بهترین دکتر کامپوزیت در تهران کیست؟

۰
(۰)

آیا شما هم از آن دسته از افرادی هستید که داوطلب کامپوزیت دندان هستید؟ آیا در انتخاب بهترین دکتر کامپوزیت در تهران دچار شک هستید؟ پس تا پایان این مقاله از ویکی درمان با ما همراه باشید؛ چرا که با معرفی بهترین دکتر کامپوزیت در تهران، راه شما را در انتخاب بهترین گزینه آسان میکنیم.

کامپوزیت، راه سریع و موثری برای رفع مشکلات جزئی زیبایی دندان است. کامپوزیت به محض استفاده با استفاده از اشعه ماوراء بنفش سخت می شود و در نتیجه دندانی به وجود می آید که می تواند تا پایان جلسه ی درمان، مانند دندان‌های دیگر عمل کند.

کامپوزیت همچنین یک روش غیر تهاجمی در زیبایی دندان است که با جایگزین هایی مانند کاشت دندان یا ایمپلنت دندان و روکش ها و لمینت‌ها که باعث از بین رفتن بخشی از دندان می‌شوند مقابله می‌کند. برای استفاده از کامپوزیت، سطح دندان فقط باید زبر شود تا به چسبندگی رزین کمک کند، به این معنی که ساختار دندان دست نخورده باقی می ماند. اما گاهی نیز ممکن است برای انجام کامپوزیت، به جراحی لثه برای کامپوزیت احتیاج داشته باشید.

بهترین دکتر کامپوزیت در تهران می تواند به سرعت لبخند شما را بهبود بخشد، بدون اینکه آسیب بیشتری به دندان شما وارد کند. همچنین می تواند جایگزین ارزان تری برای روکش ها یا لمینت‌ها باشد. اگر بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی حفظ کنید، کامپوزیت‌های شما تا سال‌ها نیز دوام می آورند.

کامپوزیت چیست؟

کامپوزیت یک روش مدرن برای ترمیم دندان ها، چه به دلایل زیبایی، چه برای ساختن ساختار دندان از دست رفته است. این روش شامل چسباندن مواد رزین رنگی دندان به دندان های موجود برای تغییر شکل یا بهبود رنگ آنها است. کامپوزیت دندان عموما برای تمامی افراد مناسب بوده و کسانی که مایل به انجام آن باشند می‌توانند به راحتی این درمان را بر روی دندان‌های خود انجام دهند.

بهترین دکتر کامپوزیت در تهران، مواد کامپوزیتی را می‌توان مستقیماً روی سطوح دندان‌ها که در هنگام لبخند زدن به‌طور برجسته نشان می‌دهند، اعمال شود و برای اصلاح لبخند با حداقل تهاجم، استفاده شود. در حالی که دندانپزشکان آنها را ونیرهای کامپوزیت نیز می نامند، بسیاری از مردم فقط به آنها به عنوان “کامپوزیت” اشاره می کنند.

کامپوزیت معمولاً یک راه حل ایده آل و کم هزینه تر از روکش ها یا روکش ها برای افرادی است که دارای براده، فاصله بین دندان ها، لکه و تغییر رنگ، کجی خفیف و بدشکل دندانی هستند.

اگرچه ونیرهای کامپوزیت مستقیم معمولاً نیاز به حداقل آماده سازی، بدون قالب گیری و کمترین میزان وقت دارند؛ اما مهارت هنری و دقت بهترین دکتر کامپوزیت در تهران که انتخاب می کنید، نحوه دقیق ایجاد ونیرهای کامپوزیت مستقیم شما را تعیین می کند. 

بهترین دکتر کامپوزیت در تهران کیست

مراحل انجام کامپوزیت دندان چیست؟

برای شروع این فرآیند، بهترین دکتر کامپوزیت در تهران از شما از یک راهنمای سایه برای انتخاب رنگ رزین کامپوزیت استفاده می کند که دقیقاً با رنگ دندان های طبیعی شما مطابقت داشته باشد. سپس بهترین دکتر کامپوزیت در تهران، سطح دندان را زبر می کند و از مایعی استفاده می کند که به ماده باندینگ اجازه می دهد به دندان بچسبد.

دندانپزشک شما رزین کامپوزیت را روی مایع اعمال می کند، دندان را قالب می دهد یا شکل می دهد و سپس مواد را با نور فرابنفش سخت می کند.

در صورت لزوم، بهترین دکتر کامپوزیت در تهران می تواند پس از سفت شدن رزین، دندان را بیشتر فرم دهد.

انتخاب بهترین دکتر کامپوزیت

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

پس از انجام کامپوزیت دندان، نکاتی را باید رعایت کنید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

  1. تا ۴۸ ساعت پس از انجام عمل از مصرف چای، قهوه، سیگار و غذاهایی که ممکن است باعث تغییر رنگ دندان شود خودداری کنید.
  2. دندان های خود را مرتب مسواک بزنید و برای حفظ سلامت دهان و دندان به طور منظم به متخصص بهداشت مراجعه کنید. این مورد به کامپوزیت شما کمک می کند تمیز و بدون لکه بماند.
  3. از جویدن ناخن یا جویدن غذاهای سفت خودداری کنید. چرا که ممکن است مواد را خرد کند. پیوندها به اندازه یک دندان معمولی محکم نیستند، بنابراین مهم است که اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از آسیب به آنها انجام دهید.
  4. با رعایت بهداشت دهان و دندان و معاینات منظم، کامپوزیت شما باید سال ها باقی بماند.

و در پایان

در این مقاله از ویکی درمان، پس از معرفی درمان زیبایی کامپوزیت، به معرفی بهترین دکتر کامپوزیت در تهران نیز پرداختیم. امیدواریم این مطلب مورد توجهتان قرار گرفته باشد.

چرا کامپوزیت اصلاحا لب پر می‌شود؟

اگر به جویدن غذاهای سفت عادت دارید ممکن است دچار لب پریدگی کامپوزیت شوید.

کامپوزیت بهتر است یا لمینت؟

انجام کامپوزیت به دلیل عدم تراش خوردگی در سطح دندان بیشتر توصیه می‌شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز رای ثبت نشده است.

حمید حیدری

حمید حیدری هستم دانشجوی رشته دندانپزشکی. شما را با جدیدترین مقالات منتشر شده در زمینه بهداشت دهان و دندان، بیمارهای دندان و.. آشنا می کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *