لیزر موهای کرکی، آیا لیزر تاثیر دارد؟

موهای کرکی موهایی سست و نازک هستند. علت اصلی رشد این نوع از موها روی بدن عوامل ژنتیکی است. اما عواملی چون زایمان، استرس، تغذیه بد و یا هر چیزی که باعث تغییر هورمونی شود نیز می‌تواند باعث رشد این نوع از مو روی بدن شود. اولین راهی که به ذهن همه می‌رسد لیزر موهای کرکی است.

مقاله پیشنهادی: بهترین مرکز لیزر در تهران کجاست؟

رشد موهای کرکی روی بدن ظاهری نازیبا ایجاد می‌کند؛ به همین خاطر خیلی از افراد به دنبال رفع این موها هستند. اما بیشتر روش‌هایی که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌شوند، روی موهای کرکی اثر ندارند. حتی خیلی از متدهای لیزر نیز نمی‌توانند این موها را از بین ببرند. پس بهتر است قبل از اقدام با متدهای مؤثر لیزر موهای کرکی آشنا شویم.

 اگر شما نیز قصد لیزر موهای کرکی خود را دارید با ویکی درمان در این مقاله همراه باشید.

روش رفع موهای کرکی

با افزایش چشمگیر و روزافزون علم و فناوری روش‌های متعددی برای رفع موهای زائد ارائه‌شده است. اما در این میان فقط سه روش برای رفع موهای کرکی مؤثر هستند. این سه روش عبارت‌اند از:

  • الکترولیز
  • لیزر موهای کرکی
  • استفاده از کرم آمپولوریتین

استفاده از لیزر موهای کرکی

به‌طورکلی باید گفت تجربه ثابت کرده است استفاده از لیزر برای رفع موهای تیره و ضخیم مؤثرتر است. برای موهای روشن و نازک و کرکی کم‌تر تأثیر دارند. جذب انرژی توسط ملانین (رنگ‌دانه‌ها) مو اساس کار لیزرهای موهای زائد می‌باشند. به همین خاطر هرچه مو ضخیم‌تر و تیره‌تر باشد، اثر این لیزرها نیز بیشتر می‌شود. فولیکول مو همان‌طور که گفته شد ازآنجاکه موهای نازک و روشن انرژی کمتری جذب می‌کنند. رفع آن‌ها با لیزر موهای زائد مشکل است.

پیشنهاد مطالعه: رعایت مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد به شما در گرفتن نتیجه بهتر کمک می کند.

دستگاه مناسب لیزر موهای کرکی

دستگاه مناسب لیزر موهای کرکی

اگرچه لیزر موهای کرکی جواب قطعی نمی‌دهد؛ اما از بعضی دستگاه‌های لیزر الکساندریت با تنظیمات خاص می‌توان را کامل‌تر تخریب می‌شود. عموماً متخصصان در بهترین مراکز لیزر از دستگاه‌های جدید برای لیزر موهای کرکی استفاده می‌کنند. چراکه این دستگاه‌ها به سامانه Q-Switched مجهز شده‌اند. این سامانه پالس‌های انرژی بسیار کوتاه و سریعی ایجاد  می‌کند. این امر باعث می‌شود که اثر دهی و سرعت عمل این روش بیشتر شود. از آنجا که به بافت‌های سالم آسیب کمتری می‌زند خطر کمتری ایجاد می‌کند. اگز شما نیز نیاز به لیزر موهای زائد خود با دستگاه مناسب هستید و همچنین در تبریز سکونت دارید، میتوانید به بهترین مرکز لیزر در تبریز مراجعه کنید.

استفاده از الکترولیز برای رفع موهای کرکی

دستگاه‌های الکترولیز تلفیقی از فرکانس رادیو و لیزر هستند. در این روش برخلاف لیزر موهای کرکی به‌جای رنگ‌دانه‌ها، خود سلول‌های موجود در فولیکول تخریب می‌شوند. به همین خاطر دیگر رنگ و ضخامت پوست و مو در این روش مؤثر نیست. می‌توان از آن برای هر رنگ پوست و مویی استفاده کرد.

اما اگر بخواهیم لیزر موهای کرکی را با الکترولیز مقایسه کنیم. باید گفت سرعت کار با لیزر موهای کرکی خیلی بیشتر از الکترولیز می‌باشد. به‌نحوی که اگر لیزر موهای زائد چانه در هشت جلسه ۱۵ دقیقه‌ای انجام می‌شود، این زمان برای استفاده از الکترولیز به یک جلسه یک‌ساعته می‌رسد. به همین خاطر خیلی از بیماران و حتی پزشکان تمایل دارند از روش لیزر استفاده کنند.

پیشنهاد مطالعه: جدیدترین روش خانگی حذف موهای زائد بدن را بشناسید!

عوارض جانبی لیزر موهای کرکی

استفاده از کرم آمپولوریتین

روش دیگری که می‌توان برای رفع موهای کرکی نام برد استفاده از کرم آمپولوریتین است. این کرم که فقط با تجویز پزشک قابل تهیه می‌باشد؛ باید به مدت دو ماه و روزی دو بار به‌صورت مداوم استفاده شود. این کرم از تولید آنزیم‌های تحریک‌کننده‌ی رشد مو جلوگیری می‌کند. لازم به ذکر است اثر دهی این درمان تا دو ماه است و پس‌ازآن موها دوباره شروع به رشد می‌کنند.

آمپولوریتین فقط برای موهای صورت استفاده می‌شود و به  همین خاطر برای خانم‌ها مناسب‌تر است. در ضمن این روش می‌تواند باعث عوارضی چون سوختگی، آکنه و راش پوستی شود.

عوارض جانبی لیزر موهای کرکی چیست؟

همان‌طور که گفته شد استفاده از لیزر برای موهای نازک و روشن اثر کمتری دارد. به همین خاطر توجه داشته باشید؛ اگر این روش تحت نظر پزشک متخصص انجام نشود علاوه بر این‌که ممکن است اثر مطلوبی را ایجاد نکند، باعث سوختگی و یا زخم دائمی پوست شود. همچنین استفاده از لیزر عوارض موقت دیگری مانند التهاب و سوزش هم دارد.

کلام آخر

با مراجعه به بهترین کلینیک لیزر موهای زائد می‌توانید از این عوارض کم کنید. شما عزیزان همچنین می‌توانید در مورد لیزر صورت و  نکات مهم آن نیز در مجله زیبایی ویکی درمان مطالعه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *