هزینه عمل ثانویه بینی چقدر است؟ (۱۴۰۲)

هزینه عمل ثانویه بینی دغدغه فردی است که نتیجه دلخواه خود را در عمل اول خود به دست نیاورده است و به دنبال جراحی ثانویه و یا عمل بینی ترمیمی است. معمولا عمل بینی ترمیمی را افراد ریسک بزرگی در عمل می دانند اما دل نگرانی بیشتر افراد هزینه عمل ثانویه است.

برای انجام عمل ثانویه افراد به دنبال بهترین و ماهرترین پزشک ها هستند. در عمل ثانویه امکان بروز عوارض و مشکلات زیادی است و درصد بالایی امکان نرسیدن به نتیجه مورد نظر وجود دارد. پس این عمل نیاز به بهترین جراح بینی ترمیمی با تجربه و ماهر دارد.

علت عمل ثانویه بینی

قبل از تحقیق در مورد هزینه عمل ثانویه بینی بهتر است به دنبال علت انجام این عمل بینی باشید. مهم ترین علت تصمیم گیری عمل ثانویه پیدا نکردن پزشکی ماهر و با تجربه است، که باعث می شود شما به نتیجه دلخواه خود نرسید؛ که ممکن است در همچین حالتی شما از نظر ظاهری و تنفسی مشکل پیدا کنید.

علل دیگری برای انجام عمل ثانویه بینی وجود دارد مثل آسیب دیدگی تصادفات و ضربه خوردن بینی که باعث تغییر شکل بینی و همچنین مشکلات تنفسی است.

اگر فرد دچار نفس تنگی و انحراف در بینی خود شد بهتر است به سراغ جراحی ثانویه برود. در بعضی موارد افراد در قبل از جراحی خود بینی های گوشتی داشته اند و بعد از عمل اولیه حالت ظاهری قبلی بینی برگشته و به همین علت به دنبال انجام عمل ثانویه هستند.

علت عمل ثانویه بینی

بعضی از افراد هم بعد از انجام عمل اولیه فانتزی دچار تنگی نفس می شوند که در این صورت ساختار بینی فرد دچار مشکل شده است. در چنین وضعیتی عمل بینی ریسک بسیار زیادی دارد بهتر است به غیر مسائل مربوط به هزینه عمل ثانویه بینی به پیدا کردن بهترین و با تجربه ترین پزشک باشند.

عوامل موثر در عمل ثانویه بینی

عوامل موثر در انجام عمل ثانویه بینی را می توان موارد زیر نام برد:

 • پیدا نکردن نتیجه دلخواه از عمل اولیه بینی
 • وسواس پیدا کردن نسبت به فرم بینی و میل به ایجاد تغییر فرم بینی
 • انحراف پیدا کردن تیغه بینی
 • بروز مشکلات تنفسی
 • نامتقارن بودن سوراخ های بینی
 • کوتاه شدن ارتفاع بینی
 • افتادگی در غضروف و استخوان های بینی
 • باریک و نازک شدن بیش از حد بینی
 • فرو ریختن دریچه بینی چه از داخل و چه از خارج

علت جراحی ثانویه بینی

افراد مناسب برای جراحی ثانویه بینی

بهترین جراح بینی در تهران، مراجعه کننده را به صورت کامل بررسی می کند. برای سنجیدن بیمار به این موارد دقت می کند:

 • علت تصمیم به جراحی ثانویه گرفتن
 • بررسی جامع و کامل علائم، مشکل بینی
 • بررسی کامل درخواست های مراجعه کننده
 • بررسی دقیق سن و وزن فرد و همچنین تست از شرایط جسمی و روح

افراد نامناسب برای جراحی ثانویه بینی

در بعضی موارد افراد با اینکه نتیجه عالی از عمل اولیه خود گرفتند، اما باز هم درخواست انجام عمل ثانویه را دارند و به دنبال پیدا کردن لیست پزشکان و هزینه عمل ثانویه بینی هستند. متخصصان در جلسات مشاوره برای عمل ثانویه بینی سلامت جسمی و روحی افراد را بررسی می کنند. همچنین در این جلسات به دنبال دلیل برای تصمیم جراحی هستند تا متوجه شوند که آیا فرد ثبات دارد یا فقط به دلیل تنوع طلبی تصمیم به عمل گرفته اند. معمولا در این بین افرادی که وسواس فکری نیز دارند به فکر انجام عمل ثانویه نیز می افتند.

خطرات عمل ثانویه بینی

پزشکی که شما به دنبال آن هستید باید دارای مهارت و تجربه لازم باشد، همچنین از نظر هزینه عمل ثانویه بینی با بودجه شما یکی باشد. چند مورد از عوارض جراحی ثانویه بینی را می توان نامتقارن بودن بین سوراخ های بینی، تشدید مشکلات تکلمی و تنفسی و به دست آمدن ظاهر نامناسب و مصنوعی در بینی بیمار دانست.

کاندیدای نامناسب عمل ثانویه بینی

هزینه عمل ثانویه بینی در ۱۴۰۲ چقدر است؟

عمل ثانویه بینی دومین عمل جراحی بینی افراد است و چون یک بار این هزینه را کامل پرداخت کرده اند نگران هزینه عمل ثانویه بینی خود هستند. هزینه عمل ثانویه بینی به مانند هزینه عمل بینی اولیه نمی باشد به دلیل تبحر خیلی زیاد و تجربه و همچنین ریسک موجود در عمل ثانویه هزینه این عمل بیشتر از عمل اولیه است.

معمولا به دلیل وجود همچین تفاوت هایی با عمل اولیه جراح دستمزد بسیار زیادی می گیرد.

در بعضی موارد جراح اولیه همان جراح ثانویه است که در این صورت معمولا جراح دستمزد نمی گیرد. در این صورت تنها فرد هزینه های بیمارستان یا کلینیک را پرداخت می کند. در موارد دیگر که جراح ثانویه بینی شخصی دیگر باشد هزینه به صورت کامل پرداخت می شود.

جمع بندی

برای انجام جراحی بینی ثانویه و یا ترمیمی به غیر مسائل هزینه عمل ثانویه بینی به موارد دیگری باید توجه کنید. در بعضی مواقع امکان دارد نوع ساختار بینی فرد به جراح اجازه عمل ثانویه را ندهد.

باید بدانید انجام عمل ثانویه بعد از گذشت یکسال پس از جراحی اولیه صورت می گیرد. در بعضی موارد در جراحی ثانویه فرد احتیاج به پیوند غضروف دارد که در این صورت یا غضروف از بدن فرد برداشته می شود و یا از غضروف مصنوعی استفاده می شود.

معمولا افراد برای انجام عمل ثانویه پزشک اولیه خود را انتخاب نمی کنند و به دنبال بهترین و ماهرترین پزشک هستند. بهتر است با صبر و حوصله لیستی از بهترین پزشک ها را تهیه کنید و علاوه بر توجه به هزینه عمل ثانویه بینی به نظرات بیماران آنها بسیار توجه کنید.

خطرات عمل ثانویه بینی

خندیدن بعد از عمل بینی چه عوارضی دارد؟

عموماً به افرادی که تحت عمل زیبایی بینی قرار می گیرد، توصیه می شود در طی دو ماه اول مراقب خندیدن باشند، زیرا ساختار بینی هنوز استحکام کافی را بعد از عمل ندارد.

از بین رفتن کبودی بعد از عمل چه مدت طول می کشد؟

معمولا با برداشتن پانسمان، کبودی نیز از بین می رود، اما بعضی بیماران ممکن است چند روزی با کبودی مواجه باشند. نگران خون مردگی در سفیدی چشم ها نباشید بعد از چند هفته بر طرف می شوند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *