفاده از لوازم ‌آرایشی بهداشتی باکیفیت و اصول پاکیزگی پوست است. در ادامه به این روش‌ها و راه‌های حفظ جوانسازی پوست می‌پردازیم. البته پیشنهاد ما به شما این است که از لوازم آرایشی به ندرت استفاده کنید و ماسک‌های خانگی را به جای آن‌ها قرار دهید.

امروزه به خاطر مشاغل کاری گسترده و تعامل زیاد با ابزارهای فناوری، منابع گسترده‌ای برای افزایش دانش فردی وجود دارد. البته گاهی اوقات وجود تناقض‌های گفتاری و تجربه‌ای نیز می‌تواند تا حدودی گمراه‌کننده باشد؛ بنابراین بهتر است با رعایت اصول بهداشتی استاندارد، برای جوانسازی پوست خود تلاش کنیم.

به طور کلی روش های جوانسازی پوست به سه قسمت تقسیم می‌شوند:

 1. تهاجمی: جراحی های پلاستیک و زیبایی مانند لیفت پوست در این دسته قرار می‌گیرند.
 2. کم تهاجمی: روش هایی مانند هایفوتراپی، اندولیفت، تزریق چربی، تزریق بوتاکس و چربی در این دسته قرار می‌گیرند.
 3. غیر تهاجمی: استفاده از روش های خانگی و لوازم آرایشی و بهداشتی مانند کرم های ضد چین و چروک نیز در این دسته قرار می‌گیرند.

باید بدانید که روش های تهاجمی در عین حال که تاثیر خوب و ماندگاری روی پوست دارند؛ هزینه بسیار بالایی دارند و خطرات آن نیز زیاد است. روش های غیرتهاجمی در عین حال که هزینه پایینی دارند؛ اما تاثیر چندانی روی صورت ندارند و عوارض آنها نیز بسیار کم است. روش های کم تهاجمی عوارض کمی دارند و هزینه آنها نیز نسبت به روش های تهاجمی کمتر است. همچنین این نوع روش ها تاثیرات خوبی نیز روی صورت دارند.

دوری از نور خورشید

ارتباط زیاد با نور خورشید و در تماس بودن با نور مستقیم خورشید، باعث از بین رفتن شادابی پوست شما می‌شود. راننده‌های کامیون یکی از نمونه‌های رایج افرادی هستند. این افراد در مدت‌زمان طولانی در معرض نور خورشید قرار دارند. اگر به هر دلیل دچار چین و چروک پوست شدید، تزریق ژل و بوتاکس گزینه خوبی خواهد بود

مطلب پیشنهادی: معرفی بهترین دکتر بوتاکس.

بنابراین این‌گونه مشاغل بهتر است به محافظت از پوست خود بیشتر توجه کنند. وجود حفاظی برای پوست می‌تواند ساده‌ترین کمک‌کننده باشد. سایر افراد نیز در فصل تابستان طبق توصیه پزشکان بهتر است زیاد در معرض نور خورشید قرار نگیرند. تابش مستقیم اشعه بر پوست باعث لکه‌های فراوان و کاهش اثر مواد بهداشتی برای جوانسازی پوست می‌شود.

جوانسازی پوست با شست و شوی صورت

شستشوی منظم پوست

بهتر است با آگاهی از نوع پوست خود و مشورت با پزشک، روزانه در زمان‌های مشخصی به شستشوی پوست خود اقدام کنید. به این صورت که پوست‌های چرب نسبت به پوست‌های خشک و میانه دفعات شستشوی متفاوتی دارند. از سویی دیگر حتی مایع شستشوی خاص برای پوست‌های چرب و خشک نیز متفاوت است.

بنابراین حتماً با پزشک خود مشورت کنید تا از مواد بهداشتی مناسب برای شستشوی پوست استفاده کنید. استفاده از ماسک‌های بهداشتی یا میوه‌های مختلف و پر ویتامین نیز به جوانسازی پوست کمک می‌کند. مشورت با پزشک تا حدود زیادی می‌تواند از مشکلات بعدی جلوگیری کند؛ زیرا نوع صابون پیشنهاد شده برای شستشوی پوست برای افراد پوست خشک یا پوست چرب کاملاً متفاوت است.

جوانسازی پوست با خواب منظم

یکی از اصلی‌ترین راه‌ها برای حفظ جوانسازی پوست داشتن خواب منظم است. پوست ما در طول روز اشعه و فشارهای زیادی را تحمل می‌کند؛ بنابراین در شب و ساعت خاموشی بهتر است با آرامش بیشتری به خواب برویم تا امکان استراحت برای پوست را فراهم کنیم.

تاریک بودن اتاق‌خواب، آرامش و سکوت آن از اصلی‌ترین نکات برای داشتن خوابی راحت است. خواب شبانه‌روز برای بزرگ‌سالان بین ۶ تا ۷ ساعت است. داشتن خواب شبانه نیز برای تعادل سیستم بدن و تمرکز بیشتر در کارهای روزانه الزامی است.

جوانسازی پوست با داشتن تغذیه مناسب

تغذیه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. غذاهای بسیار تند و بسیار شور علاوه بر افزایش فشارخون و قند خون شما، باعث حذف شادابی پوست نیز می‌شود. غذاهای مصنوعی و شکلات‌های کارخانه‌ای نیز با داشتن مواد مصنوعی فراوان، برای سلامتی‌تان مضر هستند.

از سویی دیگر، خوردن زیاد فست فودها در هفته نیز باعث خستگی شدید بدن و جذب مواد غذایی ناسالم می‌شود؛ بنابراین حتماً با داشتن برنامه غذایی سرشار از ویتامین و پروتئین، به جوانسازی پوست خود کمک کنید. به این صورت، چهره‌ای بدون لکه و پوستی صاف خواهید داشت.

جوانسازی پوست با مصرف آب کافی

جوانسازی پوست با مصرف آب کافی

نوشیدن آب به میزان لازم در روز می‌تواند تا حدود زیادی به جوانسازی پوست شما کمک کند؛ زیرا روند خون‌رسانی نیز آسان‌تر شده و دفع مواد زائد از بدن راحت‌تر انجام می‌گیرد؛ بنابراین اگر شاغل هستید و سرکار می‌روید، مانند بانوان خانه‌دار عزیز، حتماً بطری آب برای مصرف روزانه در مقابل میزتان قرار دهید.

جوانسازی پوست و تغییر سبک زندگی

داشتن تغذیه مناسب و دوری از غذاهای فست فودی تنها بخشی از تغذیه مناسب و سالم است. غذاهای صنعتی و مصرف زیاد شکلات و شوری‌ها نیز باعث چروک و مشکلات پوستی می‌شوند؛ بنابراین حتماً سعی کنید سبک زندگی سالم‌تری برای خود انتخاب کنید. همه‌ی ما درآمد کافی داریم که به خرید هله‌هوله بپردازیم. ولی با خرید میوه و تنقلات سالم، سلامتی خود را برای چندین سال بیمه می‌کنیم.

جوانسازی پوست با محصولات آرایشی بهداشتی استاندارد

مخاطب این بخش فقط بانوان و دختران عزیز نیستند. امروزه آقایان نیز برای حفظ زیبایی پوستشان باید به شیوه‌ای درست برای پیرایش چهره‌ی خود استفاده کنند. بااین‌حال در ادامه توضیحاتی در این مورد بیان‌شده است. رعایت این نکات علاوه بر حفظ شادابی و طراوت پوست شما، میزان انرژی و انگیزه شما را نیز بیشتر می‌کند.

جوانسازی پوست با محصولات آرایشی بهداشتی

جوانسازی پوست با محصولات آرایشی متناسب با پوست

پزشک متخصص پوست در این زمینه می‌تواند کمک مفیدی برای شما باشد. با تعیین درجه خشکی یا چربی پوست شما، پزشک می‌تواند نمونه‌ای از لوازم‌آرایش بهداشتی مجاز را توصیه کند. زمان و میزان استفاده از این لوازم بهداشتی نیز ذکر می‌شود تا از خطرات بعدی جلوگیری شود.

مطلب پیشنهادی: معرفی بهترین کلینیک پوست در تهران

استاندارد بودن لوازم‌آرایشی با داشتن تاریخ انقضا و برچسب سلامت محصول تا حدود زیادی می‌تواند در انتخاب لوازم‌آرایشی مناسب برای حفظ سلامتی پوست موثر باشد. لوازم‌آرایشی بهداشتی ارزان‌قیمت و تاریخ گذشته باعث از بین رفتن روند جوانسازی پوست شما می‌شود.

لیزر اندولیفت

اندولیفت یکی از روش های کم تهاجمی است که جدیدا ابداع شده است. در این روش یک فیبر نازک را وارد پوست صورت می‌کنند. این فیبر به وسیله اشعه لیزر باعث تحریک کلاژن سازی پوست می‌شود و در نتیحه چربی های اضفه ذوب می‌شوند. به این صورت شاهد کاهش افتادگی پوست خواهیم بود.

مطلب پیشنهادی: معرفی بهترین دکتر اندولیفت

کاربردهای اندولیفت در جوانسازی پوست:

 • کمک به افزایش سفتی پوست گردن
 • کمک به کاهش چین و چروک
 • کاهش چربی های موضعی ناحیه غبغب
 • زاویه سازی صورت و فک

تزریق ژل

در این روش با تزریق ژل به لایه های مختلف پوست، باعث افزایش حجم ناحیه مدنظر می‌شویم. فیلرها به طور کلی به دسته موقت، نیمه دائمی و دائمی تقسیم می‌شوند. فیلرهای دائمی و نیمه دائمی به دلیل خطرات بسیار زیادی که داشتند؛ دیگر در هیچ کجا استفاده نمی‌شوند. بهترین فیلر برای تزریق فیلرهای موقت هستند. از کاربردهای تزریق ژل در جوانسازی پوست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پر کردن خط خنده، خط اخم، چین های دور چشم و چین های دور لب
 • افزایش حجم در قسمت بالایی و پایینی لب

تزریق بوتاکس

یکی از محبوب ترین روش های جوانسازی پوست در جهان تزریق بوتاکس می‌باشد. بوتاکس در واقع یک نوع سم است که به محض تزریق باعث فلج شدن عضلات صورت می‌شود. در نتیجه چین و چروک های صورت تا حد زیادی از بین می‌رود. انجام این روش در یک کلینیک استاندارد، یکی از مطمئن ترین روش ها در جوانسازی پوست است. از کاربرد های تزریق بوتاکس در جوانسازی پوست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باعث بالا رفتن گوشه های لب می‌شود.
 • به ابروها شکل می‌دهد.
 • باعث برطرف شدن خطوط دور چشم و دور لب می‌شود.

جوانسازی پوست و مراجعه منظم به پزشک متخصص

وجود دانش طبی تجربی بین پزشکان طب سنتی تا حدودی می‌تواند در این زمینه مفید باشد؛ اما چون این دانش بر اساس تجربه است بهتر است تحت نظر پزشک متخصص پوست نیز باشید.با گذشت زمان و افزایش سن پوست ما ناخودآگاه پیر می‌شود اما می‌توان تا حدودی این زمان را به تعویق انداخت. امتحان کردن مواد آرایشی مختلف بر روی پوست دست و صورت تنها باعث خسارت‌های جبران‌ناپذیر خواهد بود.

کلام پایانی

با رعایت نکات ذکر شده و رعایت کردن روند بهداشتی برای سلامت پوست، می‌توانید به جوانسازی پوست خود کمک کنید. مشورت با پزشکی حرفه‌ای و کار بلد نیز تا حدود زیادی راه را برایتان آسان می‌کند؛ بنابراین برای جوانسازی پوست خود با برنامه‌ای دقیق و حرفه‌ای شامل روش سبک زندگی سالم و استفاده از لوازم‌آرایشی بهداشتی استاندارد اقدام کنید.

فایل pdf مقاله جوانسازی پوست

افراد سیگاری نیز میتوانند اقدام به جوانسازی پوست کنند؟

بله، اما این افراد باید به این نکته توجه کنند که چند روز قبل و بعد از انجام روش جوانسازی از مصرف سیگار و قلیان پرهیز کنند.

آیا جوانسازی پوست عوارض دارد؟

در صورتی که فرد برای انجام جوانسازی صورت به بهترین پزشک زیبایی مراجع کند و مراقبت های قبل و بعد از آنروش را رعایت کند دچار عارضه ای نخواهد شد.

رایج ترین روش جوانسازی پوست چیست؟

به دلیل اینکه هر روش جوانسازی مزیت های خاص خود را دارد و برای درمان مشکل خاصی استفاده میشود،نمیتوان اعلام کرد بهترین روش کدام است.

بهترین روش جوانسازی پوست چیست؟

فرد پس از مراجعه به کلینیک به کلینیک زیبایی و بیان انتظارات خود از انجام جوانسازی و معاینه پزشک بهترین روش درمانی به بیمار گفته میشود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز رای ثبت نشده است.

آمنه ابراهیمی

آمنه ابراهیمی هستم مترجم متون در زمینه سلامت پوست و مو و مسائل مربوط به زیبایی. حدود 5 سال در زمینه تولید محتوا به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی مشغول به فعالیت هستم. جدیدترین روش های زیبایی و درمانی که در سراسر دنیا منتشر می شود را با علاقه دنبال میکنم. آنها را ترجمه میکنم و در قالب محتواهای متنی درمیآورم و در اختیار شما عزیزان قرار میدهم. ممنون میشم محتواهای بنده را مطالعه کنید و نظرات خودتون را در قالب کامنت با من به اشتراک بزارید.

نوشته های مشابه

۱۵ دیدگاه

 1. سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من یه سوال داشتم می خواستم بدونم بهترین روش و ماندگارترین روش برای جوانسازی پوست صورت به توصیه شما برای یک خانم ۵۰ساله کدام روش است؟

  1. سلام وقت شما بخبر
   به طور قطعی نمی توان گفت که کدام روش بهترین است، ایتدا باید مشکل پوستی شما مشخص شود و بعد از آن بهترین روش متناسب با مشکل شما توسط پزشک معالج تعیین گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *