معرفی ۱۰ تا از بهترین دکتر و متخصص ارتودنسی در تهران

لیست ۱۰تایی بهترین متخصص ارتودنسی تهران

کلینیک زیبایی انیل

آقا/ خانم دکتر ...

متخصص ارتودنسی و اصلاح طرح لبخند

امتیاز
۵/۵

اطلاعات تماس با دکتر ...

تلفن :

شماره همراه :

وبسایت :

آدرس :

شبکه‌های اجتماعی :

برای درج آگهی در لیست فوق با ما تماس بگیرید.

ارتودنسی به اصلاح و درمان ناهنجاری‌های دندان و فک کمک می‌کند. متخصص ارتودنسی با تشخیص صحیح و انتخاب دقیق بهترین روش ارتودنسی می‌تواند از  ناهنجاری‌های دندانی پیشگیری و آن را درمان کند. برای تشخیص صحیح و انتخاب بهترین نوع درمان، متخصص ارتودنسی باید دانش کافی و توانایی علمی لازم را داشته باشد که کاملاً به سطح تحصیلات وی بستگی دارد. بنابراین زمانی که به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی هستید، به خاطر داشته باشید که توانایی دندانپزشک عمومی در درمان ارتودنسی با یک ارتودنتیست یکسان نیست.

تفاوت بین متخصص ارتودنسی و دندانپزشک عمومی در چیست؟

ویژگی های متخصص ارتودنسی

بسیاری از افراد از واژه دندانپزشک و ارتودنتیست به جای یکدیگر استفاده می‌کنند؛ اما این درست نیست. مطمئنا این دو حرفه شباهت‌هایی با هم دارند؛ شباهت اصلی دندانپزشک و ارتودنتیست این است که هر دو روی مراقبت از دهان با روش‌های مختلف تمرکز می‌کنند. تفاوت آن‌ها در یک عبارت ساده این است که همه متخصصان ارتودنسی، دندانپزشک هستند؛ اما تعداد کمی از دندانپزشکان ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی هستند.

مطلب پیشنهادی: بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

دندانپزشک عمومی پس از قبولی در یک آزمون سخت که در بین تعداد زیادی از دندانپزشکان برگزار می‌شود، وارد دوره تخصصی ارتودنسی می‌شود. وی در این دوره دانش و مهارت‌های لازم برای تشخیص و درمان‌های تخصصی ارتودنسی را فرا می‌گیرد و در انواع مهارت‌های ارتودنسی در گروه درمان‌های ثابت و متحرک فعالیت می‌کند.

پس از گذراندن یک دوره ۳ تا ۴ ساله، دانشنامه تخصصی ارتودنسی را دریافت می‌کند. بنابراین درمان‌های تخصصی ارتودنسی که اکثر آن‌ها در بخش درمان ثابت هستند باید توسط متخصص ارتودنسی انجام شود و دندانپزشک عمومی‌توانایی و صلاحیت لازم را ندارد. اما درمان ساده ارتودنسی و درمان با پلاک متحرک را می‌توان به دندانپزشک عمومی واگذار کرد.

مطالعه بیشتر: نخ دندان ارتودنسی

چرا باید به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی باشیم؟

دندانپزشک و متخصص ارتودنسی خوب

بهبود زیبایی چهره و لبخند زیبا، باعث ایجاد حس خوب و افزایش اعتماد به نفس در افراد می‌شود. رضایت بیمار از نتیجه نهایی درمان بستگی به نحوه کار ارتودنتیست دارد. علاوه بر این، درمان ارتودنسی حدود یک و نیم تا دو سال طول می‌کشد و در این مدت سیم‌های ارتودنسی در دهان بیمار قرار دارند.

ارتودنسی دندان اگر به درستی اجرا نشود، سیم‌ها ممکن است پاره شوند و به بافت دهان یا لثه آسیب برسانند. با انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب و آگاه می‌توانیم با خیال راحت زمان و هزینه خود را در مکان مناسب سرمایه گذاری کنیم و با اطمینان از انجام بهترین ارتودنسی از این استرس‌ها جلوگیری کرده و دوره درمان را در آرامش سپری کنیم.

انتخاب بهترین ارتودنتیست ضروری است؛ زیرا ارتودنسی فرآیندی پرهزینه و زمان‌بر است. طبیعی است که در انتخاب بهترین متخصص وسواس داشته باشید. در طول جلسه مشاوره، یک ارتودنتیست خوب تمام روش‌های درمانی مانند ارتودنسی با بریس‌های فلزی، ارتودنسی نامرئی با لاینرهای شفاف یا بریس‌های سرامیکی بی رنگ را توضیح می‌دهد.

نوع درمان و هزینه هر روش متفاوت است. به عنوان مثال، هزینه ارتودنسی نامرئی با یک لاینر شفاف بیشتر از هزینه ارتودنسی با براکت فلزی معمولی است. یک ارتودنتیست خوب همه چیزهایی را که باید قبل از شروع درمان بدانید به شما می‌گوید.

درمان‌هایی که توسط متخصص ارتودنسی انجام می‌ شود

روش های درمان متخصص ارتودنسی

ارتودنتیست علاوه‌بر درمان دندان‌های نامنظم و مرتب کردن آن‌ها به صورت ارتودنسی، اتصال فک بالا و پایین را با دندان‌ها با درمان‌های ارتودنسی اصلاح می‌کند. فردی که در فک و دندان خود اشکال و ناهنجاری دارد معمولا در صحبت کردن و جویدن دچار مشکل می‌شود که با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی خوب می تواند روند درمان خود را شروع کند. بنابراین به طور خلاصه برای درمان موارد زیر به متخصص ارتودنسی مراجعه می‌کنیم:

  • اصلاح نامرتبی دندان‌ها و قرار دادن آن‌ها در محل مناسب.
  • اصلاح و درمان ناهنجاری‌های دندانی فک و صورت.
  • با چیدمان دندان‌ها الگوی لبخند را اصلاح می‌کند.
  • اصلاح و درمان ناهنجاری‌های دندانی و تنظیم تناسب بین آن‌ها.
  • رابطه بین دندان‌ها و استخوان‌های سر و صورت را تنظیم می‌کند.

بهترین درمان را با یک متخصص ارتودنسی خوب تجربه کنید

یک متخصص ارتودنسی خوب با به‌روز‌رسانی مداوم دانش خود سعی می‌کند بیماران را با روش‌های جدید مورد استفاده در دنیا درمان کند. زمانی که ارتودنتیست قادر به انجام انواع روش‌ها باشد، به راحتی می‌توانید روش درمانی مورد نظر خود را انتخاب کنید و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

یک متخصص ارتودنسی خوب ناهنجاری‌های فک و صورت مانند نامنظم بودن دندان‌ها، اصلاح فاصله بین دندان‌ها، اصلاح مشکلات بایت، گرفتگی دندان‌ها، مشکلات فک بالا و فک پایین و سایر مشکلات را با کمک فناوری‌های پیشرفته درمان می‌کند. با کمک یک متخصص ارتودنسی خوب می‌توانید با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند سن، هزینه، طول درمان و سایر عوامل بهترین انتخاب را برای درمان ارتودنسی خود داشته باشید.

جمع بندی

در این مقاله آموختیم که ارتودنسی چیست. همچنین انواع ناهنجاری‌های فک و دندان را بررسی کردیم و دریافتیم که شما برای درمان انواع ناهنجاری‌ها در فک و دندان به یک متخصص ارتودنسی خوب نیاز دارید تا با بررسی مشکل دقیق و انواع روش‌های ارتودنسی، بهترین و مناسب‌ترین روش برای فک و دندان شما را انتخاب کند. بعلاوه ویژگی‌های متخصص ارتودنسی خوب را ذکر کردیم تا با آگاهی بیشتر، در انتخاب یک دکتر ارتودنسی خوب موفق باشید.  

سوالات متداول

ارتودنسی دندان چه مزایایی را به همراه دارد؟

بدون شک مهم ترین مزایا ارتودنسی دندان، مرتب کردن دندان ها و لبخند می باشد که سبب افزایش اعتماد به نفس در افراد می شود. همچنین فرایند تمیز کردن دندان ها را آسان کرده و باعث جلوگیری از پوسیدگی دندان ها می شود.

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه ارتودنسی کدام است؟

یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه ارتودنسی، بدون شک سن و شدت ناهنجاری دندان ها و فک می باشد. هر چه در سنین پایین برای ارتودنسی دندان اقدام کنید قطعا نتیجه بهتری و هزینه کمتری را صرف می کنید اما هر چه درمان ارتودنسی را به سنین بزرگسالی موکول کنید، روند درمان طولانی تر و هزینه آن نیز قطعا افزایش پیدا خواهد کرد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.