معرفی بهترین کلینیک ایمپلنت در تهران

انواع روش‌های ایمپلنت دندان

در این مطلب از ویکی درمان، پس از بررسی روش ایمپلت دندان، به معرفی چند کلینیک ایمپلنت معتبر در تهران و ویژگی‌های آنها  نیز میپردازیم. جراحی ایمپلنت دندان روشی است که در آن ریشه‌های دندان را با پایه‌های فلزی و پیچ مانند تعویض کرده و دندان‌های آسیب‌دیده یا از دست رفته را با دندان‌های مصنوعی که ظاهر و عملکردی بسیار شبیه به دندان‌های واقعی دارند، جایگزین می‌کنند.

مطلب پیشنهادی: معرفی بهترین متخصص ایمپلنت

جراحی ایمپلنت دندان می‌تواند جایگزین مناسبی برای پروتزها یا بریج‌کاری‌هایی باشد که برای شما مناسب نیستند و زمانی که فقدان ریشه‌های طبیعی دندان اجازه جایگزینی دندان مصنوعی یا بریج‌کاری را نمی‌دهد، می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد.

نحوه انجام جراحی ایمپلنت دندان به نوع ایمپلنت و وضعیت استخوان فک شما بستگی دارد و همچنین ایمپلنت دندان روش‌های متفاوتی دارد که هرکدام از آن‌ها مزایای مربوط به خود را دارند.

به دلیل حساس بودن انجام ایمپلنت دندانی، توصیه می‌شود حتما این جراحی را در کلینیک ایمپلنت معتبری انجام دهید؛ چرا که اگر این جراحی با تخصص و اعمال بهداشت کافی انجام نشود مخاطرات جبران ناپذیری را در پی دارد.

ایمپلنت و کاشت دندان چیست؟

هنگامی که دندانی به دلایل مختلفی از جمله آسیب یا بیماری از دست می‌رود، فرد می‌تواند عوارضی مانند از دست دادن سریع استخوان، گفتار ناقص یا تغییر الگوهای جویدن را تجربه کند که منجر به ایجاد احساس ناراحتی می‌شود. جایگزینی دندان از دست رفته با ایمپلنت دندان می تواند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی و سلامت بیمار را بهبود بخشد.

سیستم های ایمپلنت دندانی شامل بدنه ایمپلنت دندان و اباتمنت ایمپلنت دندانی می‌شود و گاهی ممکن است شامل یک پیچ ثابت کننده  نیز باشد. بدنه ایمپلنت دندان با جراحی در استخوان فک به جای ریشه دندان قرار می گیرد. اباتمنت ایمپلنت دندان معمولاً توسط پیچ فیکساتور اباتمنت به بدنه ایمپلنت متصل می شود و از طریق لثه به داخل دهان امتداد می یابد تا از دندان های مصنوعی متصل شده حمایت کند.

ایمپلنت های دندانی روشی محبوب و موثر برای جایگزینی دندان های از دست رفته است و به گونه ای طراحی شده  که با دندان های دیگر شما ترکیب شود. در واقع ایمپلنت‌های دندانی یک گزینه عالی و طولانی مدت برای بازگرداندن لبخند شما هستند.

ایمپلنت دندان

در حقیقت، توسعه و استفاده از ایمپلنت یکی از بزرگترین پیشرفت های دندانپزشکی در ۴۰ سال گذشته است. ایمپلنت های دندانی از تیتانیوم و سایر مواد سازگار با بدن انسان ساخته شده و در واقعیت پست هایی هستند که با جراحی در فک بالا یا پایین قرار گرفته و به عنوان یک لنگر محکم برای دندان های جایگزین عمل می کنند.

انتخاب کلینیک ایمپلنت مناسب برای دندان‌ها، نقشی غیر‌قابل انکار در دریافت نتیجه ی مناسب از این این عمل جراحی را ایفا می‌کند، چرا که با محبوبیت انجام ایمپلنت در چند سال اخیر کلینیک‌های نامعتبر زیادی با دریافت هزینه‌های اندک این کار را انجام می‌دهند که عدم تخصص پزشک معالج گاهی ممکن است باعث عفونت دندان یا از بین رفتن بافت لثه شود.

انواع ایمپلینت دندان چیست؟

برای انجام ایمپلت دندان در کلینیک ایمپلنت معتبر، انواع ایمپلنت متفاوتی وجود دارد که به طور معمول از سه روش استفاده می‌شود که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

 1. ایمپلنت ۲ مرحله ای: این روش از ایمپلنت یکی از روش‌های پرطرفدار در انجام جراحی ایمپلنت است که مورد توجه بسیاری از بیماران قرار دارد. در این روش پس از اینکه پایه ایمپلنت در فک قرار داده شد، روی آن را با بافت لثه می‌پوشانند و تا از برو آسیب‌های احتمالی حفظ شده و باعث جوش خوردن این پایه به استخوان فک می‌شود پس از گذشت زمان مورد نیازی که توسط پزشک معالج به شما ابلاغ می‌شود، طی یک پروسه جراحی، پزشک لثه را کنار می‌زند و متصل کردن اباتمنت به پایه را انجام داده و سپس جایگذاری تاج دندان را انجام می‌دهد.
 2. ایمپلنت تک مرحله ای: این روش از ایمپلنت در کلینیک ایمپلنت های معتبر انجام شده و در آن به دلیل مشکلاتی که در لثه فرد بیمار وجود دارد، پس از گذاشتن پایه ایمپلنت درون فک، لثه را به دور این پایه بخیه زده و سپس مراحل انتهایی جراحی انجام می‌شود. لازم به ذکر است در این روش از ایمپلنت، به انجام جراحی لثه نیازی نیست.
 3. ایمپلنت فوری: در روش ایمپلنت فوری، پزشک مراحل جایگذاری پایه و قرار‌دادن تاج دندان را در یک مرحله و به صورت همزمان انجام می‌دهد؛ این روش ایمپلنت اصولا زودتر از سایر روش‌ها انجام شده و اکثرا برای دندان‌های جلو کاربرد دارد

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان مزایای بیشماری نسبت به سایر روش‌های جایگزینی دندان دارد که در ادامه به آن ‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • ایمپلنت دندان توانایی جویدن را به شما برمی‌گرداند.
 • باعث بازگشت ظاهر زیبای دندان‌ها و جوانی چهره می شود.
 • از کوچک شدن استخوان فک جلوگیری می‌کند.
 • باعث سلامت استخوان و لثه های اطراف دندان‌ها می‌شود.
 • به ثابت نگه داشتن دندان های مجاور کمک می کند.
 • کیفیت زندگی را بهبود می بخشد.

مزایای ایمپلنت دندان

ویژگی‌ های کلینیک ایمپلنت مناسب

همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم، انجام جراحی ایمپلنت بسیار پر ریسک و حساس بوده وحتما باید توسط پزشک متخصص در این زمینه و در کلینیک ایمپلنت معتبر انجام شود. یک کلینیک ایمپلنت معتبر دارای شرایط زیر است:

 1. بهره مندی از دندانپزشکان و متخصصان با دانش کافی در زمینه ایمپلنت
 2. حفظ بهداشت در محیط، وسایل مورد استفاده در دهان بیمار و امکانات مورد استفاده پزشک
 3. مجهز به تکنولوژی‌های به روز در خصوص انجام جراحی ایمپلنت
 4. استفاده از ایمپلنت‌های با کیفیت مورد تایید سازمان بهداشت جهانی
 5. انجام انواع روش‌های ایمپلنت با توجه به نیاز بیمار
 6. فراهم کردن فضای آرام و به دور از استرس برای بیماران
 7. دریافت هزینه‌های معقول و مصوب

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

ایمپلنت دندان معمولا نسبت به سایر خدمات دندانپزشکی هزینه‌های زیادتری دارد که البته این مورد امری طبیعی است؛ چرا که هزینه قطعات ایمپلنت در ایران بسیار زیاد بوده و روند درمان نیز کمی دشوار‌تر است. شما در انجام ایمپلنت دندان هزینه‌هایی را بابت هزینه متریال ایمپلنت و دستمزد پزشک معالج پرداخت می‌کنید که بسته به نوع آن‌ها و میزان تخصص پزشک این هزینه ها متغیر است.

مراقبت‌ های بعد از انجام ایمپلنت

لازم است پس از انجام جراحی ایمپلنت مراقبت های بعد از ایمپلنت را انجام دهید که دچار عوارض شدید بعد از جراحی نشوید.

 • دستورالعمل های بهداشت دهان و دندان را که توسط متخصص دندانپزشکی به شما داده شده است، به دقت دنبال کنید.
 • از استعمال دخانیات حداقل تا ۷۲ ساعت پس از عمل خودداری کنید
 • حدالامکان آب دهان خود را به بیرون تف نکنید
 • از خوردن غذاهای سفت تا ۳ روز خودداری کنید
 • اگر احساس درد یا ناراحتی دارید از مسکن‌های موجود در داروخانه‌ها استفاده کنید
 • اگر ایمپلنت شما شل یا دردناک است، فوراً به دندانپزشک خود اطلاع دهید.

مراقبت‌های بعد از انجام ایمپلنت

معرفی کلینیک ایمپلنت معتبر در تهران

به دلیل وجود تحریم‌ها و گران شدن اجناس دندانپزشکی، برخی افراد سودجو در صدد کلاهبرداری از بیماران برآمده و با تبلیغ ایمپلنت با هزینه‌های خیلی پایین باعث بروز مشکلات جبران ناپذیری در دهان و دندان افراد می‌شود. ما سعی داریم با معرفی کلینیک ایمپلنت معتبر در تهران، از بروز چنین مشکلاتی برای شما جلوگیری کنیم. برخی از این کلینیک‌ها عبارتند از:

جمع بندی

جراحی ایمپلنت دندان روشی است که در آن ریشه‌های دندان را با پایه‌های فلزی و پیچ مانند تعویض کرده و دندان‌های آسیب‌دیده یا از دست رفته را با دندان‌های مصنوعی که ظاهر و عملکردی بسیار شبیه به دندان‌های واقعی دارند، جایگزین می‌کنند.

در این مطلب از ویکی درمان به معرفی انجام جراحی ایمپلنت و انواع روش‌های آن و همچنین معرفی برخی از مراکز معتبر انجام کلینیک در تهران پرداختیم. از همراهی شما سپاسگزاریم.

سوالات متداول

کدام یک از روش‌های ایمپلنت دندان بهتر است؟

بسته به نوع قرارگیری دندان‌ها و شرایط لثه، پزشک معالج بهترین روش را به شما پیشنهاد می‌دهد.

آیا ایمپلنت دندان دائمی است؟

در صورت رعایت نکات بهداشتی و نگهداری از ایمپلنت، این درمان تا مدت زمان زیادی برای شما باقی خواهد ماند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.