پروتز صورت آقایان و مردان (گونه گذاری و زاویه سازی صورت)

پروتز صورت آقایان یک عمل تهاجمی محسوب می‌شود که هم جهت زیبایی و هم در موارد درمانی کاربرد دارد و هر فردی که با شکل و زاویه قسمتی از صورت خود مشکل دارد، و درصدد بهبود آن است یکی از بهترین راه‌هایی که میتواند به او کمک کند پروتز صورت است. 

انسان از ابتدای خلقت به دنبال زیبایی بوده و این امر، امری فطری و غریزی است. این مسئله مربوط به جنسیت خاصی نبوده و زن و مرد هر دو همیشه به دنبال راهی برای دستیابی به زیبایی و تکامل هستند از این رو در این مقاله قصد داریم در مورد یکی از عمل های زیبایی که مردان زیادی نیز متقاضی انجام آن هستند، صحبت کنیم.

پروتز صورت آقایان چیست؟

به طور کلی عمل پروتز یعنی قرار دادن یک بخش مصنوعی به جای یک عضو یا در کنار یک عضو. این عمل همانطور که گفته شد دلایل زیبایی و درمانی دارد و در بعضی موارد باعث بهبود کارکرد بعضی قسمت های بدن فرد میشود. معمولا این پروتزها از جنس سیلیکونی بوده و با پیچ و مهره در بدن فرد محکم میشوند. پروتز صورت آقایان بیشتر در ناحیه چانه و فک رایج است.

در کل پروتز صورت آقایان با خانم ها تفاوت خاصی ندارد و این عمل برای هر دو به صورت یکسان انجام می‌شود، ولی از آنجایی که فیزیولوژی صورت آقایان با خانم ها متفاوت است، پزشک معالج باید در این زمینه مهارت، تجربه و تخصص کافی را داشته باشد و به آن دقت کند.

طرز پروتز صورت آقایان

پروتز چانه در آقایان چگونه انجام میشود؟

از آنجایی که داشتن چانه ای قوی و محکم از المان های زیبایی صورت مردان محسوب میشود، مردانی که دارای چانه های ضعیف و یا کوچک بوده و از این بابت احساس ناراحتی میکنند میتوانند با استفاده از عمل پروتز صورت آقایان و پروتز چانه این نقص را برطرف تا ظاهری مردانه و مستحکم تر داشته باشند.

برای انجام این عمل پزشکان پس از بیهوش کردن بیمار یا بی‌حسی موضعی، در ابتدا برش هایی در اطراف دهان و داخل دهان و یا پوست زیر چانه ایجاد میکنند و پروتز را که جنس آن معمولا سیلیکونی است را در جای مناسب قرار داده و با پیچ و مهره در جای خود ثابت میکنند. خوب است بدانید که این عمل کاملا دائمی بوده و به دلیل ساده و سطحی بودن آن بودن عمل معمولا عوارض چندانی را به همراه ندارد. همچنین مدت زمان عمل پروتز چانه چیزی در حدود یک تا یک و نیم ساعت است.

پروتز گونه نیز یکی از عمل هایی است که در میان برخی مردان طرفدار دارد. این عمل در جهت مشکلات تو رفتگی گونه و یا بدفرمی آن به هدف زیبایی و یا درمانی استفاده میشود. در این عمل نیز با ایجاد برش هایی در اطراف دهان یا شقیقه و یا زیر پلک پایینی محل مناسب پروتز را می‌یابند و آن را ثابت میکنند. این عمل باعث متناسب شدن اعضای صورت شده و باعث افزایش اعتماد به نفس بسیاری از افراد میشود.

پروتز صورت آقایان چگونه انجام می شود

عوارض پروتز صورت برای آقایان

  • این عمل پروتز صورت آقایان اگر به صورت اصولی و طبق نظر یک پزشک متخصص با تجربه انجام شود عوارض خاصی را به دنبال نخواهد داشت ولی در صورت انجام آن به صورت غیر اصولی ممکن است بیمار دچار عفونت، خون‌ریزی شود.
  • هم‌چنین اگر این عمل با بی‌هوشی انجام گیرد خطر بی‌هوشی و عوارض بعد از آن نیز بیمار را تهدید میکند.
  • هم‌چنین در مواردی که پزشک اقدام به ثابت کردن پروتز ها نمی کند، امکان جابه‌جایی پروتز و نامتقارن شدن صورت نیز وجود دارد.

کلام پایانی 

عمل پروتز صورت آقایان و خانم ها عملی کم‌خطر و کم‌ریسک محسوب میشود و معمولا عوارض خاصی به دنبال ندارد ولی باید با چشم باز و با دیدی واقع گرایانه به نتایج این عمل بنگرید. هم‌چنین مراقبت های پس از عمل را باید جدی بگیرید! از آنجایی که مردان معمولا کمتر به این ملاحظات توجه میکنند لازم است این نکته را بگوییم که اگر مراقبت های پس از عمل به خوبی انجام نشود ممکن است خسارات جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد و موجب این شود که شما هزینه و زمان مضاعفی را متحمل شوید.

زمان نقاهت بعد از عمل پروتز صورت آقایان چقدر است؟

بعد از یک هفته می‌توانید به زندگی روزمره خود برگردید و در این یک هفته باید بسیار رعایت کنید و کارهای سنگین انجام ندهید.

پروتز صورت آقایان چقدر هزینه دارد؟

هزینه‌ی پروتز صورت آقایان در مناطق مختف و بین جراحان مختلف متفاوت است البته به مواد داخل پروتز هم بستگی دارد.

عمل پروتز صورت آقایان چقدر طول می‌کشد؟

بستگی دارد که کجای صورت پروتز شود معمولا ۲ تا ۴ ساعت این عمل به طول می انجامد.

۳.۲/۵ - (۵ امتیاز)

نوشته های مشابه

۶ دیدگاه

    1. سلام؛ پروتز مورد استفاده بسته به تشخیص پزشک انتخاب می شود اما برندهای ‌‌‌َllergan Natrelle/Mentor/Sientra OPUS/IDEAL شناخته شده تر از دیگر برندها هستند.

    1. سلام، اگر پروتز صورت به درستی و توسط پزشک متبحر انجام شود؛ ظاهر مردانه ی شما را جذاب تر نیز می کند. به همین خاطر توصیه می شود حتما به پزشک شناخته شده مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *