خدمات مو

کاشت ابرو طبیعی و دائمی

برای داشتن چهره‌ای زیبا، داشتن ابروهای پهن و خوش فرم نقش به‌سزایی دارد. اخیراً به هر سایت و مجله‌ای که نگاه کنید، مدل‌ها و افراد مشهور، ابروهای پر و ضخیمی دارند که دارای محبوبیت خاصی نیز می باشند. علاوه بر آن، ابروهای طبیعی و پرپشت، تاثیر زیادی بر زیبایی افراد دارد. این موضوع تقاضا را برای کاشت ابرو را افزایش می دهد. کسانی که ابروهای نازکی دارند و یا به مرور زمان ابروهای آن ها کم پشت و نازک می شود، بهتر راه مقابله با چنین شرایطی، پیوند طبیعی ابرو اقدام می باشد. اما داشتن اطلاعات جامع و کافی برای انجام هر کاری در زمینه زیبایی، شرط اصلی برای انجام آن به شکل درست می باشد. در این مقاله از ویکی درمان هر آنچه که باید درباره کاشت طبیعی ابرو، عوارض آن، مزایا و مراقبت های قبل و بعد از آن بدانید، بیان شده است.

روش های انجام کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو، دائمی ترین روش برای مقابله با ریزش ابروها می باشد. همچنین، روش های متفاوتی در پیوند ابرو، مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله این موارد عبارت است از:
 • کاشت ابرو به روش FIT

کاشت ابرو به روش fit، این روش، برگرفته از همان روش کاشت مو به روش fit می‌باشد که یک تکنیک جراحی می باشد که در آن موی فرد (فولیکول های مو) از پشت سر برداشته شده و به ابرو پیوند داده می شود. از مزایای روش FIT می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • شکل‌دهی و پرپشتی مو به صورت دائم.
 • استفاده از این روش می تواند ظاهری کاملا طبیعی برای ابروها به ارمغان آورد.
 • سرعت انجام این روش بالا است.
 • تعداد پیوند بالایی در این روش امکان‌پذیر است.
 • جای بخیه بر روی پوست سر باقی نمی ماند.
 • کاشت ابرو به روش FUT

در این روش، یک برش حدود ۸ سانتی از پوست پشت سر فرد ایجاد می‌شود و سپس همان موها را در ابرو پیوند می زنند. رشد این موها در ابرو سبب پرپشتی ابروها خواهد شد. همان طور که احتمالاً حدس زده اید، این روش بسیار تهاجمی بوده و عوارض بعد از آن نسبت به سایر روش ها، بسیار بیشتر است.
 • کاشت ابرو به روش FUE

در این روش برای برداشت گرافت های مو، نیازی به ایجاد زخم های عمیق به همراه بخیه نیست. در این روش با استفاده از میکروسکوپ تعداد مورد نیاز مو برداشته شده و به ناحیه مورد نظر پیوند زده می شود. در نتیجه دوره نقاهت بعد از جراحی با درد کمتری همراه خواهد بود و نتیجه طبیعی تر است.
 • کاشت ابرو به روش SUT

این شیوه بهترین روش برای پیوند طبیعی ابرو است. چرا که در آن از تجهیزات تمام اتوماتیک برای برداشت گرافت های مو استفاده می‌شود. در نتیجه، ریسک آسیب دیدن فولیکول های مو چه هنگام برداشت و چه هنگام کاشت بسیار کم است. بعلاوه سرعت انجام این جراحی بسیار بالا است. پس می توان گرافت های بیشتر، با تراکم بیشتر برداشت و کاشت را انجام داد. مطلب پیشنهادی: تفاوت و شباهت های کاشت مو و ابرو چیست؟

کاشت ابرو مناسب چه کسانی است؟

به طور کلی افرادی که شرایط زیر را دارند، برای کاشت ابرو می توانند اقدام کنند:
 • کسانی که به طور مادرزادی و ژنتیکی ابروهای نازک یا کم‌پشتی دارند.
 • افرادی که از شکل، حالت یا فرم ابروهای خود رضایت ندارند.
 • کسانی که به علت آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی و موارد دیگر، همه یا قسمتی از ابروی خود را از دست رفته داده یا می‌خواهند جای زخم یا بخیه‌ای در آن ناحیه را بپوشانند.
 • کسانی که به علت یک بیماری زمینه‌ای یا بیماری‌های پوستی، ابروهایشان دچار ریزش مو شده ‌است.
 • خانم‌هایی که به دلیل برداشتن بیش از حد ابروها، دچار نازکی یا کم‌پشت شدن ابرو شده‌اند.
 • خانم‌هایی که ابروهای خود را تتو کرده یا هاشور زده‌اند و می‌خواهند ظاهر ابروها طبیعی‌تر به نظر برسد.

کاشت ابرو به چه افرادی توصیه نمی شود؟

باید به این نکته توجه نمود که با وجود همه مزایایی که کاشت ابرو دارد، به بعضی از افراد در شرایط خاصی کاشت ابرو توصیه نمی شود. کاشت ابرو در شرایط زیر به افراد توصیه نمی شود:
 • افرادی که به بیماری آلوپسی آره آتا مبتلا هستند.
 • افرادی که دارای مشکلات انعقاد خون هستند.
 • افرادی که آلوپسی توتالیس (ریزش موی کامل سر) یا آلوپسی یونیورسالیس (ریزش موی کامل بدن) دارند.
 • افرادی که به بیماری تریکوتیلو مانیا (اختلال موکنی) مبتلا هستند.
 • افرادی که سابقه عوارض شدید به جراحی های زیبایی را داشته اند.
نکات کلیدی در کاشت ابرو

نکات مهم که باید در کاشت ابرو به آن توجه کرد!

نکات کلی وجود دارد که پزشک باید حتما قبل و در هنگام کاشت ابرو به آن توجه کند. از جمله این موارد، عبارت است از:
 • خواب و رویش ابرو

ابرو به سه بخش سر، تنه و دم تقسیم می شود که جهت رویش مو و تراکم آن در هر یک از آنها با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال جهت رشد موهای دم ابرو، معمولا افقی خواهد بود و با افزایش سن فرد کم پشت‌تر خواهد شد. بیشتر بخوانید: هزینه و مزایای لیفت ابرو
 • رشد موهای ابرو و زاویه آن

موهای ابرو به صورت افقی رشد می کنند. این در حالی است که موهای سر به صورت عمودی رشد می کنند. این نکته ای است که برای طبیعی شدن ابرو در هنگام کاشت آن باید به آن توجه نمود.
 • تفاوت گرافت های مو

برخلاف موهای سر، موهای ابرو، تار به تار و تکی رشد می کنند. موهای سر و بخش‌های مختلف بدن، معمولاً به شکل دسته‌ای رشد پیدا می‌کنند. به این معنا که، در هر واحد فولیکولی، به طور معمول بین ۱ تا ۴ تار مو وجود دارد. بیشتر واحدهای فولیکولی موهای سر ما به شکل چند تار مویی هستند. برخلاف واحدهای فولیکولی موهای ابرو که اکثرا فقط یک تار مو دارند. لذا برای پیوند ابرو طبیعی اگر واحدهای فولیکولی بیش از ۱ تار مو داشته باشند، باید در زیر میکروسکوپ به بخش‌های کمتری تقسیم شوند.
 • سیکل رشد موها

تفاوت زیادی بین چرخه رشد موی سر و ابرو، از نظر زمانی وجود دارد. همه این نکات نشان دهنده این است که کاشت ابرو نیاز به تجربه، تخصص و دقت بسیار بالایی دارد.

مراحل تخصصی کاشت ابرو یا پیوند ابرو طبیعی

۳ مرحله اصلی به منظور پیوند ابرو وجود دارد. این موارد، عبارت است از:

۱) طراحی و ترسیم ابرو

در این مرحله، از متقاضی درخواست می‌شود تا شکل ابروی دلخواه خود را روی صورت ترسیم کند. سپس جراح با بررسی طرح دلخواه بیمار و اندازه‌گیری های مختلف، آن را زیباسازی کرده و تلاش می‌کند تا تقارن بین ابروها رعایت شود. همچنین می‌توان از طرح‌های از پیش آماده هم استفاده کرد. اما ظاهر این طرح‌ها معمولاً کمی غیرطبیعی‌ به نظر می‌رسد.

۲) استخراج گرافت ها

برای پیوند ابرو طبیعی معمولاً از ناحیه‌ پشت سر، پشت گوش یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه احیا کننده استفاده می‌شود. به طور معمول برای آقایان که ابروهای ضخیم ‌تری دارند، از ناحیه‌ی پشت سر و پشت گوش، بیشتر استفاده می‌شود. برای اشخاص با ابروهای ظریف‌تر، بیشتر از ناحیه‌ پشت گوش و پایین گردن استفاده می‌شود.

۳) کاشت گرافت های مو

بعد از استخراج گرافت‌ها، وبت به آماده سازی آن ها برای پیوند مو می رسد. پیش از آنکه کاشت ابروها آغاز شود، بی حسی موضعی در محل ابروها تزریق می‌شود و با استفاده از همان تیغ‌های بسیار ریز (که قطری بین ۰.۵ تا ۰.۷ میلی‌متر دارند)، سوراخ‌هایی در طرح از پیش تعیین شده‌ ابرو ایجاد می شود و گرافت‌ها را درون آن قرار می گیرند. در این مرحله باید به جهت رشد موها و زاویه‌ی آن‌ها نسبت به پوست توجه شود. اگر جراح از تجربه و مهارت کافی در کاشت گرافت‌ها برخوردار نباشد، نتیجه‌ کاشت ابرو غیرطبیعی و نامطلوب خواهد شد. مطلب پیشنهادی: راه‌های لیفت ابرو بدون جراحی مراحل تخصصی کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

به طور کلی برای اینکه بهترین نتایج را از کاشت ابرو کسب کرد، باید مراقبت هایی پس از آن صورت گیرد. مراقبت هایی که باید بعد از این عمل زیبایی صورت گیرد به شرح زیر است:
 • اولین نکته ای که بعد از پیوند ابرو طبیعی باید رعایت شود این است که، به مدت ۴۸ الی ۷۲ ساعت، از تماس ابرو با آب و شستشوی آن خودداری شود. بعلاوه بعد از این مدت نیز شستشو به آرامی و با ملایمت صورت گیرد.
 • از انجام فعالیت های سنگین فیزیکی که باعث تعریق می شوند، به مدت ۴۸ الی ۷۲ ساعت خودداری شود.
 • از داروها، پماد و اسپری که توسط پزشک تجویز شده است، براساس دستورالعمل استفاده شود.

عوارض کاشت ابرو و مژه

مانند هر جراحی زیبایی دیگری کاشت ابرو عوارض خاص خود را دارد. اکثر این عوارض کوتاه مدت می باشند و با گذشت زمان برطرف می‌شود. بعضی از مهم ترین عوارض کاشت ابرو و مژه به شرح زیر است:
 • تورم و کبودی که پس از چند روز برطرف می شود.
 • ریزش موهای کاشته شده که یک فرآیند طبیعی است و مدتی بعد، رشد طبیعی خود را از سر می گیرند.
 • خونریزی.
 • عفونت.
 • زخم و اسکار.
شدت این عوارض در افراد مختلف، متفاوت است. گاهی تنها یک عارضه و گاهی تعداد بیشتری در افراد مشاهده شده است. به هرحال عوارض این جراحی زیبایی آنقدر جدی نیست که موجب شود از انجام آن صرف نظر کنیم.

هزینه کاشت ابرو با خواب طبیعی چند است؟

این هزینه به عوامل زیادی بستگی دارد. چه کلینیکی برای پیوند ابرو طبیعی انتخاب می کنید؟ میزان کم پشتی ابرو شما چقدر است؟ اما به صورت کلی هزینه کاشت ابرو رقمی بین ۴ تا ۷ میلیون تومان متغیر است.

تفاوت کاشت ابرو در مردان و زنان

یکی از مهم ترین تفاوت ها در کاشت ابرو در مردان و زنان این است که، ابروهای مردان بسیار پرپشت تر و ضخیم تر از زنان است. به بیانی دیگر ضخامت ابرو در مردان ۱.۵ سانتی متر و طول ابرو برابر با ۵.۵ سانتی متر است. اما این میزان در زنان به این صورت است که ضخامت حدود ۱.۳ سانتی متر و طول معادل ۵ سانت است. کلام آخر در این مقاله به بررسی کاشت ابرو، مراحل و مراقبت های قبل و بعد از آن پرداختیم. بهتر است اگر تصمیم به انجام این عمل کردید، این عمل را در بهترین کلینیک کاشت مو و ابرو انجام داده تا نتایج دلخواه و مناسبی را کسب کنید. شما می توانید دیگر مقالات مربوط به این حوزه را در ویکی درمان مشاهده کنید. همچنین در صورتی که تجربه ای در زمینه کاشت ابرو دارید می توانید با ما ب اشتراک بگذارید.

جدید ترین روش کاشت ابرو چیست؟

از جدید ترین و بهترین روش برای کاشت ابرو می توان به روش fit اشاره کرد.

کاشت ابرو به روشFUT چگونه است؟

این کاشت طبیعی ابرو به روش FUT، به کمک سوزن مخصوص به قطر حدود یک میلی‌متر، شکافی در ناحیه ابرو ایجاد می‌شود و گرافت‌های یک یا دو تار مو با زاویه رویش مناسب در منطقه‌ کاشت قرار می‌گیرند.

کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟

ممکن است بعد از کاشت ابرو عوارضی مانند:خونریزی ابرو بعد از کاشت، قرمز شدن پوست ابرو بعد از چند روز، تورم و احساس خارش داشته باشید.این حالت ها نمونه های بارز عوارض کاشت ابرو هستند که موقتی است.

کلینیک

خدمات

آدرس

شماره تماس

کلینیک سیب سبز

لاغری موضعی با دستگاه، جوانسازی پوست و تزریق ژل و بوتاکس و فیلر، مزوتراپی صورت و پاکسازی صورت

تهرانپارس، فلکه اول تهرانپارس، خ رشید جنوبی، نبش ۱۴۹ غربی

۷۷۲۹۳۷۲۷

کلینیک دکتر علی اکبر مروتی

ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، جراحی های زیباسازی سینه، لیفت سینه و ران،جراحی بینی، بلفاروپلاستی

خ ولیعصر نرسیده به میدان ونک

۸۸۶۷۶۸۱۱

کلینیک دکتر علی اکبر مروتی

ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک، جراحی های زیباسازی سینه، لیفت سینه و ران،جراحی بینی، بلفاروپلاستی

خ ولیعصر نرسیده به میدان ونک

۸۸۶۷۶۸۱۱

۴.۸/۵ - (۱۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن