هزینه عمل بینی گوشتی

امروزه یکی از انواع جراحی های زیبایی که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است، رینوپلاستی یا عمل بینی می‌باشد.  اکثر افراد به طور معمول دو فرم از بینی را می‌شناسند و در دسته بندی‌های خود نیز افراد را با بینی استخوانی یا بینی گوشتی تعریف می‌کنند.  معمولا کسانی که به فکر عمل بینی هستند بینی گوشتی دارند اما سوالی که شاید آن‌ها را از عمل منصرف کند این است که هزینه عمل بینی گوشتی چقدر است ؟  پس تا پایان همراه ما باشید تا بدانید برای هزینه عمل بینی گوشتی چه مقدار پول نیاز دارید؟ 

هزینه عمل بینی گوشتی

بینی گوشتی چیست ؟

زمانی که به صورت افراد نگاه می‌کنید اولین چیزی که به چشم‌‍‌‌تان می‌خورد بینی اوست، علت این موضوع شاید این است که بینی در مرکز صورت قرار گرفته است و در اعتماد به نفس افراد نقش به سزایی دارد.

بینی گوشتی دارای ظاهری بزرگ است که غضروف‌های آن بسیار سست و ضعیف است و یک لایه ضخیمی از پوست سطح آن را پوشانده است به طوری که هیچ گونه غضروفی دیده نمی‌شود.  این نوع بینی به دلیل داشتن چنین پوستی باید قبل از تصمیم نهایی برای عمل، از هزینه عمل گوشتی به طور کامل آگاه شوید.کسانی که بینی گوشتی دارند،  پوست آن‌ها به طور مداوم چرب است و پهنی نوک بینی آن‌ها بسیار مشهود است.

هزینه عمل بینی گوشتی چگونه محاسبه می شود؟

برای اینکه هزینه عمل بینی گوشتی را بتوانید محاسبه کنید قبل از هرچیز باید بدانید که کسانی که به دنبال عمل کردن بینی گوشتی خود هستند و به طور مداوم در مطب دکترای مختلف درمورد این عمل و هزینه عمل بینی گوشتی سوال می‌کنند، باید به طور منطقی به این عمل نگاه کنند،  بینی گوشتی، بینی مناسبی برای عمل جراحی نیست و فرد با انجام این عمل شاید به نتیجه دلخواه خود نرسد و از هزینه عمل بینی گوشتی که انجام داده است کاملا پشیمان شود. پس باید واقع‌گرایانه تصمیم گرفت.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی گوشتی

سن مناسب برای صرف هزینه عمل بینی گوشتی

به طور متوسط اکثر دکتر‌های جراحی پلاستیک و دکترهای گوش و حلق و بینی سن مناسب برای انجام عمل زیبایی بینی را از زمانی که فرد به سن رشد و بلوغ خود رسیده‌است یعنی برای دختر خانم‌ها از شانزده سالگی و پسرها از هفده سالگی انجام می‌دهند .  تا زمانی که رشد فرد به طور کامل انجام نگرفته است صرف هزینه عمل بینی گوشتی کار عاقلانه ای نیست.  هم‌چنین به افرادی که سن آن‌ها از شصت سال بیش‌تر است نیز توصیه می‌گردد از صرف هزینه بینی عمل گوشتی منصرف شده زیرا بافتی که در بینی آن‌ها قرار دارد پس از شصت سالگی دیگر سفت شده و این عمل و صرف هزینه نتیجه ای ندارد.

ویژگی های بینی گوشتی

پیشنهاد می‌شود برای صرف هزینه عمل بینی گوشتی ابتدا ویژگی‌های ساختاری بینی خود را بشناسید و بدانید نوع بینی گوشتی شما چیست؟ زیرا بینی گوشتی متفاوت است و تعیین هزینه عمل گوشتی نیز با توجه به فرم و ساختاری که بینی گوشتی دارد تعیین می‌شود. به طور عموم، بینی گوشتی غضروفی است اما غضروف های به کار رفته در آن حالت نرمی دارند و به همین دلیل شکنندگی بالایی دارند. 

یکی از جراحان پلاستیک مثال جالبی راجع به این نوع بینی بیان کرد،  وی پوست ضخیم روی بینی گوشتی را همانند یک لحاف تشبیه کرد که زمانی که روی میزی،  پارچه‌ای پهن می‌شود، آن‌چه زیر پارچه هست را تا حدودی می‌توانید مشاهده نمایید اما زمانی که یک لحاف روی میز پهن می‌کنید،  به طور قطع نمی‌توانید آن‌چه زیر میز قرار گرفته‌است را مشاهده نمایید.   با این تفاصیر،  قبل از انجام هرکاری بهتر است ابتدا از خود بپرسید آیا صرف هزینه عمل بینی گوشتی درست است؟

چگونه بینی گوشتی را تشخیص بدهیم تا بدانیم صرف هزینه عمل بینی گوشتی مناسب است؟

در سال‌های نه چندان دور که علم پزشکی پیشرفت چندانی نداشت،  روشی که با استفاده از آن عمل بینی گوشتی انجام می‌گرفت روش موثری نبود و پس از گذشت چندین سال تمامی هزینه عمل بینی گوشتی دور ریخته می‌شد زیرا بینی به حالت اولیه خود باز می‌گشت. اما در این چند ساله نوع عمل بینی گوشتی تغییر فراوانی کرد و اساس کار پزشکان بر پایه فرم‌دادن به بینی و تقویت کردن غضروف‌های به کار رفته انجام ‌گرفت،  با این کار نگرانی که بسیاری از افراد از صرف هزینه عمل بینی گوشتی و نرسیدن به نتیجه دلخواه خود داشتند به طور کامل از بین رفت.

هزینه عمل بینی گوشتی با لیزر چقدر است؟

یکی از جدید‌ترین روش‌هایی که برای عمل بینی گوشتی مطرح شده است،  عمل بینی گوشتی با لیزر است،  خیلی از افراد از هزینه عمل بینی گوشتی با لیزر آگاهی ندارند،  شاید جالب باشد که بدانید هزینه عمل بینی گوشتی با لیزر نسبت به روش‌های دیگر کم‌تر است اما تاثیر چندانی ندارد و می‌توان گفت که این هزینه عمل بینی گوشتی هیچ فایده‌ای ندارد و فقط تنها استفاده از آن برای زیباسازی پوست است نه عمل بینی گوشتی.

مدل مناسب بینی گوشتی چیست تا هزینه عمل گوشتی جبران شود؟

کسانی که برای عمل بینی گوشتی به جراح پلاستیک یا گوش و حلق و بینی  مراجعه می‌کنند،  به دنبال عمل‌کردن بینی گوشتی خود به صورت مدل عروسکی  و یکم ایده آل تر بینی نیمه فانتزی هستند.  اعتقاد این افراد این است که هزینه عمل بینی گوشتی بسیار‌ زیاد است و اگر قرار باشد چنین هزینه عمل گوشتی را بپردازند باید بینی آن‌ها  با مدل عروسکی عمل شود تا تغییرات چشم‌گیری حاصل شود.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی در تهران

انتخاب جراح مناسب برای عمل بینی گوشتی

جراحی که قرار است نه تنها بینی خود بلکه سلامتی خود را به او بسپارید باید کاربلد باشد و مهارت بسیار بالایی در انجام عمل بینی گوشتی به شکل موفقیت‌آمیز داشته باشد، پس بهتر است در انتخاب جراح خوب عجله نکرده و با صبر و حوصله به مطب جراحان مختلف سر زده و نمونه کارهای آن‌ها را مشاهده نمایید تا هزینه‌ای که می‌کنید ارزشش را داشته باشد.

عمل بینی گوشتی قبل و بعد

عوامل تاثیر گذار بر هزینه عمل بینی گوشتی

اولین سوالاتی که افراد با مراجعه به مطب جراح بینی می‌پرسند این است که هزینه عمل بینی گوشتی چقدر است؟ آیا هزینه عمل بینی گوشتی زیاد است؟  نمی‌توان هزینه عمل بینی گوشتی را اقساطی پرداخت کرد؟ صرف هزینه عمل بینی گوشتی فایده‌ای دارد؟ این سوالات دغدغه و نگرانی کسانی است که بینی گوشتی با پوست ضخیم دارند،  این نگرانی تا حدودی درست است زیرا افراد با صرف هزینه زیاد انتظار رسیدن به نتیجه دلخواه خود هستند.

عوامل زیادی در تعیین هزینه عمل بینی گوشتی تاثیرگذار است، از جمله این که همان‌طور که گفته شد، بینی گوشتی پوست ضخیمی دارد و به همین دلیل زمانی که برای عمل آن صرف می‌شود نسبت به بینی استخوانی بیش‌تر است، هم‌چنین ممکن است برای این نوع بینی نیاز به استفاده از غضروف مصنوعی باشد که این مورد نیز هزینه عمل بینی گوشتی را بالا می‌برد، کلینیک یا بیمارستانی است که فرد می‌خواهد عمل خود را آن جا انجام دهد. 

این عوامل تاثیرگذار هستند و به همین دلیل به طور قطعی نمی‌توان هزینه عمل بینی گوشتی را تعیین کرد و برای اطلاع از هزینه عمل بینی گوشتی به طور دقیق باید به جراح مراجعه کرده تا پس از معاینه هزینه عمل بینی گوشتی را به شما اعلام کند.

سوالات متداول در مورد هزینه عمل بینی گوشتی

در عمل بینی گوشتی تا چه حد می توان بینی فرد را کوچک کرد؟

امروزه عمل بینی به معنی متناسب سازی بینی نسبت به صورت فرد و دیگر اجزای چهره اوست. در عمل بینی گوشتی برای تقویت بافت ها و غضروف های زیر پوست بینی باید از غضروف های اضافه در بینی و یا غضروف گوش او استفاده شود پس بنا به صلاحدید پزشک بینی فرد کوچک می شود.

آیا چیزی به نام طراحی کامپیوتری بینی صحت دارد؟

طراحی کامپیوتری تنها جنبه تبلیغاتی دارد و اساس علمی ندارد. جراح با معاینات قبل از عمل و در نظر گرفتن شرایط بینی فرد و بررسی شرایط دیگر می تواند تا حدودی نتیجه ای که بعد از عمل حاصل می شود را بگویید.

تورم بینی تا چه زمانی بر روی بینی باقی می ماند؟

به دلیل ضخامت پوست بینی گوشتی این تورم تا زمان بیشتری باقی می ماند. گاهی تا دو سال این تورم باقی می ماند و بعد از آن بهبود می یابد.

آیا امکان بازگشت بینی به حالت اولیه در جراحی بینی گوشتی وجود دارد؟

در صورت انتخاب جراح حاذق و رعایت نکات بعد از عمل این امکان وجود ندارد.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.