ژل الانسه چیست؟

اگر شما نیز به دنبال زیبایی و جوانسازی پوست خود هستید، احتمالا نام ژل Ellanse به گوش شما خورده است. اما ژل الانسه چیست؟ در این مقاله می­خواهیم توضیحات کاملی در خصوص این ماده به شما ارائه دهیم تا با فراغ خاطر در مورد استفاده از آن تصمیم بگیرید.

ژل Ellanse جدیدترین محصول از دسته فیلرهای پر کننده صورت است با این تفاوت که نسبت به دیگر رقبای خود از جمله هیالورونیک اسید ماندگاری بیشتری دارد. این ماده در مقایسه با دیگر فیلرها طرفداران زیادی پیدا کرده است در واقع شما با استفاده از این ژل دوباره زیبایی و جوانی را به خود برمیگردانید.

همانطور که می­دانید، کلاژن سبب جوانی و شادابی پوست شده و این کلاژنی که به وسیله این ژل ساخته می­شود، در واقع از طریق واکنش طبیعی بدن انجام می­شود.

ژل الانسه
ژل الانسه

ژل ellanse در چه بخش هایی از صورت قابل استفاده است؟

انعطاف پذیری این دسته از فیلرهای پرکننده صورت در حدی است که در هر بخشی از صورت قابل تزریق هستند. به این معنا که سختی آن به میزانی است در بخش­هایی مانند بینی و چانه تزریق می­شود و همینطور نرمی آن در حدی است که در پیشانی نیز قابل استفاده است. اما به طور کلی اگر میخواهید از این فیلر استفاده کنید، بهتر است در بخشهایی مانند چانه و پیشانی آن را بکار ببرید که مدت زمان طولانی­تری باقی می­ماند.

علاوه بر نواحی ذکر شده برای تزریق الانسه، نقاطی مانند چین و چروکهای اطراف بینی و لب، گونه­ها، پیشانی، دست، خطوط فک، شقیقه­ها و همینطور نواحی اطراف ابرو نیز مناسب استفاده از این ژل هستند.

عملکرد ژل Ellanse

برای ساخت ژل الانسه از ماده­ای پلیمری به نام میکروسفرهای پلی کاپرولاکتون که قابل جذب است، استفاده می­شود. در واقع با تزریق این ژل که می­بایست در دو مرحله انجام شود، پوست لیفت شده، روند پیری به تعویق افتاده و مجددا زیبایی و جوانسازی به صورت برگردانده می­شود. خاصیت جوانسازی ژل Ellanse به سبب تحریک و ساخت کلاژن در پوست است، بر خلاف دیگر فیلرها مانند هیالورونیک اسید که خود ژل سبب لیفت شدن صورت می­شود.

مزایا و معایب ژل

ژل الانسه یکی از محبوبترین و مناسبترین گزینه­ها برای پر کردن چین و چروکها و جوانسازی صورت است. با استفاده از این فیلر می­توان تیرگی و شل شدگی پوست و همینطور قسمتهایی از صورت مانند استخوانهای گونه که از فرم اصلی خود خارج شده را با روشهای غیر جراحی، لیفت کرد.

الانسه فیلری است که عوارض آن بسیار نادر می­باشد و بیشتر عوارضی که به چشم می­آید، مربوط به نواحی تزریق است. این عوارض شامل کبودی و درد است که طی یک الی دو روز به تدریج از بین می­رود.

اما عارضه عمده­ای که بسیار به ندرت اتفاق می­افتد، نکروز و نابینایی است. البته که تمامی فیلرهای پر کننده صورت ممکن است این عارضه نادر را در بر داشته باشند. از آنجایی که الانسه یکی از فیلرهایی است که به سختی در پوست حل می­شود، بهتر است که برای تزریق به پزشک متخصص و حاذق مراجعه کنید. زیرا از بین بردن آن به راحتی امکان پذیر نبوده و به تخصص بالایی نیاز دارد.

ماندگاری ژل Ellanse

ماندگاری ژل الانسه  از دیگر رقبای خود بیشتر است که تقریبا ۱۲ ماه در صورت باقی می­ماند، اما تاثیراتی که بر روی پوست می­گذارد، عموما طولانی تر است که ۲ الی ۴ سال به طول می­انجامد.

شاید بپرسید که دلیل ماندگاری ژل Ellsane چیست؟ میکروسفرهای موجود در این ژل به گونه­ای ساخته شده که روند از بین رفتن آن نسبت به دیگر فیلرها طولانی­تر است. به این ترتیب زمانی که به پوست تزریق می­شود، مولکولهای آن در مدت زمان طولانی و به تدریج جذب می­شوند. زمان جذب این مولکولها نیز به تعداد آنها بستگی دارد، به این ترتیب که هرچقدر تعداد آنها بیشتر باشد، مدت زمان بیشتری نیز ماندگاری خواهد داشت.

ژل الانسه
ژل الانسه

چه افرادی برای تزریق ژل ellanse مناسب هستند؟

ژلهای الانسه جزء آن دسته از فیلرهایی هستند که تمامی افراد با گروههای سنی مختلف نمی­توانند گزینه مناسبی برای دریافت این ژل باشند. به همین دلیل بهتر است قبل از تزریق، از پزشک متخصص در این رابطه مشاوره دریافت کنید. درمانهای مختلفی برای جلوگیری از پیری پوست وجود دارد و همینطور هر فردی ویژگیهای مختلفی در پوست و ژنتیک خود دارد. به این ترتیب این موارد باید به دقت توسط پزشک تجزیه و تحلیل شده و بر اساس آن یک درمان مناسب با ویژگیهای شخص اتخاذ شود.

چه عواملی باید قبل از تزریق ژل انجام شود؟

یکی از دلایلی که افراد ژل الانسه را برای جوانسازی انتخاب می­کنند، دوام و ماندگاری بالای آن است. اما می­بایست برخی عوامل را در نظر گرفت تا نتایج نامطلوب رخ ندهد. از آنجایی که انجام هر عمل زیبایی ممکن است عوارض خود را حتی به میزان کم داشته باشد، اما یک پزشک متخصص و متبحر می­تواند آنها را به حداقل برساند.

ژل الانسه
ژل الانسه

مراقبتهای بعد از تزریق ژل

به جهت بالا بردن ماندگاری این ژل بهتر است که تا یک روز بعد از تزریق، از انجام کارها و فعالیتهای سنگین فیزیکی خودداری کنید. همینطور به مدت یک هفته نقاطی از بدن که مورد تزریق قرار گرفته، در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرند.

سخن پایانی

نکته­ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که ژل الانسه از دیگر فیلرهای پر کننده صورت گرانتر است. اما در عین حال ماندگاری بیشتری خواهد داشت. در واقع پزشک با استفاده از این ژل تا حدی که ممکن است سعی در بهبود و لیفت پوست می­کند. در گذشته برای جوانسازی پوست بیشتر از روشهای تهاجمی استفاده میشد. اما امروزه با روشهای کم خطر میتوان به نتایج مطلوبی دست پیدا کرد.

آیا تزریق ژل الانسه درد دارد؟

از آنجایی که تزریق ژل الانسه با سوزنهای بسیار ریزی انجام می­گیرد، در زمان تزریق درد بسیار کمی را حس خواهید کرد.

چند وقت یکبار باید ژل الانسه را تزریق کنیم؟

نکته­ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که ژل الانسه از دیگر فیلرهای پر کننده صورت گرانتر است. اما در عین حال ماندگاری بیشتری خواهد داشت. در واقع پزشک با استفاده از این ژل تا حدی که ممکن است سعی در بهبود و لیفت پوست می­کند. در گذشته برای جوانسازی پوست بیشتر از روشهای تهاجمی استفاده میشد. اما امروزه با روشهای کم خطر میتوان به نتایج مطلوبی دست پیدا کرد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.