نحوه زدن چسب بینی- مدت زمان استفاده از چسب بینی

برای کمک به کنترل بینی عمل شده و رفع تورم، چسب زدن به بینی بهترین راهکار است. بعد از انجام عمل بینی، در اطراف بینی تورم و کبودی وجود دارد که برای درمان آن باید چسب بینی تا مدت مشخص استفاده کنیم. اما سوال اصلی این است که چسب بینی تا کی باید استفاده شود؟ بعد از عمل بینی شکل بینی با تغییر شکل یافتن غضروف در بینی، تغییر می‌یابد.

با زدن چسب بینی، پوست راحت تر با شکل جدید به دست آمده، سازگار خواهد شد. پس در این مقاله با ویکی درمان همراه باشید تا متوجه شوید تا چسب بینی تا کی باید استفاده شود.

نحوه زدن چسب بینی

نحوه زدن چسب بینی

بعد از انجام عمل بینی، دو نوع چسب زدن برای بیماران معرفی می‌شود. در نوع اول بیمار باید نوار چسب واحد را به بخش فوقانی بینی، بچسباند. زدن چسب بینی در نوع دوم به این صورت است که بیمار باید تیکه‌ای از نوار چسب را در ستونچه بینی قرار دهد و به آرامی نوار چسب را در اطراف لوبول نوک بینی، فشار دهد. این حرکت می‌تواند به عنوان یک هشدار برای اطرافیان تلقی شود که در نزدیک شما، مشکلی ایجاد نکنند.

بعد از انجام این فرآیند باید از فعالیت‌های که باعث آسیب به بینی می‌شود، خودداری کرد. در ادامه باید متوجه شوید که چسب بینی تا کی باید استفاده شود تا مراقب‌های لازم صورت گیرد. 

مراحل چسب زدن به بینی

بعد از اینکه متوجه شدید که چسب بینی تا کی باید استفاده شود، باید تمام مراحل را به درستی انجام دهید. ابتدا باید با پد و الکل یا آب ملایم و صابون، بینی و گون‌هایتان را تمیز کنید. صورت خود را خشک کنید و مدت ۵ دقیقه صبر کنید تا پوست خشک شود. 

بر اساس اندازه بینی باید از نوار چسب‌های ۳ میلیمتری به تعداد ۵ تا ۷ تا استفاده کرد. باید چسب‌ها را به گونه‌ای بزنید که تمام قسمت‌های بینی را بپوشاند. همچنین باید از یک تکه چسب ۱۰ تا ۱۲ سانتی متری برای پوشاندن زیر بینی استفاده کنید که شکل U داشته باشد. 

  • قسمت میانی نوار چسب باید در زیر نوک بینی قرار دهید.
  • باید به آرامی چسب را در طرفین بینی و به سمت بالا فشار دهید.
  • توجه کنید که دو گوشه این نوار چسب به چشم‌ها نزدیک باشد.
  • این نوار چسب مانع از افتادن نوک بینی می‌شود. 
  • با قرار دادن یک لایه دیگر بر روی، نوار چسب قبلی، تمام قسمت‌ها را می‌پوشانید. در انتها باید بخش‌های بیرون زده را با قیچی کوتاه کنید. 

مطلب پیشنهادی: هزینه عمل بینی

مدت زمان چسب بینی

چسب بینی تا کی باید استفاده شود؟

در حالت کلی بعد از انجام جراحی، به بیماران توصیه می‌شود تا حداقل به مدت دو هفته بینی خود را چسب بزنند. در طی این مدت نوار چسب، شکل گیری و میزان تورم را تحت شعاع قرار می‌دهد. برای اینکه به طور دقیق متوجه شویم که چسب بینی تا کی باید استفاده شود، به شرح آن می‌پردازیم:

  • مدت زمان توصیه شده برای سوال « چسب بینی تا کی باید استفاده شود؟» برای عمل بینی استخوانی، حداقل ۴ هفته است. شما در طی این مدت می‌توانید یک بار یا دو بار در هفته به مطب دکتر عمل بینی خود مراجعه کنید. تا متخصص به نحو درست بینی شما را چسب بزند و مشکلات چسب خودتان، مشخص شود.
  • البته اگر بینی شما گوشتی باشد، پاسخ متفاوتی برای چسب بینی تا کی باید استفاده شود، وجود دارد. این زمان ممکن است ۶ تا ۸ هفته در بینی‌های گوشتی به طول بینجامد. زیرا هر چه میزان تورم در بینی بیشتر باشد، به زمان طولانی تری نیاز داریم. توجه کنید که در زمان چسب زدن، فشار زیادی به بینی وارد نکنید. 

این مدت زمان بین ۳ هفته تا ۲ ماه، قابل تغییر است. که علت اصلی تفاوت در زمان آن به دلیل نوع بینی و چسب مورد استفاده، است.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح بینی طبیعی

مزیت چسب بینی چیست؟

  • زدن چسب بینی کمک می‌کند تا تورم بعد از انجام جراحی به شدت کاهش یابد.
  • کنترل تورم در نوک بینی و کم کردن ضخامت پوست از اهداف اصلی برای زدن چسب است.
  • در این روش آسان و ارزان بعد از گذشت مدت مشخص و تعیین عوامل آناتومیک به کنترل پوست و دستیابی به نتیجه ایده‌آل دست خواهید یافت.

چسب بینی تا کی باید استفاده شود

آیا زدن چسب می‌تواند بر نتیجه کلی عمل بینی تاثیر بگذارد؟

زدن چسب بینی تنها می‌تواند به کاهش تورم کمک کند و عمل سازگاری با پوست را انجام دهد. در حالت کلی بر روی نتیجه عمل بینی تاثیر نخواهد گذاشت.  بنابراین اگر این کار را به شکل اشتباه انجام دادید، لازم نیست نگران باشید. البته بهتر است با مراجعه به پزشک جراح خود، نحوه صحیح زدن چسب بینی را آموزش ببینید.

مطلب پیشنهادی: با بهترین جراح بینی در تهران آشنا شوید.

نتیجه گیری

در این مقاله از ویکی درمان سعی کردیم تا به پرسش «چسب بینی تا کی باید استفاده شود؟» پاسخ دهیم. برای جدا کردن چسب بینی بهتر است تا از محلول استفاده کنید. همچنین با استفاده از موچین برای گرفتن سر چسب، می‌توانید استفاده می‌کنید.

زدن چسب بینی بر روی نتیجه تاثیر می گذارد؟

در حالت کلی تنها بر روی تورم ناشی از عمل و کاهش ضخامت پوست تاثیر می گذارد.

برای زدن چسب باید چگونه بینی را پاک کنیم؟

برای زدن چسب بینی به طور کلی شر ح دادیم که باید چه نکاتی را رعایت کنید. می توانید در این مقاله جواب سوال های خود را بیابید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *