مراحل ابدومینوپلاستی کامل و جزئی

ابدومینوپلاستی یکی از روش های مرسوم برای لاغیر شکم و پهلو به حساب می آید. شکم سفت، تخت یکی از معیارها و فاکتورهای تناسب اندام است و خیل یاز افراد سعی می کنند با استفاده از روش های مختلفی مانند ورزش، رژیم درمانی و عمل لاغری به تناسب اندام برسند. در این مقاله قصد داریم شما را با مراحل ابدومینوپلاستی آشنا کنیم. اگر قصد انجام این چنین عمل لاغری را دارید در این مقاله با ما همراه باشید.

انواع روش های انجام ابدومینوپلاستی

 ابدومینوپلاستی abdominoplasty دارای روش های متفاوتی می باشد. از جمله این موارد، عبارت است از:

 • ابدومینوپلاستی کامل

در این تکنیک، یک برش وسیع در پایین ترین قسمت شکم و از جایی که افتادگی شروع می شود، ایجاد می شود و پوست اضافی این ناحیه برداشته می شود. در نهایت عضلات شکمی سفت واهند شد و جراحی پایان میابد. لازم به ذکر است که زخم یا اسکار ایجاد شده در این تکنیک به صورت افقی است.

 • مینی ابدومینوپلاستی

همانطور که در ابتدا اشاره شد، در این روش برش های بسیار کوتاهی در ناحیه شکمی ایجاد می شود و جای ناف تغییری نخواهد کرد. اما در این روش به مانند روش ابدومینوپلاستی کامل تغییرات بسیاری در ظاهر شکم ایجاد می شود و پوستا و چربی های اضافی برداشته می‌شود.

در بعضی موارد نیز به تشخیص پزشک معالج ابدومینوپلاستی همزمان با لیپوساکشن انجام می شود. تا علاوه بر از بین بردن چربی ها افتادگی روی پوست شکمی ایجاد نشود. اما باید این نکته را به خاطر سپرد که از این روش جراحی نمیتوان توقع رفع ترک های پوستی را داشت اما این عمل تاثیر بسیاری بر ظاهر ناحیه شکمی خواهد داشت. البته روش های دیگر نیز وجود دارد، مانند: ابدومینوپلاستی گسترش یافته، شناور، fleur de lis، معکوس.

ابدومینوپلاستی

مقاله پیشنهادی: تاثیر لیپوماتیک در کاهش وزن و لاغری افراد.

مراحل ابدومینوپلاستی کامل چیست؟

مرحله اول بیهوشی:

در این جراحی شما باید بیهوشی عمومی و کامل کنید. این بیهوشی با تزریق وریدی انجام می شود و انتخاب روش بیهوشی به نظریه پزشک و شرایط شما بستگی دارد.

مرحله دوم: ایجاد برش جراحی

زمانی که شما به صورت کامل بیهوش شدید، نوبت به ایجاد برش روی شکم خواهد شد. این برش به صورت افقی اما جهت دار روی شکم ایجاد می شود. این برش بین ناحیه رویش مو در شرمگاهی و ناف ایجاد می شود.

اینکه طول برش چقدر باشد، به میزان توده چربی جمع شده زیر پوست بستگی دارد. سپس پوست آن ناحیه که برش خورده برداشته می شود ماهیچه شکمی که ضعیف شده است تقویت و ترمیم خواهد شد. برش دیگری که در ناحیه ناف زده می شود باعث ایجاد دسترسی به چربی های جمع شده در ناحیه پوست است. چربی های اضافه خارج می شود، پوست اضافه برداشته می شود و بافت مربوطه به نواحی کناری بخیه خواهد خورد. در برخی از جراحی ها، موقعیت مکان یناف تغییر میکند تا ظاهر زیبای شکم حفظ شود.

مقاله پیشنهادی: معرفی بهترین کلینیک ابدومینوپلاستی

مرحله سوم: بخیه زدن برش ها

در مرحله بعد از تخلیه چربی پزشک می باست پوست شکم را به هم متصل کند. این کار با بخیه یا چسب پوست انجام میشود. نگران جای بخیه ها نباشید؛ بعد از اتمام دوره نقاهت و ریکاوری جای بخیه ها بسایر کمرنگ خواهد شد.

مراقبت های ابدومینوپلاستی

مراحل ابدومینوپلاستی جزئی چیست؟

جراحی ابدومینوپلاستی جزئی (یا کوچک) به شرح زیر انجام می شود:

 • یک برش کوچکتر (نسبت به ابدومینوپلاستی کامل) ایجاد می شود.
 • پوست و چربی زیر شکم به شکل محدودتری از فاسیای ماهیچه جدا می شود. پوست کشیده شده و پوست اضافی برداشته می شود.
 • گاهی ساقه شکم از عضله زیر تقسیم می شود و ناف به پایین در دیواره شکم پایین می خورد.
 • گاهی قسمتی از دیواره فاسیای عضله شکم سفت می شود.
 • تزریق چربی غالباً برای خط کشی منطقه گذار استفاده می شود.
 • فلپ (ناف) به جای خود دوخته می شود.

مقاله پیشنهادی: معرفی بهترین دکتر ابدومینوپلاستی

مراقبت های بعد از مراحل ابدومینوپلاستی:

یکی از مراحل ابدومینوپلاستی که با خود شما است و برای اینکه مراحل ابدومینوپلاستی بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان آورد و کمترین عوارض را ایجاد کند، باید مراقبت های بعد از عمل را جدی گرفت. این مراقبت ها به شرح زیر است:

 • خودداری از انجام هر گونه فعالیت جسمانی تا زمان بهبودی.
 • استفاده از شکم بند یا گن برای جمع شدن شکم بعد از عمل.
 • پس از عمل آهسته راه بروید. توصیه ما در این زمینه این است که از استراحت مطلق خودداری کنید تا خطر آمبولی و لخته شدن خون کاهش یابد.

برای داشتن تناسب وزن و تناسب اندام بهتر است ابتدا از روش هایی غیر از جراحی اقدام کنید. ورزش کنید، تکنیک های تغذیه را اصلاح کنید و در نهایت با نظر پزشک متخصصتان تصمیم به جراحی های لاغری بگیرید. با ویکی درمان همراه باشید تا با روش های جدید و نوی لاغری آشنا شوید.

۴/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.