پروتز گونه

با افزایش سن، بافت‌های صورت می‌توانند نازک و سفت شوند.پروتز گونه می‌تواند خطوط صورت را بهبود ببخشد و ظاهر جوانتری را به صورت ببخشد همچنین پروتز گونه‌ می‌تواند ظاهر طبیعی تری را پس از جراحی  به صورت شما بدهد. روش های بزرگ سازی گونه همچنین می تواند ظاهر زیبایی بیماران جوان را که دارای ساختار صورت باریک یا نامتقارن هستند ، یا کسانی که در نواحی میانی صورت آسیب دیده اند ، بهبود بخشد.

پروتز گونه از سال ۱۹۵۶ رایج شده است و یک روش بی خطر برای تغییر ظاهر  گونه‌ها استفاده می‌شود. پروتز گونه از مواد انعطاف پذیر تشکیل شده است و انواع گوناگونی دارد.

پروتز گونه برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که از ظاهر گونه‌های خود ناراضی هستند حالا به هردلیل، این افراد دچار کمبود اعتماد به نفس شده اند و نیاز به بهبود ظاهر خود دارند. به بیماران توصیه می شود قبل از پروتز گونه با دوزهای پر کننده، از داروهای رقیق کننده خون و داروهای ضد التهاب به مدت دو هفته خودداری کنند.

گونه های پروتز شده

انواع پروتز گونه

  • گونه‌ای
  • زیرگونه‌ای
  • ترکیبی

پروتز گونه چه گونه انجام می‌شوند؟

سه تکنیک مورد استفاده برای افزایش گونه بسیار متفاوت از یکدیگر هستند و تعیین آن‌ها نیاز به  یک جلسه مشاوره برای صحبت با جراح پلاستیک صورت  دارد.

ساده ترین روش در این لیست ، تقویت گونه با استفاده از پرکننده های پوستی یا همان پروتز گونه است .

برای شروع :

  1. پزشک شما ممکن است از کرم بی حسی موضعی (EMLA) یا بلوک عصبی بی حسی موضعی استفاده کند تا بیمار در طی عمل راحت و بدون درد باشد. 
  2. هنگامی که بیمار راحت شد و بیهوشی به درستی انجام شد ، پزشک با دقت شروع به تزریق رسوبات کوچک ماده پر کننده در نقاط استراتژیک در ناحیه باکال می کند.

آیا پروتز گونه دردناک است؟

برای پروتز گونه از مواد بی حسی استفاده می‌شود و قبل از عمل به طور مساوی درسطح پوست پخش می‌شوند.بسته به نوع مواد بی حسی بعد از عمل مقداری تورم و درد برای فرد به وجود می‌اید. بسته‌های یخ و فشرده سازی می‌تواند تورم و درد را کاهش دهد.

هزینه‌ی پروتز گونه چقدر است؟

به طور کلی بیماران باید بدانند که روش های پزوتز گونه، مانند بسیاری دیگر از روش های زیبایی ، از نظر هزینه بسیار متنوع است. قیمتی که می‌توانید برای هر عمل بپردازید به نرخ جراح زیبایی که انتخاب می کنید، موقعیت جغرافیایی محل انجام عمل و سایر عواملی که خاص شرایط شما هستند بستگی خواهد داشت.

پروتز گونه

عوارض جانبی پروتز گونه چیست؟

مواد پرکننده می‌توانند باعث قرمزی، کبودی و تورم حداقل و موقتی شوند. با این حال، در موارد نادر عوارض جانبی مواد پرکننده ممکن است جدی باشد.(عوارضی که شامل اریتم ، نکروز پوست ، عفونت) و سایر علائم گزارش شده پس از استفاده از پرکننده های پوستی شامل گره های گاه به گاه، توده ها و و ادم است.

روند بهبودی پس از انجام مراحل بزرگ سازی گونه چگونه است؟

پس از پروتز گونه، بیماران می‌توانند در اکثر موارد بین هفت تا ده روز پس از عمل بهبودی کامل داشته باشند، هرچند که مدت زمان بستگی به نوع  مواد پرکننده، نوع پوست و سایر عوامل مربوط به هر بیمار دارد. در حالی که این بازه زمانی فقط کمی بیشتر از زمان بهبودی برای پروتز گونه با انتقال چربی است.

کلام آخر

قبل از پروتز گونه حتما به یک پزشک متخصص جراح مراجعه کنید و تمام اطلاعات لازم را به پزشک بدهید تا بتواند نوع تغییر شکل گونه‌های شما را مشخص کند.

انواع روش‌های کاشت گونه

کاشت گونه به روش فیلر یا تزریق ژل و چربی کاشت گونه به روش پروتز کاشت گونه به روش جراحی استخوان

عوارض پروتز گونه

تورم صورت در این عمل معمولا خفیف است؛ نامتقارن بودن پروتزها که نیاز به اصلاح با جراحی مجدد دارد. هماتوم (تجمع خون) در ناحیه‌ی عمل، عفونت و پس‌زدن پروتز که در کمتر از یک درصد موارد اتفاق می‌افتد. ممکن است در اثر ترزیق ژل آبسه‌هایی از پوست خارج شده و روی پوست باقی بماند این عارضه معمولا به‌ندرت اتفاق می‌افتد اما در صورت بروز دردسرساز است

دوره نقاهت و بهبودی پس از جراحی افزایش حجم گونه ها

پس از جراحی افزایش حجم گونه ها، محل جراحی با گاز و یا بانداژ پوشانده می شود. بانداژ کششی و یا پوشش های مخصوص علاوه بر کاهش میزان تورم، ناحیه جراحی شده را تا پایان روند درمانی محافظت می نمایند.

توصیه هایی برای دوران نقاهت

داروهایی و مراقبت هایی که موجب کاهش ریسک عفونت در این ناحیه می شود. نگرانی هایی که در زمینه محل جراحی و سلامت عمومی شما وجود دارد. چه زمانی برای معاینات آتی به پزشک خود مراجعه نمایید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *