خدمات دندان

قیمت و هزینه ایمپلنت دندان

همان‌طور که از نام آن مشخص است، ایمپلنت دندان کامل زمانی استفاده می‌شود که فرد به طور کامل نیاز به ایمپلنت برای فک بالا و پایین خود را دارد و دندان‌های او به طور کامل از بین رفته است. اما ایمپلنت تکی تنها برای دندانی که از بین رفته است، استفاده می‌شود.

هزینه و قیمت ایمپلنت کامل، به عوامل بسیاری بستگی دارد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

مطلب پیشنهادی: بهترین متخصص ایمپلنت

هزینه ایمپلنت دندان بر اساس بخش‌های تشکیل دهنده آن

همانطور که می‌دانید ایمپلنت از سه بخش تشکیل شده است؛ که یک بخش آن یک پایه است که به طور معمول از تیتانیوم ساخته می‌شود و باید توسط متخصص این کار در محلی که لثه و استخوان فک قرار دارد، گذاشته شود.  این قطعات که قرار است حکم ریشه دندان را داشته باشند مانند یک پیچ در استخوان فک قرار می‌گیرند.

بخش دیگر آن روکش یا تاج دندان است و آخرین بخش هم است که ایمپلنت و تاج را به یکدیگر متصل می‌کند. قیمتی که دندان‌پزشک برای ایمپلنت کامل به شما می‌دهد باید هر سه بخش را شامل شود و تنها قیمت پایه ایمپلنت نباشد.

قیمت ایمپلنت کامل دندان بر اساس پایه پیچ

ایمپلنت دندان

همان‌طور که گفته شد، پایه پیچی که در فک قرار می‌گیرد به عنوان ریشه دندان عمل می‌کند که برندهای مختلفی از کشورهای مختلف مانند آمریکا، سوئیس، آلمان، کره جنوبی، چین و… این پایه را می‌سازند و عرضه می‌کنند.  دندان‌پزشک قیمت هریک را برای داشتن یک انتخاب مناسب به شما اعلام می‌کند، نکته ای که وجود دارد این است که قیمتی این پایه پیچ، در قیمت ایمپلنت کامل دندان حساب می‌شود و بسیار تاثیرگذار است.

انتخاب نوع تاج دندانی در هزینه ایمپلنت کامل دندان

ظاهر ایمپلنت همان تاج دندان است که قسمت بیرونی ایمپلنت را تشکیل می‌دهد و به همین دلیل نوع جنسی که دارد در قیمت ایمپلنت کامل اثر می‌گذارد.  جنس تاج دندانی که در حال حاضر بیش‌تر استفاده می‌شود سرامیکی، زیرکونیا و pfm ترکیبی است که لایه زیری تاج دندان از فلز و لایه بیرونی آن چینی است.

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟ 

کسی که تمامی دندان‌های او از دست رفته است باید فک بالا و فک پایین خود را به طور کامل ایمپلنت کند که این کار باعث بالا رفتن قیمت ایمپلنت کامل می‌شود.

البته راه‌هایی نیز برای کاهش قیمت ایمپلنت کامل دندان وجود دارد که یکی از آن‌ها این است که یک فک کامل را با استفاده از چهار ایمپلنت به یکدیگر متصل می‌کنند که در کاهش قیمت ایمپلنت کامل بسیار اثر گذار است.

در پاسخ به این سوال که چرا هزینه جراح ایمپلنتولوژیست زیاد است؟ باید گفت ایمپلنت دندان تنها نشستن بر روی یونیت دندانپزشکی و انجام آن نیست، ایمپلنت یک نوع عمل جراحی است که نیاز به معاینه متعدد دارد.  ایمپلنتوژیست بر اساس میزان زمانی که صرف انجام این عمل می‌کند و کلینیکی که ایمپلنت در آن انجام می‌شود، قیمت مختلفی را عرضه می‌کنند.

قیمت ایمپلنت کامل دندان در سال های اخیر

جراحی ایمپلنت روش‌های گوناگونی دارد. یکی از آن‌ها جراحی بدون پانچ است که هزینه آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد. زیرا در این روش باید اندازه دقیق تاج دندان تعیین شود، هم‌چنین هزینه ای که برای ساخت این نوع ایمپلنت استفاده می‌شود به جنس ایمپلنت بستگی دارد. 

قیمت ایمپلنت کامل دندان چگونه محاسبه می‌شود؟

قبل از این که به طور کامل دو فک خود را ایمپلنت کنید باید مواردی را در نظر بگیرید؛ از جمله این که:

 برای بازسازی فک خود به طور کامل هشت عدد دندان ایمپلنت نیاز است و دوازده عدد پروتز که ثابت است و روی دندان قرار می‌گیرد. چهار دندان باقی می‌ماند که نیازی به ایمپلنت ندارد و پنتیک نام دارد و هزینه ای که دارد، قیمت روکش بدون پایه ایمپلنت است. 

 به طور ساده‌تر می‌توان گفت، فردی که در فک خود هیچ دندانی ندارد، با استفاده از دوازده عدد پروتز، دارای دندان‌هایی مشابه دندان‌های طبیعی خود می‌شود.

عوامل موثر در کاهش قیمت ایمپلنت کامل دندان

ایمپلنت از سه مرحله تشکیل شده است که به ترتیب:

 • مرحله اول جراحی ایمپلنت.
 • مرحله دوم مرحله‌ای است که ایمپلنت به فک جوش می‌خورد.
 • مرحله پایانی پروتز دندان است.

 در این‌جا دندان‌پزشکی که انتخاب کرده‌اید با توجه به مهارتی که دارد هزینه متفاوتی برای این سه مرحله دریافت می‌کند.

از دیگر عوامل موثر در قیمت ایمپلنت کامل نوع جراحی است که به بیمار مرتبط می‌شود؛ زیرا اگر دهان و استخوان فک مشکلی نداشته باشد زمان کم‌تری از دکتر می‌گیرد و به همین دلیل قیمت ایمپلنت کامل نیز پایین‌تر می‌آید. 

ایمپلنت

تفاوت مارک‌های انواع ایمپلنت چیست؟

شرکت‌های معروف و معتبر محصولات با کیفیت تولید می‌کنند. علاوه بر این، تولید‌کنندگان از بالاترین کیفیت مواد بهره می‌برند که باعث بهبود ظاهر، افزایش دوام و بقای ایمپلنت می‌شود.

 مارک‌های گم‌نام گزینه مناسبی نیستند و فقط ارزان‌تر هستند. مارک‌های معروفی که طرفداران زیادی نیز دارد به شرح ذیل می‌باشند:

 • neodent که بیست سال دوام دارد و ساخت کشور سوئیس است.
 • مارک neodent active که ماندگاری آن مادام العمر است و ساخت کشور سوئیس و برزیل است، این مارک به دلیل ماندگاری همیشگی از همه گران‌تر است.
 • مارک cis که ساخت کشور کره جنوبی است و دوام آن دو سال است.
 • مارک icx که ساخت کشور آلمان بوده و تا پنج سال داخل دهان ماندگار هستند. 

هزینه ایمپلنت کامل دندان بدون وجود یک دندان

با وجود هزینه ظاهراً زیاد ایمپلنت، این کار ممکن است سودآوری بیش‌تری نسبت به ترمیم دندان‌های از بین رفته داشته باشد. علاوه بر این، طول عمر ایمپلنت نامحدود است و درمان به صورت مرحله ای انجام می‌شود و هزینه آن نیز هم‌زمان پرداخت می‌شود.

بنابراین، قیمت ایمپلنت کامل در صورت عدم وجود دندان، به نوع ساختمان دندان (قابل جابجایی ، غیر قابل جابجایی) و سیستم ایمپلنت بستگی دارد.

هزینه نصب ایمپلنت دندان چقدر است؟

همانطور که گفته شد به طور معمول کل هزینه‌های درمان ایمپلنت شامل چندین مورد است مانند قیمت خود ایمپلنت، قیمت تاج و.. .. کلینیک ‌های زیبایی می‌توانند ایمپلنت‌ را از تولیدکنندگان برجسته در آلمان، سوئیس، آمریکا و… خریداری کنند.

در کلینیک‌های معتبر، می‌توانید کاشت را روی یک یا چند دندان از دست رفته انجام دهید و مشکل بی دندانی کامل یا جزئی فک بالا و پایین را که ظاهر زشت و زننده برای چهره شما ایجاد می کند را برطرف کنید. 

اگر بخواهیم هزینه نهایی را برآورد کنیم، باید بگوییم در محلی که دندان شما از بین رفته است باید استخوان‌های مناسبی وجود داشته باشد تا پیوند استخوان انجام شود، به همین دلیل دکتر ابتدا باید بررسی کند و سپس هزینه نهایی را به شما اعلام کند.

کلام آخر

در پایان باید بدانید که قیمت ایمپلنت کامل دندان ممکن است متفاوت باشد. به علاوه ارزش ایمپلنت، بسته به مواد استفاده شده (سرامیک ، زیرکونیا و… ) متفاوت است.

اما بدیهی است که قیمت ایمپلنت کامل دندان به محل انجام جراحی و تکنیک استفاده شده بستگی دارد. در ایمپلنت، قیمت نه تنها به دلیل نیاز به انجام بی‌هوشی عمومی، بلکه به دلیل نوع کاشت طولانی گران‌تر است.

قیمت ایمپلنت کامل چقدر است؟

در محلی که دندان شما از بین رفته است باید استخوان‌های مناسبی وجود داشته باشد تا پیوند استخوان انجام شود، به همین دلیل دکتر ابتدا باید بررسی کند و سپس هزینه نهایی را به شما اعلام کند.

آیا ایمپلنت کامل دندان از دندان مصنوعی گران‌تر است؟

هزینه‌ای که برای ساخت دندان مصنوعی و قرار دادن آن روی لثه صرف می‌شود بسیار کم‌تر از هزینه ایمپلنت کامل است؛ اما دندان‌های مصنوعی را باید پس از مدتی ترمیم کنید. در صورتی که ایمپلنت کامل دندان یک روش دائمی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است که ماندگاری بالایی دارد.

آیا ایمپلنت کامل دندان گران است؟

به طور معمول می‌توان گفت که ایمپلنت از دیگر درمان‌های دندان‌پزشکی گران‌تر است و علت این موضوع این است که یک وسیله مصنوعی داخل دهان قرار می‌گیرد که با توجه به برندی که دارد و جنس آن متفاوت است. هم‌چنین موادی که برای ساخت ایمپلنت استفاده می‌شود ماندگاری بالایی دارد و طبیعی است که کمی گران باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

۳ دیدگاه

 1. ممنون از مطلب خوبتون
  من چون خیلی ایمپلنت داشتم و خیلی راجب یک چیزی تحقیق می کنم، تجربیاتم رو باهاتون در میون میزارم شاید به درد شما هم بخوره
  قیمت ایمپلنت دندان در تهران در حدود ۷.۰۰۰.۰۰۰ تومان الی ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان به ازای هر یک واحد ایمپلنت هستش اما حتما پیش یک متخصص یا یک مرکز خوب برید.
  همچنین به خاطر مبلغای پایین از برند های بی کیفیت استفاده نکنید .
  چند جا هم مشاوره برید تا بهترین طرح درمان رو بگیرید.

  1. سلام ایمپلنت دندان تاثیر خیلی بیشتری داره هم درمان مطمئن با طول عمری بالایی هست هم اینکه مثل دندان واقعی هست و متحرک نیست من ایمپلنت دندان در دندانپزشکی آیریک انجام دادم واقعا راضیم پیشنهاد میکنم بهتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.