عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی یکی از عمل های زیبایی پر طرفداری است که با انگیزه تغییر شکل بینی، بهبود تنفس و یا هر دو انجام می شود. تغییرات احتمالی که جراح می تواند از طریق عمل بینی استخوانی در بینی شما ایجاد کند شامل موارد زیر است:

 •       صاف کردن تیغه بینی و برداشتن قوز
 •       کوچک و قرینه کردن سوراخ های بینی
 •       تغییر در اندازه بینی
 •       تغییر شکل نوک بینی
 •       بهبود مشکلات تنفسی

هنگام مشاوره با جراح بینی، جراح سایر ویژگی های صورت، پوست بینی نوع بینی و مواردی را که می خواهید تغییر دهید، در نظر می گیرد. اگر شما کاندید جراحی هستید، جراح شما متناسب با ویژگی ها و نوع بینی شما نوع جراحی را انتخاب می کند. مثلا اگر بینی شما استخوانی باشد جراح برای عمل بینی استخوانی برنامه ریزی می کند.

قسمت فوقانی ساختار بینی استخوانی است و قسمت پایین آن غضروف است. جراحی زیبایی بینی می تواند تغییراتی در استخوان، غضروف، پوست یا هر سه مورد ایجاد کند. همه اینها بسته به نوع بینی شما و تکنیکی که جراح تشخیص می دهد انجام می شود.

عمل بینی استخوانی برای انحراف بینی

چه بینی هایی نیاز به عمل بینی استخوانی دارد؟

به طور کلی بینی ها به دو دسته بینی استخوانی و گوشتی تقسیم می شود. بینی هایی که دارای غضروف ها و استخوان های محکمی است و معمولا دارای یک قوز و برآمدگی بر روی تیغه بینی است در دسته بینی استخوانی قرار می گیرند. همچنین پوست این نوع بینی نازک است و این یکی از نکاتی است که عمل جراحی برای این نوع بینی را راحت تر میکند.

ویژگی عمل بینی استخوانی چیست؟

اگر با توجه به مواردی که بیان شد و تشخیص پزشک مشخص شد که بینی شما استخوانی است باید به شما تبریک بگوییم، زیرا عمل بینی استخوانی چالش های کمتری نسبت به عمل بینی گوشتی دارد و نتیجه مطلوب تری در نهایت حاصل می شود. البته ناگفته نماند که انتخاب یک جراح حاذق در این امر بسیار مهم است.

از آنجایی که بینی های استخوانی دارای ساختاری بسیار محکم هستند قابلیت اعمال تغییرات گسترده بر روی آن وجود دارد، بینی های استخوانی را می توان به انواع مدل های فانتزی، طبیعی و نیمه طبیعی عمل کرد و به نتایج خوبی دست یافت. نکته مهم این است که به دلیل ویژگی های گفته شده ای که بینی استخوانی دارد احتمال برگشت آن بعد از عمل تقریبا صفر است.

چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل بینی استخوانی هستند؟

افرادی کاندیدای مناسبی برای عمل بینی استخوانی هستند که به طور واقع بینانه و بر اساس تصمیمات شخصی که هر فرد برای خود می گیرد درصدد انجام آن برآمده باشد. به بیان دیگر شما باید این کار را برای خود انجام دهید، نه اینکه خواسته های شخص دیگری را برآورده کنید یا سعی کنید متناسب با معیار های زیبایی که از بیرون به شما تحمیل شده است خود را تغییر دهید.

بنابراین شما می توانید کاندیدای مناسبی برای عمل بینی استخوانی باشید در صورتی که:

 •       شما یک چشم انداز مثبت و اهداف واقع بینانه ای برای بهبود ظاهر خود در ذهن دارید.
 •       مراقبت های بعد از عمل را تا ماه ها بعد به خوبی انجام می دهید.
 •       رشد صورت شما کامل شده است.
 •       از نظر جسمی سالم هستید.
 •       سیگار نمی کشید.

هزینه جراحی بینی استخوانی چقدر است؟

هزینه عمل بینی استخوانی بر اساس مواردی مثل تجربه جراح، نوع روش استفاده شده و موقعیت جغرافیایی مطب متغیر است شما برای تعیین هزینه نهایی باید با جراح خود صحبت کنید. در ادامه مواردی که در تعیین هزینه جراحی تاثیر گذار است را برای شما بیان کرده ایم:

 •       هزینه های بیهوشی
 •       هزینه های بیمارستان یا مرکز جراحی
 •       آزمایش های پزشکی
 •       لباس های بعد از جراحی
 •       نسخه های دارویی
 •       حق الزحمه جراح

هنگام انتخاب جراح پلاستیک برای انجام عمل زیبایی بینی، به یاد داشته باشید که تجربه جراح و راحتی شما با او به اندازه هزینه نهایی جراحی مهم است، پس در انتخاب جراح خود بسیار دقت کنید.

قبل و بعد از عمل بینی استخوانی

آیا جراحی زیبایی بینی تحت پوشش بیمه درمانی قرار می گیرد؟

جراحی های زیبایی به طور کلی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد اما در صورتی که جراحی بینی به علت انسداد مجاری تنفسی باشد و برای بهبود عملکرد تنفس صورت گیرد ممکن است تحت پوشش بیمه قرار گیرد. این امر نیاز به بررسی دقیق دارد تا علت اختلال تنفس شما تأیید شود و مجوز بیمه برای شما صادر شود.

عوارض عمل بینی استخوانی چیست؟

درد در ناحیه بینی، تورم در اطراف چشم و بینی، کبودی زیر چشم و صورت، آبریزش بینی و موارد دیگر از عوارض عمل بینی استخوانی می‌باشد.

قیمت عمل بینی استخوانی چقدر است؟

قیمت عمل بینی استخوانی تحت تاثیر عوامل زیادی است که هر کدام هزینه جداگانه‌ای دارد، مثل: هزینه جراح، هزینه پزشک بیهوشی، هزینه کلینیک یا بیمارستان، هزینه داروها و آزمایشات مختلف و موارد دیگر.

بهترین مدل عمل بینی استخوانی کدام است؟

باید گفت که ما هیچگاه بهترین مدل بینی استخوانی نداریم چرا که انتخاب مدل بینی به شرایط فردی، آناتومی بدن، فرم ظاهری صورت و موارد دیگر بستگی دارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.