banner
معرفی بهترین پزشک ها

معرفی بهترین جراح بینی در تهران

جراحی بینی یا رینوپلاستی (Rhinoplasty) یک عمل زیبایی است که در دنیا رواج پیدا کرده و توجه افراد زیادی، مخصوصا خانم ها را به خود جلب کرده است. اما اینگونه سوالات نظیر بهترین جراح بینی در تهران چه کسی است؟ چالشی بزرگ برای مراجعان جراحی بینی می‌باشد. ما در این مقاله قصد داریم چند جراح متخصص در زمینه ی عمل بینی به شما معرفی کنیم و توضیحات مختصری در رابطه با عمل بینی خدمت شما عزیزان شرح دهیم. پس با ما همراه باشید.

دلایل زیادی وجود دارند که توجیه جراحی بینی را ممکن می‌سازند. مشکلات تنفسی، ارثی، شکستگی و … می‌توانند از این دلایل باشند. اما باید به نکاتی توجه داشت که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

پیدا کردن بهترین جراح بینی در تهران اولین اقدامی است که مراجع باید به آن توجه داشته باشد. از آن جایی که هزاران جراح متخصص در زمینه عمل بینی ظهور کرده اند و روزانه تعداد زیادی مراجع را زیر تیغ جراحی خود عمل می‌کنند، انتخاب بهترین جراح بینی در تهران برای مردم سخت شده است. شما در این انتخاب (انتخاب جراح) ، باید به نکات خیلی مهمی توجه داشته باشید. نکاتی از قبیل:

 • داشتن سابقه ای درخشان و دانش کافی.
 • سنجیدن کیفیت عمل زیبایی با سوال کردن از مراجعان قبلی و جست‌جو کردن در فضاهای مجازی.
 • خوش رو و خوش رفتار بودن جراح و تیمش.
 • پزشک متخصص باید در یک نگاه، درخواست یا مشکل شما را متوجه شود.
 • جراح باید بنا به درخواست و سلیقه بیمار، بینی او را جراحی کند.
 • مکانی که شما برای ویزیت یا جراحی شدن انتخاب می‌کنید (مطب یا کلینیک) باید مناسب باشد.
 • به بهترین و صادقانه ترین شکل ممکن مشاوره شدن.

این نکات باعث می‌شود شما زودتر و بهتر به انتخاب نهایی خود دست پیدا کنید و در واقع حس اطمینانی به شما دست می‌دهد تا مطمئن شوید بعد از عمل نتیجه دلخواه را کسب خواهید کرد.

بهترین جراح بینی در تهران

نکاتی که باید قبل از انتخاب جراح بینی بدانید

قبل از اینکه بخواهید به پزشک مراجعه کنید، باید اطلاعاتی راجع به بینی خود داشته باشید. بینی ها دو نوع اند: بینی گوشتی و بینی استخوانی. بینی گوشتی معمولا غضروف نرمی دارد در صورتی که بینی استخوانی از غضروفی سخت و مقاوم تشکیل شده است. از مشکلات بینی استخوانی می‌توان به: پلیپ، بزرگ بودن سوراخ ها و قوز استخوان بینی اشاره کرد.

نکته دیگر «آمادگی داشتن برای جراحی بینی» است. مثلا: عدم داشتن استرس، آمادگی رو به رو شدن با چهره ی جدید و متفاوت و … . همچنین، باید در نظر بگیرید که آیا کاندید مناسبی برای انجام جراحی بینی هستید یا خیر؟ که ما به این سوال شما پاسخ داده ایم:

 • افرادی که سن مناسب دارند؛ به طوری که متوجه شوند دیگر رشدی در صورتشان نخواهند داشت (دختران بعد از ۱۶ سالگی و پسران بعد از ۱۸ سالگی)
 • افرادی که مشکلات تنفسی، شکستگی و غیره دارند این عمل را انجام دهند.
 • افرادی که دخانیات را قبل از عمل جراحی کنار گذاشته باشند.
 • افرادی که از سلامت کامل بهرمند هستند.

تکنیک‌های جراحی بینی

برای جراحی بینی، پزشک دو روش را پیش رو دارد:

 • عمل بینی باز
 • عمل بینی بسته

عمل بینی باز

در این روش، جراح دسترسی بهتر و راحت تری به غضروف و استخوان بینی دارد؛ به طوری که یک برش روی غضروف (نوک به بالا بینی) که بین دو سوراخ بینی قرار دارد، زده شده و از نوک بینی، پوست بلند می‌شود و در نهایت تغییرات روی غضروف اعمال می‌شود. این روش برای افرادی که در بینی انحراف یا کجی دارند مناسب است. لازم به ذکر است، بعد از جراحی با این روش، تنها زخم کوچکی روی بینی می‌ماند که به مرور زمان ترمیم خواهد شد.

عمل بینی بسته

در این روش، دیگر برشی ایجاد نمی‌شود و جراح فقط با یک سری دستگاه مخصوص، پوست بینی را بالا نگه داشته و عمل را انجام می‌دهد. مدت زمان این جراحی کوتاه است و بعد از عمل، تورم به خصوصی روی بینی شکل گرفته نخواهد شد.

مقایسه عمل جراحی باز و عمل جراحی بسته

امروزه بیشتر جراحان بینی از روش عمل جراحی باز استفاده می‌کنند، به این دلیل که وسعت کاری بیشتری دارند و می‌توانند نتیجه خوب و مطلوبی برای بیمار رقم زنند. در طرف دیگر روش عمل جراحی بسته وجود دارد، این متد با اینکه زمان‌بر نیست و تورم و زخم روی نوک بینی ایجاد نمی‌کند، ممکن است نتیجه چندان خوبی به همراه نداشته باشد. از همین رو، جراحان کمتر از این روش استفاده می‌کنند.

مدل های عمل جراحی بینی

با روی کار آمدن مدل های گوناگون جراحی بینی، مراجعان در انتخاب مدل ها دو به شک می‌شوند که به عنوان مثال، کدام مدل به چهره شان می‌آید. اینجاست که با انتخاب بهترین جراح بینی در تهران، می‌توان این مشکل را به راحتی حل کرد. مدل های عمل جراحی بینی عبارتند از: عمل جراحی طبیعی، عمل جراحی فانتزی و عمل جراحی نیمه فانتزی.

عمل جراحی بینی طبیعی

این مدل، هم در خانم ها رایج است و هم در آقایان. در عمل جراحی طبیعی، همانطور که از اسم آن مشخص است به صورت کاملا طبیعی انجام می‌شود؛ یعنی فقط نواقص بینی رفع می‌شود، طوری که کسی متوجه عمل شما نخواهد شد. مزایای عمل جراحی بینی طبیعی:

 • صاف بودن تیغه بینی.
 • تنفس راحت.
 • مناسب برای بینی های گوشتی و استخوانی.
 • طبیعی و متقارن بودن پره های بینی.

جراح بینی در تهران

عمل جراحی بینی فانتزی

در این مدل، بینی به صورت عروسکی درمی‌آید و قوس بالایی نیز دارد. همچنین بینی بسیار کوچیک خواهد شد و باعث اختلال در نفس کشیدن می‎شود. این مدل برای افرادی مناسب است که بینی های استخوانی دارند.

عمل جراحی بینی نیمه فانتزی

ترکیبی از مدل طبیعی و فانتزی است. خانم ها بیشتر این مدل را می‌پسندند. قوس کمی روی بینی ایجاد می‌شود و ضخامت بینی متوسط است. مشکلی هم در تنفس فرد ایجاد نمی‌کند.

مراحل جراحی بینی در تهران

 • بی‌هوشی موضعی یا کامل.
 • بنا به روش انتخاب شده، برش روی غضروف ایجاد می‌شود.
 • اعمال تغییرات روی بینی.
 • برگردوندن پوست روی بینی و بخیه زدن.
 • گچ گرفتن بینی.

چند نکته بعد از عمل جراحی بینی

نگران برگشت بینی خود بعد از عمل نباشید مخصوصا اگر بینی شما از نوع استخوانی بوده است. برای اینکه نتایج مطلوبی از عمل بینیتان بگیرید، باید مواردی چون: فشار نیاوردن به بینی، چسب زدن، درست خوابیدن و غیره را رعایت کنید.

معرفی بهترین جراح بینی در تهران

دکتر جاودانی

دکتر علی جاودانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران و آمریکا

امتیاز
۵/۵

اطلاعات تماس با دکتر جاودانی

تلفن :

شماره همراه :

وبسایت :

آدرس :

تهران، بلوار فرحزادی، روبروی اریکه ایرانیان، کوچه عباسی اناری، انتهای کوچه پلاک ۵۱، واحد ۲۱

شبکه‌های اجتماعی :

دکتر علی جاودانی دارای مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و ترمیمی

ایشان دوره پزشکی عمومی (دوره ۷ساله)، بورد تخصصی جراحی (دوره ۴ساله) و بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی (دوره ۳ساله) خود را در دانشگاههای علوم پزشکی شیراز و دانشگاه علوم پزشکی ایران با رتبه ممتاز پشت سرگذاشته اند و در حال حاضر عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و انجمن راینولوژی آمریکا می باشند.
درصد بالای نمونه های موفق عمل های ایشان به علت در اولویت قرار داشتن سلامت بیمار، وضعیت تنفسی، مشاوره صادقانه، تمرکز بالا در تناسب بینی با شاخص های آناتومیک صورت و همچنین سن و جنس بیمار می باشد.
تمامی مراحل پروسه جراحی اعم از مشاوره قبل از عمل و آنالیز ، عمل جراحی و ویزیتها و مراقبت های بعد از عمل و آموزشها مشخصا توسط خود ایشان انجام شده که طبعا این مسئله تاثیر مثبتی بر درصد رضایت مندی بالای نتجیه اعمال جراحی ایشان داشته‌است.

برای درج آگهی در لیست فوق با ما تماس بگیرید.

لیست بهترین جراحان بینی در تهران

رتبه بندی کلینیک های زیبایی براساس تعداد خدمات ارائه شده، دستگاه ها و نظرات کاربران به ترتیب در ادامه آورده شده است:

کلینیک

خدمات

آدرس

شماره تماس

 دکتر محمد‌رضا مریدزاده

تهران، صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، بلوار اباذر

۰۹۰۵۱۴۸۸۴۵۹

دکتر امیرحسین محمدی‌مفرد

تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، بعد از بلوار اباذر، نرسیده به مهران، پلاک ۷۷، ساختمان آرمیتا، واحد ۱

۰۹۲۱۵۲۵۶۷۵۵

دکتر کتایون انصاری

تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، نرسیده به مرزداران، نبش خیابان عرب حسینی، ساختمان بانک رسالت، پلاک ۵۳، واحد۳

۰۲۱۴۴۲۷۷۶۰۸

دکتر احمدعلی رجب‌پور

تهران، دهکده المپیک

۰۹۱۲۰۶۰۰۴۰۷

دکتر شاهین کریمیان

تهران، میدان ونک، کوچه صانعی، پلاک ۱۹

۰۹۱۲۳۰۸۳۹۷۹

دکتر خدیجه جمشیدی

تهران، میدان ونک، گاندی شمالی، خیابان صانعی غربی، پلاک ۱۹، طبقه ۳، واحد ۸

۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹

دکتر آرش نجف بیگی

تهران، جردن، بالاتر از تقاطع حقانی، خیابان کیش، پلاک ۴۵، طبقه چهارم شرقی، واحد ۷

دکتر محمدحسین طاهریان

تهران، میدان ونک، خیابان ونک، نرسیده به چهارراه کار و تجارت، رو به‌روی داروخانه، ساختمان نور، پلاک ۳۲، واحد ۱۶

دکتر امید ابراهیمی

تهران، خیابان ولیعصر، پاین تر از میدان ونک، روبروی بیمارستان دی، خیابان دوم گاندی، پلاک ۸، واحد ۱

دکتر روژینا بشارتی زاده

خ ولیعصر نرسیده به میدان ونک

نتیجه‌گیری

تنها راه حلی که می‌تواند تغییرات دلخواه شما را روی بینیتان اعمال کند، جراحی است. پس هرگز گول تبلیغات عمل بینی بدون جراحی را نخورید. برای اینکه بهترین نتیجه را از عمل زیبایی بینی بگیرید، نیاز به مشاوره با متخصصین حرفه‌ای و ماهر دارید. ما در این مقاله ۱۰ تن از جراحان ماهر ایران و تهران در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی را به شما معرفی کردیم تا انتخاب را برایتان آسان‌تر کرده باشیم. شما با مراجعه به هریک از این متخصصین، می‌توانید نتایج ایده‌آل و مطلوبی از عمل بین خود، بگیرید.

۴.۸/۵ - (۲۶ امتیاز)

۶ دیدگاه

  1. سلام و درود. دوره نقاهت عمل بینی معمولا چهار تا پنج روز است؛ همچنین طول دوره ماندن پانسمان روی بینی نیز با توجه به روند عمل و تشخیص جراح زیبایی، معمولا بین یک هفته تا ۱۰ روز است.

  1. سلام دوست عزیز ویکی درمان
   بسته به نوع سیستم ایمنی در بدن هر فرد، زمان از بین رفتن کبودی‌ها متغیر است اما حدودا ۳ تا ۴ هفته زمان میبرد. پیشنهاد میکنیم برای بهبود سریعتر از آب کرفس استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید