هزینه لیپوساکشن

۰
(۰)

هزینه عمل لیپوساکشن نسبت به سال ١۴٠١ در سال ۱۴۰۲ بسیار افزایش‌یافته است. این افزایش قیمت مربوط به مراکز جراحی و تعرفه پزشکان است. از طرفی دیگر افزایش قیمت، تجهیزات و مواد مصرفی برای این عمل، هزینه لیپوساکشن را بالا برده است.   

لیپوساکشن یک عمل زیبایی به‌ حساب می‌آید که در این عمل برای قسمت‌های مختلف بدن پیکرتراشی به منظور داشتن اندامی ایده آل انجام می‌شود. این روش بعد از انجام روش‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد، روش‌هایی مانند ورزش کردن، رژیم غذایی و غیره. قیمت لیپوساکشن وابسته به عوامل بسیار زیادی است که در این مقاله از ویکی درمان آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

هزینه لیپوساکشن چقدر است؟

هزینه لیپوساکشن در ایران تعرفه مشخصی ندارد و برای هر فرد، آن تعرفه کاملاً متفاوت است؛ زیرا برای هر شخصی مقدار پیکرتراشی که انجام می‌شود با فرد دیگر تفاوت دارد.

از طرفی دیگر، لیپوساکشن دارای روش‌های انجام متعددی است، که هر کدام از این روش‌ها از لحاظ قیمتی با هم تفاوت دارند. به‌ طور کلی، در تعین قیمت لیپوساکشن ابتدا باید با پزشک خود صحبت کنید که روی چه نواحی و به چه اندازه می‌خواهید لیپوساکشن انجام دهید و نیز از کدام روش می‌خواهید استفاده کنید. این فاکتورها همگی دست‌به‌دست هم داده و قیمت و تعرفه لیپوساکشن را تعیین می‌کنند.

قیمت و هزینه لیپوساکشن در سال ۱۴۰۲

تقریباً می‌توان گفت که، همه روش‌های عمل لیپوساکشن در سال ۱۴۰۲ افزایش قیمت داشته‌اند و این امر یک روند طبیعی است که برای تمام عمل‌های زیبایی و جراحی اتفاق می‌افتد. با توجه به آمار و ارقامی که در سطح اینترنت و به‌ صورت مکتوب در جامعه وجود دارد، هرساله شاهد افزایش ٢٠ درصدی این قیمت‌ها خواهیم بود.

هزینه‌هایی که برای این جراحی‌ها تعیین می‌شود در طول سال ثابت باقی خواهد ماند. هزینه لیپوساکشن برای سال ۱۴۰۲ چیزی بین ١٠ تا ۴٠ میلیون تومان بسته به تعداد نواحی، سختی عمل، تجربه پزشک و غیره بوده است.

هزینه لیپوساکشن کل بدن

هزینه لیپوساکشن کل بدن چقدر است؟

برای برخی از متقاضیان ممکن است هزینه لیپوساکشن شامل کل بدن شود و بخواهند کل بدن خود را پیکر تراشی کنند. برای این افراد، در بیشتر نواحی بدن این عمل انجام می‌گیرد. با این شرایط، قیمت لیپوساکشن بالا رفته و پزشک مجبور است در چندین و چند جلسه متفاوت این عمل را انجام دهد. به‌عنوان یک قاعده کلی، هر چه نواحی مورد جراحی بیشتر باشند، هزینه لیپوساکشن نیز بالا می‌رود.

هزینه عمل لیپوساکشن شکم و پهلو چقدر است؟

در بیشتر موارد، آقایان و خانم‌ها فقط شکم و پهلو خود را لیپوساکشن می‌کنند. با این شرایط قیمت آن در سال ۱۴۰۲ معمولاً بین ١٧ تا ٢۶ میلیون تومان متغیر بوده و احتمالاً این قیمت برای ۱۴۰۲ چیزی حدود ٢٠ تا ٣٠ میلیون تومان باشد که باز هم آمار دقیقی برای آن در دسترس نیست. قیمت لیپوساکشن شکم و پهلو نیز تحت تأثیر عوامل بسیار زیادی از جمله، وضعیت شکم و پهلو، تجربه پزشک، شدت عمل، شهر یا استانی که در آن مورد جراحی قرار می‌گیرد و مواردی از این قبیل قرار می‌گیرد.

هزینه عمل لیپوساکشن سینه چقدر است؟

یکی از لیپوساکشن‌های معروف برای آقایان، لیپوساکشن سینه است که، در این حالت سینه‌های بدفرم آقایان به بهترین شکل درآورده خواهد شد و چربی‌های اضافی آن گرفته می‌شود. قیمت این نوع لیپوساکشن نیز بسیار متغیر است؛ اما قیمت آن از لیپوساکشن شکم و پهلو کمتر بوده و تقریباً چیزی بین ١٠ تا ٢٠ میلیون تومان برآورد شده است.

قیمت لیپوساکشن باسن چقدر است؟

یکی دیگر از لیپوساکشن‌های معروف، لیپوساکشن باسن است که قیمت آن از ١۵ میلیون تومان شروع می‌شود و گاها تا ٣٠ میلیون تومان نیز می‌رود، اما باز هم همه‌ چیز به شرایط متقاضی و شرایط گفته‌ شده دیگر بستگی دارد. در این شرایط، افرادی که دارای باسن بزرگی هستند و برای آن‌ها مشکل پیش آورده است، مورد این نوع جراحی قرار می‌گیرند و بنا بر شرایط متقاضی، بهترین روش را برای کا‌هش حجم باسن فرد انجام می‌دهند.

هزینه لیپوساکشن پهلو

بیشتر متقاضیان این عمل بانوان هستند و هزینه لیپوساکشن بسته به حجم چربی انباشته‌ شده و روش مورد استفاده توسط پزشک بستگی دارد. همچنین بسیاری از عوامل دیگر نیز در این هزینه‌ها نقش دارند.

قیمت لیپوساکشن ران چقدر است؟

یکی دیگر از عمل‌های لیپوساکشن، مربوط به لیپوساکشن ران است که همانند لیپوساکشن‌های گفته شده، قیمت آن نیز بسته به عوامل زیادی متغیر است. معمولاً هزینه لیپوساکشن ران بدون انجام عمل لیفت تقریباً برای هر دو ران، چیزی بین ٢٠ تا ٣٠ میلیون تومان بوده است. این عمل بسیار حساس است و پزشک باید به‌گونه‌ای آن را انجام دهد که تعادل بین ران‌ها به هم نخورده و فرد را با مشکل مواجه نکند.

هزینه عمل لیپوساکشن بازو چقدر است؟

لیپوساکشن در بازو نیز یک عمل رایج است؛ زیرا ممکن است چربی‌ها در بازو جمع شده و باعث بدفرم شدن آن شود. از آنجایی که جمع شدن این چربی‌ها در تمام افراد یکسان نیست، بنابراین هزینه لیپوساکشن بازو نیز برای هر فردی متفاوت خواهد بود. این عمل در هر دو بازو به‌ صورت هم‌زمان انجام می‌شود و قیمت آن نسبت به قیمت لیپوساکشن‌های ذکر شده کمی پایین‌تر است.

عوامل موثر در هزینه عمل لیپوساکشن

به‌ صورت کلی عوامل زیادی بر قیمت لیپوساکشن تأثیر می‌گذارند و این عوامل همگی دست‌به‌دست هم داده و هزینه کلی را تشکیل می‌دهند که این عوامل عبارت‌اند از:

  • ناحیه تحت جراحی، اعم از شکم، پهلو، ران، سینه و غیره
  • تعداد اعضای مورد جراحی
  • تجربه و مهارت‌های پزشک
  • وضعیت بیمار
  • هزینه اتاق عمل و مابقی هزینه‌های مازاد بیمارستان

سوالات متداول

کاندیدهای مناسب لیپوساکشن چه کسانی هستند؟

افرادی که پوستی صاف تر و چربی افراطی نداشته باشند، گزینه مناسب این جراحی بی خطرمی باشند و فوق تخصص پلاستیک زیبایی این عمل را برای درمان چربی های بیش از حد نیز توصیه نمی کند.

دوره نقاهت این عمل چقدر است؟

اگر در حین عمل از بی حسی موضعی استفاده شده باشد، متقاضی بعد از ۳۰ دقیقه قادر است که محل را ترک نماید. اما اگر با بیهوشی عمومی صورت گرفته باشد، نیاز به ۱ تا ۳ ساعت درمان است تا داروهای بیهوشی کاملا از بدن رفع شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز رای ثبت نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *