چه زمانی درد قفسه سینه اورژانسی است؟

۰
(۰)

مشکلات درد قفسه سینه و اورژانسی بودن این دردها بسیار گسترده و پیچیده می باشد، درد قفسه سینه ممکن است که در سنین مختلف به سراغ شما بیاید.
امروز بیماری های که موجب درد قفسه سینه در جوانان می شود بیسار شایع شده است و واقعا برای همه ما نگران کننده است.
دلایل درد قفسه سینه بسیار متنوع است، ما در این خبرنامه می خواهیم با چند نمونه از این بیماری های که موجب در قفسه سینه می شوند، شما را آشنا کینم تا در موقع اورژانسی شدن این درد ها بتوانید. بهترین عمل کرد را داشته باشید.
به گفته دکتر محمد ریاستی، متخصص قلب عروق که در شرق تهران فعالیت های پزشکی دارند. برای اطمینان از سلامت قلب، با وجود دردهای قفسه سینه بهتر است تست ورزش را تحت نظر یک دکتر متخصص قلب و عروق انجام دهید.

آیا درد قفسه سینه خطر ناک است؟
هنگامی که قفسه سینه ی شما شروع به تیرکشدن می کند و احساس درد مخصوصا از ناحیه چپ سینه می کنید، اولین فکر که به ذهن شما می رسد بروز سکته قلبی است.
درست است یکی از عوامل سکته قلبی درد قفسه سینه است ولی این تنها دلیل این درد نیست. درد قفسه سینه ممکن است به دلیل مشکلات ریه، مری، ماهیچه و مشکلات عصبی باشد.
بعضی از این مشکلاتی که باعث درد قفسه سینه می شوند می توانند خطرناک باشند. برخی دیگر هیچ مشکلی برای سیستم بندی شما ندارند. برای فهمیدن دقیق این سوال که در هنگام درد قفسه سینه به جود می آید مراجعه به پزشک متخصص است.

علائمی که همراه با درد قفسه اورژانسی می شوند

درد قفسه سینه به تنهایی ممکن است زیاد خطر جدی را به همراه نداشته باشد که همانطور که در این خبرنامه اشاره کردیم. تصمیم دقیق در مورد جدی بودن و یا نبودن این درد باید با پزشک متخصص باشد.
چند مورد از علائمی که همراه با درد قفسه سینه می تواند خطر ناک باشد در ادامه این خبر نامه ذکر می کنیم.

درد قفسه سینه همراه با تنگی نفس

درد قفسه سینه همراه با تنگی نفس یکی از علائم بروز بیماری و حملات قلبی است. این علائم ممکن است نشانه بروز مشکلات ریوی و گوار باشد. در هنگام احساس درد قفسه سینه همراه با حالت تهوه اولین اقدام شما باید مراجعه به پزشک متخصص باشد.
درد قفسه سینه همراه با عرق سرد
با مشاهد درد در ناحیه قفسه سینه همراه با عرق سردی که بدون هیچ عوامل طبیعی مانند گرما و فعالیت های زیاد است، از نشانه های استرتس است که از نشانه های بیماری قلبی است باید به پزشک مربوطه مراجعه کنید.
درد قفسه سینه همراه با تهوه و استفراغ
درد قفسه سینه همراه با تهوه و استفراغ می تواند نشان دهنده بیماری هایی مانند بیماری قلبی و سلامت روان داشته باشد. که شرایط مربوط به قلب می توان مواردی مانند حمله قلبی، آنژین سینه، کاردیومیوپاتی، فشار خون بالا و… نام برد.
موارد مربوط به سلامت روان هم می تواند از اختلال حواس، اضطراب، آگورافوبیا و… باشد که تشخیص دقیق هر کدام از این بیماری ها باید با پزشک متخصص باشد.

درد قفسه سینه

ضربان سریع و نامنظم

ضربان قلب بطور کلی خطر ناک نمی باشد. در صورتی که ضربان قلب بالا یا نا منظم درچار سرگیجه، احساس تپش قلب، تنگی نفس، خستگی و دردقفسه سینه شود می تواند خطر ناک باشد.
دردی که از قفسه سینه به فک، گردن و بازو منتشر می شود
از علائم شایع در حمله قلبی درد قفسه سینه و انتقال در به فک، گردن و باز می باشد و این درد ممکن است زمان زیادی طول نکشد و احساسی مانند سوزش سر دل باشد.

جمع بندی

درد های که موجب سنگینی قفسه سینه می شود ممکن است خطر ناک باشد. تشخیص این وضیعت تنها از پس دکتر متخصص بر می آید. در هنگامی که علائمی را که در این خبرنامه ذکر کرده احساس کردید باید به پزشک مربوطه مراجعه کنید.
که یکی از پزشک های که در زمینه درمانه بیماری های قلب و عروق کرنو فعالیت دارد دکتر محمد ریاستی می باشد. دکتر محمد ریاستی زمینه آنژیو گرافی قلب، اکو قلب، تنظیم فشار خون بالا، تست ورزش و … فعالیت دارد.
در هنگامی که هر کدام از علائم ذکر شده در خود احساس کردین می توانین با گرفتن نوبت از مطب جناب دکتر محمد ریاستی به شماره تماس ۰۹۳۷۲۵۸۵۸۱۳ تماس حاص فرمایید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز رای ثبت نشده است.

نگار عظیمی

من سرپرست محتوای رسانه ویکی درمان هستم، ما در ویکی درمان در تلاشیم اطلاعات دقیق، کاربردی و هدفمند را در اختیار مردم ایران قرار دهیم.

نوشته های مشابه