لیفت ابرو چیست؟ بهترین روش لیفت ابرو با نخ، بوتاکس و لیزر

هزینه لیفت ابرو، روش های بدون جراحی، مزایا و عوارض لیفت ابرو

۰
(۰)

از روش‌های پرطرفداری که برای زیباتر شدن صورت و مخصوصا ابرو استفاده می‌شود، روش‌هایی مانند لیفت ابرو یا کاشت ابرو است. لیفت ابرو باعث کشیدن ابرو و زیباتر شدن صورت می‌شود. این نوع لیفت باعث تغییر زیادی در چهره نیز می‌شود.

لیفت ابرو چیست؟

زمانی که سن بالا می‌رود، عضلات پیشانی بر اثر عوامل مختلفی مانند گرانش زمین شل می‌شود، که این موضوع باعث می‌شود تا ابرو افتاده شود. افتادگی ابرو باعث می‌شود که چهره بی‌حال به نظر برسد. هم‌چنین سایه‌ای که ابروها بر روی چشم‌ها ایجاد می‌کنند، باعث می‌شود که چهره فرد خشمگین به نظر برسد؛ به همین دلیل لیفت  چهره را زیباتر می‌کند.

مطلب پیشنهادی: معرفی بهترین دکتر بوتاکس

انواع روش‌های لیفت ابرو

لیفت ابرو می‌تواند هم با جراحی و هم بدون جراحی انجام شود. روش‌های مختلف لیفت ابرو عبارت اند از:

تزریق بوتاکس

ابرو را بدون جراحی می‌توان بالا کشید و لیفت کرد؛ این کار توسط تزریق بوتاکس انجام می‌شود. به این صورت که ابتدا بخش‌هایی که قرار است بوتاکس به آن تزریق شود، مشخص می‌شود. سپس نقاط مشخص شده با استفاده از کرم‌های بی‌حس کننده، بی‌حس می‌شوند و بوتاکس به این قسمت‌ها تزریق می‌شود.

این تزریق باعث می‌شود که عضلات، فلج شده و چین و چروک‌ها برطرف شود. زمان انجام بوتاکس بر روی ابرو چند دقیقه است و ماندگاری آن بین سه تا پنج ماه است.

مطلب پیشنهادی: معرفی بهترین دکتر لیفت ابرو

لیفت ابرو با نخ

در روش لیفت ابرو با نخ، در داخل ابرو برش‌هایی که قطر هر کدام سه الی چهار میلی‌متر است، ایجاد و نخ‌ها از طریق این برش‌ها وارد شده و باعث می‌شوند که افتادگی پوست محو شود. این روش برای سنین سی تا پنجاه سال بسیار مناسب است.

استفاده از لیزر

در روش لیفت ابرو با استفاده از لیزر، فرآیندی به نام نئوکلاژنز باعث می‌شود که در پوست کلاژن زیادی تولید شود. ماهیچه‌های اطراف ابرو با حرارت دیدن و گرم شدن، منقبض شده و باعث کشیده شدن پوست به سمت بالا می‌شوند. این روش نسبت به روش‌های دیگر لیفت، مطمئن‌تر است و عوارض کم‌تری دارد.

 هایفوتراپی

هایفوتراپی روش نسبت به روش‌های دیگر لیفت ابرو، جدید‌تر است. در این روش امواجی تحت عنوان امواج اولتراسوند با فرکانس و شدت زیادی، به صورت موضعی وارد عمق پوست شده و حرارتی که ایجاد می‌کنند، پوست پیشانی را بالا می‌برد و باعث کشیدگی ابروها می‌شود.

 اولتراپی

روش اولتراپی برای سفت کردن پوست استفاده می‌شود که حرارت، توسط انرژی اولتراسوند وارد لایه‌های عمیق پوست شده و کلاژن پوست را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که چین و چروک‌های پوست برطرف شده و پوست سفت شود. به همین دلیل، پوستی که اطراف پلک و ابرو شل شده است با سفت شدن، لیفت می‌شود و به ابرو حالت داده و باعث کشیده شدن ابرو می‌شود.

آندوسکوپی

در این روش ابتدا بیمار را بی‌هوش می‌کنند؛ سپس با ایجاد چند برش در پیشانی، دستگاهی به نام آندوسکوپ را به این برش‌ها وارد کرده که این دستگاه، امواجی را ارسال می‌کند که با آن می‌توان در مانیتور تصویری ایجاد کرد تا جراح آن‌چه در زیر پوست قرار دارد را ببیند و جراحی بهتری داشته باشد. این روش برای افتادگی‌های کم یا متوسط مناسب است و عوارضی نیز ندارد.

لیفت ابرو چیست

انتخاب بهترین روش برای لیفت ابرو

برای اینکه بتوانید از بین روش‌های گفته شده برای لیفت، بهترین روش را انتخاب کنید باید مواردی را در نظر بگیرید. مانند میزانی که ابروی شما افتادگی دارد، مقدار چین و چروک‌هایی که در پیشانی است، حالتی که چهره فرد دارد و ارتفاعی که پیشانی دارد.

عوارض لیفت ابرو

لیفت ابرو مانند عمل‌های جراحی دیگر ممکن است عوارضی را به دنبال داشته باشد؛ مانند عفونت، عوارض مربوط به داروهای بی‌هوشی، بی‌حسی در برخی از قسمت‌هایی که لیفت انجام گرفته و ایجاد زخم بعد از کشیدن ابرو.

اقدامات و مراقبت های لازم بعد از لیفت ابرو

  • هفت الی ده روز بعد از لیفت می‌توانید بخیه‌ها را بکشید.
  • برای این که ورم کم‌تری داشته باشید از کمپرس سرد استفاده کنید.
  • محلی که لیفت انجام شده و اطراف آن را دست نزنید و لمس نکنید.
  • بعد از لیفت استراحت کرده و فعالیت زیادی نداشته باشید.
  • در صورت داشتن درد از داروهای مسکن استفاده کنید.

مطالعه بیشتر: لیفت ابرو در خانه

هزینه جراحی لیفت ابرو

عوامل زیادی در تعیین هزینه جراحی لیفت  اثرگذار است مانند پوست افراد، میزان چین و چروک پوست، هزینه کلینیک و.. به همین دلیل برای اطلاع دقیق از هزینه لیفت ابرو بهتر است پس از انتخاب بهترین دکتر، یک جلسه مشاوره داشته باشید.کلام آخر

لیفت ابرو تاثیر زیادی در زیبایی و جوان شدن پوست صورت دارد و آن را شاداب‌تر می‌کند. هم‌چنین با برطرف شدن چین و چروک و کشیده شدن ابرو، اعتماد به نفس افراد نیز زیاد می‌شود. کشیدن ابرو به سمت بالا، باعث می‌شود که ابروها خوش فرم شوند، چهره بازتر شود، چین و چروک‌هایی که زیر ابرو ایجاد شده است برطرف ‌شود و چشم‌ها درشت‌تر شود.

لیفت ابرو و چشم

ماندگاری و دوام نتایج لیفت چقدر است؟

اگر به توصیه‌های پزشک خود عمل کنید، به طور معمول لیفت، یک سال الی یک سال و نیم ماندگاری دارد.

دوره نقاهت لیفت چه قدر است؟

با توجه به ویژگی‌هایی که بدن هر فرد دارد، دوره نقاهت متفاوت است اما به طور معمول یک هفته الی ده روز طول می‌کشد.

آیا لیفت ابرو خطرناک است؟

لیفت ابرو به خودی خود خطری ندارد اما اگر توسط یک پزشک ماهر انجام نگیرد می‌تواند برای بیمار، عوارضی را ایجاد کند.

آیا جراحی لیفت دردناک است؟

دردی که بعد از انجام جراحی لیفت ابرو به آن دچار می‌شوید بسیار کم و قابل تحمل است و با مصرف داروهای مسکن به طور کامل از بین می‌رود.

آیا لیفت ابرو سبب آسیب به ابروها می‌شود؟

به طور قطع نمی‌توان گفت که لیفت ابرو باعث آسیب به ابروها نمی‌شود به هرحال یک نوع عمل جراحی می‌باشد و عوارض خود را دارد اما اگر در زمان مناسب ترمیم نشود و یا از مواد با کیفیتی استفاده نشود و دکتر نتواند کار خود را به خوبی انجام دهد، ابروها دچار آسیب می‌شوند.

لیفت ابرو باعث ریزش ابرو می‌شود؟

موادی که برای لیفت استفاده می‌شود به عنوان یک تقویت کننده برای ابروها در نظر گرفته شده و باعث رشد بهتر ابرو می‌شود و به هیچ عنوان باعث ریزش ابرو نمی‌شود.

بعد از لیفت چه کارهایی را نباید انجام داد؟

تا یک روز بعد از این که لیفت انجام دادید از خیس‌کردن و مالش دادن ابرو خود خودداری کنید و بدون تجویز پزشک از کرم یا روغن برای ابرو و ناحیه اطراف آن استفاده نکنید، از آرایش بر روی ابروها خودداری کنید و از انجام کارهایی مانند دوش بخار، سونا و.. که باعث تعریق زیاد در ناحیه پیشانی می‌شود بپرهیزید.

آیا در لیفت ابرو جای زخم دیده خواهد شد؟

اگر لیفت توسط پزشک ماهر و متخصص انجام گیرد به علت این که پزشک این کار را به طور دقیق و با ظرافت خاصی انجام می‌دهد، جای زخم باقی نمی‌ماند.

لیفت محدودیت سنی دارد؟

لیفت محدودیت سنی ندارد اما بهتر است افرادی که بالای چهل و چهار سال سن دارند از لیفت استفاده کنند به این دلیل که در این سنین افتادگی‌ها مشخص است.

در چه مواقعی بعد لیفت به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر بعد از انجام لیفت دچار مشکلاتی مانند نامنظم شدن ضربان قلب، احساس درد در قفسه سینه و یا تنگی نفس شدید بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.

چه افرادی نیاز به لیفت دارند؟

افرادی که ابروهای آن‌ها افتاده است، بین دو ابرو یا در پیشانی آن‌ها خطوط عمیق وجود دارد، می‌توانند لیفت را انجام دهند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین رای ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز رای ثبت نشده است.

احمد ملکی

احمد ملکی هستم. دانشجوی پزشکی. نویسنده و مترجم مطالب در حوزه جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *