ماسک صورت پیل اف چیست؟ + معرفی انواع آن

ماسک صورت پیل اف به ماسک هایی که خاصیت لایه برداری و تمیز کننده پوست هستند گفته می شود. معمولا این ماسک ها به صورت مایع هستند و بعد از مصرف آنها خشک می شوند. در حین برداشتن ماسک از روی پوست هر لایه مرده و آلودگی ها کنده می شود. ماسک صورت پیل اف عارضه های پوستی را از شما دور می کند و بهترین ماسک برای شادابی و جوانسازی پوست است.

خواص ماسک صورت پیل اف

ماسک صورت پیل اف

ماسک صورت پیل اف با از بین بردن لایه های مرده پوست به ما پوستی صاف و درخشان می بخشد. یکی از ویژگی های ماسک صورت پیل اف ضد پیری بودن ان است که باعث جوانسازی پوست است.

بهترین ماسک برای پوست صورت ماسک هایی با مواد ارگانیک و طبیعی است مانند انتی اکسیدان و زغال است.

مزایای استفاده از ماسک صورت پیل اف

 • از بین بردن آلودگی های پوست: ماسک های صورت پیل اف خاصیت لایه برداری دارند. در اصطلاح بعد از استفاده از ماسک صورت پیل و اف و بعد از لایه برداری پوست شما نفس می کشد و حس شادابی و طراوت خواهد داشت.
 • کم شدن چین و چروک: بعد از، از بین رفتن لایه های مرده پوست لایه های زنده و جوان بر روی پوست ظاهر می شود.
 • کاهش غده های چربی پوست: در پوست های چرب شاهد رشد و عملکرد سریع غده های چربی هستید. ماسک صورت پیل اف چربی اصافه پوست شما را می گیرد و باعث بسته شدن منافذ پوست شما می شوند در نتیجه فعالیت غده های چربی پوست به شدت کاهش پیدا می کند.
 • نرمی و صافی موهای زیر پوست: در صورت بانوان پوست های ریز کرک مانندی مشاهده می شود. بعد از مدتی امکان دارد این کرک های ریز حالت وز به خودشان بگیرند. ماسک صورت پیل اف این کرک ها را از بین نمی برد اما باعث لطافت و نرمی این کرک ها می شود.
 • آبرسانی پوست: آبرسانی پوست از خشکی و التهاب پوست جلوگیری می کند. برای کسانی که در آب و هوای خشک زندگی می کنند این موضوع بیشتر حائز اهمیت است. ماسک های صورت پیل اف باعث رطوبت رسانی به پوست و با طراوت کردن آن می شود.
 • از بین بردن التهاب پوستی: مشاغل بیرون از خانه خصوصا در شهرهای شلوغ خطر در معرض آلودگی قرار گرفتن را افزایش می دهد. غیر از اسیب های جسمی این الودگی ها بر روی پوست می نشینند. آلودگی باعث التهاب و خستگی پوست می شود. ماسک صورت پیل اف باعث شادابی و کاهش و در نتیجه از بین بردن التهابات پوست شما است.

دلایل استفاده از ماسک پیل اف

انواع ماسک صورت پیل اف

 • ماسک آبرسان: ماسک هایی که در ترکیب آنها از هیالورانیک اسید، سرامید، گلیسیرین و اسکوالان استفاده شده باشد. باعث ایجاد رطوبی بر روی پوست با استفاده از ماسک صورت پیل اف می شود.
 • ماسک ضدجوش: ماسک صورت پیل اف که بیشتر از اسید سالیسیلیک است باعث کنترل غدد چربی و کنترل کردن آن می شوند. در نتیجه تعداد جوش آکنه بر روی پوست صورت کم می شود.
 • ماسک ضدچروک: ماسک صورت پیل اف که بسیار ویتامین c و ویتامین E دارد برای چین و چروک و درمان آنها بسیار مفید است.

انواع ماسک صورت پیل اف از نظر ساختار

 • ماسک های کرمی: ماسک های پیل اف کرمی برای پوست های خشک و معمولی بسیار مناسب هستند. ماسک های کرمی بسیار روغن و مواد رطوبت کننده دارند. استفاده از ماسک های کرمی باعث شادابی پوست های جوان و رطوبت رسانی آنها می شود. بعضی از این ماسک های کرمی دارای هیالورانیک اسید هستند و باعث رطوبت بیشتری می شود.
 • ماسک های خاک رس: معمولا توصیه شده است ماسک های خاک رس را برای از بین بردن آلودگی های پوستی استفاده کنند. ماسک های خاک رس پوست را شاداب می کنند و پربی زدایی انجام می دهند. همچنین آبرسانی به پوست را انجام می دهند.
 • ماسک های ژله ای: ماسک های زله ای معمولا برای پوست های خشک و حساس توصیه می شود. ماسک های ژله ای اغلب دارای کلاژن و آنتی اکسیدان بسیاری هستند. ماسک های پیل اف ژله ای آبرسانی به صورت عمیق را انجام می دهند.
 • ماسک نقابی: ماسک های مقابی مانند یک نقاب بر روی صورت هستند و همچنین این ماسک ها قیمت بسیار مناسبی دارند.
 • ماسک های لایه بردار: ماسک صورت پیل اف لایه بردار وظیفه از بین بردن سلول های مرده را به عهده دارند. این ماسک ها به علت لایه بردار بودنشان باعث خشکی پوست می شوند. بهتر است بعد از شست و شو با آب ولرم این ماسک ها از مرطوب کننده استفاده کنید.

انواع ماسک صورت پیل اف

مطلب پیشنهادی: بهترین کلینیک بوتاکس

نکات مهم در استفاده از ماسک صورت پیل اف

قبل از استفاده از این ماسک ها روی تکه ای کوچک از دستتان آن را تست کنید و در صورت عدم علائم از آن استفاده کنید. بهتر است قبل استفاده از ماسک صورت پیل اف، صورت خود را بشویید. ماسک صورت پیل اف باید به صورت یکدست و کامل بر روی پوست باشد. ترکیبات ماسک را به هیچ عنوان به دهان و چشمان خود نزدیک نکنید و از زیر گودی زیر چشم شروع به پخش آن کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.