بهترین جراح فک و صورت در تهران ❤ 【بهترین دکتر ۱۴۰۲】

اگر ایراد و نقص فک با ارتودنسی قابل‌حل نباشد، جراحی فک یکی از گزینه‌های اصلاحی خواهد بود. در بیشتر جراحی‌های‌ فک، قبل از جراحی و در دوره بهبودی و همچنین بعد از بهبودی، نیاز هست تا بریس‌هایی روی دندان‌ها قرار بگیرد. در این شرایط، نیاز به همکاری متخصص ارتودنسی با جراح فک برای تعیین برنامه درمانی فرد است.

زمان جراحی، فک بهتر است بعد از توقف رشد استخوان‌ها انجام شود؛ معمولاً در سنین ۱۴ تا ۱۶ سالگی برای خانم‌ها و سنین ۱۷ تا ۲۱ سالگی برای آقایان. این جراحی با بیهوشی عمومی انجام می‌شود، بنابراین در طی جراحی دردی وجود ندارد؛ اما پس از به هوش آمدن دردی را تجربه می‌کنند که ممکن است چند روز طول بکشد.

جراحی فک و صورت چیست؟

جراحی فک که به آن جراحی ارتوگناتیک هم گفته می‌شود، به‌منظور اصلاح بی‌نظمی‌های استخوان‌های فک انجام می‌شود و برای تصحیح عملکرد فک و دندان‌ها، به مرتب‌سازی مجدد آن‌ها می‌پردازد. انجام این اصلاحات همچنین منجر به افزایش و بهبود چهره فرد هم می‌شود. جراحی فک به موارد زیر کمک می‌کند:

 • راحت‌تر کردن و بهبود فرایند گاز زدن و جویدن غذا.
 • اصلاح مشکلات بلع و تکلم.
 • به‌حداقل رساندن سایش و خرابی بیش از حد دندان‌ها.
 • حل مشکلات مربوط به بسته شدن فک، مانند زمانی که دندان‌های آسیاب یکدیگر را لمس می‌کنند اما دندان‌های جلو نه.
 • عدم تعادل و تقارن فک با دیگر اجزای صورت، مانند چانه کوچک، آندربایت (دندان‌های جلویی فک پایین، از دندان‌های جلویی فک بالا جلوترند)، اوربایت (دندان‌های بالایی به‌صورت بیرونند) و کراس‌بایت (عدم تطابق دندان‌های فک بالا و پایین).
 • تسکین دردهای فک به‌دلیل اختلال مفصل گیجگاهی فکی (TMJ).
 • ترمیم نقایص مادرزادی و آسیب‌دیدگی‌های صورت.

 

برای درج اطلاعات در لیست زیر با ما تماس بگیرید.

بهترین جراح فک و صورت در تهران سال ۱۴۰۲

پزشک

خدمات

آدرس

شماره تماس

دکتر توسلی

دندانپزشکی اطفال ،زیبایی، کامپوزیت، کامپوزیت سرامیکی، لمینیت سرامیکی، لمینیت آی پی اس، ایمکس دندانپزشکی دیجیتال، سفید کردن دندان، ترمیم های دندان، پروتز های دندانی، ایمپلنت، پروتز ایمپلنت، دندانپزشکی کودکان، بلیچینگ با لیزر، روکش های دندانی، عصب کشی، جرمگیری

تهران، زعفرانیه، خ مقدس اردبیلی، بین پسیان و الف، نرسیده به پالادیوم، پلاک ۹۸، واحد ۴۰۳

۰۲۱-۲۲۶۶۶۹۵۴-۶

۰۹۳۵۳۹۸۴۰۰۰

دکتر محمدی فرد

درمان ناهنجاری های فک و صورت

۵۶۵۲ ۷۵۵ ۰۹۲۱

دکتر دهقان

    جراحی کاشت دندان (ایمپلنت)، جراحی دندانهای نهفته، جراحی تصادفات و صدمات وارده به فک، صورت، گونه و دهان، درمان عفونتهای فک و صورت، سرطانهای ناحیه دهان و صورت، پیوند استخوان و ایمپلنت، پیوند استخوان و ایمپلنت، جراحی سینوس های فک، جراحی فک و زیبایی صورت، جراحی ایمپلنت با بیهوشی، کاشت یک دقیقه ای و فوری دندان، متخصص در جراحی های پیشرفته ایمپلنتهای دندانی، درمان نقایص مادرزادی فک و صورت، بازسازی تخصصی و کامل فک بی دندان

تهران، نلسون ماندلا، خیابان قبادیان غربی، پلاک ۸، (درمانگاه دندانپزشکی دکتردهقان)

۰۲۱-۷۹۶۵۸۰۰۰

دکتر یزدانی

 جراحی زیبایی بینی(رینوپلاستی)، جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)، لیفت صورت یا لیفت ابرو، جراحی زیبایی فک و چانه، عمل زاویه سازی صورت فک بالا و فک پایین، اصلاح ناهنجاری فک و صورت، برطرف کـردن خط اخم، خنده، چروک‌ها، برجسته کردن لب‌ها و گونه‌ها، جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

تهران، تهرانسر، شهرک استقلال، خ عبیدی، مرکز صنیع خانی

۰۹۲۱۳۳۷۰۲۱۰

دکتر صالح

جراحی فک، جراحی چانه، جراحی پلک، جراحی ابرو، جراحی بینی، تزریق ژل لب، ایمپلنت

تهران، پارک وی، بزرگراه مدرس، خیابان آفریقا، خیابان گلستان، بلوار گیتی، پلاک ۷، ساختمان ساباط، طبقه چهارم، واحد ۱۱

۰۲۱-۲۲۰۳۹۵۳۱

دکتر حسینیان

متخصص جراحی دهان، فک و صورت، جراحی زیبایی بینی و صورت، دارای بورد تخصصی، ایمپلنتوژیست

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی بیمارستان دی، کوچه گاندی دوم، ساختمان پزشکان دی، طبقه پنجم، واحد e، دکتر سید مهدی حسینیان

۰۲۱-۸۸۲۰۷۹۲۶

۰۹۱۲۰۰۸۶۴۰۵

دکتر ابراهیمی

فلوشیپ فوق تخصصی در بیماریهای دهان، فک و صورت ، بورد تخصصی در بیماریهای دهان ، فک و صورت، متخصص بیماریهای دهان، فک و صورت ، فلوشیپ لیزر در دندانپزشکی از ایتالیا ، رییس بخش لیزر دانشگاه تهران واحد بین الملل ، سرپرست تخصصی گروه بیماریهای دهان، فک و صورت دانشگاه آزاد

تهران، جردن، بالاتر از ظفر، بن بست نور، پلاک ۸، واحد ۱۲

۰۲۱-۸۸۶۷۳۸۹۵

۰۲۱-۸۸۶۷۳۸۹۶

دکتر مسگری

متخصص جراح دهان، فک و صورت

تهران، سعادت آباد، بالاتر از چهارراه شهرداری، خ سپیدار، تقاطع سپیدار و صدف، پلاک ،۲۱ ساختمان جامعه طبقه چهارم، واحد ۴۵

۰۲۱-۲۲۰۹۱۳۱۳

دکتر عباسی

فلوشیپ جراحی و زیبایی و ترمیمی صورت

تهران، خیابان جردن، بالاتر از چهار راه جهان کودک، خیابان پدیدار، پلاک ۶۲، ساختمان شهروز، واحد ۴۱

۰۲۱-۸۸۸۵۶۴۲۹

دکتر هاشمی

جراحی دهان، فک و صورت

تهران، میرداماد، نرسیده به مسجد الغدیر، پلاک ۱۲۵

۰۲۱-۲۲۲۲۶۵۶۵

۰۲۱-۲۲۲۷۹۱۸۶

عوارض جراحی فک چه مواردی است؟

جراحی فک را اگر یک دندانپزشک زیبایی، باتجربه با همکاری متخصص ارتودنسی انجام دهد، اصولا مشکلات و خطراتی را به ‌همراه نخواهد داشت. با این وجود خطرات احتمالی شامل موارد زیر خواهد بود:

عوارض جراحی فک

 • از دست دادن خون زیاد.
 • عفونت.
 • آسیب عصبی.
 • شکستگی فک.
 • برگشت فک به حالت اولیه.
 • درد مفصل فک.
 • نیاز مجدد به جراحی فک.
 • نیاز به درمان ریشه دندان‌های جراحی‌شده.
 • از دست دادن بخشی از فک.
 • درد و تورم.
 • مشکلات مربوط به غذا خوردن که با کمک مکمل‌های غذایی یا مشاوره با یک متخصص تغذیه برطرف می‌شود.

آمادگی برای جراحی فک

هنگام انجام ارتودنسی متخصص معمولا، بریس‌ها را ۱۲ تا ۱۸ ماه قبل از جراحی بر روی دندان‌های فرد قرار می‌دهد. بریس‌ها کمک می‌کنند تا دندان‌ها برای جراحی تراز و مرتب شوند. در این مرحله متخصص ارتودنسی و جراح فک و صورت، با کمک هم یک برنامه درمانی تنظیم می‌کنند. یکی از کارهایی که باید انجام شود، عکس‌برداری از فک‌ و دندان‌هاست. گاهی به ‌دلیل تفاوت در نحوه قرارگیری دندان‌ها، نیاز به تغییر شکل دندان‌ها، پوشاندن دندان‌ها با روکش و موارد اصلاحی دیگر خواهد بود.

سی‌تی‌اسکن سه بعدی، برنامه‌ریزی درمانی مبتنی بر رایانه و ارتودنسی موقتی ممکن است، برای کمک به جابجایی دندان‌ها و کاهش زمان استفاده از بریس‌ها استفاده شود. گاهی اوقات این اقدامات نیاز به جراحی فک را به ‌طور کامل از بین می‌برد.

مراحل جراحی اصلاحی فک

این عمل جراحی زیبایی معمولاً با بیهوشی عمومی و در بیمارستان انجام می‌شود و نیاز به دو تا چهار روز بستری دارد. این جراحی هیچ جای زخمی در صورت روی چانه، فک یا اطراف دهان نخواهد داشت؛ چرا که درون دهان انجام می‌شود، با این حال برخی اوقات ممکن است نیاز به ایجاد برش‌های کوچک در خارج از دهان باشد.

حین جراحی اصلاحی فک

جراح بریدگی‌هایی را در استخوان فک ایجاد می‌کند و آن‌ها را در جای درست خود قرار می‌دهد. در نهایت از تکه‌های ریز استخوان، پیچ، سیم و نوارهای لاستیکی برای محکم نگه داشتن استخوان‌ها در موقعیت جدید خود استفاده شود. البته پیچ‌ها با گذشت زمان در ساختار استخوان ادغام می‌شوند.

هزینه جراحی فک

در بعضی موارد ممکن است استخوانی به فک اضافه شود. این استخوان را از لگن، پا یا دنده فرد جدا و آن را با پیچ و پلاک محکم می‌کنند. در برخی موارد نیاز است تا برای ایجاد تناسب بهتر، استخوان تغییر شکل داده شود. جراحی فک ممکن است روی فک بالا، فک پایین، چانه یا ترکیبی از این موارد انجام شود.

 • فک بالا (استئوتومی فک بالا)

در جراحی فک فوقانی، جراح برش‌هایی در فک بالا ایجاد می‌کند، سپس در صورت لزوم آن را به جهات جلو، عقب، بالا یا پایین حرکت داده و با پلاک و پیچ محکم می‌کند. در مواقعی که فک فوقانی به ‌طور قابل توجهی عقب رفته یا برجسته شده، جراحی فک بالا انجام می‌شود.

 • کراس‌ بایت

در شرایطی که دندان‌های فک بالا و پایین انطباق ندارند، جراح استخوان بالای دندان‌ها را برش می‌دهد تا کل فک بالا را بتوان یک‌جا حرکت داد و در جایی قرار داد تا جایی که با دندان‌های پایین هماهنگ شوند. به کمک رایانه می‌توان تعیین کرد که آیا به کارهای اضافی مانند ارتودنسی برای اصلاح اختلاف باقی‌مانده نیاز است یا خیر.

 • فک پایین (استئوتومی فک پایین)

در صورتی که فک پایین عقب رفته و برآمده باشد، بخش‌هایی از فک جابجا شده و سپس با صفحات و پیچ‌ها محکم می‌شود.

 • جراحی چانه (ژنیوپلاستی)

با عمل ژنیوپلاستی می‌توان ایراد چانه را اصلاح کرد. اگر چانه کوچک باشد، فک پایین را عقب‌تر از فک بالا نشان می‌دهد. جراح قطعه‌ای از استخوان چانه را در قسمت جلویی فک بریده، آن را به جلو حرکت داده و با صفحات و پیچ در موقعیت جدید محکم می‌کند.

جراحی فک بالا

مراقبت های بعد از جراحی فک

پس از جراحی پزشک دستورالعمل‌هایی را در اختیار فرد قرار می‌دهد. این دستورالعمل‌ها معمولاً شامل موارد زیر است:

 • چیزهایی که می‌توانید بخورید
 • مواردی که باید برای بهداشت دهان رعایت شود
 • اجتناب از مصرف تنباکو
 • پرهیز از فعالیت‌های شدید
 • داروهایی که برای کنترل و تسکین درد باید مصرف شود
 • زمان برگشت به کار یا مدرسه که معمولاً یک تا سه هفته است.

ترمیم اولیه فک به ‌طور معمول حدود شش هفته پس از جراحی به طول می‌انجامد، اما بهبودی کامل می‌تواند تا ۱۲ هفته طول بکشد. پس از ترمیم اولیه فک متخصص ارتودنسی دندان‌ها را با استفاده از بریس‌ها در یک راستا قرار می‌دهد. کل مراحل ارتودنسی، از جمله جراحی و قرار دادن بریس‌ها، ممکن است چندین سال طول بکشد. پس از برداشتن بریس‌ها، ممکن است از نگهدارنده‌هایی برای ثابت کردن موقعیت جدید دندان‌ها استفاده شود.

جراحی فک چقدر طول می کشد و چه نتایجی را دارد؟

در مورد زمان این عمل، نمی توان به طور دقیق نظر داد. جراحی یک فک بین یک الی دو ساعت طول می کشد. این در حالی است که عمل هر دو فک ممکن است تا ۶ ساعت هم طول بکشد. اصلاح فک و دندان از طریق جراحی می‌تواند منجر به موارد زیر شود:

 • ایجاد ظاهر متعادل در بخش پایینی صورت.
 • عملکرد بهتر دندان‌ها.
 • بهبود سلامتی فرد از طریق بهبود خواب، بهتر شدن تنفس، جویدن و بلعیدن غذا.
 • بهبود و رفع اختلالات گفتاری.
 • برخورداری از ظاهر بهتر و عزت نفس بالاتر از مزایای ثانویه جراحی فک است.

هزینه جراحی فک چقدر است؟

در تعیین هزینه این نوع جراحی، عوامل مختلفی دخیل هستند در نتیجه نمی توان هزینه دقیقی برای آن بیان کرد. اینکه شما چه کلینیکی را برای این عمل انتخاب می کنید، دستمزد جراح و متخصصی که انتخاب کرده اید، شدت مشکلی که در فک وجود دارد، هزینه های بیهوشی و داروهایی که استفاده می شود در تعیین هزینه و قیمت جراحی فک بسایر تاثیرگذار است.

اگر جراحی فک به دلیل زیبایی انجام شده باشد، هزینه آن توسط بیمه پرداخت نخواهد شد؛ اما اگر جراحی فک به دلایل پزشکی و برای سلامتی بیمار انجام شده باشد، بیمه قسمتی از هزینه های جراحی را پرداخت خواهد کرد.

برای بررسی دقیق تر و لیست جزئیات هزینه، مقاله قیمت جراحی فک را مطالعه کنید.

نتیجه‌گیری

جراحی فک توسط جراح فک ‌و صورت انجام می‌شود تا طیف وسیعی از بی‌نظمی‌های اسکلتی و دندانی جزئی و عمده را اصلاح کند؛ مانند ناهماهنگی فک و دندان‌ها. جراحی فک به اصلاح مشکلات تنفسی، جویدن غذا و گفتار کمک بزرگی می‌کند. این در حالی است که ظاهر فرد نیز به ‌طرز چشمگیری زیباتر شده و اعتماد به نفس او افزایش می‌یابد.

۴.۶/۵ - (۱۳ امتیاز)

نوشته های مشابه

۹ دیدگاه

  1. سلام من ۲۴ ساله هستم من عمل فک پایین انجام دادم یه سوال داشتم خواستم بدونم آیا امکان دارد فک به حالت اولش برگردد
   نگران این مسئله هستم ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام دوست عزیز
   طبیعیست که میزان تحمل و تاثیرگذاری درد در افراد مختلف یکسان نیست اما عموما بعد از دو هفته، می توانید ورزش های ساده فک را انجام داده و حداقل ۳ الی ۴بار در روز، راحتی می تواند فک را باز یا بسته کنید. لازم به ذکر است که بهبودی اولیه تقریبا ۶ هفته پس از جراحی رخ می دهد که به مرور زمان این بهبودی تکمیل خواهد شد.
   موفق باشید

  1. با سلام
   این مورد با بررسی پزشک متخصص قابل تشخیص است اما تاثیرگذاری جراحی فک می تواند باعث بهبود نحوه قرارگیری دندان ها در فک شود.
   موید باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *