پوستی سالم و شاداب با بهترین مرطوب کننده پوست

قبل از استفاده از بهترین مرطوب کننده پوست که در این مقاله بررسی خواهیم کرد؛ بهتر است که ابتدا پوست خود را بشناسید و بدانید که آیا پوست شما چرب است یا خشک؟ بعضی‌ها دچار این اشتباه می‌شوند که چون پوست ترک می‌خورد یا به اصطلاح پوست پوست می‌شود، دارای پوست خشک هستند این کاملا تصور غلطی است چرا؟ چون علت اصلی پوسته پوسته شدن نبودن رطوبت کافی در پوست است.

اهمیت میزان رطوبت کافی پوست و بهترین مرطوب کننده پوست

چرا به دنبال بهترین مرطوب کننده پوست هستیم؟ پوست از اجزای مهم بدن به حساب می‌آید وکل بدن ما را پوشش می‌دهد کارش محافظت از ما در مقابل عوامل خارجی و خطرات احتمالی از قبیل نور گرما سرما و عفونت و غیره می‌باشد، شناخت پوست می‌تواند به شما در رسیدگی برای بهبود آن کمک کند. مهم نیست پوست شما خشک است یا چرب هر نوع پوستی نیازمند رطوبت است. حفظ کردن رطوبت پوست و رسیدگی به آن، تاثیر بسزایی در جوانسازی پوست دارد.

همه چیز درباره پوست انسان

همه چیز در مورد پوست

لایه اول اپیدرم که لایه بیرونی آن است و حاوی ساختار حفاظتی می‌باشد. درم، یک لایه الیافی است که اپیدرم را پشتیبانی و تقویت می‌کند. زیر جلدی، که یک لایه زیر پوستی چربی در زیر درم است و مواد مغذی بدن را تأمین می‌کند. چهار نوع اساسی از پوست سالم وجود دارد: پوست طبیعی، خشک، چرب و مختلط. نوع پوست توسط ژنتیک تعیین می‌شود.

اگر دارای پوست خشک هستید در طول روز روغن کاری نداشته باشید، پوست احساس سفتی و درخشندگی نمی‌کند، پوسته پوسته می‌شود همچنین وجود منافذ نامرئی از دیگر مشخصات پوست خشک است.

  • خصوصیات پوست نرمال: ممکن است در پایان روز چربی خفیف روی بینی به وجود آید. پوست احساس طبیعی دارد. پوکی وجود ندارد. منافذ کوچک بینی و گونه‌ها.
  • پوست ترکیبی: چربی موجود در اوزون در طی روز (یا در پایان آن) پوست احساس راحتی می‌کند، منافذ بزرگ فقط در ازن (پیشانی ، بینی و چانه) جوش‌های سرسیاه، برجستگی و آکنه وجود دارد.
  • پوست چرب: روغن در تمام طول روز (یا در پایان آن) روی پوست وجود دارد، پوست براق به نظر می‌رسد و مشتری گزارش می‌دهد که باید روزانه چندین بار پوست را “پاک” کند. وجود منافذ بزرگ در سراسر صورت و جوش‌های سرسیاه، برجستگی و آکنه وجود دارد.

آیا می‌دانید روغن های صورت هیدراته نمی‌شوند؟

یک مانع پوستی برای سلامت پوست ضروری است. زیرا بدون آن، پوست می‌تواند کم آب، حساس، واکنش پذیر، پوسته پوسته شده و ناراحت کننده باشد. اگر بهترین و متعادل کننده روغن (روغن) را پیدا نکنید، پوست شما آرزوی این را دارد که قوی و سالم باشد، حتی بهترین محصولات مراقبت از پوست نیز نمی‌توانند خیال شما را راحت کنند؛ این یکی از دلایل استفاده از بهترین مرطوب کننده پوست استفاده است.

برای اینکه پوست ما راحت تر باشد، باید روغن بیشتری یا آب بیشتری به برنامه روزانه خود اضافه کنیم؟ چرا با اینکه روزانه میزان مشخصی آب می‌خوریم باز احساس می‌کنیم پوستمان خشک است، ابتدا مشخصنوع پوست خود را مشخص کنید. سپس میزان مناسب آبرسانی مناسب پوست خود را پیدا کنید. در پایین خصوصیات انواع پوست را بازگو می‌کنیم تا شما بتوانید تشخیص دهید که دارای کدام پوست هستید و باید از کدام راه‌های حفاظتی پوست بهره ببرید.

مطالب پیشنهادی: رفع چین و چروک پوست | هایفوتراپی

برای بهبود پوست باید چه چیزهایی را رعایت کنیم؟

  1. غذاهای غنی از نمک و سدیم را کاهش دهید.
  2. الکل و کافئین را کاهش یا متوقف کنید.
  3. از استعمال سیگار خودداری کنید.
  4. با کاهش قند، لبنیات، گلوتن و چربی‌های بد، ضمن افزایش سبزیجات برگ سبز، میوه‌ها و مغزها، رژیم غذایی را بهبود ببخشید.
  5. از لایه برداری بیش از حد با اسکراب‌های خشن و برس تمیز کننده صوتی خودداری کنید.
  6. از مصرف تونرها و سرم‌های حاوی الکل خودداری کنید.
  7. در نهایت از بهترین مرطوب کننده پوست استفاده کنید.

مرطوب کننده پوست

بهترین مرطوب کننده پوست چیست؟

قبل از نوشیدن قهوه یا صبحانه خوردن، روز خود را با یک لیوان بلند آب شروع کنید. به بهترین مرطوب کننده‌ پوست برای پوست کم آب به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

یکی از بهترین مرطوب کننده های پوست آلوئه ورا است که دو برابر آبرسانی به پوست را دارد در حالی که مواد معدنی مهم را در پوست تسکین می‌دهد و دوباره به آن حیات می‌بخشد. از نظر ما آلوئه ورا از بهترین مرطوب کننده پوست است که برای تمامی پوست‌ها مناسب است. قبل از بیرون رفتن از پوست خود محافظت کنید زیرا UVA می‌تواند باعث کم آبی بدن شود. UVA اصلی ترین عاملی است که می‌تواند بر پوست ما تاثیر بگذارد ، روند پیری را افزایش دهد ، اکسیدان‌های پوست را افزایش دهد ، آن را کم آب کرده و رادیکال‌های آزاد سلول‌ها را افزایش دهد و به پوست آسیب برساند.

از بهترین مرطوب کننده‌ ها نرم کننده آب است؛ زیرا برای کاهش مواد معدنی آب سخت (مانند کلگری) در نرم کننده آب سرمایه گذاری کنید. آب سخت حاوی سنگ آهک است که می‌تواند آب را از روی پوست پاک کند. اگر خرید نرم کننده آب امکان پذیر نیست، می‌توانید هر روز دوش بگیرید، اما یک دوش کوتاه بگیرید و با آب نیمه گرم این کار را انجام دهید بخار داخل حمام می‌تواند رطوبت پوست شما را زیاد کند.

اسید هیالورونیک (HA) به اشکال مختلفی وجود دارد، از وزن مولکولی بالا گرفته تا وزن مولکولی کم. ما همچنین HA را دوست داریم زیرا از بهترین مرطوب کننده پوست در بازار است که خیلی خوب کار می‌کند.

یک سرم HA به صورت روزمره پوست می‌تواند از مرطوب کننده‌ پوست باشد. سریعترین راه برای به دست آوردن میزان آبرسانی مورد نیاز به پوست است و مطمئن شوید که محصولات مراقبت از پوست خود را روی پوست نمناک مصرف کنید به گونه ای شما می‌خواهید رطوبت را قفل کنید، بنابراین قبل از استفاده از سرم‌ها، لوسیون‌ها و مرطوب کننده‌ پوست، از آب گرم برای شستن پوست استفاده کنید و قبل از استفاده از بهترین مرطوب کننده‌های پوست آن را کامل خشک نکنید.

بهترین مرطوب کننده پوست خشک

بهترین مرطوب کننده پوست برای پوست خشک 

می‌توان به وازلین، روغن نارگیل و روغن‌های گیاهی از جمله جوجوبا و غیره اشاره کرد. بافت محصول خود را به طور متناسب با پوستتان انتخاب کنید، پوست خشک (فاقد روغن) باید از بهترین مرطوب کننده پوست سنگین تری استفاده کند. در حالی که پوست چرب (روغن‌هایی که بیش از حد تولید می‌کنند) باید به دنبال بافت‌های سبک تری باشند (به بهترین مرطوب کننده‌های پوست) سبک فکر کنید، تا منافذ پوست را مسدود نکند. 

استفاده از لوسیون سبک روی پوست خشک به آن راحتی کافی نمی‌دهد، در حالی که استفاده از کرم‌های سنگین روی پوست چرب باعث مسدود شدن آن و ایجاد آکنه می‌شود. نوع پوست شما مهم نیست، همیشه زیر لوسیون از بهترین مرطوب کننده پوست (از سرم حاوی HA) استفاده کنید. یکی دیگر از بهترین مرطوب کننده‌های پوست بخور آب است، با بخور آب آب از دست داده پوست را به آن برگردانید.

بهترین مرطوب کننده پوست چرب

بهترین مرطوب کننده پوست چرب

افرادی که دارای پوست چرب هستند باید از آبرسان‌هایی استفاده کنند که زمینه آن‌ها آب است همچنین امروزه در بازار محصولاتی تولید و عرضه می‌شوند که ضدآکنه هستند و مناسب پوست‌های چرب اند.

نتیجه گیری

همه پوست‌ها نیاز به آب پیدا می‌کنند علاوه بر خوردن آب به میزان کافی در طول روز استفاده از بهترین مرطوب کننده پوست هم به طور جدی توصیه می‌شود، همچنین برای درمان کم آبی پوست خود ابتدا باید پوست خود را بشناسید و سپس با انتخاب بهترین مرطوب کننده پوست در برطرف شدن مشکل کم آبی پوستتان کمک کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *