هزینه عمل لاغری در بیمارستان میلاد و بقیه الله (۱۴۰۲)

۲.۳
(۶)

متاسفانه چاقی امروزه نه ‌تنها در کشور ایران، بلکه در تمامی کشورهای جهان به‌عنوان یک معضل بسیار بزرگ شناخته می‌شود که روزبه‌روز در حال گسترش پیداکردن است. از همین‌رو متخصصان دست‌به‌کار شدند و به کمک انواع عمل لاغری، به مبارزه با این معضل اجتماعی می‌پردازند.

اما سوالی که برای یک بیمار علاقه‌مند به جراحی لاغری وجود دارد این است که: هزینه عمل لاغری چقدر می‌شود؟ ما در این مقاله قصد داریم تا ابعاد مختلف این سوال را بررسی کنیم و به یک پاسخ برسیم.

هزینه عمل لاغری شکم چقدر است؟

اجازه دهید در همین اول کار یک مسئله را برای شما روشن کنیم. به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان به ‌صورت دقیق و مشخص عنوان کرد که هزینه عمل شما چقدر می‌شود. هزینه عمل لاغری شما به عوامل و فاکتورهای بسیار زیادی بستگی دارد که هرکدام از آن‌ها می‌تواند به‌راحتی بر روی هزینه نهایی عمل جراحی لاغری تاثیر بگذارد.

پس نمی‌توان به‌صورت دقیق عنوان کرد که هزینه عمل لاغری شما مثلا ۳۰ میلیون تومان خواهد بود. بلکه آنچه به‌عنوان هزینه نهایی عمل لاغری در این مقاله بیان می‌شود، به‌صورت میانگین بوده و کاملا بسته به شرایط شما می‌تواند متغیر باشد. ولی اگر بخواهیم یک حدود قیمت به شما بگوییم، هزینه عمل شما بدون بیمه چیزی در حدود بین ۲۳ تا ۲۶ میلیون و با بیمه بین ۱۳ تا ۱۵ میلیون تومان متغیر است.

عوامل موثر بر روی هزینه عمل لاغری

همان‌طور که اشاره کردیم، هزینه عمل لاغری شکم شما بسته به عوامل مختلفی می‌تواند متفاوت باشد. ما در ادامه به بررسی مهم‌ترین این عوامل خواهیم پرداخت:

 • نوع عمل جراحی

اینکه شما دست به چه نوع عمل جراحی برای لاغری بزنید، می‌تواند بسیار بر روی هزینه عمل لاغری شما تاثیرگذار باشد. از جمله عمل‌های جراحی لاغری می‌توان به عمل اسلیو معده، بای‌پس معده، باند معده عمودی و اشاره کرد. هر یک از این عمل‌ها دارای قیمت‌های متفاوتی هستند.

 • جراح

یکی دیگر از نکات مهم در هزینه عمل، جراح شماست. بسیار اهمیت دارد که چه کسی شما را جراحی می‌کند. سابقه او در چه اندازه‌ای است؟ تعداد عمل‌های موفق او چند عدد بوده است؟ چه میزان تخصص برای جراحی شما دارد؟ روش جراحی او چیست؟ همه این عوامل بر روی هزینه عمل لاغری شما تاثیر مستقیم دارند.

 • بیمارستان

بسیار متفاوت است که شما عمل لاغری شکم خودتان را در بیمارستان دولتی انجام دهید یا بیمارستان خصوصی. واضح و مبرهن است که هزینه این عمل در بیمارستان خصوصی نسبت به بیمارستان دولتی بیشتر است، اما باز هم قیمت نهایی از یک بیمارستان خصوصی یا دولتی تا یک بیمارستان خصوصی یا دولتی دیگر نیز متفاوت است.

هزینه عمل لاغری در سال 1400

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی یا بیمه سلامت

در برخی از موارد بیمه‌ها می‌توانند هزینه عمل لاغری شما را پرداخت کنند. البته این نکته بستگی به این دارد که عمل لاغری شکم شما جنبه زیبایی نداشته باشد و یک عمل حیاتی به ‌حساب بیاید.

در این صورت بیمه می‌تواند بخشی از هزینه عمل شما را متقبل شود. اما کار به همین‌جا نیز ختم نمی‌شود. برای اینکه بتوانید از بیمه سلامت یا بیمه تکمیلی استفاده کنید، باید در بیمارستان‌های دولتی که تحت پوشش بیمه‌هایی مانند بیمه سلامت، بیمه ارتش، بیمه تکمیلی یا بیمه خدمات درمانی هستند، عمل جراحی را انجام دهید. در صورتی ‌که عمل لاغری شما در بیمارستان خصوصی انجام شود، بیمه هزینه‌های شما را پرداخت نمی‌کند.

هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی

همان‌طور که اشاره کردیم، هزینه‌های بیمارستان‌های دولتی در مقایسه با بیمارستان‌های خصوصی کمتر است. از طرف دیگر اگر می‌خواهید از بیمه‌های مختلف برای کاهش هزینه عمل لاغری استفاده کنید، باید عمل جراحی لاغری خودتان را در یکی از بیمارستان‌های دولتی انجام دهید. پس می‌توان گفت که هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی کمتر از بیمارستان خصوصی است.

اما مطمئناً این کم بودن هزینه‌ها دلایلی دارد. شما می‌توانید به‌سادگی با مراجعه به بیمارستان‌های خصوصی و دولتی متوجه این تفاوت شوید. نحوه برخورد، تمیز بودن محیط بیمارستان، نحوه رفتار با بیمار، امکانات ویژه و همگی نکاتی هستند که در بیمارستان‌های خصوصی بهتر به آن‌ها پرداخته شده است.

هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان میلاد

همان‌طور که اشاره کردیم، نمی‌توان به‌صورت دقیق هزینه عمل لاغری را به‌صورت دقیق بیان کرد. اما می‌توان عنوان کرد که این هزینه‌ها به چه عواملی بستگی دارد. بیمارستان میلاد یکی از بیمارستان‌های مشهور و معروف شهر تهران بوده که در همسایگی اتوبان همت قرار گرفته است. این بیمارستان تخصصی و فوق‌تخصصی به سازمان تامین اجتماعی کشور تعلق دارد.

اولین فاکتوری که بر روی هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان میلاد تاثیرگذار است، هزینه هر تخت به‌ازای هر شب در این بیمارستان است. از طرف دیگر آزمایش‌هایی که باید قبل از عمل انجام دهید، هزینه خود اتاق عمل، هزینه جراح، هزینه تهیه لوازم اتاق عمل و نیز از عواملی است که بر روی هزینه عمل لاغری در بیمارستان میلاد تاثیرگذار است.

هزینه عمل لاغری در بیمارستان دولتی

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله 

بیمارستان بقیه الله که در سال ۱۳۵۲ ساخت آن آغاز شد، در سال ۱۳۵۸ به پایان رسید و دارای بخش‌های بسیار گوناگونی است. این بیمارستان یکی از بیمارستان‌های مهم و حیاتی استان تهران بوده که از جنوب به اتوبان همت، از شمال به خیابان ملاصدرا، از غرب به خوارزمی و از شرق به شیخ بهایی راه دارد.

عوامل مختلف و گوناگونی هستند که می‌توانند بر روی هزینه عمل اسلیو بیمارستان بقیه الله تأثیرگذار باشند. از این عوامل می‌توان به سن بیمار، جنسیت او، BMI پایه، هزینه‌های نگهداری، هزینه آزمایشگاه و اشاره کرد. از سوی دیگر نوع عمل اسلیو، دستمزد جراح، تعداد جلسه‌های ویزیت و نیز بر روی هزینه این عمل در بیمارستان بقیه الله تاثیرگذار است.

آیا هزینه عمل لاغری زیاد است؟

بعد از اینکه به‌صورت اجمالی با هزینه‌های لاغری در بیمارستان خصوصی و دولتی با بیمه و بدون بیمه آشنا شدید، شاید تصور کنید که هزینه‌های لاغری کمی بیشتر از آن چیزی است که تصورش را می‌کردید. اما باید بدانید که این هزینه در مقایسه با اتفاقاتی که بعد از آن برای شما می‌افتد، بسیار ناچیز است.

اولین اتفاق این است که شما سلامت خودتان را مجدداً به دست خواهید آورد. هیچ نعمتی بالاتر از سلامتی برای انسان نیست و نخواهد بود. از سوی دیگر طبق آخرین آمار، افراد چاق به طور میانگین چیزی در حدود ۱۰ درصد از درآمد خود را صرف درمان چاقی و بیماری‌هایی که در پی آن ایجاد می‌شود، می‌کنند.

بدین صورت شما یک‌بار با پرداخت هزینه عمل، می‌توانید تا آخر عمرتان با خیالی آسوده به زندگی عادی خودتان ادامه دهید. از طرفی سلامت خودتان را تضمین کرده‌اید و از سوی دیگر با کاهش هزینه‌های مالی روبرو شده‌اید.

نتیجه‌گیری

یکی از بزرگ‌ترین معضلات هر جامعه‌ای، چاقی بیش از اندازه مردمان آن جامعه است. بسیاری از ایرانیان با این مسئله دست‌وپنجه نرم می‌کنند و برای رهایی از آن دست‌‌به‌‌دامن انواع عمل‌های جراحی شده‌اند. اما برای فردی که تصمیم به عمل جراحی می‌گیرد، سوال اساسی می‌تواند اطلاع از هزینه عمل لاغری باشد.

اینکه شما در چه بیمارستانی و توسط چه دکتری و با چه عملی قرار است لاغری خودتان را به دست بیاورید، می‌تواند به‌صورت مستقیم بر روی میزان هزینه عمل لاغری شما تاثیرگذار باشد. همچنین باید بدانید که بسیاری از بیمه‌ها، هزینه عمل لاغری را به دلیل قرارگیری در دسته عمل‌های زیبایی پرداخت نمی‌کنند. اما نمی‌توان به‌صورت دقیق هزینه این عمل را بیان کرد و این هزینه از یک فرد تا فرد دیگر متفاوت است.

بهترین بیمارستان های تهران برای انجام عمل لاغری بیمه کدامند؟

معمولا بهترین دکتر های انجام عمل اسلیو معده و لاغری شکم در بیمارستان های مطرح مانند بقیه اله یا میلاد فعالیت میکنند.در این مقاله به بررسی مفصل روش های مورد استفاده در جراحی اسلیو، بای پس و ابدومنوپلاستی در این بیمارستان ها و هزینه آن می پردازیم.

فارغ از هزینه عمل بای پس معده بهتر است یا اسلیو

عمل بای پس علاوه بر پیچیدگی های خاص معمولا هزینه های بیشتری از عمل لاغری اسلیو معده طلب می کند. البته برای تعیین اینکه کدام عمل برای شما بهتر است باید با دکتر متخصص عمل لاغری مشورت کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۲.۳ / ۵. تعداد رای: ۶

هنوز رای ثبت نشده است.

نوشته های مشابه

۵ دیدگاه

 1. حدودی عمل اسلیو معده در بیمارستان میلاد برای کسانی که فقط بیمه تامین اجتماعی دارن چقدر میشه؟
  آیا باید هزینه رو پرداخت کنن و بعد با مراجعه به تامین اجتماعی هزینه بیمه را بگیرند؟

 2. سلام من بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی و بی ام آی هم بالای ۴۰ هست. خواستم بدونم عمل الیو من رایگان می شه طوری که بیمه همه هزینه هاشو بده؟

  1. سلام
   عمل اسلیو معده به هیچ عنوان به صورت رایگان وجود ندارد افرادی که بیمه دارند اگر بخواهند هزینه کمتری صرف کنند باید به بیمارستان‌های دولتی و دانشجویی مراجعه کنند.
   اگر بخواهند در بیمارستان‌های خصوصی عمل کنید حداقل باید نیمی از هزینه عمل را پرداخت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *