هزینه جراحی شکم در سال ۱۴۰۲ چقدر شده است؟

۱
(۱)

در انتخاب فرایند جراحی ابدومینوپلاستی، یکی از عوامل اساسی که متقاضیان باید به آن توجه کنند، هزینه عمل است. هزینه ابدومینوپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد و می‌تواند با توجه به این عوامل، افزایش یا کاهش یابد.

در این مقاله، ما قصد داریم درباره هزینه ابدومینوپلاستی، هزینه جراحی شکم و پهلو، قیمت این فرایند و عواملی که بر آن تأثیر می‌گذارند، توضیح دهیم. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید، با ما همراه باشید.

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در سال 1402
هزینه عمل ابدومینوپلاستی در سال ۱۴۰۲ در حدود ۴۰ میلیون است.
فهرست محتوا: نمایش

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در سال ۱۴۰۲

هزینه عمل ابدومینوپلاستی براساس عوامل مختلفی برای همه افراد متفاوت است و هزینه ای ثابت و دقیق برای این جراحی نمی توان در نظر گرفت. در واقع، با توجه به عوامل مؤثر بر قیمت جراحی، هزینه این فرایند می‌تواند برای هر فرد به صورت متفاوت کاهش یا افزایش یابد.

به طور کلی، هزینه ابدومینوپلاستی در سال ۱۴۰۲ را می‌توان در حدود ۴۰ میلیون تومان به بالا در نظر گرفت. این قیمت تقریبی است و برای دریافت قیمت دقیق و نهایی جراحی ابدومینوپلاستی، باید به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه کرده و پس از بررسی و معاینات لازم، از هزینه نهایی مطلع شوید.

چه عواملی بر هزینه عمل ابدومینوپلاستی تاثیر گذار است؟

عوامل بسیاری وجود دارند که می‌توانند قیمت جراحی ابدومینوپلاستی را تحت تأثیر قرار دهند. در ادامه، به توضیح این عوامل پرداخته شده است:

میزان تخصص جراح و تجربه

یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار بر قیمت جراحی ابدومینوپلاستی، تخصص و تجربه پزشک مورد نظر است. هر چه تخصص و تجربه جراح بیشتر باشد، قطعاً هزینه بیشتری نسبت به یک پزشک تازه کار و کم تجربه دریافت خواهد شد. این امر به دلیل این است که یک پزشک با سابقه می‌تواند با تجربه‌ای که در این زمینه به دست آورده است، بهترین عملکرد را در زمان جراحی برای بیمار خود ارائه دهد و در نهایت نتیجه مطلوب را به دست آورد.

هزینه کلینیک

هزینه کلینیک یا بیمارستان خصوصی یا دولتی، یکی از مهم ترین فاکتور ها برای هزینه عمل ابدومینوپلاستی می باشد. کلینیک‌ها و بیمارستان‌های خصوصی به دلیل ارائه خدمات بیشتر به بیماران خود، هزینه بیشتری نسبت به بیمارستان‌های دولتی دریافت می‌کنند.

مدت زمان جراحی

مدت زمان جراحی و میزان پیچیدگی عمل می‌تواند از فاکتورهای تأثیرگذار بر قیمت جراحی ابدومینوپلاستی باشد. هر چه جراحی ابدومینوپلاستی وسیع‌تر باشد و نیاز به مدت زمان بیشتری برای انجام داشته باشد، قطعاً هزینه بیشتری در بر خواهد داشت.

محل سکونت

منطقه جغرافیایی مطب پزشک نیز از فاکتورهای تأثیرگذار بر هزینه جراحی است. در برخی از شهرها و مناطق، تجهیزات و تکنیک‌های پیشرفته‌تری در دسترس هستند که جراح می‌تواند به این دلیل هزینه بیشتری برای انجام عمل‌های خود دریافت کند. این فاکتور می‌تواند برای شهرها و مناطق مختلف دیده شود.

حجم چربی‌ها

میزان چربی‌های اضافه برای حذف از بدن نیز می‌تواند از فاکتورهای تأثیرگذار بر قیمت جراحی ابدومینوپلاستی باشد. هرچه میزان چربی‌ها بیشتر باشد و نیاز به مدت زمان بیشتری برای عمل داشته باشد، قطعاً هزینه بیشتری در بر خواهد داشت.

هزینه‌های جانبی

علاوه بر قیمت جراحی ابدومینوپلاستی، هزینه‌های دیگری نیز وجود دارند که شامل هزینه مشاوره قبل و بعد از جراحی، هزینه داروهای تجویز شده، هزینه آزمایشات قبل از عمل و غیره می‌شوند. این موارد نیز می‌توانند در قیمت نهایی جراحی ابدومینوپلاستی تأثیرگذار باشند.

هزینه انواع روش‌های جراحی شکم چقدر است؟

امروزه، جراحی زیبایی شکم توسط بسیاری از افراد طرفدار دارد و افراد براساس نیازهای خود این جراحی را انجام می‌دهند. افرادی که پس از لاغری یا زایمان با شل شدن و آویزان شدن پوست شکم مواجه می‌شوند، این روش را به عنوان گزینه مناسبی برای جراحی زیبایی شکم در نظر می‌گیرند. در ادامه، انواع روش‌های جراحی زیبایی شکم توضیح داده شده است:

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی، که به عنوان روش متداول و مناسب‌تر برای جراحی زیبایی شکم شناخته می‌شود، برای رفع افتادگی شکم انجام می‌شود. در این روش، برش و بخیه انجام می‌شود و چربی‌های اضافه دور شکم به طور کامل برداشته می‌شوند. افرادی که افتادگی شکم دارند، بهترین افراد برای این نوع جراحی هستند. میزان چربی دور شکم هر فرد، دستمزد جراح و نوع بیمارستان بر هزینه ابدومینوپلاستی موثر است و به طور کلی هزینه جراحی شکم از حدود ۱۸ میلیون تومان شروع می شود.

هزینه لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک، یکی دیگر از روش‌های جراحی زیبایی شکم است که امن و بی‌ضرر است و با انجام آن، فرد به یک شکم جذاب و زیبا دست می‌یابد. این روش نیازی به برش و بخیه ندارد و جراح از میله فلزی برای خالی کردن چربی اطراف شکم استفاده می‌کند و می‌توان چربی استخراج شده را برای سایر نواحی بدن استفاده کرد. هزینه لیپوماتیک نسبت به ابدومینوپلاستی کمتر است و به توجه به شرایط هر فرد متفاوت است.

هزینه جراحی لیپولیزر

عمل لیپولیزر یکی از روش‌های حذف چربی اطراف شکم است که با تخریب سلول‌های چربی همراه است و باعث کاهش چربی در بدن می‌شود. پیکر تراشی با لیزر، همراه با بی حسی انجام شده و جراح برای ورود میکروکانولا و تخریب چربی‌ها، سوراخی داخل پوست ایجاد می‌کند و میکروکانولا را به قطر حدود ۲ میلی‌متر وارد پوست می‌کند. انرژی لیزر با شکستن بافت چربی منجر به تخریب و تخلیه آن ها می‌شود.

جراحی ترکیبی

انتخاب بهترین روش جراحی زیبایی شکم توسط پزشک پس از بررسی دقیق انجام می‌شود و در برخی از افراد، استفاده از چندین روش ترکیبی توصیه می‌شود. جراحی ترکیبی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی روشی موثر برای حذف چربی‌های اطراف شکم و رفع افتادگی پوست است.

هزینه این روش بالاتر است و بستگی به شرایط هر فرد به طور دقیق مشخص می‌شود، اما به طور کلی هزینه جراحی ترکیبی حدود ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان است.

هزینه جراحی زیبایی شکم
هزینه جراحی زیبایی شکم به عوامل مختلفی بستگی دارد.

هزینه جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

هزینه جراحی زیبایی شکم می‌تواند بسته به حجم چربی‌ها در مناطق مختلف شکم، پهلو و کمر، متغیر باشد. در صورتی که فرد تنها برای حذف چربی‌های اضافه در ناحیه شکم خود اقدام کرده باشد، ممکن است هزینه کمتری را برای جراحی پرداخت کند. هزینه جراحی شکم (یا هزینه عمل زیبایی شکم و پهلو) بستگی به شرایط هر فرد و میزان چربی‌ها دارد و پس از انجام معاینه دقیق توسط پزشک، هزینه جراحی شکم مشخص خواهد شد.

هزینه جراحی پوست شکم (ابدومینوپلاستی)
هزینه جراحی پوست شکم در سال ۱۴۰۲

هزینه جراحی پوست شکم (ابدومینوپلاستی)

قیمت جراحی ابدومینوپلاستی، یا جراحی شکم و پهلو، متغیر است و بستگی به عوامل مختلفی دارد. جراحی پوست شکم، در واقع همان جراحی ابدومینوپلاستی است و برای افرادی که نیاز به جمع شدن پوست شکم دارند، مناسب است.

پس از انجام جراحی، جای بخیه به مرور زمان کمتر می‌شود. هزینه این جراحی بستگی به عواملی مانند میزان افتادگی پوست، میزان چربی موجود در ناحیه شکم، میزان پیچیدگی جراحی، تخصص و تجربه پزشک، محل انجام جراحی و هزینه‌های بیمارستان است.

برای اطلاع از قیمت دقیق و نهایی جراحی پوست شکم، بهتر است به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه کنید تا پس از بررسی دقیق شرایط شما، هزینه نهایی را به شما اعلام کند.

تفاوت هزینه عمل ابدومینوپلاستی و سایر روش‌های لاغری

تعیین هزینه عمل ابدومینوپلاستی و سایر روش‌های لاغری وابسته به نوع چاقی و درصد چربی در بدن افراد می‌باشد. پزشک در معاینه اولیه، بر اساس شرایط شما، بهترین روش جراحی لاغری را برایتان تعیین خواهد کرد. در صورتی که ابدومینوپلاستی برای شما مناسب باشد، هزینه آن بستگی به شرایط هر فرد متفاوت خواهد بود. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر درباره هزینه عمل ابدومینوپلاستی و سایر روش‌های لاغری، توصیه می‌شود به صورت حضوری با پزشک متخصص مراجعه کرده و شرایط خود را مطرح کنید.

هزینه جراحی مینی ابدومینوپلاستی

جراحی مینی ابدومینوپلاستی مناسب برای افرادی است که حجم چربی در ناحیه شکم کمتر از سایرین می باشد. در این روش، نیاز به برش اطراف ناف وجود ندارد و مدت زمان جراحی نیز کوتاه‌تر است. به همین دلیل، هزینه عمل مینی ابدومینوپلاستی کمتر از هزینه جراحی ابدومینوپلاستی است. انجام این روش نیاز به تجربه و مهارت بالا از سوی جراح دارد. برای اطلاع از هزینه دقیق جراحی مینی ابدومینوپلاستی، بهتر است به صورت حضوری با پزشک متخصص مشورت کنید.

هزینه جراحی ابدومینوپلاستی همراه با لیپوساکشن

جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن دو عمل متفاوت هستند که در صورت تشخیص و توصیه پزشک، ممکن است همزمان برای فرد انجام شوند. هزینه عمل ابدومینوپلاستی در صورت انجام همزمان با عمل لیپوساکشن بیشتر می‌شود، زیرا هزینه جراحی لیپوساکشن نیز به آن اضافه می‌شود.

در صورتی که بیمار تمایل داشته باشد این دو عمل را جداگانه انجام دهد، باید فاصله‌ای حدود چند ماه بین دو جراحی را در نظر بگیرد. برای اطلاع از هزینه لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی همزمان، توصیه می‌شود به صورت حضوری با پزشک متخصص مراجعه کنید تا پس از بررسی شرایط شما، هزینه نهایی را به شما اعلام کند.

هزینه جراحی ابدومینوپلاستی با لیپوماتیک

در برخی موارد، پزشک ممکن است تشخیص دهد که جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک شکم همزمان با هم برای فرد مناسب است. در این حالت، هزینه جراحی بیشتر از حالتی است که جراح فقط ابدومینوپلاستی انجام می‌دهد. در صورتی که این دو جراحی به صورت همزمان انجام شود، جراحی مینی ابدومینوپلاستی نیز انجام می‌شود. هزینه جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک همزمان در حدود ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان است، اما بستگی به میزان دستمزد جراح، هزینه‌های بیمارستان و شرایط هر فرد، ممکن است متغیر باشد. برای اطلاعات دقیق‌تر در مورد هزینه جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک همزمان، توصیه می‌شود به صورت حضوری با پزشک متخصص مشورت کنید.

هزینه ابدومینوپلاستی در بیمارستان دولتی
به این نکته توجه شود که پزشک مورد نظر شما در بیمارستان دولتی خدمات را ارائه کند.

هزینه ابدومینوپلاستی در بیمارستان دولتی

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در بیمارستان‌های دولتی نسبت به کلینیک‌ها و بیمارستان‌های خصوصی کمتر است. دلیل این امر این است که بیمارستان‌های دولتی برخلاف بیمارستان‌های خصوصی، تجهیزات و امکانات کمتری در اختیار بیماران قرار می‌دهند.

برای انجام عمل ابدومینوپلاستی در بیمارستان دولتی، باید اطمینان حاصل کرد که پزشک مورد نظر قرارداد با آن بیمارستان دارد و قادر به انجام جراحی در آنجا است. بهتر است در جلسه مشاوره با پزشک خود در مورد این مسئله صحبت کنید تا اطمینان حاصل کنید که جراحی در بیمارستان دولتی ممکن است و بررسی‌های لازم را انجام دهید.

آیا ابدومینوپلاستی قابل پوشش بیمه است؟

با توجه به اینکه ابدومینوپلاستی به عنوان یک جراحی زیبایی شناخته می‌شود، بیمه هیچ هزینه‌ای بابت این جراحی را پوشش نمی‌دهد. به عبارت دیگر، هزینه ابدومینوپلاستی باید تماماً توسط بیمار پرداخت شود و بیمه تامین‌کننده هزینه این جراحی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

مدت زمان جراحی ابدومینوپلاستی

مدت زمان جراحی ابدومینوپلاستی برای هر فرد به صورت متفاوت است و از عوامل مختلفی تبعیت می‌کند. این عوامل شامل موارد زیر می باشد.

  • حجم چربی‌های اضافه در منطقه مورد نظر
  • نواحی دقیقی که برای جراحی در نظر گرفته می‌شود
  • میزان پیچیدگی عمل

به طور کلی، مدت زمان جراحی ابدومینوپلاستی می‌تواند بین ۱ تا ۵ ساعت متغیر باشد. اما برای هر فرد به صورت دقیق‌تر، پزشک معالج پس از ارزیابی و بررسی موارد مربوطه، مدت زمان مورد نیاز را مشخص خواهد کرد.

سخن پایانی

در نتیجه، هزینه ابدومینوپلاستی بسته به عوامل مختلفی می تواند متفاوت باشد. این موارد شامل وسعت عمل، تخصص جراح، محل کلینیک یا بیمارستان و هر گونه هزینه اضافی مانند مشاوره و مراقبت های بعد از عمل است.

برای تعیین هزینه دقیق بر اساس شرایط فردی، مهم است که با پزشک خود مشورت کنید.

سوالات متداول

هزینه جراحی شکم تقریبا چقدر است؟

برای تعیین هزینه جراحی شکم فاکتورهای زیادی مد نظر قرار گرفته می شود که مهم ترین آن ناحیه ای است که تحت عمل قرار می گیرد.ه علاوه هزینه دستمزد پزشک بسته به تخصص متفاوت است. با این حال از ۱۸ میلیون تومان شروع می شود و تا ۶۰ میلیون هم می تواند ادامه داشته باشد.

هزینه جراحی شکم به چه چیزهایی بستگی دارد؟

هزینه جراحی شکم به این موارد بستگی دارد:هزینه بیهوشی، هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی، هزینه آزمایش ها، هزینه دستمزد جراح.

هزینه جراحی شکم در تهران چقدر است؟

هزینه جراحی در تهران با سایر شهرها تفاوت آنچنانی ندارد فقط هزینه دستمزد هر متخصص با دیگری متفاوت است.عواملی چون میزان افتادگی شکم، هزینه اتاق عمل و غیره بر روی هزینه عمل تاثیر می گذارند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۱ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

نوشته های مشابه

۷ دیدگاه

    1. سلام دوست عزیز؛ بله بعد از جراحی شکم هم احتمال بازگشت چربی ها وجود دارد. بنابراین بعد از عمل جراحی شکم نیز باید رژیم غذایی که دکتر برای شما تجویز می کند را رعایت کنید و به ورزش و فعالیت بدنی بپردازید.

    1. عمل های جراحی، لاغری شما را تسریع می بخشند. اینکه شما بعد از عمل لاغری چاق نمیشید و نمیشه تضمین کرد. اگر بعد از عمل لاغری از غذاهای پرکالری و چرب استفاده کنید یا عدم تحرک داشته باشید قطعا به همون حالت قبل خواهید برگشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *