کاشت مو به روش SHT چیست؟ – مزایا روش sht

یکی از تکنیک های کاشت مو، استفاده کردن از روش SHT یا همان Simultaneous Hair Transplant است. در کاشت مو به روش SHT ، هیچگونه نیازی به اجرای جراحی، بیهوشی و موارد این چنینی نبوده و پس از پایان فرایند، جای زخم و اسکاری نمی ماند.

در کاشت مو به روش Sht از دستگاه های بسیار دقیق و اتوماتیکی استفاده می شود که می تواند تا ۱۲ هزار تار موی طبیعی را استخراج کند. به دلیل همین موضوع، نسبت به روش های قدیمی تر، تاثیرات مطلوب تری را به همراه دارد.

دلیل برتری کاشت مو به روش sht چیست؟

از جمله دلایل برتری کاشت مو به روش sht، این است که طبیعی ترین خط رشد ممکن بوجود می آید. این روش به قدری دقیق است که هیچکس نمی تواند متوجه پیوند مو شود.

در دیگر تکنیک های پیوند مو، ممکن است واحدهای فولیکولی برداشت شده، تحت عواملی نظیر خطای انسانی یا دیگر موارد، از بین بروند. در کاشت مو به روش sht، این مشکل دیگر وجود ندارد.

در این روش، پس از برداشت گرافت ها و نگهداری آن ها در محلول های مخصوص، توسط پزشک متخصص، به دقت بسیار بالایی در محل مشخص شده کاشته می شوند. پس از اتمام فرایند پیوند، نوبت به تحریک سازی رشد مو می باشد. این کار با استفاده از دستگاه های لیزر انجام می شود که می تواند سرعت بوجود آمدن موی جدید را بیشتر کند. برای اینکه نتیجه دلخواه را کسب کنید باید به بهترین کلینیک کاشت مو تهران مراجعه کنید.

دلیل برتری کاشت مو به روش sht

اجرای تکنیک SHT در سال ۲۰۱۱ آغاز شد. امکان ترکیب روش بازسازی پیشانی همراه با بهبود خط مو از طریق پیوند مو به طور همزمان، که به اختصار SHT نامیده می شود، در جامعه پزشکی به رسمیت شناخته شد. این روش ابتکاری، یک جایگزین مدرن برای رویکرد استاندارد کاهش خط مو است که توسط متخصصان استفاده می شود.

دلیل توسعه کاشت مو به sht چیست؟

با توجه به انواع روش های مختلفی مانند کاشت مو به روش fit، که در پیوند مو از آنها استفاده می‌شود، بعضی از آن ها مانند (HLS)، با معایب مختلفی همراه بود. از جمله این موارد عبارت است از:

 • به وجود آمدن اسکار و خط کاشت در کل سر.
 • خط رشد مو، ظاهری غیر طبیعی به خود می گرفت.
 • ناحیه مرکزی پیشانی ممکن است بیش از حد باریک شود.
 • بسته شدن بی اثر معابد با خطر ایجاد زخم گسترده در اثر تنش.

به دلیل این مشکلات، افراد متخصص به دنبال راهی برای بهبود این وضعیت شدند.

مزایای کاشت مو به روش sht چیست؟

کاشت مو به روش sht شامل ۳ ویژگی کلی است. این موارد عبارت است از:

۱. این یک روش معمولی کاشت مو نیست. کاشت مو به روش اس اچ تی، شامل ترکیبی از چند تکنیک است که به ما اجازه می دهد از برشی که برای بازسازی پیشانی ایجاد شده استفاده کنیم.

۲. به عنوان یک روش ترکیبی (به طور موازی با بازسازی پیشانی انجام می شود)، مقدار فولیکول های مو به دست آمده تحت عوامل مختلفی است:

 • تراکم و چگالی مو اهدا کننده.
 • تعداد نوع صحیح فولیکول ها (همه فولیکول های بدست آمده نمی توانند در تعریف مجدد خط مو استفاده شوند).
 • سطح مورد نظر برای انجام پیوند. در مناطق وسیع از آلوپسی (طاسی)، شقیقه های بزرگ، نیاز به فولیکول زیاد بوده و گاهی اوقات به کاشت موی دوم نیاز دارد.

۳. تعریف مجدد خط مو با کاشت مو یک رویکرد فوق تخصصی است که با پیوند مو معمولی متفاوت است. این نیاز به تجربه گسترده و دانش کامل از خط موی بیمار دارد.

مواردی از قبیل ترکیب مناسب فولیکول های مو پیوند شده با موهای بومی، زاویه دهی فولیکول ها، تراکم مجدد ناحیه مرکزی خط فرونتال، تراز شدن فولیکول ها براساس نوع آنها و موارد دیگر، بخشی از این موارد می باشد.

مزایای کاشت مو به روش sht چیست؟

مزایای کاشت مو به روش sht چیست؟

این روش به دلیل اینکه ترکیبی از چند تکنیک کاشت مو، تاثیرپذیری بیشتری را دارد. علاوه بر آن، علاوه بر کاشت، در بازسازی پیشانی نیز استفاده می شود؟

کاشت مو به روش sht چگونه بوجود آمد؟

این روش در سال ۲۰۱۱ با امکان کاشت مو و بازسازی پیشانی به طور هم زمان ایجاد شد و در جامعه پزشکی به رسمیت شناخته شد.

چرا باید از کاشت مو به روش sht استفاده شود؟

یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود این روش با بقیه تکنیک ها متمایز شود، ایجاد خط رشد طبیعی مو می باشد.

جمع بندی

با توجه به موارد گفته شده در ارتباط با کاشت مو به روش sht، این روش، با توجه به ویژگی هایی که دارد، بیشتر برای زنان توصیه می شود. با توجه به انواع مختلفی که از روش های پیوند مو وجود دارد، بهترین کار ابتدا مشورت با پزشک متخصص و انجام تست های مربوطه، هم‌چنین انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو برای این عمل حساس می باشد.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)

نوشته های مشابه

۴ دیدگاه

  1. با سلام
   بسته به میزان تاسی باید با پزشک مشورت کنید تا راهکار دقیق و درستی را به شما پیشنهاد دهد.
   با این حال روش هایی از قبیل استفاده از پماد، مزوتراپی و کاشت مو وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *