هزینه لیپوماتیک در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

۰
(۰)

لیپوماتیک یک روش پیکر تراشی است که به سبب عوارض کمتری که نسبت به دیگر روش‌های پیکر تراشی دارد، طرفداران بیشتری دارد. این روش از پیکر تراشی برای از بین بردن بافت چربی و کاهش سایز استفاده می‌شود و دستگاه لیپوماتیک پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین دستگاه تناسب اندام در جهان می‌باشد. 

این روش برای افرادی که از چاقی خود رنج می‌برند و راه‌های دیگری مانند رژیم غذایی سالم و یا ورزش بر آنها اثر ندارد؛ بسیار مناسب است. این عمل به صورت سرپایی و موضعی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌شود و با استفاده از آن، چربی‌های اضافی بدن استخراج می‌شود.

هزینه لیپوماتیک مانند هر عمل زیبایی دیگری از جمله عوامل مهم تصمیم‌گیری در این خصوص است و آشنایی با پارامترها و عوامل موثر بر آن می‌تواند در تعیین هزینه لیپوماتیک کمک کننده باشد.

عوامل موثر بر هزینه لیپوماتیک در سال ۱۴۰۲

به طور کلی پارامترهای گوناگونی در هزینه لیپوماتیک تاثیرگذار است، که می‌توان با بررسی و جمع بندی آن‌ها به هزینه نهایی این عمل رسید.

هزینه جراح

 مهمترین بخش در انجام این جراحی، میزان تخصص جراح است. در این زمینه افراد باید وسواس بسیاری به خرج دهند و در مورد بهترین دکتر لیپوماتیک تحقیقات لازم را انجام دهند. هزینه جراح، بخش اعظم هزینه لیپوماتیک را تشکیل می‌دهد و بسیار در نتیجه عمل تاثیرگذار است.

در واقع مهمترین عامل تعیین کننده هزینه این جراحی، تخصص و مهارت جراح است. به عنوان مثال زمانی که جراح، یک فرد متخصص از کادر درمانی در این زمینه را به عنوان دستیار خود استفاده می‌کند که تخصص بالایی داشته باشد؛ هزینه‌ای علاوه بر دستمزد خود جراح به هزینه‌های شما اضافه می‌شود و هزینه لیپوماتیک افزایش میابد. اد تئ تد 

ذکر این نکته حائز اهمیت است، که علی رغم اینکه ممکن است، جراح باعث افزایش هزینه‌های شما شود؛ ولی به هیچ عنوان نباید تن به جراحی توسط افراد نابلد و بی‌تجربه داد. چرا که خسارات و هزینه‌های به مراتب بیشتری را به شما تحمیل خواهد کرد.

هزینه لیپوماتیک و هزینه جراحی

هزینه مرکز جراحی

هزینه مرکز، کلینیک و یا بیمارستانی که برای این عمل به آن مراجعه می‌کنید هم در هزینه لیپوماتیک تاثیرگذار است.

هزینه داروهای موردنیاز و تجویز شده

در حین عمل، داروهایی برای بیمار استفاده می‌شود؛ که هزینه آن‌ها هم باید در نظر گرفته شود. بیمار باید علاوه بر هزینه‌هایی که به جراح می‌پردازد، هزینه داروهای مصرفی، رفت و آمد و غیره را در نظر گیرد. داروهایی که توسط پزشک برای افراد تجویز می‎‌شود هم در هزینه لیپوماتیک تاثیرگذار است و بخشی از آن را شامل می‌شود.

هزینه آزمایش‌ها

یکی دیگر از مواردی که در هزینه نهایی این عمل تاثیرگذار است؛ هزینه آزمایش‌ها و مواردی از این قبیل است که شاید در نگاه اول افراد، آن را جزء هزینه‌های خود محسوب نکنند؛ ولی در هزینه نهایی تاثیر می‌گذارد.

قیمت گن پس از جراحی

از جمله تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای بعد از جراحی لیپوماتیک، گن پس از جراحی است و از مواردی است، که در لیست هزینه‌های جراحی ثبت می‌شود.

مقدار و حجم چربی موضعی

طبیعی است که هر چه حجم چربی و وزن فرد بیشتر باشد، وسعت جراحی بیشتر خواهد شد و در نتیجه هزینه لیپوماتیک افزایش می‌یابد. 

وضعیت سلامتی بیمار 

در مورد عمل لاغری ، زیبایی و یا هر عمل دیگری، سلامت بیمار مهمترین عامل می‌باشد و طبیعی است در مورد جراحی لیپوماتیک هم وضعیت سلامتی بیمار نقش تعیین کننده‌ای دارد.

تعداد مناطق مورد نظر

اینکه افراد قصد انجام این عمل برای کدام یک از اجزای بدن خود را دارند، هم مهم است. از آنجا که قسمت‌های مختلف بدن به مقادیر مختلف دچار چاقی می‌شوند؛ هزینه لیپوماتیک برای هر یک از آنها متفاوت است و طبیعی است که اگر قصد انجام این عمل برای چند نقطه از بدن خود را داشته باشید، هزینه شما افزایش میابد.

هزینه لیپوماتیک برای اندام های مختلف بدن در سال ۱۴۰۲

همانطور که گفته شد، اندام هدف این عمل و تعداد مناطق مورد نظر تاثیر زیادی بر قیمت نهایی آن دارد. مقدار چربی آن ناحیه از بدن و ظرافت جراحی در آن عضو از بدن بر هزینه نهایی تاثیرگذار است. در ادامه هزینه لیپوماتیک برای اندام‌های مختلف را بیان می‌کنیم.

اندام (محل) مورد نظر

قیمت ۱۴۰۲

قیمت جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو۲۰- ۳۰ میلیون (بسته به میزان چربی)
قیمت جراحی لیپوماتیک پهلو۱۸ – ۲۰ میلیون تومان (بسته به حجم چربی)
قیمت لیپوماتیک غبغبحدودا ۷ تا ۱۰ میلیون (قیمت دقیق بعد از معاینه توسط پزشک)
هزینه لیپوماتیک سینه آقایان۱۵ – ۲۰ میلیون تومان
هزینه لیپوماتیک صورت۱۰ – ۱۵ میلیون تومان
هزینه لیپوماتیک باسن۱۵ – ۳۰ میلیون تومان
هزینه لیپوماتیک ران۱۸ – ۳۵ میلیون تومان

هزینه لیپوماتیک غبغب

از بین بردن غبغب یکی دیگر از دلایلی است که این جراحی انجام می‌شود. باید گفت، هزینه لیپوماتیک غبغب از هزینه آن در دیگر اعضای بدن کمتر است و علت آن کمتر بودن میزان چربی در این ناحیه و کوتاه تر بودن زمان لازم برای جراحی است. هزینه عمل لیپوماتیک غبغب از ۷ تا ۱۰ میلیون تومان تفاوت است.

هزینه لیپوماتیک صورت چقدر است؟

هزینه لیپوماتیک صورت

هزینه لیپوماتیک صورت براساس میزان چربی‌های موضعی روی صورت تعیین می‌شود. میزان این چربی‌های صورت در افراد مختلف با هم یکسان نیست و در نتیجه این هزینه در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است.  در مورد این هزینه علاوه بر میزان چربی باید به این موضوع توجه کرد، که هزینه این عمل تا حد زیادی به مهارت و تبحر جراح برمی‌گردد و در صورتی که جراح ماهرتری را برای این کار برگزینید؛ هزینه‌ها هم افزایش میابد.

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو

از آنجا که شکم و پهلو از بخش‌هایی است که به سرعت دچار چاقی می‌شود؛ درصد بالایی از متقاضیان، برای انجام جراحی شکم برای لاغری به پزشک مراجعه می ‌کنند.  عوامل زیادی باعث تغییر قیمت جراحی در این قسمت می‌شود. اما تلاش برای کاهش هزینه‌ها نباید باعث شود، نتیجه جراحی تحت تاثیر قرار گیرد. هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو از حدود ۲۰- ۳۰ میلیون متفاوت است. هزینه لیپوماتیک پهلو به تنهایی بین ۱۸ – ۲۰ میلیون تومان می باشد.

هزینه لیپوماتیک بازو

باید گفت هزینه لیپوماتیک بازو، پس از معاینه پزشک تعیین می‌شود و هزینه آن مانند انواع دیگر لیپوماتیک، به مهارت جراح، حجم چربی‌های بیمار، مدت جراحی و غیره بستگی دارد.

هزینه لیپوماتیک باسن

از آنجا که معمولا چربی‌های ناحیه باسن از مقاومت و سختی بالاتری برخوردارند؛ عمل دشوارتری برای جراحان محسوب می‌شود؛ که این موضوع در هزینه نهایی تاثیرگذار است. لازم به ذکر است که افرادی که قصد انجام جراحی برای این ناحیه را دارند؛ می‌توانند از خدمات بیمه استفاده کنند. هزینه عمل لیپوماتیک باسن بین ۱۵ – ۳۰ میلیون تومان می باشد.

هزینه لیپوماتیک ران

هزینه لیپوماتیک در ناحیه ران نیز تا حد زیادی به تخصص و تبحر پزشک و میزان چربی در این ناحیه بستگی دارد. این هزینه را نمی‌توان تا زمانی که پزشک بیمار را معاینه نکرده، تعیین کرد و هزینه آن براساس شرایط بیمار مشخص می‌شود. هزینه لیپوماتیک ران حدود ۱۸ – ۳۵ میلیون تومان تخمین زده شود.

هزینه لیپوماتیک کمر

باید گفت هزینه جراحی در این ناحیه نسبت به نواحی مانند شکم و پهلو کمتر است. چرا که عموما در این ناحیه چربی کمتری جمع می‌شود. 

چه عواملی در تعیین قیمت عمل لیپوماتیک تاثیر دارند؟

قیمت دقیق این جراحی به صورت تئوری کار آسانی نیست، زیرا عوامل زیادی روی آن تاثیر می‌گذارد. بهتر است برای بدست آوردن هزینه‌های احتمالی توسط پزشک ویزیت شوید.

ورم‌ها پس از عمل لیپوماتیک چه زمانی کاهش می‌یابد؟

پس از این جراحی، شخص با ورم روبرو می‌شود، اما جای نگرانی نیست زیرا پس از گذشت ۶ الی ۸ هفته ورم کاهش پیدا می‌کنند، لازم به ذکر است نتیجه اصلی لیپوماتیک پس از ۳ الی ۶ ماه نمایان می‌شود.

آیا پس از لیپوماتیک می‌توان از کمپرس سرد استفاده کرد؟

پس از این جراحی نباید به هیچ عنوان از کمپرس چه گرم و چه سرد استفاده شود.

آیا اختلال قاعدگی پس از عمل لیپوماتیک طبیعی است؟

بله به علت رفلکس بدن عقب و جلو افتادن آن نرمال است، جای نگرانی بابت این مسئله وجود ندارد زیرا پس از گذشت زمان، اختلال قاعدگی از بین می‌رود.

جمع بندی

در این مقاله از ویکی درمان به طور کامل در خصوص هزینه لیپوماتیک در بخش‌های مختلف بدن و عوامل موثر بر آن صحبت کردیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد. اگر در این زمینه اطلاعات بیشتر یا تجربه‌ای دارید؛ با ما به اشتراک بگذارید. همچنین شما می‌توانید دیگر مقالات ویکی درمان در این زمینه را مطالعه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز رای ثبت نشده است.

نوشته های مشابه

۱۱ دیدگاه

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به آسمی که شما دارید، حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا شما را بهتر راهنمایی کند.
   می توانید با شماره ۰۲۱۷۷۷۳۴۰۳۸ تماس حاصل بفرمایید.
   با تشکر?

  1. بهترین دستگاهی که برای لیپومانیک استفاده میشه، ایواماتیک نام داره. هزینه لیپوماتیک بیشتر تحت تاثیر عواملی مثل تخصص پزشک، مدت زمانی که جراحی زمان می بره، اینکه تو کدوم کلینیک انجام بشه و در نهایت کدوم ناحیه رو مدنظر دارید که لیپوماتیک انجام بدید.

  1. یکی از مواردی که در قیمت لیپوماتیک تاثیرگار هست محل کلینیک و دستمزد پزشک است. در تهران به دلیل زیاد بودن هزینه ها و بالا بودن دستمزد پزشک، هزینه جراحی لیپوماتیک در تهران بالا تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *