banner
ویکی مگ

لاغر موضعی با دستگاه کویتیشن

چاقی، مشکلاتی به همراه دارد، که علاوه بر بهم زدن تناسب اندام، در بسیاری از مواقع سلامتی را به خط می‌اندازد. کاهش وزن به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که لاغری موضعی یکی از آن روشن‌ها است. برای لاغری موضعی، جدیدترین روش‌‎ها، استفاده از دستگاه‌های لاغری است. دستگاه کویتیشن به عنوان یکی از انواع روش‌های لاغری موضعی شناخته شده که با تحریک چربی‌های بدن، آن‌ها را می‌شکند تا با سرعت بیشتری، با عمل دفع از بدن خارج شود. اولین راه که به ذهن می‌رسد، رژیم غذایی به همراه ورزش است. با توجه به اینکه، این راه، سالم‌ترین و بی عارضه‌ترین روش‌های لاغری به شمار می‌آید، اما شما به هر دلیلی می‌توانید برای سرعت بخشیدن به کاهش وزن خود از روش‌های موضعی استفاده کنید. مقاله‌های بسیاری تحت عنوان لاغری و روش‌های آن در سایت ویکی درمان اضافه شده است.

کاهش وزن موضعی

دستگاه کویتیشن چیست و چطور کار می کند

دستگاه کویتیشن به عنوان یک روش غیرتهاجمی برای چربی سوزی عمل می‌کند. این دستگاه، علاوه بر کاهش وزن و چربی‌سوزی، به فرم دهی بدن کمک می‌کند. امواج اولتراسوند که از طریق دستگاه به بافت‌های زیرین بدن وارد می‌شود. با این روش، در کنار لاغری، از افتادگی پوست، جلوگیری می‌کند. اما سوال بسیاری از مراجعین در مراکز درمانی برای کاهش وزن موضعی ، این است که اموج اولتراسوند چیست و چطور کار می کند. این امواج از دسته امواج رادیویی است که قابلیت نفوذ در بافت‌های نرم را دارد. در واقع با افزایش گرما، بافت چربی را می‌شکند. از امواج اولتراسوند در مراکز درمانی فیزیوتراپی هم استفاده می‌شود تا با نفوذ در بافت‌های نرم عضلات ، تاندون‌ها و لیگامان‌ها به درمان عملکرد بیمار کمک کند.

بخوانید: عمل لاغری با لیزر

تفاوت لاغری موضعی به روش تهاجمی با غیرتهاجمی و انواع آنها

با رشد تکنولوژی و تغییر روش یا سبک زندگی، میانگین تحرک اشخاص در طی روز کاهش یافته است. عوامل تاثیر گذار بر افزایش چاقی‌های موضعی سبب شده تا بیشتر افرادی که از اضافه وزن رنج می‌برند، به دنبال ساده‌ترین و کم‌ خطرترین روش درمان چاقی باشند. به طور کلی لاغری به دو روش تهاجمی و غیر تهاجمی تقسیم می‌شود که لاغری با دستگاه کویتیشن از جمله روش‌های غیرتهاجمی و بی‌خطر به شمار می آید. علاوه بر کویتیشن آر اف ، کرایولیپولیز و هایفوی لاغری نیز از دیگر روش‌های لاغری غیر تهاجمی هستند. قدیمی‌ترین و البته پرخطر‌ترین روش درمان لاغری موضعی، با انجام عمل جراحی بود. ساکش از جمله روش تهاجمی است که با دستگاه مکنده، میزان قابل توجهی چربی را از بدنن بیمار خارج می‎کند.

لاغری موضعی غیر تهاجمی

چربی سوزی با دستگاه کویتیشن چطور اتفاق می افتد؟

اما پس از شکستن بافت چربی، چطور چربی سوزی اتفاق می‌افتد؟ به صورت طبیعی، در ادرار و عرق، میزانی چربی وجود دارد، پس از شکستن شدن این بافت،  برخی با افزایش تحرک و  دفع می‌شود. در واقع اینها اسید‌های چرب هستند. برای کاهش وزن بدون انجام عمل جراحی، استفاده از این روش، پرطرفدار شده است. این دستگاه سلول‌های چربی را به اسید چرب تبدیل می‌کند. اسید چرب به راحتی از طریق ادرار و غدد لنفابی دفع می‌باشد. در واقع عملیات شکستن سلول‌های چربی با استفاده از امواج فراصوت انجام می‌شود. امواج فراصوت به دلیل قدرت بالایی که دارد، به زیر پوست نفوذ می‌کند و دیواره چربی را می‌شکند. علاوه بر کاهش وزن، دستگاه کویتیشن به رفع چین و چروک و لیفت پوست کمک می کند. با فرم دهی و کشیدگی پوست و رفع سلولیت، باعث بهبود گردش خون و کمک به عملکرد سیستم لنفابی می شود.

مزایای استفاده از دستگاه کویتیشن

بسیاری از روش‌ها، برای درمان چاغی موضعی وجود دارد، مهمترین و اصلی‌ترین پارامترهای انتخاب، عوارض درمان است. با توجه به اینکه، این کار، صرفا برای درمان چاقی و از جمله درمان‌های غیر ضروری است. هرچه قدر، عوارض کمتری داشته باشد، روش بهتری برای کاهش وزن موضعی خواهد بود. دستگاه کویتیشن بدون نیاز به بستری کردن بیمار و هر گونه عوارض در جراحی، چربی سوزی می‌کند. در کنار عارضه‌های کم، هزینه مقرون به صرفه و سازگاری با پوست از دیگر مزایای آن به شمار می‌آید. با توجه به اینکه، دستگاه به صورت مستقیم با سطحی‌ترین لایه بدن (پوست) در تماس است، برای افرادی که دارای پوست حساس یا آلژیک هستند، نگرانی‌هایی دارد. سازگاری با انواع پوست از دیگر مزایای لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن است.

هزینه مقرون به صرفه

 در میان بسیاری از روش‌های که غیرتهاجمی که برای لاغری موضعی استفاده می‌شود، دستگاه کویشن هزینه کمتری دارد.

بخوانید: هزینه عمل لاغری

کم عارضه‌ترین روش درمان لاغری موضعی

اگر درباره دیگر روش‌های لاغری موضعی، شناخت داشته باشید، می‎دانید که بسیاری از آن‌ها عوارض بسیاری دارند که پس از درمان به دوره نقاهت نیاز است. با توجه به اینکه، در این روش، بیمار بستری نمی‌شود، بنابراین، بدون نیاز به عمل جراحی، بیهوشی، خونریزی و در نتیجه دوران نقاهت انجام می‌شود. تنها آثار قرمزی جزئی بر روی بدن ایجاد می‌شود که به مرور زمان رفع خواهد شد.

با انواع پوست سازگار است

همانطور در تصویر دیدید، ارتباط مستقیم دستگاه با پوست برای بسیاری افراد، نگرانی‌هایی دارد. اما آزمایشات و تجربه نشان داده، علاوه بر سازگاری این دستگاه با انواع پوست، در صورت به وجود آمدن قرمزی و تاول، به مرور زمان رفع می شود. در نهایت می‌توانید با انتخاب بهترین مرطوب کننده پوست برای سرعت بخشیدن به درمان کمک کنید.

سخن پایانی

به عنوان آخرین نکته، به کسانی که تصمیم به کاهش وزن دارند، پیشنهاد می‌کنیم تا برای لاغری موضعی، کم خطرترین روش درمان را انتخاب کنند. پیش از شروع درمان، تمام اطلاعات کافی داشته باشید تا با آگاهی از عوارض آن و مراقبت‌های بعد از آن اقدام کنید. به این نکته توجه داشته باشید که لاغری، فقط یک راه برای افزایش زیبایی نیست، یک راه برای پیشگیری از انواع بیماری‌ها و افزایش سلامتی است، بنابراین، وسواس گونه به لاغری و ایجاد تناسب اندام با توجه به معیارهای زیبایی در رسانه‌ها نگاه نکنید. سلامتی جسم و روان را در هر کاری، اولویت قرار دهید.

سوالات متداول در مورد لاغر موضعی با دستگاه کویتیشن

مدت دوره لاغری با دستگاه کویشن چقدر است؟

با در نظر گرفتن میزان چاقی، مدت زمانی که چربی در بدن انباشه شده، بستگی دارد. همانطور که می دانید دوره چربی سوزی زمان بر است ولی استفاده از دستگاه کویشن این پروسه را سرعت می دهد

هزینه هر جلسه دستگاه کویتیشن چقدر است؟

با توجه به مجهز بودن کلینیک و تبهر پزشک هزینه هر جلسه در کلینیک های متفاوت متغیر است.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.