بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران (لیست ۱۰تایی) ❤️

دندانپزشک زیبایی و ترمیمی با استفاده از روش‌های زیبایی لبخندی زیبا را برای افراد ایجاد می‌کند. دندانپزشک زیبایی علاوه بر ایجاد زیبایی، دندان های خراب و پوسیده را نیز درمان میکند. در واقع دندانپزشک زیبایی به طراحی لبخند معروف است و هماهنگی و هارمونی بین اجزای مختلف دهان مانند لب‌ها، لثه‌ها و دندان‌ها را ایجاد می‌کند.

در داشتن لبخندی زیبا لثه‌های سالم با رنگی مناسب، رنگ دندان مناسب، فرم مناسب و هماهنگی آنها با لب‌ها سهم بسزایی دارد. برای داشتن چنین ویژگی‌هایی دندانپزشک زیبایی با انجام کارهایی همچون کامپوزیت، بلیچینگ، لمینت دندان‌ها، ایمپلنت و موارد دیگر این زیبایی و هماهنگی را ایجاد میکند.

دندانپزشک زیبایی کیست؟

دندانپزشک زیبایی فردی است که با استفاده از کارهایی همچون لمینت، بلیچینگ، ایمپلنت، افزایش طول تاج، ارتودنسی و روکش می‌تواند لبخند زیبایی را طراحی کند. به طور کلی دندانپزشک متخصص زیبایی به شخصی گفته می‌شود که با به کار بردن هر درمانی برای زیبایی بخشیدن و همچنین بهبود سلامت دندان‌ها کمک می‌کند.

بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران

بهترین دندانپزشک زیبایی ویژگی‌ها و خصوصیاتی دارد که برخی از مهمترین آنها شامل موارد ذیل است:

 • تخصص و مهارت بالا در انجام کارهای مختلف برای رسیدن به نتیجه مورد نظر.
 • تحصیلات آکادمیک از دانشگاه‌های معتبر که بسیار در انتخاب بهترین دندانپزشک تاثیرگذار است.
 • سابقه و تجربه موفق در انجام عمل‌های مختلف زیبایی دندان.

نکته: دارا بودن مجموع این ویژگی‌ها در کنار بسیاری موارد دیگر از معیارهای بهترین دندانپزشک می‌باشد. البته انتخاب دندانپزشک زیبایی نیز بسیار اهمیت دارد که در ادامه به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت.

لیست ۱۰ تایی از بهترین دندانپزشک زیبایی تهران

دکتر کریمی

آقای دکتر مهدی کریمی

ایمپلنت دندان، طراحی لبخند، لمینیت های سرامیکی و کامپوزیتی، درمان زیبایی لثه

امتیاز
۵/۵
اطلاعات تماس با دکتر مهدی کریمی

تلفن :

شماره همراه :

وبسایت :

آدرس :

سعادت آباد، خ سرو غربی، خ بخشایش، ساختمان افتخار، پ۵۶ ط۴ واحد۴۰۲

شبکه‌های اجتماعی :

دکتر مهدی کریمی جراح دندانپزشک به شماره نظام پزشکی ۱۲۷۹۳۸، بعد از فارغ التحصیلی در سال ۱۳۸۹ به منظور افزایش دانش و تخصص خود در اکثر دروه های زیبایی و ایمپلنت دندانی شرکت نموده اند.
ایشان دارای مدرک فلوشیپ زیبایی از دانشگاه Genova ایتالیا می باشند و همچنین در حال حاضر دوره فلوشیپ لیزر (Laser) دندانپزشکی از دانشگاه Aachen آلمان را می گذراند.

دکتر مژگان آزادخواه

خانم دکتر مژگان آزادخواه

انواع لمینیت های سرامیکی و کامپوزیتی – فلوشیپ لیزر از انگلستان

امتیاز
۵/۵
اطلاعات تماس با دکتر آزادخواه

شماره همراه :

وبسایت :

آدرس :

ونک ملاصدرا جنب بیمارستان بقیه الله ساختمان پزشکان صدرا پلاک ٢٠٠ طبقه دوم واحد ۵

شبکه‌های اجتماعی :

دکتر مژگان آزادخواه جراح دندانپزشک ، فارغ التحصیل سال ١٣٧۵ از دانشگاه دندانپزشکى مشهد و شماره نظام پزشکى ۵٧۶٨٨ داراى ٢٣ سال سابقه کار در حیطه دندانپزشکى با تجربه بالا و یکى از بهترین دندانپزشکان ترمیمى و زیبایى واقع در خیابان ونک ، ملاصدرا ى تهران است که داراى فلوشیپ ترمیمى زیبایى Esthetic cosmetic در سال هاى ٢٠٠٨ و ٢٠١٣ مى باشد که دوره ى دندانپزشکى ترمیمى و زیبایى را در حضور پروفسور دکتر برقى و آقاى دکتر یزدانى در سال ٢٠١٣ گذرانیده است . معالجه ریشه (RCT) توسط ایشان با استفاده از دستگاه اندو روتارى و RVG با دقت بسیار بالا و اندازه گیرى دقیق طول کانال در یک جلسه و بدون درد انجام مى شود . دکتر مژگان آزادخواه داراى فلوشیپ و گواهینامه معتبر ایمپلنت از آلمان در سال هاى ٢٠٠۴ و ٢٠١۵ مى باشد همچنین در سال هاى ٢٠١٣ و ٢٠١۶ از کشور هاى سوئیس و فرانسه فلوشیپ ایمپلنت دریافت نموده است . ایشان در طى سال هاى ٢٠٠٩ ، ٢٠١١ و ٢٠١٢ توسط پروفسوردکتر Lee از کشور کره ى جنوبى گواهینامه معتبر ایمپلنت را دریافت نموده است.

 • کلیه کارهاى ایمپلنت همراه با ضمانت نامه کتبى و با استفاده از جدیدترین متدها و سیستم هاى روز دنیا توسط ایشان ارائه مى گردد . دکتر آزادخواه مدرک دندانپزشکى دیجیتال (Digital dentistry ) را از دانشگاه تهران در سال ٢٠١٩ و زیر نظر آقاى دکتر علیرضا رضایى و آقاى دکتر رکن دریافت نموده است که دندانپزشکى دیجیتال تحولى نو در علم نوین دندانپزشکى محسوب مى گردد .
 • کلیه جراحى هاى لثه بدون درد و خونریزى و با کمک لیزر توسط ایشان انجام مى گیرد ، روش هاى بکار گرفته توسط ایشان باعث تسریع در بهبود زخم هاى مخاط دهان و تسریع در بهبود آفت و تبخال مى گردد . تسریع برداشت تغییر رنگ لثه هاى تیره ى مایل به قهوه اى و همچنین تسریع در سفید کردن دندان ها نیز از دیگر مزیت هاى روش هاى بکار گرفته شده توسط لیزر مى باشد .
 • ویزیت و مشاوره در این مرکز رایگان است و تمام سعى این مرکز بر این است که محیطى آرام و دلنشین را براى بیماران فراهم نماید .
دکتر بابک ختایی

آقای دکتر بابک ختایی

فلوشیپ زیبایی، پروتزهای ایمپلنت و دندان

امتیاز
۵/۵
اطلاعات تماس با دکتر ختایی

شماره همراه :

وبسایت :

آدرس :

خیابان ولیعصر – زعفرانیه- مقدس اردبیلی – بین فلاحی و پسیان – پلاک ۱۴ – واحد ۱۶- طبقه ۴ شمالی

شبکه‌های اجتماعی :

دکتر بابک ختایی، دندانپزشک برتر، فلوشیپ زیبایی و متخصص پروتزهای ایمپلنت و دندان

مهر شریعتی

کلینیک دندانپزشکی مهر شریعتی

کامپوزیت، لمینت، ایمپلنت، ارتودنسی

امتیاز
۵/۵
اطلاعات تماس با کلینیک دندانپزشکی مهر شریعتی

شماره همراه :

وبسایت :

آدرس :

خیابان شریعتی‌, خ یخچال ,خ کی نژاد, نبش خیابان قریب, مجتمع پزشکان قریب طبقه ۳ واحد ۷

شبکه‌های اجتماعی :

کلینیک دندانپزشکی مهر شریعتی
مجهز به پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات با همکاری کادر متخصص و مجرب در امور درمانی و زیبایی، آرامش و لبخند را به مراجعین عزیز هدیه میدهد.

برای درج آگهی در لیست فوق با ما تماس بگیرید.

مشکلاتی که دندانپزشک زیبایی رفع می کند

به طور کلی مشکلاتی که دندانپزشک زیبایی برای بیماران خود برطرف می‌کند، شامل موارد زیر است:

 • تغییر اندازه، شکل و نظم دندان‌ها.
 • بستن فاصله بین دندان‌ها.
 • بهبود یا اصلاح بایت.
 • روشن یا سفید کردن دندان‌های زرد و بدرنگ شده.
 • ترمیم پوسیدگی، شکستگی، ترک یا لب‌پر شدن دندان‌ها.
 • جایگزینی دندان غائب.
 • جایگزینی درمان‌ها و ترمیم‌های قدیمی و نازیبا.

متخصص و دندانپزشک زیبایی

خدمات دندانپزشک زیبایی خوب در تهران چیست؟

تکنیک هایی که با استفاده از آنها میتوان این مشکلات را برطرف کرد شامل موارد زیر است:

 • کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یکی از درمان‌هایی است که دندانپزشک زیبایی بر روی دندان‌های بد رنگ، ترک خورده و یا دندان‌هایی با کجی جزئی و شکاف بین دندان‌ها اعمال می‌کند.

در این روش، دندانپزشک زیبایی مواد کامپوزیت دندان را مستقیما روی دندان شما قرار داده و با ابزار مخصوص کامپوزیت به آن شکل می‌دهد؛ سپس دندانپزشک مواد کامپوزیت دندان را با یک نور سفت کننده روی دندان محکم می‌کند و با صیقل دادن دندان به نتیجه دلخواه می‌رسد. این روش با داشتن حداقل تهاجم و مقرون به صرفه بودن، ظاهری کاملا طبیعی بر روی دندان‌ها ایجاد می‌کند.

 • روکش لمینت دندان

این روش هم انواع نواقص دندان مانند دندان‌های ترک خورده و بد رنگ، کج یا ناهموار را برطرف می‌کند. لمینت مانند یک ماسک، نواقص دندان‌ها را می‌پوشاند.

دندانپزشک زیبایی برای اعمال این تکنیک پس از معاینه و ارائه مشاوره به بیمار خود، دندان‌ها را برای دریافت لمینت آماده می‌کند و مقداری از مینای دندان را می‌تراشد. سپس قالب‌گیری از دندان را انجام می‌دهد و آن را به آزمایشگاه دندانپزشکی ارسال می‌کند و با دریافت روکش‌های لمینت سرامیکی آنها را روی دندان ها می‌چسباند.

 • بلیچینگ دندان

این تکنیک برای روشن‌تر و سفیدتر کردن دندانه های لکه دار یا رنگی مورد استفاده قرار میگیرد. این روش تنها برای سفید کردن دندان ها و تغییر رنگ آنها مورد استفاده قرار میگیرد و سایر مشکلات زیبایی دندان را نمیتوان با آن برطرف کرد. در این روش دندانپزشک زیبایی، با استفاده از مواد مخصوص رنگ دندان‌ها را روشن‌تر می‌کند.

 • باندینگ دندان

در مواردی که دندان‌ها شکسته‌اند، دچار لب‌پریدگی شده‌اند و یا برای دندان‌هایی که نیاز به تغییر رنگ، شکل و اندازه دارند، می‌توان از این روش استفاده کرد. به علاوه برای کسانی که دندان‌های جلو آنها از هم فاصله دارند، این روش نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

می‌توان گفت باندینگ از روش‌های ترمیم دندان‌هاست که در آن دندانپزشک زیبایی قسمت‌های خالی دندان را با موادی از جنس کامپوزیت پر می‌کند. این مواد به سادگی به دندان‌ها می‌چسبد. همرنگ بودن این مواد با دندان نیز باعث می‌شود کسی متوجه وجود آن در دهان موضوع نشود.

 • تاج دندان

این روش برای دندان‌هایی به کار می‌رود که پوسیدگی و خرابی قابل توجهی داشته باشند. با استفاده از تاچ دندان، قسمت آسیب دیده دندان پوشیده می‌شود و لبخندی کاملا طبیعی به شما هدیه داده می‌شود. بعلاوه تاج دندان از دندان در برابر آسیب‌های اضافی محافظت می‌کند.

 • لیفت و جراحی لثه

داشتن لبخند لثه‌ای یکی از مشکلاتی است که افراد به دلیل آن به دندانپزشک زیبایی مراجعه می‌کنند. در این حالت دندان‌ها از حالتی که باید باشند، کوتاه‌تر به نظر می‌رسند.

در این حالت به علت فراوانی بافت لثه و در نتیجه پنهان شدن دندان‌ها، سن فرد بالاتر از سن واقعی او نشان داده می‌شود. بعلاوه بعضی اوقات خط لثه ناهموار باعث می‌شود دندان‌ها کج و ناسالم به نظر برسند. در این حالت دندانپزشک زیبایی با لیفت و جراحی لثه و برطرف کردن مشکلات آن با جراحی زیبایی، مشکلات را برطرف کرده و لبخندی متقارن ارائه می‌دهد.

معرفی بهترین دندانپزشک زیبایی

 • کاشت دندان (ایمپلنت)

ایمپلنت یک روش برای جایگزینی و کاشت دندان‌های از دست رفته می‌باشد که تاثیر بسیاری بر زیبایی دندان‌ها دارد. از آنجا که این کار توسط متخصص ایمپلنت انجام می‌شود، تنها قسمت تاج ایمپلنت توسط متخصص دندانپزشک زیبایی انجام می‌شود.

 • کانتورینگ و شکل‌‌دهی مینای دندان

در این روش مقداری از مینای دندان تراشیده می‌شود و تا شکل، ارتفاع و سطوح دندان تغییر کند. این تکنیک عموما با تکنیک‌های دیگری مانند باندینگ ترکیب می‌شود. این کار آنها با استفاده از ابزارهای خاص دندانپزشکی انجام می‌شود.

 • بریج دندان

بریج دندان در مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد که یکی از دندان‌های فرد به دلایل مختلف از دست رفته است. در این روش برای پر کردن جای آن دندان، دندانپزشک زیبایی دو دندان ناحیه بی‌دندان را تراش می‌دهد و یک پروتز که از سه دندان مصنوعی تشکیل شده است، روی این ناحیه قرار می‌دهد.

 • ارتودنسی

یکی از مواردی که باعث می‌شود افراد از داشتن لبخندی زیبا محروم شوند؛ کج بودن دندان‌هاست. ارتودنسی راه حلی است که در این مواقع دندانپزشک از آن استفاده می‌کند. متخصص ارتودنسی با استفاده از آن موقعیت قرارگیری دندان‌ها را به شکل نرمال برمی‌گرداند.

شاید در این زمینه ارتودنسی نامرئی برای کسانی که قصد زیبا کردن دندان‌های خود را دارند محبوب‌تر باشد. از آنجا که ارتودنسی در حالت عادی زمان طولانی نیاز دارد و داشتن بریس‌های فلزی روی دندان برای این مدت طولانی می‌تواند بر زیبایی لبخند افراد تاثیر منفی بگذارد؛ یکی از راه‌حل‌ها در این مواقع، ارتودنسی نامرئی است.

مقاله پیشنهادی: بهترین کلینیک دندانپزشکی

انتخاب بهترین متخصص دندانپزشک زیبایی

بی‌شک انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی نقش بسزایی در نتیجه این تکنیک‌ها بر زیبایی شما خواهد داشت. در اینجا راهنمایی‌هایی برای انتخاب بهترین دندانپزشک متخصص زیبایی ارائه کردیم. پیشنهاد می‌کنیم برای یافتن بهترین دندانپزشک حتما این نکات را رعایت کنید.

 • از دیگران بپرسید: از نزدیکانتان که درمان‌های زیبایی را برای دندان‌هایشان دریافت کرده‌اند، سوال کنید. سپس از آنها بخواهید بهترین دندانپزشک متخصص زیبایی را به شما معرفی کنند.
 • کار دندانپزشکان را ببینید: می‌توانید کار و تخصص دندانپزشک مورد نظر را بررسی کنید و با استفاده از نمونه افرادی که قبلا به او مراجعه کرده‌اند، میزان تخصص او را در کارش متوجه شوید. در این مرحله بررسی کنید که تجربه و تخصص و سابقه دندانپزشک مورد نظر چقدر و به چه صورت است.
 • این موضوع به این معناست که دندانپزشک زیبایی باید خواسته‌ها و اهداف بیمار را در اولویت خود قرار دهد. همچنین استفاده از تکنولوژی‌های جدید، مزیت محسوب شده و باعث می‌شود بیماران در شرایط بهتر و راحت‌تر و در زمان کوتاه‌تری تحت درمان قرار گیرند.
 • یک فهرست تهیه کنید: پیشنهاد می‌کنیم قبل از برگزاری اولین جلسه مشاوره با دندانپزشک خود، این موضوع که می‌خواهید در کدام جنبه تغییر داشته باشید را مشخص کنید و تغییرات مد نظر خود را لیست کنید.

نتیجه گیری

در پایان باید گفت با انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی و داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می‌توان نتیجه فوق العاده خوبی را انتظار داشت. شما نیز اگر تجربه‌ و یا سوالی در این زمینه دارید که در مقاله به آن پاسخ داده نشده است، می‌توانید برای ما در قسمت کامنت مطرح نموده تا کارشناسان ما در ویکی درمان به آن پاسخ دهند.

سوالات متداول در مورد دندانپزشک زیبایی

جراحی و کاشت ایمپلنت دندان چه مقدار زمان می‌برد؟

گذاشتن ایمپلنت دندان حدود ۳۰ تا ۱۲۰ دقیقه زمان می‌برد، همچنین بستگی به تعداد ایمپلنت و شرایط بیمار دارد.

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است؟

هزینه ایمپلنت دندان بستگی به برند مورد استفاده، ضمانت ایمپلنت، نیاز به درمان دیگر مانند پینود استخوان و یا جراحی فک، همچنین تجربه دندان پزشک متخصص ایمپلنت دارد.

چگونه می‌توان ماندگاری کامپوزیت دندان را افزایش داد؟

در صورتی که به توصیه‌های دندانپزشک زیبایی خود توجه داشته باشید، می‌توانید ماندگاری کامپوزیت دندان را افزایش دهید .

دوام کامپوزیت و لمینت چقدر است؟

طول عمر لمینت سرامیکی حدود ۱۰ الی ۱۵ سال بسته به نگهداری فرد است و عمر کامپوزیت دندان حدود ۵ تا ۷ سال است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

۵ دیدگاه

  1. سفید کردن توسط بهترین دندانپزشک زیبایی دارای عوارض زیاد و حشتناکی نیست. در برخی موارد سفید کردن دندان موجب التهاب لثه یا حساسیت دندان ها می شود که بهتر است قبل از سفید کردن دندان ها با دندانپزشک خود مشورت کنید.

  1. سلام دوست عزیز
   بستگی به روشی داره که شما برای سفید کردن دندان انتخاب میکنید. در بعضی از موارد بعد از دو سه جلسه نتیجه به راحتی قابل تشخیص است. در مورد بلیچینگ دندان در مطب؛ نتیجه بعد از اتمام بلیچینگ مشهود می باشد.

  2. تمامی مراحل ایمپلنت دندان تحت بی حسی و گاهی هم بیهوشی انجام میشود در نتیجه بیمار هیچ گونه دردی را حس نخواهد کرد. بعد از جراحی هم کمی تورم و درد خواهید داشت که با قرص های مسکن قایل درمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *