کاشت مو برای بیماران قلبی

آیا کاشت مو برای بیماران قلبی خطراتی به همراه دارد؟

در گذشته برای انجام عمل کاشتن مو در بیماران قلبی، آنها را بیهوش می کردند که این کار ممکن بود برای این قبیل افراد خطرناک باشد. بنابراین بیماران قلبی امکان انجام عمل های زیبایی را نداشتند زیرا از عواقب بیهوشی واهمه داشتند. اما در حال حاضر در کاشت مو برای بیماران قلبی، با انجام بی حسی های موضعی دیگر نیازی به استفاده از روش بیهوشی نیست. با این همه بیماران قلبی قبل از انجام هرگونه عملی زیبایی باید حتما با پزشک متخصص خود مشورت کنند.

کاشت مو برای بیماران قلبی چگونه است؟

کاشت مو به عنوان یکی از به روز ترین متدها برای بازگرداندن موی از دست رفته است و اصولا نتایج آن به صورت دائمی خواهند بود. همانطور که ذکر شد یکی از گروههایی که مورد استفاده از این روش ها و داشتن موهای دلخواه خود مردد هستند، افرادی اند که بیماری قلبی دارند. با توجه به تبلیغات و گزارش‌های غیر رسمی و نامعتبر درباره ی خطرات و مضرات زیاد انجام کاشت مو برای بیماران قلبی، این افراد از انجام کاشت موی طبیعی واهمه دارند.

مطالب پیشنهادی ویکی درمان برای شما عوارض کاشت مو و کاشت مو به روش SUT

کاشت مو برای بیماران قلبی

لازم به ذکر است که تاکنون گزارش جدی درباره ی ممنوعیت کاشت مو برای بیماران قلبی اعلام نشده است. اما توصیه می شود حتما قبل از انجام کاشت مو برای بیماران قلبی، آزمایش های لازم و نواری قلبی از آنها گرفته شود و از مساعد بودن شرایط آنها برای انجام عمل زیبایی کاشت مو مطمئن شد.

خطرات احتمالی کاشت مو برای بیماران قلبی

تحقیقات نشان داده اند افرادی که موی جلوی سر آنها عقب رفته و در قسمت پیشانی با طاسی مواجه شده اند، نسبت به سایر افراد بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند. در حال حاضر یکی از موارد منع انجام کاشت مو داشتن سابقه بیماری قلبی است و کاشت مو برای بیماران قلبی حتما باید با دستور پزشک آنها و بدون انجام بیهوشی و با بی حسی موضعی صورت گیرد.

البته در موارد زیادی این موضوع را شنیده ایم که کاشت مو برای بیماران قلبی مضر است اما با این حال هیچ ارتباط مستقیمی بین کاشت مو برای بیماران قلبی و تشدید بیماری آنها وجود ندارد زیرا فرایند پیوند مو از طریق بی حسی انجام می شود و هیچ گونه ارتباطی به قلب ندارد . اما این افراد باید به یکسری موارد بعد انجام کاشت مو توجه کنند و با رعایت موارد لازم به سلامت خود کمک کنند.

نکات مهم بعد از کاشت مو برای بیماران قلبی

افرادی که دارای بیماری قلبی هستند اصولا در صورت انجام کاشت مو باید مواردی را بعد از آن رعایت کنند که در ادامه ذکر شده اند:

نکات مهم بعد از کاشت مو برای بیماران قلبی

 •  استراحت کافی تا ۳ روز بعد از عمل کاشت مو داشته باشند.
 • انجام ورزش و فعالیت های سنگین بعد از کاشتن مو برای بیماران قلبی توصیه نمی شود زیرا علاوه بر فشار بر قلب باعث عرق کردن نیز می شود که منجر به بروز عفونت و سایر مشکلات در قسمت کاشت مو خواهد شد.
 • اگر در سر پانسمان انجام شود، روز بعد از کاشت مو برای بیماران قلبی بهتر است نسبت به تعویض آن اقدام کنند.
 • ۵ الی ۷ روز بعد از کاشت مو برای بیماران قلبی بهتر است از شنا و استحمام خودداری کنند.
 • ریختن مو بعد از کاشت، طبیعی است و در اکثر روش های کاشت مو این اتفاق می افتد. مدتی بعد از ریزش موها مجددا رشد می کنند. در کاشت مو برای بیماران قلبی نیزاین ریزش وجود دارد و آنها نباید استرس و اضطرابی جهت این موضوع داشته باشند که به قلب آنها فشار وارد کند. آگاهی دادن کامل قبل از کاشت دراین موارد لازم است.
 • در مورد مشاهده نتیجه نهایی نیز به آنها آگاهی کامل بدهید تا بدانند چه زمانی باید منتظر رویش مجدد موها باشند و نگرانی در این زمینه نداشته باشند.
 • بعد از کاشت مو گاهی لازم است موها را تقویت کنید تا رشد آنها سریع تر و بهتر انجام گیرد.
 • قبل از انجام کاشت مو برای بیماران قلبی باید پزشک خود را از هرگونه داروی احتمالی که مصرف می کنند آگاه کنند.
 • عوارض جانبی مانند التهاب، قرمزی، خارش، شوره سر، پوسته پوسته شدن سر در پی کاشت مو ممکن است مشاهده شود که بعد از مدتی از بین می رود و جای هیچ نگرانی نیست.
 • بعد از کاشت مو برای بیماران قلبی آنها باید از خم کردن زیاد سر به سمت پایین پرهیز کنند تا باعث افزایش التهاب و ورم سر نشود.
 • خوابیدن روی ناحیه کاشته شده، فشار زیادی بر موها وارد می کند، پس این مورد را رعایت کنید.
 •  از حوله برای خشک کردن موهای کاشته شده استفاده نکنید و اجازه دهید تا خودبخود خشک شوند.
 • ناحیه کاشته شده را نخارانید زیرا  باعث کنده شدن فولیکول های کاشته شده خواهد شد.

کلام آخر

امروز در این مقاله با روش ها و خطرات احتمالی کاشت مو برای بیماران قلبی را با هم بررسی کرده‌ایم. کاشت مو با مدل های مختلف هیچ گونه عوارضی را به همراه نخواهد داشت و کسانی از بیماری قلبی یا هرگونه بیماری قلبی مشابه بایستی زیر نظر پزشک صورت بگیرد.شما نیز می توانید برای کسب اطلاعت بیشتر به ویکی درمان مراجعه کنید.

سوالات متداول

آیا کاشت مو ببرای بیماران قلبی خطرناک می باشد؟

اگر روش کاشت مو همراه با بیهوشی باشد، حتما بایستی زیر نظر پزشک صورت بگیرد ولی اگر با بی حسی موضعی جراحی قرار است صورت بگیرد نیازی به نگرانی نمی باشد و خطری تهدید نمی کند.

در چه بازه زمانی می توان کاشت مو را انجام داد؟

بهترین زمان برای کاشت مو در سن ۲۵ تا ۵۰ سال می باشد.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.