هایفوتراپی واژینال، جوانسازی و لیفت واژن

۰
(۰)

امروزه هایفو پیشرفتی قابل توجه در فناوری است و به عنوان جایگزینی غیرتهاجمی برای انواع جراحی‌ها عمل می‌کند. این روش جدید درمانی و ایمن، در زمینه پزشکی برای درمان تومورهای مغزی، سرطان روده بزرگ و بسیاری از موارد دیگر استفاده می‌شود و بسیار موثر است. با هایفو می‌توان بخش‌هایی از بدن را که قبلاً درمان آن‌ها غیرممکن یا دشوار بوده است را بدون انجام عمل جراحی و خطرات مربوط به آن درمان کرد.  در ادامه با یکی از این درمان‌ها که در واقع نوعی عمل زیبایی محسوب می‌شود آشنا می‌شویم بنام هایفوتراپی واژینال. از هایفوتراپی واژینال به منظور سفت کردن بافت سطحی و یا عضلانی واژن استفاده می‌شود. در ادامه بیشتر در این باره بخوانید.

هایفوتراپی واژینال چیست؟

دیواره واژن خانوم‌ها به دلایل زیاد و اجتناب ناپذیری مانند زایمان، چاقی، هیسترکتومی و روند پیری کشیده می ‌شود. در این شرایط به علت جایگزین‌شدن کلاژن طبیعی با الیافی که کشسانی زیادی ندارند، میزان کشسانی بافت خارجی واژن کاهش می‌یابد. هایفوتراپی یکی از روش‌هایی است که امروزه برای تنگ‌کردن واژن و جوانسازی و سفت کردن کانال واژن بدون انجام عمل جراحی استفاده می‌شود. این دستگاه بوسیله اثرات حرارتی و غیر فرسایشی امواج فراصوت ویژه کار می‌کند.

در واقع هایفو واژینال نوعی سونوگرافی متمرکز با شدت بالا است که لایه‌های زیر پوست را سطح هدف قرار می‌دهد. سونوگرافی باعث گرم شدن سریع بافت شده و در نتیجه کلاژن تشکیل خواهد شد که منجر به سفت‌شدن و جوانسازی واژن می‌شود. در این روش هیچ برش، بیهوشی یا دردی وجود ندارد و انجام آن نه تنها برای موارد فوق بلکه برای درمان بی اختیاری ادرار ناشی از استرس، تقویت روابط جنسی، علائم آتروفی ولوواژینال یائسگی و… نیز استفاده می‌شود.

هایفوتراپی واژینال چیست
نحوه انجام هایفوتراپی واژینال

نحوه انجام هایفوتراپی واژینال

همانطور که اشاره کردیم سیستم هایفوتراپی واژینال که سفت‌کننده بافت واژن است، نوعی تکنیک متمرکز بر استفاده غیرتهاجمی از فراصوت برای هدف قراردادن لایه مخاطی و عضلانی است که باعث آسیب میکرو به بافت شده و با تحریک کلاژن‌سازی، این آسیب ترمیم می‌شود. این در حالی است که بافت بیرونی هیچ آسیبی نمی‌بیند. در کسری از ثانیه، دمای ناحیه هدف به بیش از ۶۵ درجه سانتیگراد می‌رسد و درنتیجه کلاژن دوباره سازماندهی می‌شود و هیچ آسیبی به بافت طبیعی خارج از ناحیه کانونی نخواهد رسید.

هدف کار لایه عمقی بافت است که اثر ایده‌آل غلظت کلاژن، سازماندهی مجدد و بازسازی خود را بدست خواهد آورد. در نهایت نیز سفت‌شدن واژن صورت می‌گیرد. به طور طبیعی حین اینکه فیبرهای کلاژن خود را سازماندهی می‌کنند، کوتاه شده و باعث سفت‌شدن بافت می‌شوند. هایفوتراپی واژینال بسیار راحت انجام می‌شود و نتیجه آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن قابل مشاهده خواهد بود. لازم به ذکر است که ۳ الی ۵ روز پس از انجام هایفوتراپی واژینال نباید رابطه جنسی داشته باشید.

کاندیدای مناسب برای هایفو واژینال

به طور کلی افراد مناسب و ایده‌آل برای انجام هایفوتراپی واژن موارد زیر هستند:

 • خانوم‌هایی که از سلامت عمومی در سطح مناسبی برخوردارند.
 • افرادی که تجربه شل‌شدن واژن به دلیل زایمان، کاهش وزن یا افزایش سن را تجربه کرده‌اند.
 • بانوانی که به دنبال یک روش جایگزین عمل جراحی برای جوانسازی بافت واژن خود هستند.

از آنجایی که از نظر فیزیکی و بالینی، بدن زنان با یکدیگر متفاوت است، هایفو واژینال ممکن است برای همه مناسب نباشد. بنابراین لازم است قبل از انجام این روش با پزشک مشورت کنید تا شما را راهنمایی کند.

مزایای هایفو واژینال چیست؟

انجام هایفوتراپی واژینال دارای یکسری مزایاست که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • افزایش رطوبت واژن و جلوگیری از خشکی واژن
 • افزایش میل جنسی و حساسیت در حین رابطه
 • سفت‌شدن واژن و درمان افتادگی واژن
 • کاهش و بهبود بی‌اختیاری ادرار ناشی از استرس
 • کاهش ترشحات سفید واژن
 • بهبود علائم آتروفی ولوواژینال در یائسگی
 • کاهش یا حذف عفونت‌های باکتریایی ناحیه واژن
 • درمان علائم پیری و کمک به احیای واژن
 • ایمن و موثر از نظر بالینی
 • جایگزین مقرون به صرفه و کم تهاجم عمل جراحی
 • عدم نیاز به داروهای بیهوشی و سایر داروهای مضر
 • عدم انجام برش در پوست و خطر عفونت
 • مشاهده نتیجه تنها پس از یک جلسه درمان
 • دوام نتیجه تا ۲ سال
قبل و بعد از هایفوتراپی واژینال
تاثیر هایفوتراپی واژینال

معایب و عوارض هایفوتراپی واژینال

در مورد هایفوتراپی واژینال چالش‌های کمی وجود دارد مانند اینکه برخی از بیماران تا حدودی قرمزی، تورم، عفونت قارچی واژن یا حساسیت خفیف در ناحیه واژن خود تجربه می‌کنند. لازم به ذکر است که این علائم کاملا موقتی هستند و ظرف چند ساعت ناپدید می‌شوند پس هیچ خطری برای فرد ایجاد نخواهند کرد. برخی از زنان نیز ممکن است در طول انجام هایفو واژن درد کمی را تجربه کنند و برخی احساس سوزش داشته باشند یا دچار خارش واژن شوند که همگی در زمان کمی از بین خواهند رفت.

مراقبت های لازم قبل و بعد از هایفو واژینال

بهترین زمان انجام هایفوتراپی واژینال در وسط سیکل ماهانه است. بعد از مراجعه و مشاوره درباره مسائل مربوطه، چنانچه متقاضی شرایط مناسب انجام هایفو را داشته باشد، برای او وقت تعیین خواهد شد و برگه‌ای شامل موارد لازم برای رعایت بعد از هایفو به فرد داده خواهد شد یا اینکه برای او شرح داده خواهد شد. قبل از انجام این روش مراقبت خاصی مورد نیاز نیست.

پروسه انجام هایفوتراپی واژینال حدود ۲۰ تا ۶۰ دقیقه زمان می‌برد و باید لباس‌های قسمت پایین بدن را درآورید. پس از انجام هایفو واژن شما می‌توانید بلافاصله فعالیت‌های عادی روزانه خود را از سر بگیرید و هیچ استراحت و تعطیلی نیاز نیست. فقط اینکه تا ۳ روز الی یک هفته پس از  هایفو هیچ فعالیت جنسی نداشته باشید و تا ۲ روز نیز از انجام ورزش سنگین اجتناب کنید.

برای جوانسازی واژن عمل جراحی بهتر است یا هایفو واژینال

همانطور که می دانید عمل جراحی برای سفت‌کردن واژن یک عمل تهاجمی است که دوره نقاهت طولانی دارد. در این عمل بیمار درد و خونریزی زیادی را تجربه می‌کند و هزینه آن نیز بیشتر است. نقاهت و ریکاوری پس از عمل جراحی بسیار طولانی است و چنانچه فرد شاغل باشد، نیاز است برای چند روز مرخصی بگیرد زیرا به استراحت مطلق احتیاج دارد.

اما در هایفوتراپی واژینال اینگونه نیست. این روش کاملا غیر تهاجمی بوده، هیچ درد و خونریزی وجود نخواهد داشت، ماندگاری طولانی مدت است و نیازی به سپری کردن دوره نقاهت نیست. فرد مورد نظر بلافاصله پس از انجام هایفو واژن می‌تواند فعالیت‌های عادی و روزانه خود را انجام دهد. زمان انجام هایفو نسبت به عمل جراحی بسیار کمتر است بدون نیاز به بیهوشی یا بی حسی موضعی.

نتیجه هایفوتراپی واژینال نیز در کوتاه ترین زمان ممکن قابل مشاهده است. داشتن رابطه جنسی پس از عمل جراحی برای مدت طولانی‌تری نسبت به هایفو ممنوع است. تمام این موارد باعث می‌شود که انجام هایفوتراپی واژینال بسیار بیشتر از عمل جراحی برای مقاصد یکسان از طرف خانم‌ها برگزیده شود.

مقایسه جراحی و هایفوتراپی واژینال
دستگاه هایفوتراپی واژینال

هزینه هایفوتراپی واژینال در ۱۴۰۲ چقدر است؟

قیمت هایفوتراپی واژینال متفاوت است و بستگی به سن، نوع پوست و درجه شل‌شدگی بافت واژن دارد. عامل مهم دیگر در هزینه هایفو واژن، نوع دستگاه مورد استفاده است. برخی کلینیک‌های زیبایی با هدف صرفه‌جویی در هزینه‌ها و ارائه قیمت کمتر برای جذب مشتری، از دستگاه‌های کپی و بی‌کیفیت استفاده می‌کنند که نه تنها ناکارآمد هستند بلکه برای سلامت متقاضیان نیز خطرناکند. تعداد جلسات انجام هایفوتراپی واژینال به نیاز هر متقاضی بستگی دارد که روی هزینه آن تا حد زیادی موثر خواهد بود. این موارد پس از انجام جلسه مشاوره قابل برآورد هستند.

جمع‌بندی

پس از آشنایی با هایفوتراپی واژینال آیا این نوع درمان برای تنگ کردن واژن برای شما مناسب است؟ پاسخ این سوال بستگی به نیازهای شما دارد. مشکل واژن هیچ دو بیماری، مشابه نیست، بنابراین بهترین درمان بسته به نتیجه‌ای است که فرد انتظار دارد. با این همه به عنوان یک قاعده کلی، آنچه منطقی به نظر می‌رسد این است که از درمان‌های خانگی که توسط متخصص انجام نمی‌شود اجتناب کنید، زیرا واژن عضوی بسیار حساس بوده و بسیار مستعد ابتلا به انواع عفونت است.

تعداد جلسات لازم برای هایفو واژینال چقدر است؟

در اغلب موارد یک جلسه برای تاثیر درمان کافی است اما بر اساس حساسیت بیمار به هایفو، میزان شل‌بودن پوست و فرآیند کلاژن سازی، گاهی بیش از یک جلسه مورد نیاز است.

آیا هایفوتراپی واژینال درد و دوره نقاهت دارد؟

خیر، این فرایند درمانی اصلا درد ندارد اما برخی بیماران احساس درد ناچیز یا سوزش در طول عمل را تجربه می‌کنند.

ماندگاری هایفو واژینال چقدر است؟

اصولا نتایج حاصل از انجام هایفوتراپی واژینال بین دو تا چهار سال ماندگاری دارد که نحوه مراقبت‌های بعد از آن در ماندگاری نتیجه بسیار موثر است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز رای ثبت نشده است.

آمنه ابراهیمی

آمنه ابراهیمی هستم مترجم متون در زمینه سلامت پوست و مو و مسائل مربوط به زیبایی. حدود 5 سال در زمینه تولید محتوا به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی مشغول به فعالیت هستم. جدیدترین روش های زیبایی و درمانی که در سراسر دنیا منتشر می شود را با علاقه دنبال میکنم. آنها را ترجمه میکنم و در قالب محتواهای متنی درمیآورم و در اختیار شما عزیزان قرار میدهم. ممنون میشم محتواهای بنده را مطالعه کنید و نظرات خودتون را در قالب کامنت با من به اشتراک بزارید.

نوشته های مشابه

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *