هزینه پیکر تراشی در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

در جراحی های زیبایی در کنار توجه به تخصص پزشک و مجهز بودن کلینیک، هزینه و قیمت آن هم بسیار مهم است. برای عمل پیکر تراشی، یکی از عواملی که افراد تصمیم به اقدام میگریند یا خیر، هزینه پیکر تراشی در نواحی مختلف بدن است. پیکر تراشی از عمل‌‌های زیبایی اندام و لاغری است.

در این عمل چربی‌های اندام‌هایی مانند شکم، باسن، ران پا و پهلوها را از بدن خارج می‌کنند. این روش مثل سایر عمل‌های لیپوساکشن است ولی درد و عوارض پیکر تراشی کمتر است. همچنین چربی خارج شده از بدن بعد از تصفیه می‌تواند به سایر قسمت‌های صورت و بدن تزریق شود. در پیکر تراشی جراحی صورت نمی‌گیرد و فقط با چند سانتی‌متر برش در پوست کانولاها، که لوله‌هایی هستند که توسط آن چربی را از بدن خارج می‌کنند، وارد لایه‌های پوست می‌شوند.

به همین خاطر فرد با عوارضی که بعد از عمل جراحی پیش می‌آید مواجه نیست و با گذراندن یک ریکاوری بسیار کوتاه می‌تواند به فعالیت‌‌های روزانه خود بپردازد. این عمل در کلینیک‌های تخصصی انجام می‌شود که در این مقاله می‌خواهیم به شرح بیشتر این عمل و هزینه‌های آن بپردازیم.

هزینه پیکر تراشی در تهران

جراحی پیکر تراشی چیست؟

ابتدا با استفاده از دیامتر ۲ تا ۵ میلی‌متری در بخش‌هایی از بدن که قرار است عمل لیپوماتیک انجام شود سوراخ ایجاد می‌کنند. سپس دستگاه از سوراخ ایجاد شده وارد بافت چربی می شود و از طریق تابش امواج ماورا بنفش بافت چربی را از بین برده و سپس برای پیشگیری از خون‌ریزی و بی‌حسی محلولی به درون بدن تزریق می‌شود.

و در انتها چربی و محلول بی‌حس‌کننده را از طریق سوراخ‌ها از بدن خارج می‌کنند. یک سیستم ایمنی فعال در این دستگاه وجود دارد که وقتی با بافت چربی برخورد می‌کند متوقف می‌شود به همین خاطر سوختگی پوست و خط پارگی اعضای بدن به پایین‌ترین حد خود می‌رسد. پیکر تراشی یا در واقع همان لیپوماتیک به معنی نابودی چربی‌های اضافی بدن است که بعد از انجام این عمل می‌توان پس از تصفیه شدن چربی‌های جدا شده، از آن‌ها استفاده کرد و به سایر نواحی بدن تزریق و منتقل نمود.

پیکر تراشی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی اندام است. مزایای عمل پیکر تراشی به حدی است که افرادی که سطح چاقی آن‌ها متوسط است، صرفا از این روش برای بهتر شدن اندام خود استفاده می‌کنند. با از بین بردن چربی‌های اضافه در پیکر تراشی، پوست بدن دچار افتادگی خواهد شد که این افتادگی با ورزش و ترمیم پوست از بین می‌رود و پوست به حالت اولیه باز می‌گردد.

با بررسی فواید و معایب پیکر تراشی می‌توان فهمید که این روش از بهترین روش‌های لیپوساکشن (Liposuction) است، زیرا با آسیب کمی که به پوست می‌زند، چربی‌ها را ا بدن خارج کرده و پس از یک ریکاوری کوتاه مدت، فرد می‌تواند به انجام فعالیت‌های عادی خود بازگردد.

هزینه پیکر تراشی در تهران

یکی از سوالات مهمی که برای افرادی که به دنبال انجام عمل پیکر تراشی هستند ایجاد می‌شود و به دنبال پاسخ آن هستند، این است که هزینه پیکر تراشی حدودا چقدر است. واضح است که هزینه‌ پیکر تراشی که به طور دقیق برای هر فرد توسط پزشک تعیین می‌شود، هزینه‌ای منحصر به فرد است و یک مبلغ مشخص برای همه‌ی افراد نیست که از طریق جست‌وجوی اینترنتی بتوان آن را فهمید.

به عبارت دیگر زمانی می‌توان این هزینه را به طور دقیق مشخص کرد که مراجع نزد پزشک متخصص برود و پزشک با توجه به وضعیت فیزیکی و اهداف شخص از انجام این عمل هزینه پیکر تراشی او را اعلام کند. علاوه بر این موضوع، هر جراحی دستمزد متفاوتی را با توجه به سابقه‌ی کاری و تجربه‌اش در نظر می‌گیرد.

به همین علت است که اگر دو جراح تفاوت یک بیمار را معاینه کنند، ممکن است هرکدام یک مبلغ متفاوت برای هزینه پیکر تراشی شخص اعلام کنند. با این وجود که هزینه پیکر تراشی به صورت عمومی مشخص نیست اما هزینه اعلامی همه‌ی پزشک‌ها باید در یک محدوده‌ی خاصی قرار بگیرند؛ هزینه پیکر تراشی عموما بین ۱۲ تا ۳۰ میلیون تومان است.

هزینه پیکر تراشی شکم و پهلو چقدر است؟

این هزینه زمانی مشخص می شود که پزشک فرد را معاینه کرده باشد. اما به صورت کلی این هزینه به صورت حدودی بین ۱۲ تا ۲۵ میلیون متغیر است.

هزینه پیکر تراشی بازو

این هزینه به صورت کلی بین ۸ تا ۱۸ میلیون تومان بسته به پزشک متغیر است.

هزینه پیکر تراشی صورت چقدر است؟

این عمل جزء اعمال زیبایی محسوب می شود و بیمه برای هزینه ها مبلغی را تقبل نمی کند. مدت زمان جراحی و مهارت پزشک در تعیین قیمت بسیار مهم است. ۸ تا ۲۰ میلیون هزینه تقریبی است.

هزینه پیکر تراشی باسن

علاوه بر مدت زمان جراحی و تخصص پزشک، میزان چربی باسن در تعیین هزینه بسیار تاثیرگذار است. این هزینه حدودا ۱۰ تا ۱۸ میلیون است.

جمع بندی

پیکر تراشی یکی از زیرشاخه‌های لیپوساکشن است که در طی آن چربی‌های اضافه نواحی مختلف بدن برداشته می‌شود و می‌توان آن را به نواحی دیگر تزریق کرد. هزینه پیکر تراشی برای افراد مختلف متفاوت است، علاوه بر این از آن‌جایی که دستمزد هر جراحی نیز با سایرین تفاوت دارد، هزینه پیکر تراشی با مراجعه به جراح متخصص مشخص می‌شود.

۴.۸/۵ - (۱۷ امتیاز)

۸ دیدگاه

 1. من متولد ۶۴ هستم وزنم ۸۳ کیلو قدم ۱۷۷هست چربی شکمی وپهلو دارم اندازه یه توپ فوتبال من بخاطر سطح تستسترون بدنم که پایینه هرکارمیکنم این شکم ازم رها نمیشه تنا راهم پیکر تراشی هست میخواستم بدونم بعد پیکر تراشی شلی پوست دیگه ندارم وبرای کارم مشکلی نیست بعد عمل احتمال پارگی چیزی نیست جای بخیه ها چی نمی مونه

 2. سلام
  ۵۰ ساله م قدم ۱۶۰ وزنم۷۲ چندین سال پیش عمل زیبا شکم و همچنین بعلت پارگی پرده شکمی مش گذاشتند. الان نیاز به پیکر تراشی شکم و پهلو و سینه و باسن دارم
  اولا امکانش هست؟ دوما هزینه آن را بفرمایید

  1. سلام.
   وزنتون خیلی بالا نیست. پیشنهاد میکنیم از روش های دیگه اقدام به کاهش وزن کنید. در ضمن مورد شما کمی خاص است حتما باید یه چکاپ نزد دکتر بشید تا جواب قطعی و دریافت کنید. برای هزینه هم، بسته به تخصص پزشک متغیر هست اما بین ۱۸ تا ۴۰ میلیون هزینه ای است که گزارش شده.

  1. بله اگر دیسک کمر شما به دلیل اضافه وزن شما را اذیت میکند، کم کردن وزن به روش های مختلف می تواند به کاهش درد کمک کند. یکی از این روش ها پیکر تراشی هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.