هزینه عمل اسلیو معده در ۱۴۰۲ چقدر است؟

هزینه عمل اسلیو معده چقدر است؟ این سؤال بسیاری از افرادی است که قصد دارند این عمل را انجام دهند. در این مقاله از ویکی درمان قصد داریم که در رابطه با هزینه‌های عمل اسلیو معده با هم به گفتگو بپردازیم و مهم‌ترین عامل‌ها و فاکتورهای دخیل در هزینه عمل اسلیو معده را مورد گفتگو قرار دهیم.

عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

اسلیو گاسترکتومی (عمل اسلیو معده)، همچنین به‌عنوان گاسترکتومی آستین یا اسلیو معده نیز شناخته می‌شود، یک جراحی رایج برای کاهش وزن است. در جراحی اسلیو معده، بخشی از معده برداشته می‌شود و ظرفیت آن تقریباً دو سوم کاهش می‌یابد. کاهش اندازه معده مصرف غذا را محدودتر می‌کند. علاوه بر این، برداشتن بخشی از معده که هورمون ترشح می‌کند باعث کاهش گرسنگی می‌شود.

هزینه عمل اسلیو معده چقدر است؟

قیمت مشخص و معینی برای عمل اسلیو معده وجود ندارد و پراکندگی قیمت در این عمل جراحی مانند سایر عمل‌های جراحی دیگر وجود دارد؛ اما اگر به صورت میانگین آن را حساب کنیم و در سطح وب و یا در سطح شهرستان‌های بزرگ و کوچک دنبال چنین هزینه‌ای باشیم می‌توان گفت که به صورت متوسط چیزی حدود بین۷۵ الی ۸۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲ است. این هزینه یک میانگین است و یک هزینه دقیق نیست و ممکن است در مراکزی چیزی از این رقم بیشتر و کمتر بخواهند. برای تعیین هزینه دقیق عمل اسلیو باید با بهترین دکتر اسلیو معده ارتباط بگیرید و بعد از مشاوره با ایشان هزینه دقیق اعلام خواهد شد.

مقالات مرتبط: هزینه جراحی بای پس معده بیشتر است یا اسلیو معده؟

نتیجه عمل اسلیو معده

عوامل تاثیرگذار در هزینه عمل اسلیو معده 

قیمت عمل اسلیو معده به فاکتورهای متعددی بستگی دارد و به همین دلیل ممکن است هزینه‌های این عمل از شهری به شهر دیگر متفاوت باشد. حتی ممکن است در یک شهری مانند تهران بازه‌های قیمتی متفاوتی برای این‌گونه عمل جراحی وجود داشته باشد. در این بخش به بررسی مهم‌ترین عوامل تعیین هزینه عمل اسلیو معده خواهیم پرداخت که عبارت‌اند از:

 • جراحی در مطب شخصی یا بیمارستان
 • لحاظ کردن بیمه
 • شهر یا استانی که در آن عمل جراحی انجام می‌شود
 • پیچیدگی عمل
 • هزینه‌های دارو و مراقبت‌های بعد از عمل
 • وسعت جراحی اسلیو معده که انجام خواهد شد.
 • مدت بستری شدن در بیمارستان
 • معاینات و پیگیری‌های قبل و بعد از جراحی اسلیو معده
 • تجربه دکتر اسلیو معده
 • نوع بیهوشی
 • و…

عوامل بالا مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که هزینه عمل اسلیو معده را تشکیل می‌دهند و ممکن است عوامل بیشتری نیز در این زمینه دخیل باشند که ذکر کردن همه آن‌ها نیازمند بررسی‌ها و تحقیقات بیشتری در این زمینه است و چندان‌ هم روی قیمت آن تأثیر نخواهند گذاشت. به همین خاطر ما قید فاکتورهای دیگر را می‌زنیم. همچنین هزینه‌های پس از جراحی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • ویتامین‌ها و مکمل‌ها
 • درمان اصلاح رفتار
 • ورزش و مشاوره تغذیه

این هزینه‌ها ممکن است که هزینه مازاد باشند و متناسب با شرایط بیمار و یا بنابر تشخیص پزشک متخصص ممکن است که هزینه‌های زیاد یا کمی در پی داشته باشد.

دکتر اسلیو معده

جراحی در مطب شخصی دکتر باشد یا در بیمارستان؟

اگر عمل شما در بیمارستان عمومی انجام بگیرد ممکن است که هزینه‌های کمتری نسبت به بیمارستان‌های شخصی یا مطب پزشکی از شما گرفته شود.

لحاظ کردن بیمه تامین اجتماعی یا تکمیلی

اگر شما تحت پوشش بیمه‌های درمانی قرارگرفته باشید پس از تأیید عمل جراحی و استعلام گرفتن از عمل انجام‌شده، بیمه شما را تحت پوشش قرار می‌دهد، در صورت که عمل اسلیو معده به هدف زیبایی انجام‌شده باشد ممکن است تحت پوشش بیمه قرار نگیرید چون بسیاری از شرکت‌های بیمه هزینه عمل‌های زیبایی را تحت پوشش قرار نمی‌دهند. به صورت کلی هزینه عمل اسلیو معده با بیمه برای فرد کمتر رقم خواهد خورد.

شهر یا استان مورد جراحی

به‌عنوان یک قاعده کلی عمل‌های جراحی و سایر هزینه‌های پزشکی در شهرهای بزرگ و در مراکز استان‌ها کمی بالاتر از شهرستان‌ها است و آن‌هم احتمالاً به دلیل کیفیت بالای کار و استفاده از امکانات بیشتر برای عمل‌های جراحی است. البته این به معنی پایین بودن کیفیت کار در شهرستان‌های شهرهای کوچک نیست؛ اما به‌عنوان یک قاعده کلی هزینه عمل اسلیو معده در شهرهایی مانند شیراز، تهران، اصفهان و… احتمالاً بیشتر از شهرهای کوچک‌تر است.

معده

پیچیدگی و سختی عمل

گاهی اوقات بنا بر تشخیص متخصص ممکن است که یک عمل جراحی مانند عمل اسلیو معده پیچیدگی‌های بیشتری نسبت به عمل‌های عادی داشته باشد و در این شرایط نیز ممکن است که هزینه عمل اسلیو معده بالا رود. ممکن است شرایط جسمی یک فرد بسیار حساس باشد و به تشخیص پزشک متخصص کارهای بیشتری برای عمل وی انجام بگیرد.

هزینه‌های دارو و مراقب‌های بعد از عمل

حتماً بعد از عمل جراحی و بنا بر تشخیص پزشک متخصص، داروها و برنامه‌های مراقبتی برای بیمار تجویز خواهد شد که این داروها و مراقبت‌ها نیازمند هزینه هستند؛ بنابراین به‌عنوان یک هزینه مازاد باید آن را در کل هزینه عمل اسلیو معده لحاظ کرد.

نتیجه‌گیری

عمل اسلیو معده یکی از عمل‌های جراحی رایج برای کاهش وزن است که هم‌اکنون در ایران و سایر کشورها یک روش محبوب کاهش وزن به‌حساب می‌آید. هزینه عمل اسلیو معده به عوامل و فاکتورهای متعددی ازجمله بیمارستان، تجربه متخصص، لحاظ کردن بیمه، پیچیدگی عمل، مدت‌زمان بستری شدن و غیره بستگی دارد. در بالا ما به مهم‌ترین این فاکتورها اشاره کردیم و توسط قیمت برای این عمل در سال ۱۴۰۲ را در ایران طبق آمار و ارقام موجود ذکر کردیم.

۳.۶/۵ - (۵ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *