هایفوتراپی غبغب: روش کم خطر برطرف کردن غبغب

غبغب یکی از مشکلاتی است که با بالا رفتن، سن و به علت تجمع چربی در گردن و افتادگی پوست بروز می‌کند. این مسئله می‌تواند تأثیر زیاد بر کاهش زیبایی و جذابیت صورت افراد داشته باشد. به همین خاطر خیلی از افراد که به این عارضه دچار هستند، در پی روش‌هایی برای برطرف کردن آن می‌گردند. شناخته‌ شده‌ترین و قدیمی‌ترین روشی که برای این منظور در دسترس می‌باشد جراحی غبغب می‌باشد. اما امروزه می‌توان با کمک هایفوتراپی غبغب بدون نیاز به بی‌هوشی و جراحی، این عارضه را به‌راحتی برطرف نمود. به همین خاطر قصد داریم تا در این مقاله هایفوتراپی غبغب را خدمت شما معرفی نماییم.

جوانسازی با هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی یک روش جوانسازی پوست و افزایش و سلامتی آن است که توسط امواج فراصوت انجام می‌گردد. استفاده از امواج فراصوت یکی از روش‌های درمانی و تشخیصی متداول در علم پزشکی می‌باشد؛ و معروف‌ترین مورد استفاده از آن در دستگاه‌های سونوگرافی می‌باشد. گفتنی است در هایفوتراپی برخلاف سونوگرافی؛ امواج به‌صورت متمرکز بر یک ناحیه‌ی خاص از پوست تابانده شده؛ و باعث فروپاشی سلول‌های چربی و پوست اضافی می‌شوند.

گفتنی است؛ هایفوتراپی پیش‌تر در درمان تومورهای سرطانی کاربرد داشته و از سال ۲۰۰۸ برای جوان‌سازی پوست و لاغری مورد استفاده قرار گرفت. این روش که مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکا می‌باشد؛ به خاطر عوارض کمی که دارد؛ بسیار مورد استقبال گرفته است. در ادامه به روش انجام هایفوتراپی غبغب می‌پردازیم.

هایفوتراپی غبغب چگونه انجام می‌شود؟

قبل از انجام هایفوتراپی غبغب لازم است تا پزشک معالج به خوبی ناحیه‌ گردن و پوست شما را مورد معاینه قرار دهد این امر به این دلیل انجام می‌شود که پزشک از مناسب بودن هایفوتراپی غبغب برای شما مطمئن شود. هم‌چنین در طی فرایند معاینه پزشک، نقاط تابش و شدت امواج فراصوت را مشخص کرده؛ تعداد جلساتی را که برای این منظور لازم است مراجعه کنید را تعیین می‌کند.

قبل از شروع به هایفوتراپی غبغب، پزشک موضع موردنظر و نواحی اطراف آن ربا خوبی تمییز می‌کند. به همین خاطر شما در روز عمل نباید هیچ‌گونه آرایشی داشته باشید. پس از تمییز نمودن موضع درمانی، ژل مخصوصی که در سونوگرافی نیز استفاده می‌شود؛ روی پوست ریخته و کار با دستگاه هایفوتراپی را آغاز می‌کند.

معمولاً، جلسات هایفوتراپی غبغب حدود نیم ساعت تا یک ساعت زمان برده و ازآنجاکه کاملاً بدون درد می‌باشد؛ نیازی به بیهوشی و بی‌حسی موضعی نمی‌باشد. همچنین ، لازم به ذکر است که این روش درمانی نیاز به استراحت نداشته و فرد می‌تواند بعد از عمل، زندگی روزمره‌ی خود را از سر بگیرد. گفتنی است نتایج اولیه هایفوتراپی غبغب، پس یک الی سه ماه پس از درمان قابل مشاهده بوده و پس از ۶ الی ۹ ماه تثبیت می‌شود.

هر جلسه هایفو غبغب چقدر طول میکشد؟

هر جلسه بین نیم ساعت تا یک ساعت زمان می برد که بدون بیهوشی و به صورت سرپایی انجام میشود.

برای گرفتن نتیجه به چند جلسه نیاز دارم؟

با توجه به شل بودن غبغب و شرایط پوستی پزشک تشخیص می دهد که هر فرد به چند جلسه نیاز خواهد داشت. اما بیشتر افراد در ۳ جلسه پاسخ مورد انتظار خود را دریافت می کنند.

دوره نقاهت بعد از هایفوتراپی غبغب چقدر است؟

این عمل زیبایی بدون بستری شدن، بی حسی و بیهوشی انجام میشود و بعد از آن فرد می تواند به زندگی عادی خود برگردد. دوره نقاهت و یا دوره ریکاوری ندارد.

ماندگاری نتیجه و آثار هایفوتراپی چقدر است؟

شما بعد از یک تا سه ماه می توانید شاهد نتایج شگفت انگیز هایفو غبغب باشید. نتیجه این عمل زیبایی تا ۹ ماه باقی خواهد ماند.

هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

این هزینه بین افراد مختلف متفاوت است. اما به صورت حدودی می توانید ۹۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان در نظر بگیرید.

آیا بعد از هایفوتراپی غبغب جای زخم باقی می ماند؟

در فرایند انجام این عمل زیبایی هیچ زخمی ایجاد نمی شود. در نتیجه بعد از آن هم، هیچ جای زخمی باقی نخواهد ماند.

چه سنی برای هایفوتراپی غبغب مناسب است؟

بهترین سن برای انجام هایفوتراپی غبغب برای افراد ۳۰ تا ۷۵ سال است. افراد کمتر از ۳۰ و بالای ۷۵ با مشورت پزشک می توانند انجام دهند.

آیا هایفوتراپی غبغب عوارض دارد؟

هایفوتراپی غبغب یک روش به نسبت بدون عارضه است؛ و عوارضی مانند تورم، قرمز شدن و التهاب ناحیه گردن که بر اثر این روش به وجود می‌آید؛ بعد از گذشت چند ساعت، از بین می‌رود. هم‌چنین ممکن است، در ناحیه گردن احساس سوزش، گزگز و خواب‌رفتگی داشته باشید. این نشانه‌ها نیز طبیعی بوده و واکنش طبیعی بدن به این روش می‌باشد.

نتیجه هایفوتراپی غبغب

توصیه های مهم قبل از هایفوتراپی غبغب 

قبل از اقدام به هایفوتراپی غبغب، لازم است؛ برای کسب نتیجه‌ی بهتر برخی نکات را رعایت فرمایید. برای این منظور لازم است در جلسات مشاوره یا ویزیتی که با پزشک خود دارید؛ به‌دقت به سؤالات ایشان پاسخ داده و به مواردی که توصیه می‌شود؛ عمل کنید. در نظر داشته باشید که هایفوتراپی ممکن است با برخی روش‌های درمانی دیگر تداخل داشته باشد. به همین خاطر ممکن است برای شما خطراتی را به همراه داشته باشد.

برخی نکاتی که باید قبل از اقدام به هایفوتراپی غبغب در نظر داشته باشید به شرح ذیل می‌باشند:

  • در مورد انتظارات خود از روش‌هایفوتراپی با پزشک خود صادق باشید؛ شاید لازم باشد بسته به نیاز و خواسته‌ی شما از روش دیگری برای درمان استفاده شود.
  • درصورتی‌که قبلاً از بوتاکس، فیلر یا چربی استفاده کرده‌اید حتماً پزشک خود را در جریان قرار دهید. چرا که امواج هایفوتراپی می‌تواند آثار مخربی بر این پرکننده‌ها داشته باشد.
  • اگر به بیماری خاصی دچار هستید و داروی خاصی را مصرف می‌کنید؛ حتماً دکتر هایفوتراپی خود را مطلع سازید.
  • یک روز قبل از هایفوتراپی غبغب حمام کنید و پوست خود را به خوبی تمییز نمایید.
  • قبل و بعد از هایفوتراپی از مصرف غذاهای شور و چرب خودداری کنید.
  • از مواردی که باعث التهاب پوست غبغب می‌شود خودداری نمایید. این مورد شامل ماساژ دادن و خاراندن هم می‌شود.
  • قبل از هایفوتراپی غبغب آب بیشتری مصرف نمایید.
  • از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و کافئین دار خودداری نمایید.
  • از رفتن به استخر، سونا و دیگر مواردی که از آب استفاده‌ی عمومی می‌شود؛ خوددار نمایید.

مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی غبغب یک روش درمانی است که عارضه بسیار کمی دارد. هم‌چنین شما می‌توانید بعد از انجام هایفوتراپی غبغب؛ زندگی روزمره‌ی خود را از سر گرفته و حتی در محیط کاری خود حاضر شوید. اما در نظر داشته باشید این روش نیز مانند دیگر روش‌های درمانی نیاز به برخی مراقبت‌ها دارد.

در این مورد لازم است یادآوری کنیم، غبغب به علت تجمع چربی و پوست اضافه در ناحیه گردن ایجاد می‌شود. و در هایفوتراپی غبغب این سلول‌ها تجزیه‌شده و توسط سیستم لنفاوی و کبد دفع می‌شوند. بنابراین امری که در دفع پوست و چربی اضافی بسیار اهمیت دارد؛ سلامت این دو عضو است.  به همین خاطر لازم است؛ برای یک مدت از مصرف غذاهای چرب، نوشیدنی‌های کافئینی و حاوی الکل خودداری نمایید.

سخن آخر

هایفوتراپی غبغب برای افرادی که در بازه‌ی سنی ۳۰ تا ۷۵ سال قرار دارند؛ استفاده می‌شود. اما افراد دیگر در صورت تشخیص پزشک می‌تواند از این روش درمانی استفاده نمایند. هم‌چنین لازم است یادآوری شود زنان باردار یا شیرده و افرادی که به دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی، بیماری‌های کبدی و اختلالات غدد و سیستم لنفاوی مبتلا هستند نباید از این روش استفاده کنند.

گفتنی است اگر در ناحیه غبغب حساسیت پوستی، زگیل یا تب‌خال فعال دارید باید برای استفاده از هایفوتراپی غبغب تا رفع کامل آن صبر کنید. هم‌چنین لازم به ذکر است که تا دو هفته بعد از تزریق ژل و بوتاکس و چربی نمی‌توانید از این روش استفاده نمایید. در آخر به شما توصیه می‌شود؛ درصورتی‌که به آشنایی با روش‌های درمانی و زیبایی علاقه‌مند هستید. دیگر مقالات سایت را نیز مطالعه بفرمایید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

۶ دیدگاه

  1. به نظر من بهتره آدم هایفو انجام بده به جای این جراحی ها هم خطرش کمتره هم همینطور هی پوست بهتر و بهتر میشه. فقط هیچ جا نگفته که کدوم دسشتگکاه هایفو بهتره از بقیه شما نمی دونید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *