banner
مادر و کودکمعرفی بهترین پزشک ها

بهترین روانشناس کودک در تهران کیست؟

معرفی ۱۰ تا از بهترین روانشناس کودک تهران

sign

خانم دکتر/آقای دکتر...

روانشناس و روانپزشک کودک

امتیاز
۵/۵

اطلاعات تماس با دکتر...

تلفن :

شماره همراه :

وبسایت :

آدرس :

تهران…

شبکه‌های اجتماعی :

برای درج آگهی در لیست فوق با ما تماس بگیرید.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، والدین بیش از پیش به کودکان خود اهمیت می‌دهند و برای شناخت کودک خود و همچنین پیش بردن مقوله تربیت و پرورش کودک، بسیار تحقیق و مطالعه می‌کنند.

با مطالعه‌ی درست و عمیق در خصوص روانشناسی کودکان، حال والدین قدرت تشخیص موارد نیاز به بهترین روانشناس کودک را درک می‌کنند.

چرا که با تشخیص به موقع و درست مشکلات کودک، میتوانید خطرات پیش رو را از فرزند خود دور کنید. اولین گام پس از مطالعه و تحقیق، برای تشخیص زمان مراجعه به بهترین روانشناس کودک، مشاهده‌ی آگاهانه‌ی رفتار کودک است.

این رفتار‌ها شامل: انزوا، پرخاشگری، افسردگی و غیره می‌شود؛ البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که ممکن است هریک از این خصوصیات اقتضای سن کودک شما باشد.

بهترین روانشناس کودک به شما کمک می‌کند، قبل از هرگونه اقدامی، آگاهی لازم را در خصوص مشکلات کودک خود به دست آورده و پس از آن، با کمک او در صدد حل مشکلات درونی کودک برآیید.

اما به راستی بهترین روانشناس کودک کیست؟ ما در این مطلب از ویکی درمان لیستی از بهترین روانشناس کودک را به شما عزیزان ارائه خواهیم کرد.

روانشناس کودک کیست؟

همه‌ی والدین در جستجوی این هستند که فرزندشان چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی، رشد طبیعی و سالمی داشته باشند. اما همیشه نمیتوان متوجه شد که آیا رفتار‌های کودک طبیعی بوده و یا نشانه‌ای از یک اختلال روانی محسوب می‌شود. بهترین روانشناس کودک به شما کمک می‌کند این تفاوت‌ها را به درستی درک کنید.

شما میتوانید با شناخت و درک الگوهای روانشناسی طبیعی و غیرطبیعی فرزندتان، ارتباط خود را با او قوی‌تر کنید.

بهترین روانشناس کودک، به شما علاوه بر تشخیص زودهنگام ناهنجاری‌های رفتار کودک، کمک می‌کند علل این ناهنجاری‌ها را متوجه شده و از آسیب‌های این دوره جلوگیری کنید.

همچنین بهترین روانشناس کودک، به پیشگیری و تشخیص علل تاخیر در رشد کودک و یا ناهنجاری های جسمانی مثل اوتیسم کمک می‌کنند.

بهترین روانشناس کودک کیست

وظایف روانشناس کودک چیست؟

روانشناس کودک، با تمامی مشکلات و ناهنجاری‌ها در رفتار کودکان آشنا بوده و به والدین آنها میتواند در رفع این مشکلات کمک کند. روانشناس کودک، خدمات متفاوتی را به مراجعان خود ارائه می‌دهد از جمله:

  1. درمان انزوای کودک
  2. درمان مشکلات بالینی در کودکان
  3. برطرف کردن اخلالات یادگیری
  4. درمان بیش فعالی
  5. درمان پرخاشگری
  6. بررسی و درمان لجبازی در کودکان
  7. بررسی دلایل نافرمانی کودکان

مشکلات و اختلالات رفتاری بسیاری را میتوان به لیست بالا اضافه کرد که روانشناس کودک می‌تواند در برطرف کردن آنان به شما کمک خواهد کرد.

همچنین بخوانید: علل گاز معده در کودکان

بهترین روانشناس کودک چه ویژگی هایی دارد؟

روانشناسان کودک، هریک با توجه به ویژگی ها و روش‌های خود وارد فاز درمانی می‌شوند. اما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که حالات و ویژگی‌های روانشناس، بر طول درمان و رفتار‌های آینده‌ی کودک تاثیر مستقیم دارد. پس حتما باید با انتخاب بهترین روانشناس کودک، به درمان و رشد اجتماعی فرزند خود کمک کنید.

در ادامه به برخی از ویژگی های بهترین روانشناس کودک اشاره خواهیم کرد.

  • همراه بودن با کودک

با وجود این ویژگی، کودک به راحتی میتواند به روانشناس خود اعتماد کرده و او را به عنوان یک فرد قابل اطمینان بپذیرد. بهترین روانشناس کودک، باید تلاش کند شخصیتی صادق، مورد اطمینان و هماهنگ با بیمار را داشته باشد.

  • انتقاد پذیر بودن

روانشناس کودک، اصولا فردی انتقاد پذیر است؛ چرا که این ویژگی باعث می‌شود کودک، به راحتی حرف‌های خود را با او در میان بگذارد و در مقابل روانشناس نیز موضوعات درونی کودک را کشف کند.

  • درگیر کردن والدین در فرآیند درمان

روانشناسان کودک که عموما به کار خود مسلط هستند، تمایل زیادی به ارتباط با شما در روند درمان کودکتان دارند. از آنجا که اکثر مشکلات رفتاری کودک، ریشه در خانه و خانواده و همچنین نوع رفتار والدین با او دارد، این موضوع دارای اهمیت بالایی است که بهترین روانشناس کودک، ساعاتی را به گفتگو با والدین بپردازد.

ویژگی های بهترین روانشناس کودکان

نحوه کار بهترین روانشناس کودک در تهران چگونه است؟

عموما بهترین روانشناس کودک، کار خود را با استفاده از تشخیص اختلال، پیشگیری از بروز آن و مشورت با والدین کودک پیش می‌برد. در ادامه به بررسی نحوه کار بهترین روانشناس کودک میپردازیم.

مرحله ۱: تشخیص و سنجش اختلال

در این مرحله، روانشناس کودک، با طرح سوالاتی در رابطه با اختلال ایجاد شده از کودک، متوجه می‌شود که او در چه زمینه‌ای به کمک احتیاج داشته و از چه زمانی مشکلات او شروع شده اند؟ در این مرحله روانشناس می‌تواند از اطرافیان کودک مانند: خانواده، مدرسه و معلم‌ها کمک بگیرد. همچنین در این مرحله میتواند از آزمون‌های روانشناسی نیز کمک بگیرد.

مرحله۲: مداخله در امور

در این مرحله، روانشناس کودک، راهکارهایی را برای مواجهه با مشکلات و اختلالات پیش رو مطرح می‌کند. این راهکارها میتوانند از طریق: رفتاردرمانی، آموزش، مصاحبه و بازی درمانی به کودک ارائه شوند.

مرحله ۳: پیشگیری از مشکل

روانشناسان در این مرحله با ارائه راهکارهایی، از بروز مشکلات پیش رو جلوگیری می‌کنند. برای این منظور اصولا برنامه‌های اطلاع رسانی را در ساز و کار خود قرار می‌دهند.

سخن پایانی

بهترین روانشناس کودک، با انجام اقدام‌ها و ارائه راهکار‌های مناسب، میتواند از بروز اختلالات رفتاری در کودکان جلوگیری کند و یا در صورت رخ دادن این اختلالات، آنها را درمان کند.

انتخاب درست بهترین روانشناس کودک، میتواند در زمینه درمان فرزند دلبرتان، تاثیر بسزایی داشته باشد.

سوالات متداول شما عزیزان

علائم اضطراب در کودکان چگونه مشخص می‌شود؟

عموما کودکان اضطراب خود را با علائمی مانند جویدن ناخن، بی قراری پا، کندن پوست لب و ناآرامی بروز می دهند.

در برابر جیغ زدن های مداوم کودک برای رسیدن به خواسته هایش چه واکنشی نشان دهم؟

اصولا کودکان در سنینی خاص، برای رسیدن به خواسته های خود جیغ می‌زنند. اگر هر دفعه که کودک جیغ میزند شما کمتر به خواسته هایش توجه کرده و کم کم این عادت را از بین ببرید، کودک دیگر از این روش استفاده نخواهد کرد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.