هزینه جراحی بای پس معده کمتر است یا اسلیو معده؟

به جمع شدن چربی در بدن به صورت غیر طبیعی چاقی می‌گویند. چاقی عوارض و معایب زیادی را به همراه دارد و در برخی از افراد خطرات جبران‌ناپذیری را نیز به وجود می‌آورد؛ که ما در این مقاله، راجع به چاقی و عوارض آن و اشاره ای به روش‌های درمانی از جمله عمل بای پس معده خواهیم کرد.

همچنین هزینه جراحی بای پس معده را نیز بررسی می‌کنیم پس برای داشتن اطلاعات کافی در همه موارد از جمله هزینه جراحی بای پس معده ما را دنبال کنید.

مطلب پیشنهادی: بهترین دکتر اسلیو معده

چگونه فرد دچار چاقی می‌ شود؟

چاقی از بزرگترین دغدغه‌ها در زمینه سلامتی است، که خیلی‌ها با آن درگیر هستند؛ خوردن غذاهای چرب و پرکالری با میزان قند بالا همه باعث افزایش وزن خواهد شد. با نبود تناسب بین کالری دریافت شده و کالری سوزانده شده میزان چربی بدن افزایش پیدا می‌کند و چاقی خود را نمایان می‌کند.

حال اگر فرد از توانایی و اراده کافی برای جلوگیری از بالا رفتن وزن خود نداشته باشد؛ برای مثال هنگامی که با افزایش وزن به طور نا معقول رو به رو می‌شوید اگر اراده کافی برای قطع کردن چربی و قند در تغذیه نداشته باشید سرعت روند چاقی افزایش پیدا کرده و دچار سستی خواهید شد، از آن پس کاهش وزن، درمان چاقی و رسیدن به وزن ایده‌آل رویا خواهد شد.

بی ام ای چیست ؟

بی ام ای میزان نسبت بین وزن و قد شما را نشان می‌دهد؛ به منظوری اگر بی ام ای بدن شما بالای ۴۰ محاسبه شود، باید با عمل معده راهی برای بازگشت سلامتی‌تان باز کنید.

بی ام ای : نسبت وزن (کیلوگرم) بر قد (متر) به توان دو را بی ام ای می‌گویند.

از انواع جراحی بای پس معده Roux-en-Y

خطرات افزایش بیماری بر اثر چاقی

افزایش وزن بعد از مدتی تنفس راحت را از شما خواهد گرفت و همین لذت کوچک زندگی را نیز از دست می‌دهید. از دیگر عوارض این بیماری افزایش فشار خون و قند در بدن که هر کدام خود مشکلاتی را به همراه دارند، ایجاد مشکلات قلبی و استخوانی از جمله درد در مفاصل و کمر و غیره همه از عوارض چاقی است.

بنابراین زمانی که احساس کردید دیگر وقت تغییر است و سلامتی‌تان برایتان اهمیت دارد، با مراجعه به پزشک متخصص از این بیماری خلاص شوید. راه‌های درمان این بیماری، جراحی بای پس معده و عمل اسلیو معده می‌باشد و از مسائل مهم مربوط به این عمل هزینه جراحی بای پس معده است.

هزینه جراحی بای پس معده و مکانیزم عمل آن

جراحی بای پس معده باعث کوچک شدن معده فرد و دور زدن غذا از بخشی از روده کوچک می‌شود. در واقع شما سریعتر احساس سیری خواهید کرد.

تا زمانی که معده شما اندازه اصلی خود را داشته باشد (اندازه بعد از عمل)، با این کار مقدار غذایی که می‌توانید همزمان بخورید، کاهش می‌یابد. دور زدن بخشی از روده میزان جذب غذا و مواد مغذی را کاهش می‌دهد و این عمل لاغری منجر به کاهش وزن خواهد شد.

از انواع جراحی بای پس معده Roux-en-Y

بعضی از افراد به علت میل شدید به خوردن و هزینه جراحی بای پس معده از این عمل اجتناب می‌کنند. هزینه جراحی بای پس معده بسته به کلینیک و پزشک مورد اعتماد شما متفاوت است و این را بدانید که قطعا با کاهش هزینه جراحی بای پس معده کیفیت عمل کمتر و عوارض بعد از آن بیشتر می‌شود و با معقول بودن هزینه جراحی بای پس معده بازدهی بیشتر دریافت خواهید کرد.

برای هضم طبیعی، غذا از معده عبور می‌کند و سپس وارد روده کوچک می‌شود، جایی که بیشتر مواد مغذی و کالری جذب خواهند شد. سپس به روده بزرگ منتقل می‌شود و پسماندهای باقیمانده در نهایت دفع می‌شوند.

هزینه جراحی بای پس معده و عوارض آن

در بای پس معده Roux-en-Y، فقط قسمت کوچکی از معده برای ایجاد کیسه معده جدید، تقریباً به کوچکی تخم مرغ بریده می‌شود.

معده کوچکتر مستقیما به قسمت میانی روده کوچک (ژژنوم) متصل شده و بقیه معده و قسمت بالای روده کوچک (اثنی عشر) را دور می‌زند. این روش با ایجاد چندین برش کوچک با استفاده از ابزار کوچک و دوربین برای هدایت جراحی (روش لاپاراسکوپی) انجام می شود.

هزینه عمل اسلیو معده نسبت به هزینه جراحی بای پس معده کمتر می‌باشد ولی به جز بیشتر بودن هزینه جراحی بای پس معده، این عمل (اسلیو معده) ایمن تر و سریع تر می‌باشد؛ همچنین می‌توان گفت ماندگاری جراحی بای پس معده بیشتر است.

هزینه جراحی بای پس معده و عوارض آن

بعد از این عمل احتمالا تجربه درد را خواهید داشت، مخصوصا درد در ناحیه شکم بیشتر خواهد بود. ممکن است برای هفته اول بعد از جراحی به داروی تسکین درد نیاز پیدا کنید. برشی که پزشک متخصص ایجاد می‌کند ‌ممکن است زخم باشد. قطعا بعد از عمل بای پس به دلیل کوچک شدن معده، هنگام غذا خوردن سریعتر از قبل سیر می‌شوید.

سندروم دامپینگ از عوارض احتمالی

میزان هزینه جراحی بای پس معده دلیل قطعی برای کیفیت عمل نیست؛ به معنای این است که شما باید برای داشتن بالاترین کیفیت در عمل خود، علاوه بر توجه به هزینه جراحی بای پس معده تجربه پزشک را نیز مطالعه کنید.

جراحی بای پس معده ممکن است، خیلی سریع در روده کوچک خالی شود و منجر به سندرم دامپینگ شود. این می‌تواند باعث اسهال، احساس ضعف، لرزش و حالت تهوع در شما شود. همچنین می‌تواند تغذیه کافی برای بدن شما را سخت کند.

بی ام ای چیست

پزشک متخصص بعد از اتمام عمل و گرفتن هزینه جراحی بای پس معده برخی از موارد زیر را به بیمار توصیه می‌کند:

با رژیم درمانی و نوشیدن آب کافی بعد از کوچک شدن معده مراجعه کننده، باعث جلوگیری از یبوست می‌شود و ذره ذره قادر خواهید بود غذاهای جامد را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

هزینه جراحی بای پس معده ۱۴۰۲

تقریبا ۲۹ میلیون نفر ساکن در ایران هستند که از چاقی رنج می‌برند. هزینه جراحی بای پس معده با توجه به نوع بیمارستان و پزشک و نوع عمل متغیر است.

امروزه بسیاری از افراد پول خود را صرف هزینه جراحی بای پس معده نمی‌کنند و معتقدند بدون پرداخت این مبلغ نیز می‌توانند وزن خود را کاهش دهند، ولی در نهایت مبلغ بیشتری را به جای هزینه جراحی بای پس معده خرج می‌کنند، اما به احتمال زیاد نتیجه‌ای نمی‌گیرند.

مطالعه‌ای نشان داده است، هزینه جراحی بای پس معده در ایران بین ۲۵ الی ۴۰ میلیون متغیر است و در بعضی بیمارستان‌ها این هزینه (هزینه جراحی بای پس معده) به دلایلی بیشتر یا کمتر خواهد شد.

هزینه جراحی بای پس معده 1401

نتیجه گیری

با افزایش وزن به طور نامتعارف برخی بیماری‌ها در بدن به وجود می‌آید، که در صورت عدم توجه، عوارض خطرناک و جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت. از این عوارض می‌توان به مشکلات قلبی، تنگی نفس، و غیره اشاره کرد.

برخی از بیماران تصور می‌کنند که با پرداخت هزینه کمتری نسبت به هزینه جراحی بای پس معده می‌توانند از عوارض چاقی در امان بمانند و وزن خود را بازگردانند. در حالیکه تجربه نشان داده، افرادی که بی ام آی بدنشان بالای ۴۰ است، بدون پرداخت هزینه جراحی بای پس معده، نمی‌توانند از زیادی وزن خود خلاص شوند.

سوالات متداول

چقدر بعد از عمل اسلیو معده یا بای پس معده میتوان باردار شد؟

توصیه پزشکان این است که ۱ تا ۱.۵ سال بعد از این جراحیریا، باردار نشوید. به دلیل اینکه این زمان مدتی است که کاهش وزن واهید داشت و بهتر است باردار نشوید.

چقدر بعد از عمل جراحی اسلیو معده یا بای پس معده میتوان عمل جراحی زیبایی انجام داد؟

بهتر است تا دو سه ماه بعد از کاهش وزن و تا زمانی که وزن شما ثابت نشده، عمل زیبایی انجام ندهید.

آیا بعد از عمل اسلیو معده یا بای پس معده حتما پوست افتادگی پیدا میکند؟

خیر، این مورد بستگی به فرم بدن شما و انجام ورزش‌های مناسبی دارد که انجام می‌دهید.

کاهش وزن بعد از عمل بای پس معده تا کی ادامه دارد؟

۶۰ تا ۷۰ درصد وزن اضافی بدن از ۱ تا ۱.۵ سال بعد از عمل کاهش میابد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

۶ دیدگاه

  1. من ۱۱۳ کیلو هستم و پایین اوردن وزن برام خیلی سخته نمیدونم عمل بای پس میتونه بهم کمک کنه یا نه بعضی ها میگن انجام بده بعضیا میگن نکن شما میتونید راهنمایی کنید منو؟

    1. این روش بر اساس BMI بدن شما توصیه می شود. از آن جا که ما از قد شما اطلاعی نداریم نمی توانیم به درستی شما را راهنمایی کنیم. هم چنین در نظر داشته باشید. این روش حتما باید با تجویز و تشخیص پزشک انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *