banner

عکس بهترین مدل عمل بینی استخوانی

بینی استخوانی و گوشتی از نظر ساختار غضروف و استخوان دارای تفاوت‌های آشکاری هستند. این تفاوت‌ها منجر به روش‌های جراحی متفاوت هر یک می‌شود. اگر بینی دارای غضروف و استخوان محکم باشد، یعنی استخوانی است. اگر بینی شما استخوانی باشد ممکن است با این سوال « بهترین مدل عمل بینی استخوانی کدام مورد است؟ یا ویژگی بینی استخوانی چیست؟» مواجه شده باشید. اگر به دنبال پاسخ این پرسش‌ها هستید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

بینی استخوانی دارای چه ویژگی است؟

همان طور که می‌دانید بینی افراد در حالت کلی به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم بندی می‌شود.  همانطور که از اسم بینی استخوانی، مشخص است؛ دارای فرم استخوانی است و غضروف آن زیر پوست قرار گرفته‌است. استخوان این نوع از بینی‌ها بسیار محکم است و دارای مقاومت شدید است. با نگاه از نیم‌رخ، قوز بینی استخوانی قابل مشاهده است. بهترین مدل عمل بینی استخوانی را می‌توان اینگونه تشخیص داد. 

بینی استخوانی نسبت به بینی گوشتی، ضخامت کمتری دارد که همین موضوع باعث بهبود آسانتر نسبت به بینی گوشتی است. همیم موضوع باعث می‌شود تا نتایج به دست آمده از آن برای فرد رضایت‌بخش باشد. انجام جراحی بینی باید توسط بهترین جراح بینی استخوانی صورت بگیرد زیرا استخون بینی ضعیف بوده که جراحی را سخت می‌کند.

ویژگی بهترین مدل عمل بینی استخوانی

مطلب پیشنهادی: لیفت بینی استخوانی با نخ

ایرادات در بینی استخوانی

یکی از مهمترین عللی که افراد نسبت به جراحی بینی خود، اقدام می‌کنند؛ فرم بد در بینی استخوانی است. یکی از مشکلات رایج در این فرم از بینی، قوز است. گاهی نیز قد بلند بینی استخوانی، مشکل‌ساز خواهد بود. اگر بینی استخوانی دارای قوز باشد، می‌تواند به شکل عقابی درآید که یکی از بهترین مدل عمل بینی استخوانی است. در برخی موارد قوز ایجاد شده به دلیل برخورد و شکستگی بینی است که در بینی استخوانی به دلیل ارثی بودن، این اتفاق رخ می‌دهد. 

جراحی بینی استخوانی با بهترین فرم بینی

بهترین مدل عمل بینی استخوانی زمانی برایتان به وجود می‌آید که برای اصلاح فرم بینی خود، نسبت به جراحی اقدام کنید. مهارت، تخصص و هزینه عمل بینی در این بین اهمیت بسزایی دارد که باید به آن توجه شود. برخی افراد سودجو با استفاده از روش‌های غیر استاندارد مثل فیلرهای پر کننده، لیزر و هر روش بدون جراحی، اقدام به رفع مشکلات بینی می‌کنند. اما این متدها نمی‌تواند ایرادات بینی را برای همیشه از بین ببرد.

برای رسیدن به بهترین مدل عمل بینی استخوانی، جراح تلاش می‌کند تا از تکنیک‌ها و ابزار به روز استفاده کند. در این عمل می‌توان مشکلاتی مثل انحراف بینی، پولیپ، کج بودن بینی و شکستگی را بهبود بخشید. برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل بهتر است تا جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی با تجربه انجام گیرد. زیرا با انواع ساختار بینی آشنا است و می‌تواند بهترین مدل عمل بینی استخوانی را ایجاد کند.

بهترین مدل بینی استخوانی کدام است؟

از سوالات پرتکرار که برای افراد مطرح است این است که بهترین مدل عمل بینی استخوانی کدام است. برای اینکه بتوانید به این سوال پاسخ دهید باید نکات زیادی را در  نظر بگیرید. باید این نکته را در نظر بگیرید که بهترین مدل بینی استخوانی برای همه افراد یکسان نیست. زیرا باید با توجه به آناتومی و شکل صورت برای هر فرد مدل جراحی مخصوص را در نظر گرفت. گاهی پیش می‌آید که آناتومی صورت برخی افراد چاق است که باید حالت کلی چهره را در نظر گرفت. 

اما باید در نوع بینی دقت شود به آناتومی بدن بستگی دارد و نمی‌توان توقع بهترین مدل بینی استخوانی را داشت. به این دلیل که شکل کلی بینی این امکان به وجود نمی‌آورد که پزشک جراح نتیجه مطلوب را برای شما فراهم کند. پس باید بهترین مدل بینی استخوانی توسط پزشک در جلسات مشاوره مشخص شود.

عمل بینی استخوانی چگونه است؟

روش های جراحی بینی استخوانی

در حالت کلی روش‌های متفاوتی برای جراحی بینی وجود دارد. در عمل بینی استخوانی به دلیل وجود استخوان‌های منسجم که در ساختار بینی وجود دارد، می‌توان انتظار نتیجه مطلوب را داشت.  در ادامه این مقاله به دو نوع از جراحی‌های پرطرفدار می‌پردازیم: 

  • جراحی طبیعی: در این جراحی، تغییر زیادی در شکل و اندازه بینی رخ نمی‌دهد و تنها نواقص رفع می‌شود. بینی که دارای قوز یا استخوانی است با این روش به صورت طبیعی عمل می‌شود. بنابراین با از بین بردن ایرادهایی که باعث عدم زیبایی می‌شود و اصلاح پره‌های بینی و نوک بینی، مشکلات را رفع می‌کنند. در جراحی بینی طبیعی، معمولا نوک بینی به سمت بالا نمی‌رود.
  • عمل بینی فانتزی: نام دیگر جراحی بینی فانتزی، عروسکی است. در این جراحی، سایز بینی به حالت عروسکی درآمده و اندازه آن تا حد زیادی کاهش می‌یابد. در عمل بینی عروسکی، اندازه سوراخ‌ها بسیار کوچک می‌شود. از ویژگی‌‌هایی که برای این جراحی می‌توان نام برد: خط ریز روی پره‌های بینی، است که آن را زیبا خواهد کرد. در جراحی بینی فانتزی، نوک بینی سر بالا است و زاویه بیشتری با لب دارد. البته بهترین مدل، برای آن بینی استخوانی است.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا بهترین مدل بینی استخوانی را برای شما شرح دهیم و اطلاعات دقیق و صادقانه‌ای را در اختیار شما قرار دهیم. در اکثر موارد بینی استخوانی نتایج فوری و ایده‌آل، کسب می‌کند. جراح پیش از انجام جراحی باید ویژگی‌های بینی متقاضی مثل طول، پهنا یا عرض، میزان لوله و میزان انحنا را تشخیص دهد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *