پروتز لب روشی دائمی برای حجیم‌تر شدن لب‌ها

۰
(۰)

پروتز لب معمولاً از سیلیکون جامد ساخته می‌شود که می‌تواند به یک یا هر دو لب حجم دهد. در حالی که از دسته جراحی‌های زیبایی به حساب می‌آید، ولی این روش راه‌حل ماندگارتری نسبت به فیلرها یا پرکننده‌های تزریقی مانند  Juvéderm و  Restylane ارائه می‌دهد.

پیوند چربی‌ها و پرکننده‌ها ممکن است عالی به نظر برسد، اما موقتی هستند. زمانی که بیمار از رفت و آمد مداوم برای بزرگ کردن لب هر شش ماه یک بار خسته شد، پروتز لب را انتخاب خواهد کرد. پروتزهای لب در اندازه‌های مختلف موجود هستند و می‌توان آن‌ها را متناسب با آناتومی و شکل ظاهری لب‌های فرد تنظیم کرد. برای آشنایی دقیق با پروتز لب با ویکی درمان همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: معرفی بهترین دکتر پروتز لب در تهران

چه کسانی کاندیدای مناسب پروتز لب هستند؟

افرادی که تمایل بیشتری به پروتز لب دارند، کسانی هستند که در گذشته از پروتز لب با فیلرهای تزریقی استفاده می‌کردند. به طور کلی، بهترین کاندیدای برای پروتز لب عبارتند از:

 • افرادی که از پرکننده‌های موقت لب که چهار تا شش ماه ماندگاری دارند و خسته شده‌اند.
 • افرادی که از تزریق‌های حساس لب (یکی از دردناک‌ترین مناطق برای تزریق فیلر) رنج می‌برند.
 • افراد بالای ۵۰ سال قبلا کاندیدای محبوب پروتز لب بودند؛ زیرا از هزینه و سال‌ها تزریق مکرر فیلر خسته شده بودند. اما امروزه به لطف شبکه‌های اجتماعی میانگین افراد برای پروتز لب به ۲۰ سال رسیده است.
 • در حالی که در گذشته ایمپلنت لب برای بزرگ‌تر دیده شدن لب استفاده می‌شد، امروزه پروتزها برای ایجاد قسمت کوچکی از لب که کاملا طبیعی به نظر می‌رسد مناسب‌ هستند. کلینیک‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که مردم به دنبال راهی برای بزرگ کردن لب‌های خود نیستند، بلکه می‌خواهند حجم لب‌های بیشتری نسبت به گذشته داشته باشند، اما می‌خواهند این حجم لب‌ها طبیعی به نظر برسد.lip implant

مزایا و معایب جراحی پروتز لب چیست؟

 • پروتز لب یک راه حل دائمی برای حجیم‌تر شدن لب‌ها است و دیگر نیازی به صرف هزینه و احساس ناراحتی ناشی از پرکننده‌های لب نیست. (اطلاع از قیمت پروتز لب)
 • قرار دادن پروتز یک روش کوتاه ۳۰ دقیقه‌ای (برای هر دو لب بالا و پایین) است که تحت بی‌حسی موضعی یا تزریق آرام بخش انجام می‌شود.
 • زخم‌های ناشی از عمل بسیار کوچک هستند و قابل دیدن نیستند.
 • اگر مشکلی پیش بیاید، مانند نارضایتی از نتایج پروتز لب و یا بخواهید به شکل طبیعی لب خود بازگردد، می‌توان آن‌ها را اصلاح کرد.
 • اندازه و شکل پروتز لب بسته به سلیقه مشتریان (بزرگ یا کوچک) قابل تنظیم است.
 • اگر می‌خواهید حجم لب‌ها را بیشتر کنید، می‌توان فیلرها را در بالای پروتز لب استفاده کرد.

برای مطالعه بیشتر: تفاوت تزریق فیلر و چربی

از معایب پروتز لب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

معایب پروتز لب

 • تغییر پروتز لب معمولاً به اندازه روش‌های بزرگ کردن لب مانند لیپوساکشن یا پرکننده لب نیست. اگر به دنبال تفاوت چشم گیر یا تغییر شکل لب‌های خود هستید، ممکن است از این روش شما را نا امید کند.
 • پروتزهای لب توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تایید نشده اند و FDA به سازندگان آن‌ها هشدار داده است که استفاده از آن‌ها بر روی لب‌ها می‌تواند عوارض جانبی زیادی به دنبال داشته باشد. پروتزهای بزرگتر عوارض بیشتری ایجاد می‌کنند.
 • پروتز لب گران‌تر از تزریق ژل به لب مبتنی بر اسید هیالورونیک است (اگرچه نسبت به تزریق‌های مکرر طی سال‌ها مقرون به صرفه‌تر است).
 • اگر فرآیند پروتز لب تکمیل نشود، افراد به دلیل حرکت و قرار گرفتن آن در دهان، مشکلات مزمن خواهند داشت.
 • خطر عفونت یا واکنش آلرژیک به مقدار خیلی کمی وجود دارد.
 • ممکن است به روش دیگری برای اصلاح عدم تقارن به دلیل جابجایی پروتزها یا توده‌هایی که در طول زمان تشکیل می‌شوند، نیاز باشد.

در حین جراحی پروتز لب چه اتفاقی می‌افتد؟

عمل پروتز لببزرگ کردن لب معمولا کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. اگر ایمپلنت گورتکس یا سیلیکون را انتخاب کنید، جراحی نیز روند مشابه را طی خواهد کرد. بی‌حسی موضعی (مانند بی‌حسی که در طی یک عمل دندانپزشکی استفاده می‌شود) به لب‌های فرد تزریق می‌شود، بنابراین لب‌ها کاملا بی‌حس می‌شوند.

به احتمال زیاد یک مسکن یا داروی خوراکی نیز دریافت خواهید کرد. هنگامی که شما بیهوش هستید، جراح برش‌های کوچکی در گوشه‌های دهان ایجاد می‌کند و از یک ابزار جراحی نازک برای ایجاد یک تونل استفاده می‌کند.

جراح به آرامی پروتز را از طریق تونل‌ها در موقعیت مورد نظر قرار می‌دهد و مواد اضافی را خارج می‌کند. هنگامی که پروتز در جای خود قرار گرفت، برش‌ها با بخیه‌های ظریف و محلول بسته می‌شوند. پس از آن، شما از بیهوشی خارج می‌شوید، بنابراین به کسی نیاز دارید که شما را به خانه برساند.

نکته مهم این است که جراح اندازه پروتز را بر اساس ضخامت پوست لب و نتیجه مطلوب توصیه می‌کند. در حالی که اکثر بیماران مسن با پوست لب نازک با پروتز ۳ میلی‌متری ظاهر خوبی دارند، اکثر بیماران ایمپلنت ۴ میلی‌متری دارند.

۴ میلی‌متر بزرگترین اندازه توصیه شده برای اولین بار است، زیرا ممکن است. پس از بهبودی کامل، اگر بیمار بخواهد لب‌های پرتری داشته باشد، به راحتی می‌تواند پروتز خود را به ایمپلنت ۵ میلی‌متری ارتقا دهد.

مدت زمان بهبودی پروتز لب چقدر است؟

مدت زمان بهبودی پروتز لبشما حداقل تا سه روز زمان نیاز دارید که بهبود پیدا کنید و بتوانید احساس و ظاهر خوبی داشته باشید. شایع‌ترین عوارض جانبی شامل تورم، کبودی یا عدم تقارن است که می‌تواند تا یک هفته ادامه داشته باشد. به خصوص در روز اول که می‌توانید انتظار درد قابل توجهی داشته باشید.

جراح شما ممکن است برای یک یا دو روز اول مسکن تجویز کند. گزینه‌های بدون نسخه برای راحتی بعد از عمل کافی است. قرار دادن کمپرس‌های یخ به آرامی روی لب‌ها و بالا بردن سر نیز می‌تواند به کاهش تورم کمک کند.

پس از هفته اول، لب‌ها همچنان حجیم‌تر به نظر می‌رسند، اما کبودی‌ها محو می‌شوند و ممکن است شکل لب‌ها یکنواخت‌تر شود. بیشتر تورم‌ها باید ظرف یک ماه از بین می‌روند و فرد باید نتایج نهایی را می‌ببیند.

جراح دستورالعمل‌های مراقبت پس از عمل را برای بهبود و کاهش خطر عوارض به بیمار می‌دهد. پزشکان معمولاً موارد زیر را توصیه می‌کنند:

 • دو یا سه شب به پشت بخوابید و سرتان را روی بال بگذارید.
 • غذاهای نرم و آبکی بخورید.
 • تا سه روز کمترین فعالیت روزانه را داشته باشید.
 • از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • برای مرطوب نگه داشتن لب‌ها از پماد لب استفاده کنید.

خطرات پروتز لب

برخی از پزشکان معتقدند پروتز لب بی خطر است. مانند بسیاری از جراحان پلاستیک، آن‌ها قبل از هشدار FDA از پروتز لب استفاده می‌کردند و هنوز هم این کار را می‌کنند. اما به این نکته نیز اشاره می‌کنند که این روش دارای خطرات و عوارض جانبی است. این خطرات شامل موارد زیر است:

کبودی و تورم: که با آرام بخشی موضعی یا بیهوشی عمومی به جای بی حسی موضعی به حداقل می‌رسد.

پروتز لب نامتقارن: برای افرادی که تمایل دارند بیش از یک طرف دهان خود را بیشتر استفاده کنند، برای مثال لبخند نامتقارن دارند و یک طرف لب بیشتر از طرف دیگر لبخند می‌زند، خطرناک‌تر است.

عفونت: این خطر زمانی به حداقل می‌رسد که عمل در محیطی استریل مانند اتاق عمل به جای اتاق معاینه کلینیک انجام شود. همچنین می‌توانید با پیروی از دستورالعمل‌های مراقبتی توصیه شده توسط جراح خود برای تمیز نگه‌داشتن برش‌ها در طول بهبودی، خطر خود را کاهش دهید.

سخن پایانی

بزرگ کردن لب با پروتز لب آلوپلاستیک یک گزینه سریع، ایمن، مقرون به صرفه و کم خطر برای بیمارانی است که به دنبال بزرگ کردن یا جوانسازی لب هستند. نتایج زیبایی که توسط جراح ماهر و با تجربه به دست می‌آید بسیار عالی بوده و نتایج بلندمدت دارد و نیاز بیمار را نیز برطرف می‌کند.

 سوالات متداول برای پروتز لب

آیا فیلر لب قابل حذف است؟

پزشکان گاهی اوقات با بیمارانی مواجه می شوند که ظاهر لب‌های خود را دوست ندارند. اگر پس از پروتز، لب‌های خود را دوست ندارید، می‌توانید فیلر تزریق شده به لب‌های خود را به طور کامل حذف کنید. ژل لب از اسید هیالورونیک تشکیل شده است، ماده‌ای طبیعی که در تمام بافت‌های بدن ما یافت می‌شود. برای برداشتن فیلر تزریق شده، مقدار کمی آنزیم به نام هیالورونیداز به ناحیه تحت درمان تزریق می‌شود. این آنزیم فیلر را در پنج دقیقه حل می‌کند.

نتاج بلافاصله بعد از انجام پروتز لب قابل مشاهده است؟

نتایج پروتز لب را تقریباً بلافاصله بعد از تزریق مشاهده خواهید کرد. بعد از تزریق لب‌ها شما دارا التهاب خواهد بود؛ اما تأثیر فیلر را خیلی سریع خواهید دید. به یاد داشته باشید که لب بسیار ظریف است، بنابراین حتی یک حرکت ساده لب ممکن است باعث تورم شود. تورم پس از پروتز لب کاملاً طبیعی است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز رای ثبت نشده است.

آمنه ابراهیمی

آمنه ابراهیمی هستم مترجم متون در زمینه سلامت پوست و مو و مسائل مربوط به زیبایی. حدود 5 سال در زمینه تولید محتوا به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی مشغول به فعالیت هستم. جدیدترین روش های زیبایی و درمانی که در سراسر دنیا منتشر می شود را با علاقه دنبال میکنم. آنها را ترجمه میکنم و در قالب محتواهای متنی درمیآورم و در اختیار شما عزیزان قرار میدهم. ممنون میشم محتواهای بنده را مطالعه کنید و نظرات خودتون را در قالب کامنت با من به اشتراک بزارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *