مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی چیست؟

لیزر موهای زا‌ئد ناحیه تناسلی راه حل خلاصی از جلسات اپیلاسیون دردناک و شیو روزانه است. با لیزر موهای زائد به صورت دائمی از شر مو‌های زائد ناحیه تناسلی راحت می‌شود و از بروز بیماری‌های پوستی و خطرات ناشی از استفاده از تیغ جلوگیری می‌کنید. در این مقاله از مجموعه ویکی درمان در مورد لیزر بیکینی و مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

رفع دائم موهای زائد با لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

موهای ناحیه تناسلی از ضخامت بیشتری نسبت به موهای زائد دیگر نقاط بدن است و پوست آن از حساس‌ترین نواحی بدن به حساب می‌آید. ضخامت و تیرگی مو‌های زائد این قسمت از بدن در امر لیزر بسیار خوب جواب می‌دهد. می‌توان گفت که بعد از گذراندن ۶ الی ۸ جلسه ۸۵ درصد از حجم موهای زائد این ناحیه از بین رفته و یا به صورت پراکنده و نازک در‌ می‌آید. سازمان بهداشت جهانی لیزر موهای زائد را برای کاهش موهای زائد بدن تایید کرده است و این روش استاندارد مورد قبول بسیار از پزشکان و متخصصین است.

مقاله پیشنهادی: معرفی بهترین مرکز لیزر در تهران کجاست؟

افرادی که تجربه لیزر موهای زائد را دارند اذعان کردند که درد لیزر در مقابل درد فرایند وکس و اپیلاسیون بسیار کمتر است. میزان درد لیزر متناسب با میزان تیرگی و ضخامت مو در افراد متفاوت است و نمی‌توان درد لیزر را در تمامی مراجعین یکسان دید. افرادی که تجربه لیزر را دارند درد آن را مانند ضربه نواری پلاستیکی بر روی پوست تشبیه کردند. اما افرادی نیز بودند که در حد سوزش از فرایند لیزر در جلسات لیزر یاد کردند.

رفع دائم موهای زائد با لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

 

مراقبت ‌های بعد از لیزر موهای زائد دستگاه تناسلی

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی  به طور کلی شامل رعایت برخی نکات است که در تمامی افراد و تمام ناحیه لیزر شده در مراکز لیزر بکار می‌رود. این نکات شامل موارد زیر است:

 • از مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی  ‌می‌توان استفاده از کرم خنک‌کننده برای تسکین التهاب را نام برد. بعد از اتمام جلسات لیزر در کلینیک لیزر موهای زائد معمولا پوست دچار التهاب و قرمزی است که از بهترین مراقبت های بعد از لیزر استفاده از کرم‌های خنک‌کننده است.
 • یکی دیگر مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی که شخص می‌بایست بعد از هر جلسه رعایت کند، دوری از آفتاب مستقیم بر نواحی لیزر شده است. در لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی گرفتن حمام آفتاب و استفاده از تخته‌های برنزه منع می‌شود.
 • برای رعایت نکات مراقبت‌ بعد از لیزر موها یزائد ناحیه تناسلی بعد از اتمام هر جلسه بهتر است که از شستشو نواحی لیزر شده تا ۱ روز بپرهیزید چرا‌ که قرمزی و التهاب پوست در اثر برخورد مواد شوینده و بهداشتی می‌تواند بیشتر شود.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

برای گرفتن بهترین نتیجه از جلسات لیزر می‌بایست، مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی را به طور دقیق رعایت کنید. هنگامی که شخص بعد از جلسه لیزر حمام آفتاب می‌گیرد رنگ پوستش تغییر می‌کند و رندگدانه‌های پوستی ملتهب می‌شوند و این امر جلسه لیزر بعدی را دچار اختلال می‌کند. بهترین کاندیدای لیزر موهای زائد فردی است با تضاد رنگی پوست و مو. هنگامی که افراد رنگ پوست و مو‌های زائدشان به هم نزدیک است نتیجه دلخواه در تعداد جلسات معمولی رخ نمی‌دهد.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

در اکثر خانم ها، بین ۴ تا ۶ جلسه جواب خواهند گرفت. در مورد آقایان به دلیل دارا بودن هورمون های مردانه و تفاوتی که به خانم ها دارند، به جلسات بیشتری نیاز خواهند داشت. بیشتر آقایان بین ۶ تا ۹ جلسه جواب خواهند گرفت.

کلام آخر

لیزر موهای ناحیه تناسلی به دلیل ضخامت و تیرگی مو‌ها از بهترین نواحی بدن برای لیزر است اما باید توجه داشت که این ناحیه از حساسیت پوستی بیشتری برخوردار است و امکان تورم و التهاب در این نقطه از بدن از سایر نقاط بیشتر است. به همین منظور در انتخاب متخصص لیزر تحقیق کافی را داشته باشید و در رعایت مراقبت‌ های بعد از لیزر نیز دقت کنید. در این مقاله از مجموعه ویکی درمان به صورت تخصصی در خصوص مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی صحبت کردیم. پیشنهاد می‌کنیم به دیگر مقالات تخصصی این مجموعه سر بزنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

۶ دیدگاه

  1. با سلام
   بله هر کدام از این دستگاه ها که امروزه اسمشون رو می‌شنوید به علت پیشرفت علم و تکنولوژی تولید شدند و تقریبا فرق آنچنانی با هم نمی‌کنند و در نهایت یک نتیجه را خواهند داشت.
   گرچه هر فردی با توجه به میزان مو و رنگ و نوع پوست خودش با توجه به نظر پزشک تصمیم می‌گیرد که کدام دستگاه برایش گزینه خوبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *