banner
خدمات مو

هزینه کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل تاثیر بسیار زیادی بر روی چهره آقایان داشته و موجب تغییراتی مثبت در ظاهر آن‌ها شده و جذابیت‌های ظاهری را افزایش می‌دهد. به همین علت خیلی از افراد به دنبال اطلاع از هزینه کاشت ریش و سبیل هستند.

امروزه کسانی که ریش و سبیل پرپشتی نداشته و  در برخی از قسمت‌های صورت خود مویی ندارند از روش های پیوند ریش و سبیل استفاده می‌کنند. ما در این مقاله می‌خواهیم درباره هزینه کاشت ریش و سبیل گفت و گویی داشته باشیم.

اگر شما نیز به دنبال اینکار بوده و اطلاعات چندانی در زمینه هزینه کاشت ریش و سبیل و شرایط کاشت ندارید، توصیه می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ سوالات خود را دریافت کرده و با آگاهی کامل به منظور این کار اقدام کنید.

کاشت ریش و سبیل چیست؟

روشی برای ترمیم موی صورت آقایان است. این روش محبوب برای افزایش زیبایی مردان بوده و روشی تهاجمی نبوده و به شدت آسان است. معمولا از قسمت پشت سر فولیکول‌های مو را برداشت کرده و در قسمت‌های کم پشت صورت می‌کارند.‌ در واقع کاشت ریش مانند پیوند مو است. اگر شما نیز کاندید این فرایند هستید، قبل از هر چیزی از هزینه کاشت ریش و سبیل اطلاعاتی کسب کنید.

مراحل کاشت ریش و سبیل چگونه است؟

همانطور که گفتیم برای پیوند ریش و سبیل فولیکول را از قسمت پشت سر به روی قسمت‌هایی از پوست صورت که موی کم پشتی دارد کاشته و پیوند می‌زنند.‌ در اکثر مواقع آقایانی که از این طریق عمل پیوند را انجام می‌دهند، پس از ۱۴ روز قادر به تراشیدن ریش و سبیل خود خواهند بود.

اگر در این مرحله شخص متوجه شود که ریش و سبیل‌های کاشته شده دچار ریزش شده‌اند، به معنای این است که عمل کاشت و پیوند در این افراد جواب نداده و موفقیت آمیز نبوده است.

مراحل کاشت ریش و سبیل چگونه است؟

توجه داشته باشید که ریزش کم کاملا طبیعی است و پس از این ریزش مجددا به روی پوست شما ریش و سبیل جوانه زده و رشد می‌کنند. معمولا حدود ۳ تا ۴ ماه طول می‌کشد که موهای ریش و صورت کامل رشد کنند. در برخی مواقع نیز باید تا ۸ ماه به عمل کاشت زمان داد تا نتیجه مناسبی بدهد.

مهم‌ترین عواملی که موجب ریزش موی ریش و سبیل می‌شوند:

 • بیماری آلوپسی آره آتا
 • بیماری‌های عصبی
 • استرس‌های روحی
 • زخم
 • عفونت ریشه مو
 • اختلالات هورمونی
 • عوامل موروثی
 • خارش شدید
 • کمبود ویتامین
 • قارچ و بیماری پوستی

اگر با این عوامل دچار ریزش شده‌اید، کافیست از هزینه کاشت ریش و سبیل اطلاعات کسب کنید و سپس برای آن اقدام کنید.

فواید پیوند ریش و سبیل

 • نتیجه‌ آن دائمی بوده و مجبور به پرداخت هزینه کاشت ریش و سبیل برای دفعات بعدی نخواهید بود.
 • این روش کاملا بی‌خطر و ایمن و در اصطلاح پزشکی غیرتهاجمی است.
 • به کمک بی‌حسی موضعی این عمل انجام می‌شود.
 • این فرایند به هیچ عنوان درد نداشته و به جرات می‌توان گفت که درد آن کم و قابل تحمل است.
 • موهایی که به عنوان ریش و سبیل شخص کاشته می‌شوند شکل طبیعی داشته و درست مشابه ریش شخص هستند.
 • ریش و سبیلی را که به روی صورت خود کاشت‌می‌کنید، می‌توانید اصلاح کرده و درست مانند ریش و سبیل عادی با آن برخورد کنید.
 • می‌توانید برای ریش خود استایل قابل تغییر قرار دهید.
 • به کمک روش پیوند ریش، قادر به پوشاندن جای زخم، بخیه و سوختگی روی صورت خود خواهید بود.

با در نظر گرفتن این مزایا با توجه به هزینه کاشت ریش و سبیل می‌توانید برای انجام آن برنامه‌ریزی داشته باشید.

هزینه کاشت ریش و سبیل چگونه محاسبه می‌شود‌؟

هزینه کاشت ریش و سبیل به این مسئله مرتبط است که چه میزان ناحیه خالی بر روی پوست صورت خود داشته باشید و میزان پراکندگی ریش و سبیل چقدر باشد.

مسلماً هر چه نواحی گسترده‌تر باشند هزینه کاشت ریش و سبیل نیز بیشتر شده و افزایش می‌یابد. توجه داشت باشید که  هزینه کاشت ریش و سبیل ارزان نبوده و می‌توان گفت از نظر قیمت متعادل بوده و به تعداد فولیکول‌ها، کیفیت عمل و غیره بستگی دارد.

هزینه کاشت ریش و سبیل چگونه محاسبه می‌شود‌؟

رایج ترین روش های پیوند ریش و سبیل

به منظور این کار، روش‌های متعددی وجود دارند که با توجه به این روش‌ها هزینه کاشت ریش و سبیل نیز متغیر است. متداول‌ترین روش‌ها،FUE و FUT است که در ادامه برایتان شرح می‌دهیم:

 • روش FUE

به این روش استخراج فولیکولی می‌گویند  و به این صورت است که جراح متخصص برش‌هایی به روی پوست صورت ایجاد کرده و سپس موهایی را که از پشت سر شخص برداشت کرده در محل‌های برش زده پیوند می‌زند. هزینه کاشت ریش و سبیل در این روش به میزان تراکم ریش و سبیل کاشته شده بستگی دارد.

 • روش FUT

به این روش پیوند واحد فولیکولار می‌گویند که از روش فولیکولار بهره گرفته و موها به صورت واحد با حجم بیشتری برداشت شده و به روی صورت کاشته می‌شوند. تفاوت این دو روش در این است که روش FUT نیاز به زمان بیشتری برای بهبود دارد و در این مدت به هیچ عنوان نباید پوست صورت لمس شود.

توصیه می‌کنیم برای پیوند، این روش را انتخاب کنید زیرا موثرتر است. البته هزینه کاشت ریش و سبیل نیز در هر دو روش متفاوت است.

سخن پایانی و جمع بندی

یکی از زیبایی‌های ظاهری مردان داشتن ریش و سبیل مرتب است اما برخی از افراد در نواحی خاصی از صورت خود مویی نداشته و ریش و سبیل نامتعارفی دارند‌. این افراد با کاهش ریش و سبیل می‌توانند زیبایی خود را بهبود بخشیده و برای همیشه شیک باشند. در این مقاله برایتان درباره هزینه کاشت ریش و سبیل و شیوه‌های مختلف کاشت گفتیم.

با توجه به موارد گفته شده و آگاهی از هزینه کاشت ریش و سبیل می‌توانید از طریق مراکز معتبر برای عمل پیوند ریش و سبیل اقدام کرده و  از جراحی خود نهایت رضایت را داشته باشید.

به این مقاله امتیاز دهید

۲ دیدگاه

  1. سلام با توجه به شرایط شما پاسخ به این سوال میتونه متفاوت باشه دوست عزیز. برای پاسخ دقیق بهتره با پزشک مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا