لیزر موهای زائد آقایان (مردان)

یکی از مسائلی که بعد از بلوغ در افراد ایجاد می‌شود، رشد موهای زائد بدن است. با توجه به اینکه، رشد موهای زائد بر زیبایی افراد تأثیر منفی دارد؛ بسیاری از افراد به دنبال روش‌هایی برای رفع این موها می‌باشند. امروزه یکی از روش‌هایی که برای این امر بسیار متداول شده است لیزر موهای زائد است. اما ازآنجا که بیشتر بانوان از این روش بهره می‌برند، خیلی از آقایان تصور می‌کنند این روش فقط برای خانم‌ها کاربرد دارد؛ اما لیزر موهای زائد آقایان امروز بسیار رواج دارد.

در مورد استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد با جرئت می‌توان گفت که این روش برای آقایان حتی کاربردی‌تر و مناسب‌تر از خانم‌ها می‌باشد. گفتنی است، لیزر موهای زائد آقایان یک روش مؤثر و با ماندگاری بسیار بالا است. از این رو قصد داریم تا در این مقاله به بررسی لیزر موهای زائد آقایان بپردازیم.

مقاله پیشنهادی: بهترین مرکز لیزر در تهران کجاست؟

لیزر موهای زائد آقایان چیست؟

لیزر موهای زائد آقایان، روشی برای رفع موهای زائد است که در آن طی چند جلسه، با استفاده از تاباندن پرتوهای پرانرژی لیزر، فولیکول‌های مو را از بین برده و چرخه‌ی رشد موهای زائد را غیرفعال می‌کنند. این امر باعث می‌شود بدون آنکه به پوست آسیبی وارد شود، رشد موهای زائد متوقف می شود. علت آن که در لیزر موهای زائد آقایان به پوست آسیبی وارد نمی‌شود آن است که، این پرتوها جذب رنگ‌دانه‌ها می‌شوند و از آنجا که تراکم رنگ‌دانه‌ها در پوست کمتر از پیاز مو می‌باشد، این پرتوها بیشتر جذب مو شده و قبل از اینکه آسیبی در پوست ایجاد شود، فولیکول مو را از بین می‌برند.

لیزر موهای زائد آقایان چه کاربردهایی دارد؟

همان‌طور که گفته شد موهای زائد یکی از مسائلی است که می‌تواند باعث کاهش جذابیت افراد شود. در آقایان باید گفت موهای زائد فقط محدود به موهای زیر بغل، پا و ناحیه شرمگاهی نمی‌شود. به‌طورکلی می‌توان گفت موی زائد همان مویی است که به‌طور روزانه یا هفتگی آن را اصلاح می‌کنید. به‌طور مثال شناگرانی که لازم است کل موهای بدن خود را هرروز اصلاح کنند؛ یا افرادی که هرروز بخشی از ریش خود را آن کادر می‌نمایند؛ هر دو می‌توانند از لیزر موهای زائد آقایان بهره ببرند. برخی از کاربردهای لیزر موهای زائد به شرح ذیل می‌باشد:

دلایل زیبایی:

آقایان می‌توانند با استفاده از این روش و رفع موهای زائد خود، بدن زیباتری داشته باشند. این امر به‌ویژه برای آقایانی که بدن‌سازی انجام داده و اندام متناسب‌تری دارند؛ بسیار مؤثر است.

گفتنی است؛ در لیزر موهای زائد آقایان لزومی بر حذف تمام موهای بدن نیست؛ و حتی متقاضیان این روش می‌توانند؛ فقط درخواست کاهش تراکم موهای زائد خود را داشته باشند. به‌طور مثال بیشتر افراد دوست دارند که موهای پشت و کمرشان به‌طور کامل رفع شود، اما در مورد موهای دست و سینه‌ی خود چنین نظری نداشته و فقط قصد کاهش تراکم موهای آن را دارند.

رعایت مسائل بهداشتی و حفظ سلامت پوست:

داشتن موهای زائد، لزوماً به معنی عدم رعایت مسائل بهداشتی نیست. بلکه عدم توجه و رسیدگی به پوست زیر آن باعث برخی آسیب‌ها مانند عرق‌سوز شدن می‌شود. هم‌چنین رفع موهای زائد در ناحیه شرمگاهی و نشیمنگاه می‌تواند باعث شست شوی راحت‌تر آن قسمت‌ها شده؛ و ترشحات کمتری را روی پوست باقی بگذارد.

اصلاح موهای زیرپوستی

یکی از مسائلی که شایع که بسیار باعث التهابات پوستی می‌شود؛ سودوفولیکولیت باربی یا همان التهاب ریش کاذب است. این امر به آن علت رخ می‌دهد که مو در راستایی غیر از مسیر طبیعی خود رشد کرده، و باعث خارش و التهاب پوستی در این افراد می‌شود. جوش‌های قرمز یا سیاه‌رنگی که بعد از اصلاح به‌صورت خوشه‌ای روی پوست ظاهر می‌شوند به همین علت است. گفتنی است لیزر موهای زائد آقایان تنها روش درمانی این نوع التهاب بوده که در طی دو الی سه جلسه می‌تواند به‌خوبی فولیکول‌های این نوع ریش را به‌صورت دائمی از بین ببرد.

شکل‌دهی ریش و مو

یکی از مواردی بسیار شایع  استفاده از لیزر موهای زائد آقایان، در اصلاح ریش و موی ایشان می‌باشد. بسیاری از آقایان در پشت گردن، روی گوش و روی گونه‌های خود، موهای کرکی مانندی دارند که زیبایی و نظم را از صورت آن‌ها می‌گیرد. از این رو معمولاً این موها را با ریش‌تراش یا تیغ اصلاح می‌کنند. اما لیزر موهای زائد آقایان می‌تواند به‌راحتی و بدون آسیب رساندن به بقیه فولیکول‌ها، به‌صورت دائمی از بین ببرد.

ایجاد طاسی

یکی از موارد استفاده از لیزر موهای زائد آقایان که برای خیلی از افراد عجیب است، استفاده از آن برای ایجاد طاسی و کچلی افراد می‌باشد. این نوع لیزر برای افرادی استفاده می‌شود که نمی‌توانند از روش‌های ترمیمی مختلف مانند کاشت، درمان دارویی و مزوتراپی مو برای بازگشت موهای خود استفاده کنند. و معمولاً موهای خود را به‌صورت کامل می‌تراشند. این افراد می‌توانند به‌راحتی با چند جلسه لیزر موها زائد سر خود را رفع کنند.

لیزر زائد موهای اقایان-هزینه

آیا ورزشکاران می‌توانند از لیزر موهای زائد آقایان استفاده نمایند؟

یکی از سؤالاتی که برای ورزشکاران پیش می‌آید آن است که آیا استفاده از لیزر موهای زائد آقایان، مشکلی در انجام فعالیت ورزشی ایجاد می‌کند؟ در این راستا باید گفت به‌طورکلی استفاده از لیزر موهای زائد آقایان تأثیری بر روند ورزش ایشان ندارد.

اما بعد از انجام این عمل به علت التهابات پوستی لازم است برای مدتی از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی خودداری شود؛ اما بعد از کاهش التهاب و تکمیل فرآیند ترمیم پوست شما می‌توانید مانند گذشته رشته‌ی ورزشی خود را از سر بگیرید.

هم‌چنین لازم به ذکر است؛ به برخی ورزشکاران توصیه می‌شود از لیزر موهای زائد آقایان برای رفع موهای زائد خود استفاده نمایند. چراکه این روش می‌تواند تأثیرهای مثبت زیادی برای آن‌ها داشته باشد. ازجمله رشته‌های ورزشی که این روش برای آن‌ها بسیار مفید است؛ می‌توان به پرورش اندام، ورزش‌های آبی و دوچرخه‌سواری اشاره نمود.

لیزر موهای زائد آقایان چه میزان درد و آسیب می‌تواند داشته باشد؟

لیزر موهای زائد آقایان، اگر به‌درستی انجام شود هیچ خطر و عارضه‌ای ندارد. از این رو لازم است اپراتوری که با دستگاه لیزر کار می‌کند مهارت و تجربه‌ی کافی برای کار با این دستگاه را داشته و این عمل را زیر نظر پزشک متبحر انجام دهد. چرا که در غیر این صورت می‌تواند باعث ایجاد سوختگی و لکه‌های پوستی شود.

همچنین لازم به ذکر است، این روش درمانی، نسبت به سایر روش‌ها درد زیادی ندارد. در ضمن اگر لیزر باعث درد آزاردهنده در فرد شود؛ می‌توان از پمادهای بی‌حسی موضوعی استفاده نمود.

لیزر موهای زائد آقایان در چند جلسه انجام می‌شود؟

تعداد جلساتی که فرد باید برای لیزر موهای زائد خود به پزشک مراجعه کنند؛ کاملاً بستگی به موضع و جنس مو دارد. اما برای موهای پشت و سینه‌ی آقایان می‌توان گفت که لیزر موهای زائد آقایان در طی ۶ الی ۸ جلسه در طول ۲ ماه انجام می‌گیرد. هم‌چنین لازم به ذکر است که لیزر موهای زائد به معنی رفع کامل موها نمی‌باشد. این روش می‌تواند بین ۵۰ الی ۸۵ درصد کل موهای بدن را به‌طور دائمی رفع نماید.

جلسات لیزر موهای زائد آقایان

قبل از شروع لیزر موهای زائد چه نکاتی را باید در نظر داشت؟

قبل از اقدام به لیزر موهای زائد برخی نکات و مواردی هستند که باید به آن‌ها عمل نمایید. این نکات شامل موارد زیر می‌شود:

  1. لازم است قبل از انجام لیزر موهای زائد آقایان، موضع موردنظر اصلاح شود. مشاور یا پزشکی که لیزر را برای شما انجام می‌دهد؛ زمان و نحوه‌ی صحیح اصلاح را به شما آموزش می‌دهد.
  2. سعی کنید از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری نمایید؛ و اگر مورد ضروری پیش آمد حتماً از کرم‌های ضد آفتاب استفاده نمایید. این امر به این دلیل است که لیزر موهای زائد آقایان بر پوست‌های روشن اثر دهی بیشتری دارد.
  3. از انجام ورزش به مدت چند روز بعد از لیزر موهای زائد خودداری نمایید. چرا که ورزش باعث التهاب بیشتر پوستی می‌شود.
  4. در صورت التهاب می‌توانید از کمپرس‌های آب سرد استفاده نمایید.
  5. پوست بعد از انجام لیزر موهای زائد بسیار حساس و آسیب‌پذیر است؛ به همین خاطر لازم است که حتماً از آسیب‌های احتمالی به پوست جلوگیری نمایید.
  6. حتماً به توصیه‌هایی که پزشک برای قبل و بعد از لیزر توصیه می‌کند؛ عمل نمایید. هم‌چنین توجه نمایید که این روش‌ها برای پوست و شرایط هر شخص می‌تواند متفاوت باشد.
  7. در نظر داشته باشید؛ لیزر موهای زائد آقایان با دستگاه‌های مختلفی انجام می‌شود؛ که هر دستگاه برای یک نوع و رنگ پوست مو مؤثر می‌باشد.

هزینه لیزر موهای زائد آقایان چه مقدار می‌باشد.

در مورد قیمت لیزر موهای زائد آقایان باید گفت؛ بسته به عوامل گوناگون هزینه‌های این عمل؛ متغیر می‌باشد. از عواملی که بر لیزر موهای زائد بسیار تأثیرگذار هستند می‌توان به، ویزیت پزشک، هزینه‌های کلینیک و نوع لیزر مورد استفاده اشاره نمود. به‌طورکلی می‌توان حدود قیمت لیزر ناحیه‌های مختلف را مطابق جدول زیر برآورد کرد.

 

موضع لیزر هزینه

( هزار تومان)

  موضع لیزر هزینه

(هزار تومان)

۱

دست‌ها

۱۰۰-۲۰۰

۶ پشت گردن ۷۵-۱۵۰

۲

بازوها

۵۰-۷۰

۷

زیر بغل ۵۰-۱۰۰

۳

ساعد

۷۰-۱۵۰

۸

خط ریش

۵۰-۷۰

۴

مایو

۱۵۰-۲۵۰

۹

نیم‌تنه جلو

۱۵۰-۲۵۰

۵ کل بدن ۸۵۰-۹۵۰ ۱۰ نیم‌تنه پشت

۴۰۰-۵۰۰

سخن آخر

لیزر موهای زائد آقایان یکی از روش‌های رفع موهای زائد برای آقایان است؛ که اثر دهی  و ماندگاری بالایی دارد. در این روش بسته به رنگ پوست و موی شما، از دستگاه‌های لیزر با فرکانس‌های مختلفی استفاده می‌شود. در این مقاله برخی نکات و کاربردهای این روش خدمت شما معرفی شده است. شما می‌توانید برای اطلاع بیشتر در مورد لیزر موهای زائد، دستگاه‌های مختلفی که در این روش استفاده می‌شوند و حتی روش‌های جایگزین سایر مقالات سای را مطالعه نمایید.

سوالات متداول کاربران در مورد لیزر موهای زائد آقایان

آیا لیزر موهای زائد آقایان باعث ناباروری می شود؟

شایعاتی مبنی بر ناباروری وجود دارد، در حالیکه لیزر ۳ تا ۴ میلیمتر در داخل پوست نفوذ کرده و چنین عارضه ای را ایجاد نمی کند و تنها توسط رنگدانه مو قابل جذب است

آیا لیزر موهای زائد آقایان درد دارد؟

بسیاری از بیماران، حذف موهای زائد با لیزر را به حس شبیه برخورد یک نوار لاستیکی به پوست تشبیه می کنند. اما مطالعات نشان می دهد این درد خفیف است و کمتر از ۱ درصد از بیماران نیاز به کرم بی حس کننده دارند.

آیا همه می توانند آن را انجام دهند؟

همانند همه ی درمان های حذف موهای زائد با لیزر، موهای بلوند، خاکستری و قرمز حذف نمی شوند.

لیزر موهای زائد از چه سنی مناسب است؟

از دیدگاه علمی لیزر موهای زائد آقایان از سن ۱۴ سالگی به بعد مجاز است.

آیا لیزر موهای زائد خطرناک است؟

در صورتی که در کلینیک معتبر نباشد بله بسیار خطرناک است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.