banner
خدمات زیبایی

بهترین مدل عمل بینی مردانه کدام است؟

عمل بینی مردانه، یک جراحی زیبایی می‌باشد که امروزه در میان آقایان طرفداران بسیاری دارد. البته اکثر آقایان بر عکس خانم‌ها؛ تنها برای رفع ایرادات بینی خود، عمل بینی را انجام می‌دهند و معمولا به دنبال تغییرات قابل توجهی در بینی خود نیستند.

در مدل عمل بینی مردانه، حفظ تناسب بینی با سایر اجزای صورت یک امر اساسی محسوب می‌شود. همچنین این نکته حائز اهمیت است که اکثر آقایان دارای پوستی ضخیم هستند که تحت عنوان بینی گوشتی طبقه‌بندی می‌شوند و این ضخامت زیاد پوست باعث ایجاد تورم زیاد و ظرافت کمتر در عمل بینی می‌شود.

در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی مدل عمل بینی مردانه و عوارض بعد از عمل بپردازیم.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی در تهران

 بهترین مدل عمل بینی مردانه 

عمل جراحی بینی، روشی برای کوچک‌تر کردن بینی و بالا بردن نوک آن است. خانم‌ها بیشتر تمایل دارند که بینی خود را کوچک نمایند و فرم آن را تغییر دهند، درحالیکه مردان متقاضی عمل بینی، علاقه‌ای به تغییرات قابل توجه در بینی خود ندارند. در واقع بهترین مدل عمل بینی مردانه ظاهری طبیعی دارد، بطوریکه نوک بینی رو به بالا نیست و کاملا متناسب است.

قابل ذکر است؛ بینی نقش مهمی در جذابیت صورت دارد بنابراین، فرم مناسب برای بینی زنانه بر روی صورت مردانه ممکن است هارمونی صورت را مختل کند. لذا باتوجه به تأثیری که بهبود شکل و فرم بینی بر روی جذابیت صورت می‌گذارد، عمل زیبایی بینی در آقایان به عنوان محبوب‌ترین عمل زیبایی در میان مردان شناخته می‌شود.

درواقع جراحی بینی مردان گاهی اوقات، تنها به معنای صاف کردن بینی و فقط کمی باریک شدن نوک است؛ بدون اینکه کل بینی بیش از حد باریک شود.

 بهترین مدل عمل بینی مردانه

دلایل مردان برای عمل بینی کدام‌اند؟

در حال حاضر، در مقایسه با گذشته آمار جراحی بینی در مردان بسیار افرایش یافته است. درواقع بینی به دلیل اینکه در مرکز صورت قرار گرفته، تأثیر زیادی در زیبایی چهره دارد و همواره افراد زیادی متقاضی زیبایی چهره‌شان با انجام عمل بینی هستند.
حال چنانچه بینی دارای ایرادات ظاهری باشد و متناسب با سایر اجزای صورت نباشد؛ زیبایی چهره را تحت تأثیر قرار می‌دهد و باعث کاهش اعتماد به نفس خواهد شد. لذا مردان زیادی جهت رفع ایرادات ظاهری و تناسب فرم بینی با صورت مردانه‌شان، متقاضی انجام این عمل می‌باشند. از جمله ایرادات ظاهری موجود در بینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیش از اندازه بزرگ بودن یبنی
 • بزرگ بودن نوک بینی
 • افتاده بودن نوک بینی
 • داشتن قوز بر روی بینی
 • متقارن نبودن سوراخ های بینی

 ویژگی‌های مدل عمل بینی مناسب برای مردان

همانطور که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم؛ مدل عمل بینی مناسب مردان، دارای ویژگی های خاص خود می‌باشد که این ویژگی ها عبارتند از:

 1. بینی مردان باید کشیده‌تر از بینی زنان باشد.
 2. پل بینی مردان باید مقاوم‌تر و بلندتر باشد.
 3. بین لب بالا و بینی مردان، زاویه حادتری باید تشکیل شود.
 4. فاصله بینی و پیشانی مرد نسبت به زنان باید زاویه حادتری ایجاد شود.
 5. بینی مردان باید دارای استخوان‌های سفت‌تر و غضروف‌های مقاوم‌تر باشد.

انواع مدل عمل بینی مردانه

چنانچه شما قصد انجام عمل بینی مردانه دارید؛ خوب است که با انواع مدل‌های آن آشنا باشید تا بهترین نتیجه ممکن را کسب کنید. انواع مدل عمل بینی مردانه به شرح زیر است:

 1. عمل بینی مردانه طبیعی


  برای اکثر مردان که قصد انجام عمل بینی را دارند، طبیعی بودن بینی برایشان اهمیت زیادی دارد. مدل عمل بینی مردانه طبیعی، باید به نحوی انجام شود تا بدون این که بینی فرد حالت زنانه به خود بگیرد، قوس بینی و یا مشکلات دیگر آن اصلاح و رفع شود. درواقع بینی مردانه طبیعی دارای مشخصه‌های خاصی می‌باشد. برای مثال: معمولا تیغه بینی با زاویه ۹۰ درجه و صاف مابین نوک بینی و لب بالایی قرار می‌گیرد.
  لازم به ذکر است؛ جراحی بینی طبیعی امروزه یکی از متداول‌ترین و بهترین روش‌های جراحی بینی می‌باشد زیرا از نظر تنفسی عملکرد بالاتری برای فرد ایجاد می‌کند.

 2. عمل بینی گوشتی مردانه


  امکان جراحی بینی گوشتی هم در مردان و هم در زنان وجود دارد اما از آنجاییکه اکثرا مردان دارای بینی گوشتی هستند، به همین دلیل مدل عمل بینی گوشتی بیشتر در مردان انجام می‌شود.
  قابل ذکر است؛ عمل بینی گوشتی در مردان نسبت به زنان متفاوت است و مردان علاقه‌ای ندارند که بینی آن‌ها حالت فانتزی یا عروسکی داشته باشد، بالعکس تمایل مردان آن است که بینی آن‌ها حالت طبیعی داشته باشد. به همین دلیل؛ مدل عمل بینی گوشتی مردانه باتوجه به اینکه در نهایت فرم بینی طبیعیست، از سختی و پیچیدگی‌های کم‌تری برخوردار است.

 3. عمل بینی مردانه فانتزی


  در مدل بینی فانتزی، سوراخ‌های بینی کوچک است و تنفس به سختی انجام  می‌شود و از لحاظ پزشکی استاندارد نیست. همچنین در عمل بینی فانتزی ، نوک بینی سربالا بوده و تیغه بینی غیرطبیعی می‌باشد و این مدل بینی برای آقایان چندان مناسب نیست.

 4. عمل بینی مردانه نیمه فانتزی


  در فرم بینی نیمه فانتزی، نوک بینی به سمت بالا است و قوس کم‌تری روی تیغه مشاهده می‌شود، اما نسبت به مدل فانتزی کم‌تر است. در عمل بینی نیمه فانتزی مردانه؛ تیغه بینی نسبت به بینی طبیعی، ظریف‌تر است. درحقیقت این مدل مابین مدل طبیعی و فانتزی محسوب می‌شود که بیشتر برای خانم‌ها انجام می‌شود.
  درواقع تعداد بسیار کمی از مردان، مدل بینی نیمه فانتزی را انتخاب می‌کنند.

 مدل عمل بینی

عوامل مؤثر بر مدل عمل بینی مردانه 

عوامل مختلفی می‌توانند در میزان تغییرات چهره دخیل باشند. عواملی همچون:

 • نوع بینی شما
 • میزان و شدت اختلالات و مشکلات موجود در بافت بینی شما
 • کافی بودن بانک غضروفی بینی شما
 • استحکام بافت استخوانی بینی شما
 • روش کار جراح بینی
 • سلیقه ی شما

دقت داشته باشید؛ تمام موارد ذکر شده از جمله معیارهایی هستند که می‌توانند روند عمل جراحی را تحت تأثیر خود قرار دهند و در نتایج حاصل از این عمل جراحی، تأثیرات مستقیم و قابل توجهی داشته باشند.

اقدامات قبل از عمل بینی مردانه

اگر شما تصمیم قطعی مبنی بر انجام عمل زیبایی بینی مردانه را گرفته اید؛ لازم است تا اقدامات قبل از عمل را جدی بگیرید و انجام دهید. اقداماتی همچون:

 1. آزمایش خون و سی‌تی اسکن را حتما انجام دهید.
 2. در صورت مصرف هر نوع دارو، حتما جراح خود را مطلع کنید.
 3. مشاوره با جراح بینی قبل از جراحی برای انتخاب مدل عمل بینی مردانه ضروری می‌باشد.
 4. دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی، از استعمال دخانیات و مشروبات الکلی اجتناب ورزید.

 سوالات متداول

آیا انتخاب پزشک عمل بینی نقشی در مدل نهایی بینی دارد؟

اولین رکنی که در مدل نهایی بینی تاثیرگذار است انتخاب پزشک جراحی بینی است. بهتر است قبل از انتخاب پزشک مناسب، نمونه کارهای اورا با سلیقه خود مطابقت دهید.

آیا ممکن است مدل عمل بینی تغییر کند؟

در برخی بینی‌های گوشتی، امکان تغییر در فرم بینی وجود دارد.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا