معرفی بهترین متخصص ایمپلنت در جردن

اگر دندانپزشک شما برای یک یا چند دندان تجویز ایمپلنت کرده است، ما بهترین متخصص ایمپلنت در جردن را به شما پیشنهاد می‌کنیم. برخی از دندان‌ها به دلیل آسیب و پوسیدگی زیاد، دیگر قابل استفاده نیستند و درمانی برای آن‌ها وجود ندارد. در این شرایط با جایگزین ایمپلنت می‌توانید دندان‌های خود را بازیابی کنید. در این مقاله با ایمپلنت و نحوه انجام آن آشنا می‌شوید. همچنین از ویژگی‌های بهترین متخصص ایمپلنت می‌خوانید تا برای انتخاب پزشک خود دچار مشکل نشوید.

بیشتر بخوانید: بهترین متخصص ایمپلنت در فرشته کیست؟

 

۶ ویژگی مهم بهترین متخصص ایمپلنت در جردن

حالا که با ایمپلنت و نحوه کار آن آشنا شدید و کاربردهای ایمپلنت را شناختید، باید درباره بهترین متخصص ایمپلنت در جردن اطلاعاتی کسب کنید. برای شناخت بهترین متخصص ایمپلنت در جردن، ابتدا باید با مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین متخصص ایمپلنت در تهران آشنا شوید که در این قسمت به این موضوع می‌پردازیم:

 • برخورد مناسب، خوب گوش دادن و صبور بودن متخصص

لحظه اولی که وارد اتاق بهترین متخصص ایمپلنت تهران می‌شوید، برخورد او می‌تواند به شما آرامش دهد یا اینکه برخورد نامناسب او شما را معذب کند و نتوانید مشکلات خود را با او در میان بگذارید. پس برای اولین ویژگی بهترین متخصص ایمپلنت در جردن باید به خوب گوش دادن و صبور بودن متخصص اشاره کرد. دریافت حس همدردی از پزشک، می‌تواند حس بهتری در بیمار ایجاد کند.

 • ارائه اطلاعات دقیق از شرایط بیمار به او

چنانچه پزشک اطلاعات دقیقی به بیمار خود ارائه کند و راه‌های درمان را با او در میان گذارد، بیمار برای ایمپلنت آمادگی بیشتری پیدا می‌کند. برای مثال اگر بیماری از انجام ایمپلنت هراس دارد، بهترین متخصص ایمپلنت در جردن می‌تواند به او اطمینان خاطر بدهد که این عملیات، ساده است و ریسک بالایی ندارد و همچنین اگر ایمپلنت انجام نشود، باعث پوسیدگی بیشتر دندان و دندان‌های مجاور می‌شود. قطعا اگر راه دیگری برای نجات دندان‌ها وجود داشت، دندانپزشک آن را معرفی می‌کرد.

 • ارائه نکاتی از پیش و بعد عمل ایمپلنت

اصرار ما برای انتخاب بهترین پزشک متخصص ایمپلنت برای انجام ایمپلنت این است که بهترین متخصص ایمپلنت در جردن پیش از شروع ایمپلنت، اطلاعات کاملی از نحوه انجام آن و نکاتی که پیش و بعد از عمل باید رعایت شود، در اختیار بیمار قرار می‌دهد. بهترین ایمپلنت، ایمپلنتی است که در کنار عملیات دقیق، نگه‌‌داری دقیق هم از آن صورت بگیرد. پس نکات بعد از عمل آن اهمیت ویژه‌ای دارد.

تخصص، مهارت و تجربه کافی بهترین متخصص ایمپلنت

 • داشتن دانش، تخصص، مهارت و تجربه کافی

قطعا مهم‌ترین ویژگی بهترین متخصص ایمپلنت در جردن داشتن تخصص و تجربه است. اولین قدم برای انتخاب یک متخصص ایمپلنت، اطمینان از وجود این موارد است که از طریق مشورت با دوستان و اطرافیانی که به این متخصص مراجعه کرده‌اند، به دست می‌آید. یکی دیگر از راه‌هایی که می‌تواند شما را از دانش و تخصص دندانپزشک مطمئن کند، مشاهده مدارک او و مجوزهای قانونی کلینیک یا مطب او است. مطمئنا بهترین متخصص ایمپلنت در جردن تمامی این مدارک را به راحتی در اختیار شما می‌گذارد تا شما با خیال راحت بتوانید به او اعتماد کنید و برای ایمپلنت آماده شوید.

 • رعایت تمام نکات بهداشتی توسط متخصص ایمپلنت

در تمامی مراکز درمانی رعایت نکات بهداشتی به منظور جلوگیری از انتشار بیماری الزامی است، کلینیک دندانپزشکی هم از این موضوع مستثنا نیست. استفاده از وسایل استریل و ضدعفونی شده، تمیز و مرتب بودن مطب می‌تواند در افراد حس اعتماد را ایجاد کند.

 • تشکیل پرونده شناسایی برای هر بیمار

پرونده شناسایی بیمار به دندانپزشک نشان می‌دهد که چه درمانی را گذرانده، به چه داروهایی حساسیت دارد و در حال حاضر در چه وضعیتی قرار دارد. در یک نگاه کلی تمامی این موارد برای متخصص مشخص می‌شود و بهترین متخصص ایمپلنت در جردن می‌تواند برای درمان بعدی و انجام ایمپلنت برنامه‌ریزی کند.

ایمپلنت Implant چیست؟

وقتی دندانپزشک تشخیص می‌دهد که یکی از دندان‌های شما نیاز به کشیدن دارد یا اینکه به هر دلیلی یکی از دندان‌های شما افتاده، در این شرایط باید به بهترین متخصص ایمپلنت ایران مراجعه کنید. ایمپلنت می‌تواند بهترین جایگزین برای دندان‌های کشیده شده باشد. عمر ایمپلنت‌ها بسیار زیاد است، البته به شرط نگه‌داری درست آن!  پیشنهاد می‌کنیم برای یک ایمپلنت و جراحی دهان و دندان موفق، به سراغ بهترین متخصص ایمپلنت در جردن بروید.

ایمپلنت Implant چیست؟

جنس ایمپلنت‌های دندان از تیتانیوم خالص است. دلیل انتخاب این جنس، آن است که با بدن انسان سازگاری دارد. ایمپلنت به صورت میله‌ی باریکی تولید می‌شود و با دقت زیاد در داخل استخوان فک کار گذاشته می‌شود.

مطلب پیشنهادی: ایمپلنت دیجیتال چیست؟

۴ نوع از ایمپلنت رایج دندان

در این قسمت قصد داریم انواع ایمپلنت که توسط بهترین متخصص ایمپلنت در جردن استفاده می‌شود را به صورت مختصر توضیح دهیم:

 1. ایمپلنت اوردنچر: این نوع متحرک است و روی ایمپلنت قرار می‌گیرد. استحکام دارد ولی ثابت نیست و می‌توان آن را از دهان خارج کرد.
 2. ایمپلنت All On 4: در این نوع، بر هر فک بین ۴ تا ۶ ایمپلنت قرار می‌گیرد.
 3. ایمپلنت دندان پروتز: در این نوع تعداد بیشتری ایمپلنت نیاز است. در استفاده از این نوع، باید فک مورد بررسی قرار گیرد تا توان نگه‌داری این نوع ایمپلنت را داشته باشد، چون درون استخوان فک قرار داده می‌شود.
 4. ایمپلنت فوری: این نوع به این صورت است که بعد از گذاشتن ایمپلنت‌ها، پروتز به سرعت ساخته می‌شود. این پروتز تنها حدود ۳ روز زمان می‌برد.

چه کسانی نباید از ایمپلنت استفاده کنند؟

پیش از انجام ایمپلنت دندان باید از موفقیت آن مطمئن شوید. بعضی افراد با توجه به شرایط فیزیکی خود نمی‌توانند از ایمپلنت استفاده کنند. به این معنی که انجام ایمپلنت برای آن‌ها موفقیت چندانی ندارد یا انجام آن، موجب آسیب به بخشی از بدن آن‌ها می‌شود. در زیر این موارد را توضیح می‌دهیم:

 • افرادی که پیش از این سابقه درمان بیماری به وسیله شیمی درمانی و رادیوتراپی را داشته‌اند.
 • افرادی که با بیماری پوکی استخوان دست و پنجه نرم می‌کنند هم نباید از ایمپلنت دندان استفاده کنند.
 • افرادی که مشکل نرمی لثه دارند و لثه آن‌ها نمی‌تواند ایمپلنت را در خود نگه دارد.

چه زمانی از ایمپلنت استفاده می‌شود؟

چه زمانی از ایمپلنت استفاده می‌شود؟

همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم، یکی از مهم‌ترین موارد استفاده از ایمپلنت‌ها زمانی است که یک یا چند دندان از بین رفته‌اند و توسط دندانپزشک کشیده شده‌اند. یکی دیگر از کاربردهای ایمپلنت جایی است که دندان‌های مصنوعی نیاز به تکیه‌گاه قوی‌تری در دهان دارند و استفاده از ایمپلنت در این شرایط می‌تواند استحکام بیشتری برای آن‌ها ایجاد کند. همچنین اگر فردی همه دندان‌های خود را از دست داده باشد، می‌تواند از جایگزین مطمئن با عمر طولانی یعنی ایمپلنت‌ها استفاده کند.

پیشنهاد مقاله: مشاهده جدول قیمت و هزینه ایمپلنت دندان.

جمع بندی

آنچه در این مقاله از ویکی درمان آموختید:

 • ایمپلنت‌ها میله‌های باریکی هستند که با وسواس داخل استخوان فک قرار می‌گیرند و معمولا عمر طولانی دارند.
 • ایمپلنت بهترین جایگزین برای دندان‌های کشیده شده است. در برخی موارد بهترین متخصص ایمپلنت در جردن تشخیص می‌دهد که برای ایجاد تکیه‌گاه دندان‌های مصنوعی باید از ایمپلنت استفاده کرد.
 • ۴ نوع ایمپلنت وجود دارد: اوردنچر، All on 4، دندان پروتز، فوری.
 • برخی افراد نباید از ایمپلنت استفاده کنند که عبارت است از: افرادی با سابقه درمان شیمی درمانی یا رادیوتراپی، با سابقه بیماری پوکی استخوان و مشکل نرمی استخوان.
 • از ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت در جردن می‌توان به این موارد اشاره کرد: برخورد خوش با بیمار و داشتن مهارت شنیدن، ارائه نکاتی از پیش و بعد از عمل ایمپلنت، رعایت تمامی نکات بهداشتی و …

چه زمانی باید از ایمپلنت استفاده کرد؟

وقتی که یک یا چند دندان توسط دندانپزشک کشیده شده باشد یا دندان‌های مصنوعی نیاز به تکیه‌گاه قوی داشته باشند.

بهترین متخصص ایمپلنت در ایران کیست؟

بهترین متخصصین ایمپلنت در تهران کسانی هستند که بهترین برخورد را با بیمار داشته باشند، مهارت شنیداری قوی داشته باشد و مسائل بیمار را بشنود، مهارت و تجربه کافی داشته باشد، تمامی نکات بهداشتی را رعایت کند و … .

۵/۵ - (۲ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *