کاشت مو به روش میکروگرافت

 اگر شما نیز موهایتان ریزش پیدا کرده و دچار طاسی و یا کچلی شده‌اید، برای موهای از دست رفته خود عزاداری نکنید. با کاشت مو به روش میکروگرافت اعتماد به نفس خود را پس بگیرید، این روش کاشت مو برای شما موهایی ضخیم تر و پرپشت تر را به ارمغان می‌آورد.

کاشت مو به روش میکروگرافت چیست؟

 کاشت مو به روش میکروگرافت یا پیوند فولیکولی یک روش زیبایی برای بدست آوردن موهای از دست رفته است. این روش با دستگاه‌های الکتریکی و بدون خونریزی و جراحت عمیق انجام می‌شود. از مو و پوست سر خود بیمار گرفته می‌شود و به فضای طاس موی سر پیوند داده می‌شود. 

کاشت مو به روش میکروگرافت برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت مو به این روش برای مردانی که دچار طاسی کامل شده اند و زنانی که به بیماری آلوپسی مبتلا هستند مناسب است. همچنین این روش برای افرادی که بعد از شیمی درمانی موهای خود را از دست داده اند نیز کاربرد دارد.

نکاتی که باید قبل از کاشت مو رعایت شود!

باید آزمایش‌هایی قبل از عمل انجام شود تا بتوان از عوارض بعد از عمل جلوگیری کرد. در این آزمایش‌ها علت ریزش مو باید پیدا شود و داروهای مخصوص هر فرد توسط پزشک نوشته شود. به طور کلی آزمایش‌های که قبل از کاشت مو به روش میکروگرافت انجام می‌شود بیشتر برای تشخیص انعقاد خون، بیماری های ارثی و همچنین بررسی قند خون بیمار است.

کاشت مو به روش میکروگرافت برای چه کسانی مناسب است؟

مراحل کاشت مو به روش میکروگرافت

این روش بدون هیچ تیغ جراحی و زخم عمیق صورت می‌گیرد و نه تنها از هولدرهای دستی استفاده نمی‌شود بلکه به جای آن از هولدرهای الکتریکی مثل پانچ الکتریکی استفاده می‌شود. این عمل زیبایی در دو جلسه صورت می گیرد که دارای مراحل زیر است:

 • FUE (استخراج فولیکولی مو با پانچ): این ابزار بسیار ظریف است و بدون هیچ خونریزی فولیکول مو را استخراج می‌کند. در این روش پزشک سر بیمار را ماساژ می‌دهد و مواد بی حسی را به کاسه‌ی سر تزریق می‌کند.
 • FUT (پیوند فولیکولی مو): در این مرحله به قسمت‌هایی که قرار است گرافت‌های مو را قرار دهد مواد بی حسی تزریق می‌کند و سوراخ ‌هایی به اندازه ۱ میلی متر ایجاد می‌کند و سپس گرافت‌های مرحله اول را در این سوراخ‌ها قرار می‌دهد.

مراقبت‌های بعد از کاشت مو به روش میکروگرافت

یک کاشت موی ساده که بدون بی‌هوشی انجام می‌گیرد نیاز به بستری ندارد ولی بعد از کاشت مو به روش میکروگرافت باید موارد زیر را رعایت کنید.

 • بعد از کاشت مو به این روش باید از شامپوهای مخصوص استفاده کرد تا سر به عفونت دچار نشود.
 • نباید زیاد زیر نور خورشید سر را قرار دهید.
 • باید مراقب بهداشت سر خود باشید.
 • خودداری از خارش و دست زدن به ناحیه کاشت مو.
 • یک مدت کوتاه بهتر است ورزش‌های سنگین انجام نشود.

مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

 • دوره‌ی نقاهت در این روش بسیار کوتاه است و شما به سرعت می‌توانید به روال عادی خود برگردید.
 • بدون هیچ خونریزی و جراحت عمیق.
 • بعد از این کاشت موهای شما بسیار پرپشت می‌شود.
 • رشد موها با سرعت بیشتری اتفاق می افتد.
 • فولیکول های کمتری نسبت به روش‌های دیگر آسیب می‌بینند.
 • خطرات و عوارض جانبی کمتری دارد (به دلیل استفاده کمتر از بی حسی).
 • در این روش موها ظاهر بسیار طبیعی تری نسبت به روش‌های دیگر خواهند داشت.
 • در این روش بی حسی بدون سوزن و با دستگاه‌های مخصوص صورت می‌گیرد.

مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

هزینه‌ کاشت مو به روش میکروگرافت

معمولا کاشت به روش FUT از ارزان ترین روش‌ها است اما هزینه‌ی کاشت مو به روش میکروگرافت به دلیل استفاده از دستگاه‌های مدرن و به روز دنیا کمی گران تر از روش‌های دیگری مانند کاشت مو به روش fit، است، البته‌ هزینه‌ی آن به عواملی مثل: نوع دستگاه، ساختار موها و پزشک منطقه بستگی دارد.

خود این روش یک سرمایه‌ گذاری بزرگ محسوب می‌شود و با توجه به این مسئله می‌توان گفت که هزینه‌ی آن به هر چیزی می ارزد، این روش به شما این تضمین را می‌دهد که هیچوقت موهای خود را از دست نمی‌دهید. معمولا هزینه‌ کاشت مو به این روش ۶ تا ۸ میلیون تومان است.

کلام آخر

برای کاشت مو به این روش شما نیاز به یک پزشک متخصص و ماهر دارید و این نکته را در نظر داشته باشید که اگر اشتباهی انجام دهید یا بیماری نهانی داشته باشید، ممکن است با مشکل حادی روبرو شوید. بنابراین بهتر است این عمل را با پزشکی متخصص و با تجربه و در بهترین کلینیک کاشت مو انجام دهید. با استفاده از این روش موهای خود را برای همیشه بیمه کنید و به دوران جوانی خود بازگردید. 

سوالات متداول کاربران درباره کاشت مو به روش میکروگرافت:

محبوب ترین روش کاشت مو چیست؟

کاشت مو به روش میکروگرافت امروزه از روش‌های بسیار کم‌ خطر کاشت مو است. به همین علت امروزه در بین افراد زیادی پرطرفدار شده است.

کاشت مو به روش میکروگرافت تاثیری بر عملکرد مغز می گذارد؟

قطع به یقین خیر، چرا که روش های کاشت مو فقط بر روی لایه های سطحی پوست سر انجام می شوند که به هیچ وجه به مغز آسیبی نمی رسانند.

سن افراد برای کاشت مو به روش میکروگرافت چه سنی است؟

کاشت مو با انجام این روش محدود به سن خاصی نیست. تمام افراد با هر سنی می توانند انجام دهند.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

۶ دیدگاه

  1. با سلام
   این روش درمان مانند هر درمان دیگری که مربوط به کاشت مو می‌باشد عوارضی به همراه دارد که در این مقاله ذکر شده.
   در رابطه با معایب این کار تا کنون گزارشی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.