معرفی بهترین کلینیک

معرفی بهترین آزمایشگاه تهران (لیست ۸ تایی)

آنچه در این مقاله خواهید خواند

آزمایشگاه ...

آزمایشگاه خون، پاتوبیولوژی، ژنتیک

آدرس: تهران..

آزمایشگاه ...

آزمایشگاه خون، پاتوبیولوژی، ژنتیک

آدرس: تهران..

یکی از عوامل موثر در تشخیص بیماری انجام آزمایش‌‌های موردنظر پزشک معالج در بهترین آزمایشگاه تهران است. پزشک با استناد به نتایج آزمایش‌های انجام شده، برای درمان بیمار تصمیم‌گیری می‌کند. این مقاله برای انتخاب بهترین آزمایشگاه در شهر تهران به شما کمک می‌کند و ۸ ویژگی بهترین آزمایشگاه را به شما می‌گوید. علاوه بر آن لیستی از بهترین آزمایشگاه‌های مختلف در اختیار شما می‌گذارد.

بهترین آزمایشگاه تهران کجاست؟

پیدا کردن بهترین آزمایشگاه تهران به موارد مختلفی بستگی دارد. برای گرفتن جواب آزمایش درست با دقت بالا، می‌بایست بهترین آزمایشگاه را انتخاب کنید. برای مثال برای آزمایش تیروئید خود باید بهترین آزمایشگاه تهران برای تیروئید را پیدا کنید تا از بررسی‌های انجام شده، کمال اطمینان را حاصل و به پزشک خود ارائه کنید.

در اولین قدم برای پیدا کردن بهترین آزمایشگاه تهران، باید ببینیم بر چه اساسی عنوان «بهترین آزمایشگاه تهران» به یک آزمایشگاه داده می‌شود. قطعا دقت در آزمایش و خطای کم‌تر در جواب آزمایش از عوامل اصلی آن در نظر گرفته می‌شود. یکی دیگر از عوامل موثر می‌توان به هزینه مناسب اشاره کرد. علاوه بر آن تمهیداتی که برای گرفتن جواب آزمایش چیده می‌شوند هم از اهمیت برخوردار است. اما اگر دقیق‌تر نگاه کنیم در قدم اول باید ویژگی‌های بهترین آزمایشگاه تهران را بشناسیم.

مطلب پیشنهادی: بهترین کلینیک لاغری در تهران را بشناسید

ویژگی های بهترین آزمایشگاه تهران چیست

۸ ویژگی بهترین آزمایشگاه های تهران که باید بدانید!

زمانی که پزشک معالج شما برای تشخیص بهتر بیماری شما لازم می‌بیند که آزمایش‌های مختلفی انجام گیرد، در ذهن شما این سوال مطرح می‌شود که بهترین آزمایشگاه تهران کجاست؟ لازم است که ویژگی‌های یک آزمایشگاه خوب را بشناسید و بر اساس آن برای انتخاب بهترین آزمایشگاه تهران اقدام کنید. در این قسمت، ۸ ویژگی بهترین آزمایشگاه را بررسی می‌کنیم:

 • اطمینان از دقت کارشناسان علوم آزمایشگاهی

قطعا مهم‌ترین چیزی که هر فردی از بهترین آزمایشگاه تهران انتظار دارد، در وهله اول بررسی همه جانبه آزمایش در شرایط آزمایشگاهی است. تنها دلیل افراد از رفتن به آزمایشگاه، تجویز آزمایش توسط پزشک است و مطمئنا جواب آزمایش، در تعیین روند بیماری تاثیر مستقیم دارد؛ بنابراین اهمیت داشتن دقت در جواب آزمایش بر کسی پوشیده نیست.

 • برخورد مناسب و دوستانه پرسنل با بیمار

احتمالا اولین قدم‌هایی که در آزمایشگاه می‌گذارید، همراه با نگرانی است. برخورد پرسنل در کاهش استرس شما تاثیر زیادی دارد. بنابراین راهنمایی‌های پرسنل و برخورد آن‌ها می‌تواند شرایط روحی شما را بهتر کند.

 • ایجاد فضایی مناسب برای آرامش خاطر بیمار

از تمامی مراکز درمانی به خصوص بهترین آزمایشگاه تهران، انتظار می‌رود که فضایی آرام داشته باشد و فضاسازی آن به نحوی باشد که بیمار و همراهان، حداقل استرس را تجربه کنند. برای مثال اگر بیمار شما کودک است، بد نیست آزمایشگاهی را انتخاب کنید که اتاق آزمایش مخصوصی برای کودک داشته باشد تا کودک احساس آرامش بیشتری کند.

از جمله ویژگی های بهترین آزمایشگاه ها در تهران، انجام آزمایش توسط کارشناسان ماهر

 • انجام آزمایش توسط کارشناسان ماهر و باتجربه

برای آزمایش‌هایی مثل آزمایش خون، لازم است که از تجربه کارشناس آزمایش گیرنده اطلاعات کسب کنید. البته بهترین آزمایشگاه تهران، حتما از بهترین کارشناس هم استفاده می‌کند و اگر سایر ویژگی‌های بهترین آزمایشگاه تهران را در یک مرکز یافته‌اید، مطمئن باشید که به این مورد مهم هم توجه ویژه‌ای داشته‌اند و از بهترین افراد استفاده می‌کنند.

 • بهترین و مجهزترین آزمایشگاه تهران

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در تمامی عرصه‌ها خصوصا علم پزشکی، داشتن تجهیزات بروز به جواب دقیق‌تر آزمایش کمک می‌کند و از آنجا که پزشک هم بر اساس همین جواب آزمایش برای درمان شما تصمیم‌گیری می‌کند، بهتر است به دنبال دقیق‌ترین جواب آزمایش، آن هم در بهترین آزمایشگاه تهران باشید.

 • ایجاد فضای استریل برای جلوگیری از انتشار بیماری

فضای آزمایشگاه مملو از ویروس و باکتری است. این مسئله که محیطی ضدعفونی شده و استریل برای آزمایشگاه فراهم شده باشد، اهمیت ویژه‌ای دارد. عدم انتقال و انتشار بیماری به دیگر بیماران باید در دستورالعمل‌های بهترین آزمایشگاه تهران قرار داشته باشد.

 • جواب دهی در کم‌ترین زمان ممکن

داشتن تعداد کارشناسان بیشتر علوم آزمایشگاهی برای بررسی سریع‌تر تمام آزمایش‌ها الزامی است. هر چه جواب آزمایش زودتر به دست بیمار برسد، بیمار می‌تواند برای شروع درمان خود، سریع‌تر اقدام کند.

 • انجام انواع آزمایش‌ها در یک مرکز

بهترین آزمایشگاه تهران، آزمایشگاهی است که بیشترین تعداد آزمایش‌ها را پوشش دهد و اگر بیمار با چند آزمایش متنوع به آزمایشگاه مراجعه کرد، بتواند همه آزمایش‌ها را در همان آزمایشگاه انجام دهد و نیازی به مراجعه به چند آزمایشگاه نداشته باشد. برای مثال زمانی که یک خانواده دچار یک بیماری مسری می‌شوند، کل خانواده باید آزمایش‌هایی که توسط پزشک گفته شده را انجام دهند. در اینجا انتخاب آزمایشگاهی که به عنوان بهترین آزمایشگاه کودکان در تهران اهمیت پیدا می‌کند.

لیست بهترین آزمایشگاه های تهران

بیشتر بخوانید: بهترین مرکز طب سوزنی در تهران کجاست.

لیست بهترین آزمایشگاه های تهران

تا اینجا دانستیم که بهترین آزمایشگاه تهران باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد. در این قسمت می‌خواهیم انواع بهترین آزمایشگاه‌ تهران را بررسی کنیم:

 • بهترین آزمایشگاه خون در تهران

پیدا کردن بهترین‌ها همیشه سخت بوده و هست. داشتن تجربه بالا و مهارت در کارشناس آزمایش گیرنده و همچنین وجود کارشناس علوم آزمایشگاهی متخصص و با دقت، در بررسی آزمایش افراد، می‌تواند نقش اساسی در شناخت بهترین آزمایشگاه خون در تهران بازی کند.

 • بهترین آزمایشگاه پاتوبیولوژی تهران

فعالیت آزمایشگاه‌های پاتوبیولوژی در زمینه تشخیص اختلالات ژنتیکی، تشخیص سرطان به خصوص سرطان‌هایی که به صورت وراثتی ایجاد می‌شوند و تشخیص تومورهای سفت و … است. مشخص است که فعالیت این آزمایشگاه‌ها باید خیلی دقیق انجام شود تا پزشک معالج بر اساس آن بتواند بهترین تصمیم را در درمان بیمار بگیرد. در انتخاب بهترین آزمایشگاه تهران از نوع پاتوبیولوژی می‌توانید از بیماران قبلی یا از پزشکان کمک بخواهید.

 • بهترین آزمایشگاه تست اسپرم تهران

آزمایش اسپرم، آزمایشی است که وضعیت اسپرم را با بررسی تعداد اسپرم‌ها، شکل، رنگ و تحرک آن‌ها ارزیابی می‌کند. از آن‌جا که این آزمایش معمولا در جهت علت یابی ناباروری زوج‌ها انجام می‌شود، اهمیت بالایی دارد. پس برای انجام آزمایش اسپرم لازم است که به بهترین آزمایشگاه تهران مراجعه و تست را انجام دهید.

بهترین آزمایشگاه هورمونی تهران

 • بهترین آزمایشگاه هورمونی تهران

معمولا وقتی تعدادی از نشانه‌های زیر را داشته باشید، پزشک معالج برای شما آزمایش هورمونی تجویز می کند:

خونریزی غیرمعمول در زمان پریود، زیاد شدن موهای زائد روی چانه، ریزش موی غیر عادی، تجربه افسردگی و استرس و …

بهتر است برای انجام تست هورمون به یکی از بهترین آزمایشگاه تهران برای تیروئید مراجعه کنید. آزمایش‌های هورمونی، انواع مختلفی دارد. یکی از عوامل موثر برای انتخاب بهترین آزمایشگاه تهران، پوشش طیف زیادی از انواع آزمایش‌ها است. همین امر تا حدودی نشان‌دهنده مراجعه کننده زیاد و در نتیجه داشتن کارشناسان علوم آزمایشگاهی متخصص است.

 • بهترین آزمایشگاه تشخیص ایدز در تهران

برای آزمایش ایدز به هر آزمایشگاهی نمی‌توان مراجعه کرد. این تست کمی تخصصی‌تر است و پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب آزمایشگاه تشخیص ایدز به موارد زیر توجه کنید:

 • این آزمایش در اکثر آزمایشگاه‌ها به صورت محرمانه انجام می‌شود و اطلاعات بیمار تنها نزد آزمایشگاه می‌ماند. برای اطمینان از این مسئله این موضوع را پیش از آزمایش با آزمایشگاه انتخابی خود مطرح نمایید.
 • اگر می‌خواهید این آزمایش را در منزل انجام دهید، بهتر است قبل از انجام آن، از آزمایشگاه سوال کنید که امکان انجام آن در منزل وجود دارد یا نه.
 • اگر دفترچه تامین اجتماعی دارید، حتما به بهترین آزمایشگاه تامین اجتماعی تهران مراجعه کنید. در این صورت هزینه این آزمایش رایگان می‌شود.
 • معمولا جواب این آزمایش به سرعت آماده نمی‌شود، به همین دلیل اگر برای جواب آزمایش عجله دارید، آزمایشگاهی را انتخاب کنید که در بازه زمانی مورد نظر شما جواب آزمایش را به شما برساند.

بهترین آزمایشگاه های ژنتیک در تهران

 • بهترین آزمایشگاه های ژنتیک در تهران

آزمایشگاه‌های ژنتیک از طریق روش‌های مولکولی مانند PCR، وجود بیماری ژنتیکی را در فرزندان یک خانواده بررسی می‌کند. آزمایش‌های ژنتیک معمولا گران هستند و از این جهت بهتر است که به بهترین آزمایشگاه تهران مراجعه کنید.

 • بهترین آزمایشگاه ازدواج تهران

گاهی علت آزمایش، دست‌یابی به اطلاعاتی در بدن برای آینده است! با قوانین جدید وضع شده، هر زوجی پیش از ازدواج می‌بایست تحت نظر پزشک، آزمایش‌هایی انجام دهند که از احتمال بروز مشکلات ژنتیکی برای فرزندان اطلاع پیدا کنند. آزمایش ایدز و هپاتیت و … هم شامل این آزمایش‌ها می‌شود. انجام درست و دقیق این آزمایش‌ها می‌تواند آینده افراد را تغییر دهد.

جمع بندی

از این مقاله آموختید که:

 • برای انجام هر آزمایش مهمی بهتر است بهترین آزمایشگاه تهران را انتخاب کنید.
 • از مهم‌‌ترین ویژگی‌های بهترین آزمایشگاه می‌توان به این موارد اشاره کرد: حصول اطمینان در بررسی جواب آزمایش، برخورد مناسب پرسنل، استفاده از بروزترین تجهیزات و … .
 • در پایان مقاله لیستی از بهترین آزمایشگاه‌های شهر تهران آماده کردیم. برای مثال بهترین آزمایشگاه ژنتیک، آزمایشگاهی است که با دقت بالا از طریق مولکولی، درصد احتمالی وجود بیماری ژنتیکی در فرزندان را تشخیص می‌دهد.

ویژگی های بهترین آزمایشگاه تهران چیست؟

از ویژگی‌های بهترین آزمایشگاه می‌توان به این موارد اشاره کرد: جوابدهی سریع، دقت در بررسی آزمایش با خطای پایین، استفاده از بروزترین تجهیزات روز دنیا و … .

آیا امکان آزمایش دادن در منزل وجود دارد؟

بیشتر آزمایشگاه‌ها این امکان را برای اکثر بیماران فراهم کرده‌اند. اما برای برخی آزمایش‌ها ممکن است چنین امکانی وجود نداشته باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.