باغداری مدرن را با کاشت نهال های گردو آغاز کنید

۰
(۰)

نهال های گردو از بهترین و پر ثمرترین نهال های میوه در ایران هستند. روزانه میزان تقاضای بسیاری برای خرید گردو در ایران وجود دارد؛ از همین رو اگر شما بخواهید به حرفه باغداری و کاشت نهال گردو روی بیاورید، بدون شک می توانید در این زمینه موفقیت بسیاری کسب کنید.

باغات گردو همواره از پرثمرترین و پرسودترین باغات ایران هستند. با این اوصاف چرا مادامی که می توان در این زمینه سرمایه گذاری و فعالیت کرد و به سود زیادی دست یافت، به اصطلاح از این شاخه به آن شاخه پرید و زمینه دیگری را برای فعالیت برگزید. اگر شما هم برای باغداری مشتاق هستید؛ اما نمی دانید بهترین نهال برای کاشت چیست، پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب را از دست ندهید.

نهال گردو بکارید و آینده خود را تامین کنید

این پاسخی مناسب برای کسانی است که به تازگی می خواهد به باغداری روی آورند. نهال های گردو آینده شغلی و مالی شما را تضمین می کنند و با این وجود نیازی نیست حتی نسل های بعد از شما هم بابت مسائل مالی نگرانی به دل خود راه دهند.

همانطور که در بالا هم توضیح دادیم میزان تقاضای بسیار زیادی برای خرید گردو وجود دارد؛ چرا که گردو یکی از پرکاربردترین مغزها در آجیل ایرانی به شمار می رود که از آن هم در کیک و شیرینی هم در پخت غذاهایی مانند خورشت فسنجان استفاده می کنند. با توجه به کاربردهای بسیار زیاد این مغز خوش طعم طبیعی است که بگوییم میزان زیادی تقاضا برای خرید آن وجود دارد و اگر شما هم می خواهید به حرفه باغداری وارد شوید بدون شک کاشت نهال های گردو انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.

فکر خرید طلا، سکه یا دلار را از ذهن خود بیرون کنید، سرمایه گذاری در این زمینه ریسک بسیاری به دنبال دارد و ممکن است شما را با ضرر و زیان بسیاری روبرو کند؛ اما اگر شما سرمایه خود را در زمینه کاشت نهال سرمایه گذاری کنید، بدون شک ضرر نخواهید کرد.

نهال های سالم شما را به یکی از بهترین باغداران گردو تبدیل می کنند

تنها زمانی می توانید باغدار نمونه شوید که بهترین و سالم ترین نهال های گردو را بکارید. نهال های ناسالم نمی توانند شما را به آرزویتان برسانند. نهال های ناسالم نهایتا دو سال دوام می آورند و بعد از دوسال خشکیده شده و از بین می روند؛ پس اگر می خواهید یک باغ سرسبز و سالم داشته باشید باید حتما نهال هایی سالم و قوی خریداری کنید.

یک نهال سالم را شما می توانید از ظاهر آنها تشخیص دهید و ما به شما خواهیم گفت که برای تشخیص سلامت نهال باید به چه چیزهایی توجه داشته باشید.

  • در اولین مورد برای تشخیص سلامت نهال شما باید به سراغ ریشه آن بروید، اگر ریشه نهالی قوی و بدون آفت باشد، به احتمال زیاد آن نهال در آینده به یک درخت سرسبز و پربار تبدیل می شود.
  • در دومین مورد شما نیاز است که به بدنه و تنه نهال خود توجه داشته باشید. نهال های سالم درست مانند ریشه تنه ای قوی هم دارند و روی تنه آن ها به هیچ عنوان زخم یا آفتی دیده نمی شود. در ضمن نهال هایی که به صورت یک شاخه رشد کرده اند و چند شاخه نیستند معمولا کیفیت بهتری دارند.
  • سومین مورد برای آنکه شما بدانید یک نهال سالم است یا نه، توجه به فاصله بین پایه و پیوندک نهال با زمین است. پایه و پیوندک نهال های سالم در فاصله استانداردی با زمین قرار دارند.

خوشبختانه تمام نهال های گردویی که در نهالوند به فروش می رسند، شناسنامه دار هستند و از کارت قرنطینه برخوردارند. برای مشاهده مشخصات این نهال ها و اطلاع از قیمت نهال گردو، کافیست نام نهالوند را در مرورگر خود سرچ کنید یا به نشانی nahalvand.com مراجعه نمایید.

بهترین نهال گردو

چندی از بهترین نهال ها برای کاشت در باغات گردوی ایران

اگر می خواهید به یکی از باغداران نمونه ایرانی تبدیل شوید باید بدانید که چه نهالی برای کاشت در منطقه شما مناسب است. نهال های گردو ارقام متنوعی دارند که هر کدام از آن ها برای کاشت در منطقه ای با آب و هوای خاص مناسب بوده و اگر شما نتوانید در این مورد درست تصمیم گیری کنید به یک باغدار نمونه تبدیل نمی شوید.

با توجه به این توضیحات ما در ادامه برخی از بهترین نهال های گردو که برای کاشت در ایران مناسب اند را به شما معرفی می کنیم:

نهال گردوی چندلر

نهال های آمریکایی چندلر از بهترین و پرثمرترین نهال های گردوی اصلاح شده هستند. این نهال ها دیرگل بوده و بعد از گذراندن سرمای بهار شکوفه می دهند. علی رغم اینکه نهال های چندلر دیرگل اند اما در همان سال اول به باردهی می رسند و شما می توانید در اولین سال کاشت چیزی حدود ۲۵ کیلوگرم آن درخت ها گردو برداشت کنید.

نهال های چندلر را شما باید در ارتفاع ۱۰۰ تا ۱۵۰۰ متری از سطح دریا بکارید و هر ۱۵ روز یکبار آبیاری نمایید. میوه نهال های چندلر طعم خوبی داشته و هسته آن ها به راحتی از پوسته جدا می شود.

نهال گردوی فرنور

از دیگر نهال های قابل کاشت در ایران به گفته منابع معتبری مانند نهالستان نهالوند، ویکی کشاورز، ویکی پدیا و ویکی هو نهال گردوی فرنور است. نهال های فرانسوی فرنور هم مانند نهال های چندلر برای کاشت در مناطق سردسیری بسیار مناسب اند. شما می توانید بدون نگرانی بابت سرمای بهار آن ها در ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ متری بالاتر از سطح دریا بکارید.

ضمن اینکه نهال های فرنور اصلاح شده هستند؛ پس مقاومت بالایی داشته و بازدهی قابل توجهی دارند.

نهال گردو ژنوتیپ ۱۲

نهال های ژنو هم نهال های مناسبی برای کاشت در ایران هستند. این نهال ها اصالتا کانادایی بوده و در دسته نهال های اصلاح شده قرار می گیرند. شما می توانید نهال های ژنو تیپ ۱۲ در ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ متری بالاتر از سطح دریا بکارید و مطمئن باشید که در سرمای بهار مقاومت قابل قبولی از خود نشان می دهند. میوه این نهال ها پوسته ای نیمه کاغذی دارد؛ اما پوسته آن ها از مغز به راحتی جدا می شود.

ضمن اینکه نهال های ژنوتیپ ۱۲ هر ۱۵ روز یکبار به آبیاری نیاز داشته و زمانی که به بلوغ برسند هر سال چیزی حدود ۳۵ کیلوگرم محصول می دهند.

بهترین نهال گردوی جهان

نقش نهالوند در سرسبزی باغات گردوی شما

اگر در لیست بهترین نهالستان های ایران به دنبال یک نهالستان خوب برای خرید نهال گردو باشید بدون شک با نام نهالوند روبرو می شوید. این نهالستان جزو معتبرترین نهالستان های ایران و منطقه خاورمیانه است و بدون شک سالم ترین و بهترین ارقام نهال گردو را به باغداران عزیز عرضه می کند. ارقام نهال های پیوندی و غیر پیوندی را شما می توانید با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت از نهالوند خریداری نمایید.

ما به شما پیشنهاد می کنیم برای خرید ارقام نهال های نام برده و هر رقم نهال دیگری که مدنظرتان است به آدرس اینترنتی https://nahalvand.com/product-category/walnut/ مراجعه کرده و نهال هایی با ویژگی های زیر خریداری کنید:

  • تمامی نهال های نهالوند همراه با شناسنامه عرضه می شوند
  • نهال های نهالوند دارای کارت قرنطینه و کارت سلامت هستند
  • شما می توانید از پشتیبانی ۲۴ ساعته مشاورین این وب سایت هم برخوردار شوید، آن ها شما را برای انتخاب بهترین نهال راهنمایی می کنند.
  • نهال ها با ضمانت بازگشت کالا در اختیار باغداران قرار می گیرد
  • ارسال ۲۴ ساعته در تمامی نقاط کشور

وبسایت : https://nahalvand.com/

شماره تماس : ۰۹۱۴۴۸۰۱۹۳۰ – ۰۹۱۴۴۸۰۱۹۴۰

/سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی ویکی درمان در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد./

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز رای ثبت نشده است.

نگار عظیمی

من سرپرست محتوای رسانه ویکی درمان هستم، ما در ویکی درمان در تلاشیم اطلاعات دقیق، کاربردی و هدفمند را در اختیار مردم ایران قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *