بهترین متخصص ارتودنسی در تهران【سال ۱۴۰۳】

معرفی لیست بهترین متخصص ارتودنسی 1402

۵
(۱)

امروزه افراد به داشتن دندان و لبخندی زیبا اهمیت زیادی می‌دهند؛ دندان‌ها می‌توانند تاثیر بسزایی در زیبایی چهره داشته باشند. اگر دندان‌های شما هم نامنظم و ناهماهنگ است و به دنبال اصلاح فرم دندان‌ها و فک خود هستید، احتمالا می‌دانید که باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.  در این مقاله از ویکی درمان قصد داریم شما را با ارتودنسی، انواع روش‌های ارتودنسی، بهترین متخصص ارتودنسی و غیره آشنا کنیم. پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید. بهتر است پیش از بررسی و راهنمای انتخاب ارتودنتیست، شما را با ارتودنسی دندان آشنا کنیم. 

ارتودنسی (Orthodontics) به معنای مرتب کردن دندان است و یکی از تکنیک‌های تخصصی دندانپزشکی که به پیشگیری و درمان ناهماهنگی‌های دندان و فک می‌پردازد. با انجام ارتودنسی، فرم دندان‌ها، دهان و فک مرتب شده و در بهبود زیبایی چهره و لبخند نقش شخص بسزایی دارد.

سیمادنت
دکتر مسعود داودیان

متخصص ارتودنسی در تهران

امتیاز
۵/۵
اطلاعات تماس با مطب دکتر داودیان (سیمادنت کلینیک)

شماره همراه :

آدرس :

تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، نبش خیابان ب، ساختمان پزشکان ب، طبقه اول، واحد ۴

شبکه‌های اجتماعی :

مطب تخصصی ارتودنسی دکتر داودیان جزو پیشرفته‌ترین و مجهزترین کلینیک‌های کشور است که با دارا بودن کادر درمانی متخصص دندانپزشکی و رتبه یک کشور، پاسخگوی تمام نیازهای مراجعین در کمترین زمان و متناسب با استانداردهای جهانی است.
مطب تخصصی ارتودنسی دکتر داودیان به عنوان بهترین دکتر ارتودنسی دندان با هدف ارتقای بهداشت دهان و دندان و افزایش لبخندهای زیبا توسط رتبه یک آزمون سراسری ارتودنسی، دکتر مسعود داودیان تاسیس شده است.
خدمات مطب ارتودنسی دکتر داودیان، طیف گستره‌ای از بخش‌های مختلف از جمله: ایمپلنت، ارتودنسی، پروتز، درمان ریشه و عصب کشی، کودکان و… است که زیر نظر متخصصین برجسته کشور با بالاترین کیفیت درمان‌ها انجام می‌شوند.

بهترین متخصص ارتودنسی دندان کیست؟

متخصص ارتودنسی دندان کیست؟

متخصص ارتودنسی که به آن ارتودنتیست هم می‌گویند، شخصی است که بعد از دوره ۷ ساله دندانپزشکی عمومی، به مدت ۳ الی ۴ سال به صورت تخصصی، دوره بالینی و تئوری را سپری می‌کند. لازم به ذکر است دوره بالینی و تئوری، در خصوص اصلاح و بررسی ناهنجاری‌های فک و نامرتبی فرم دهان و دندان‌ها است. وظیفه دکتر ارتودنسی در ابتدا پیشگیری از مشکلات دندان و سپس تشخیص و اصلاح ناهماهنگی دندان‌ها و غیره است. 

بهترین متخصص ارتودنسی کسی است که علاوه بر داشتن مدارک تحصیلی مربوطه، سابقه طولانی و درخشانی در این زمینه داشته و اکثر مراجعه‌کنندگان آن، از خدمات وی رضایت بالایی داشته باشند.

مطلب پیشنهادی: بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

تفاوت متخصص ارتودنسی با دندانپزشک عمومی  چیست؟

بسیاری از افراد برای انجام ارتودنسی، اشتباهاً به دندانپزشک عمومی مراجعه می‌کنند؛ اگرچه هر دو حرفه جهت مراقبت از دهان و دندان است؛ اما باید به این نکته توجه کرد که هر دندانپزشکی، ارتودنتیست نیست. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، دندانپزشکان عمومی برای اینکه به یک دکتر ارتودنسی تبدیل شوند، باید پس از گذراندن دوره تحصیلی ۷ ساله خود، یک دوره تخصصی بالینی و تئوری بگذرانند.

سایت معتبر ارتودنسی ونکوور نیز، به بررسی تفاوت بین متخصص ارتودنسی و دندانپزشک عمومی پرداخته است که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به این سایت مراجعه فرمایید.

Orthodontists and dentists work together to care for your oral health. However, when it comes to some of the oral health issues outlined above, seeing an orthodontist is essential, so that you can get treatment specific to your needs.

دندانپزشکان عمومی جهت ورود به دوره بالینی، باید در آزمونی سخت شرکت کنند. معمولا تعداد اندکی از دندانپزشکان در این آزمون موفق هستند؛ به همین دلیل تعداد دندانپزشکان عمومی از متخصصان ارتودنسی بیشتر است. لازم به ذکر است در طول دوره بالینی، پزشکان به فراگیری مهارت‌های لازم و ضروری در خصوص ارتودنسی می‌پردازند؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم با توجه به توضیحات داده شده، برای انجام ارتودنسی حتما به دکتر ارتودنسی مراجعه کنید.

مطالعه بیشتر: نخ دندان ارتودنسی

تفاوت متخصص ارتودنسی با دندانپزشک عمومی

چرا باید به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی باشیم؟

بهبود زیبایی چهره و لبخند زیبا، باعث افزایش اعتماد به نفس در افراد می‌شود. نحوه کار ارتودنتیست اهمیت زیادی دارد و باعث رضایت یا عدم رضایت بیمار می‌شود. علاوه بر این، درمان ارتودنسی حدود یک و نیم تا دو سال طول می‌کشد و در این مدت سیم‌های ارتودنسی در دهان بیمار باقی می‌مانند.

ارتودنسی دندان اگر به درستی اجرا نشود، امکان پاره شده سیم‌ها افزایش پیدا می‌کند و به بافت دهان یا لثه آسیب می‌رساند. با انتخاب یک متخصص ارتودنسی حاذق و با تجربه می‌توانیم با خیال راحت به ارتودنسی دندان بپردازیم و دوره را درمان را با آرامش سپری کنیم. همچنین نگران صرف زمان و هزینه خود نباشیم.

انتخاب بهترین ارتودنتیست بسیار مهم است؛ زیرا ارتودنسی فرآیندی پرهزینه و زمان‌بر است و روشن است که حتما شما در انتخاب بهترین متخصص وسواس دارید. در طول جلسه مشاوره، یک دکتر ارتودنسی خوب تمام روش‌های درمانی مانند ارتودنسی با بریس‌های فلزی، ارتودنسی نامرئی با لاینرهای شفاف یا بریس‌های سرامیکی بی رنگ را شرح می‌دهد و بهترین انتخاب را با توجه به نیاز شما مورد استفاده قرار می‌دهد.

نوع درمان و هزینه هر روش متفاوت است. برای مثال، هزینه ارتودنسی نامرئی با یک لاینر شفاف بیشتر از هزینه ارتودنسی با براکت فلزی معمولی است. یک ارتودنتیست خوب همه چیزهایی را که باید قبل از شروع درمان بدانید به شما می‌گوید. برای انتخاب بهترین دکتر ارتودنسی می‌توانید از تجربیات افرادی که قبلا ارتودنسی انجام داده‌اند، استفاده کنید و در صفحات مجازی بهترین متخصص ارتودنسی را دنبال کنید. 

انواع روش های مختلف ارتودنسی

تهران یکی از بهترین مقاصد جهانی برای درمان نقص‌های دندان و فک در حوزه ارتودنسی است. تعداد زیادی متخصص ارتودنسی با تجربه و مهارت بالا در درمانگاه‌ها و مراکز مختلف مشغول فعالیت هستند؛ اما ارتودنسی چند نوع مختلف دارد؛ مانند ارتودنسی کلاسیک یا فلزی، ارتودنسی لینگوال، ارتودنسی نامرئی و ارتودنسی دیمون که در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم:

 • ارتودنسی کلاسیک: در این روش براکت‌های فلزی یا سفید مورد استفاده قرار می‌گیرد و آن‌ها را روی دندان‌ها می‌چسبانند. قوس‌های فلزی به وسیله بندها به براکت متصل می‌شوند و با وارد کردن فشار و کشش جایگاه دندان‌ها را اصلاح می‌کنند.

انواع روش‌های ارتودنسی

 • ارتودنسی لینگوال: در این روش، براکت‌ها روی سطح زبانی دندان‌ها قرار می‌گیرند؛ یعنی به سمت داخل دهان چسبانده می‌شوند.
 • ارتودنسی نامرئی: در این روش از براکت‌های شفاف و نامرئی استفاده می‌شود که جایگزین براکت‌های فلزی هستند. این براکت‌ها تقریبا در دندان‌ها مخفی می‌شوند؛ زیرا از مواد شفاف تشکیل شده‌اند.
 • ارتودنسی دیمون: در این روش، تنظیم براکت‌ها روی دندان‌ها به صورت خودکار و اتوماتیک انجام می‌شود و به مراجعه مستمر به دندانپزشکی نیازی ندارد. افرادی که مشغله زیادی دارند معمولا از این روش استفاده می‌کنند.

بهترین نوع ارتودنسی در تهران کدام  است؟

از آنجایی که ارتودنسی در تهران انواع مختلفی دارد، هر فرد با توجه به نیاز خود می‌تواند بهترین نوع را متناسب با شرایط و نیاز خود انتخاب کند و به انجام آن بپردازد. به عنوان مثال ممکن است افراد بزرگسال از قرار گرفتن ارتودنسی روی دندان آنها دچار کاهش اعتماد به نفس و خجالت شوند؛ که در این صورت ارتودنسی‌هایی که کمتر قابل مشاهده هستند، مانند ارتودنسی نامرئی می‌تواند گزینه مناسبی برای این افراد باشد.

خدمات درمانی متخصص ارتودنسی چیست؟

متخصص ارتودنسی خدمات درمانی مختلفی انجام می‌دهد که عبارت است از:

 • اصلاح ناهماهنگی‌های دندان (جلو زدگی بیش از حد فک بالا به پایین و بالعکس، وجود فاصله میان دندان‌ها، بیرون زدگی یک طرف از فک، ازدحام دندان‌ها، اندازه دندان‌ها)
 • اصلاح فرم لبخند.
 • درمان ناهنجاری‌های مربوط به فک.

خدمات درمانی متخصص ارتودنسی

همانطور که متوجه شده‌اید، متخصص ارتودنسی در درمان و اصلاح ناهنجاری‌های دندان، دهان و فک تخصص دارد. در ادامه به بررسی برخی از این ناهنجاری‌ها می‌پردازیم:

ناهنجاری‌های ساده و پیچیده دندانی

درمان ناهنجاری‌هایی مانند آندربایت، اوربایت، اپن بایت، کراس بایت، دیپ بایت و کرادوینگ، دندان نهفته (دندان‌های عقل و نیش) در این دسته قرار می‌گیرد. این ناهنجاری‌ها علاوه بر اینکه بر زیبایی تاثیر می‌گذارد، می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در جویدن غذا، صحبت کردن و اختلال در تنفس شخص شود.

شکاف کام و لب

لب شکری از ناهنجاری‌های مادرزادی است که یک ارتودنتیست می‌تواند نسبت به اصلاح و درمان آن، اقدام کند.

درمان ناهنجاری های فک

انحراف فک، بزرگی و کوچکی فک بالا و پایین و ناهنجاری‌های فک کلاس ۲ و ۳، از جمله اقدامات متخصص ارتودنسی در این زمینه است. لازم به ذکر است، میزان این ناهنجاری‌ها در افراد متفاوت است؛ پزشک متخصص باید با انجام معاینات لازم، اقدام به اصلاح آن کند. به عنوان مثال در صورت تشدید ناهنجاری‌های فک، عمل جراحی باید انجام شود.

مزایای ارتودنسی دندان چیست؟

برای بهبود تراز و ترتیب دندان‌ و فک‌ یکی از روش‌های مؤثر و پر کاربرد، ارتودنسی دندان می‌باشد. این روش دارای مزایا و فواید زیادی است که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

 • بهبود ظاهر و زیبایی.
 • بهبود عملکرد و توازن دهان.
 • بهبود بهداشت دهان و دندان.
 • اصلاح نقص‌های فکی.
 • کاهش ریسک مشکلات فکی و دندانی.

ارتودنسی دندان مناسب چه کسانی است؟

به طور کلی، کسانی که دارای نقص‌های دندانی و فکی مختلف هستند، به ارتودنسی نیاز دارند. کسانی که ارتودنسی برای آن‌ها مناسب است عبارت است از:

 • کسانی که نامنظمی‌های دندانی دارند.
 • کسانی که دارای تروماهای فکی هستند.
 • کسانی که فشارهای نامتناسب روی دندان‌هایشان وارد می‌شود.
 • افرادی که دارای نقص‌های مفصل فکی مانند دندان‌های گیر کرده، دندان‌های کج، درد یا مشکلات دیگر هستند.
 • افرادی که نیازمند بهبود زیبایی لبخند خود هستند.

ویژگی‌های یک متخصص ارتودنسی خوب  چیست؟

یک دکتر ارتودنسی خوب با مطالعه و بروزرسانی دانش خود، در تلاش است تا با بهترین متدها به درمان مراجعه‌کننده خود بپردازد. در ادامه به معرفی ویژگی‌های یک متخصص ارتودنسی خوب می‌پردازیم:

 • داشتن مهارت و تخصص در ارتودنسی.
 • استفاده از مواد با کیفیت و مرغوب.
 • استفاده از بهترین و جدیدترین تکنیک‌ها و تجهیزات درمانی.
 • با تجربه و سابقه درخشان.
 • داشتن تسلط کافی برای درمان انواع ناهنجاری‌های مربوط به دندان و فک.
 • مشاوره دادن به مراجعه‌کننده در خصوص ناهنجاری‌های دندان و فک و اصلاح آن.
 • رضایت‌مندی مراجعه کنندگان پیشین.
 • ارائه دادن نمونه کارها به مراجعه‌کنندگان.

ویژگی های متخصص ارتودنسی خوب

راهنمای انتخاب بهترین دکتر ارتودنسی  در تهران

در انتخاب بهترین ارتودنتیست، باید چند نکته و معیار مهم را، در نظر بگیرید که عبارت است از:

 • تخصص: مهم‌ترین معیار در انتخاب ارتودنتیست این است که فرد دارای تخصص در زمینه ارتودنسی باشد. همانطور که گفتیم متخصصان یک دوره ۳ تا ۴ ساله تئوری مرتبط با ارتودنسی را گذرانده‌اند.
 • تجربه: بهترین پزشک ارتودنسی باید سابقه زیادی در درمان ناهنجاری‌های فک و دندان داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم در صورت مراجعه به متخصص ارتودنسی، نمونه کارها را بررسی کنید.
 • مشاوره با مراجعه کنندگان: در صورت امکان، حتما با مراجعه‌کنندگان سابق پزشک گفت و گو کنید و از میزان رضایت‌مندی آن‌ها آگاه شوید.
 • کلینیک و مطب: اکثر متخصصان ارتودنسی در بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران و مطب‌ها مشغول کار هستند. در صورت امکان پیشنهاد می‌شود، مطالعه‌ای در خصوص فعالیت کلینیک داشته باشید.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم شما را با ارتودنسی، ویژگی‌های بهترین متخصص ارتودنسی و بهترین متخصص ارتودنسی در تبریز و… آشنا کنیم. اگر شما هم قصد انجام ارتودنسی را دارید، حتما از تجربیات دیگران استفاده کنید تا بتوانید بهترین متخصص را برای خود انتخاب کنید. شایان ذکر است دندانپزشک عمومی می‌تواند شما را در انتخاب متخصص ارتودنسی راهنمایی کند.

بهترین سن برای مراجعه به متخصص ارتودنسی چه سنی است؟

سنین ۶ تا ۸ سالگی می‌تواند بهترین سن به منظور مراجعه به متخصص ارتودنسی و پیشگیری از مشکلات ارتودنسی باشد؛ همچنین بهترین زمان برای درمان اصلاحی سنین ۱۰ تا ۱۴ سالگی است.

بهترین متخصص ارتودنسی در تهران کیست؟

با جستجوی کلماتی مثل بهترین متخصص ارتودنسی، دکتر ارتودنسی در شرق و غرب و غیره، به لیستی از بهترین متخصصین ارتودنسی دسترسی داشته باشید. هزینه‌ها، نظرات مراجعه‌کنندگان و نمونه کارها از مواردی هستند که حتما باید آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

چه زمانی باید به یک ارتودنتیست مراجعه کنیم؟

 در صورت داشتن دندان‌های ناهماهنگ و نامنظم، مشکل در غذا خوردن، حرف زدن و تنفس؛ همچنین ناهنجاری‌های مربوط به فک و دندان می‌توانید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۵ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

حمید حیدری

حمید حیدری هستم دانشجوی رشته دندانپزشکی. شما را با جدیدترین مقالات منتشر شده در زمینه بهداشت دهان و دندان، بیمارهای دندان و.. آشنا می کنم.

نوشته های مشابه

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *