خدمات زیبایی

هزینه و قیمت بوتاکس چقدر است؟

با گذشت زمان و افزایش سن، چین و چروک‌ها در سطح پوست نمایان می‌شوند که باعث از بین رفتن اعتماد به نفس در افراد درگیر با آن می‌شود. امروزه روش‌های مختلفی برای از رفع چین و چروک پوست وجود دارد که که بوتاکس یکی از آنها است. در این مقاله از ویکی درمان به قیمت بوتاکس و عوامل تاثیر گذار در افزایش یا کاهش هزینه آن، می‌پردازیم.

تزریق بوتاکس خطرناک است؟ 

بوتاکس با فلج کردن عضلات صورت باعث محو شدن خطوط چین و چروک می‌شود. این محلول از سم بوتولینوم تشکیل شده ولی جای نگرانی نیست زیرا سازمان FDA، تمام سازمان‌های نظارتی درمان و سلامت و وزارت بهداشت ایران، استفاده از بوتاکس برای جوانسازی پوست و خواص درمانی را ایمن و بی خطر معرفی کرده‌اند. طبق مطالعات انجام شده، تنها ۳ درصد از بزرگسالان که بوتاکس تزریق کرده‌اند دچار عوارض جانبی شده‌اند و این نیز به خاطر انجام توسط افراد غیر متخصص بوده‌است. بنابراین برای تزریق بوتاکس جای نگرانی وجود ندارد. اگر در مواردی که تزریق بوتاکس توسط افراد غیر متخصص در آرایشگاه‌ها انجام شود، می‌تواند منجر به عوارضی مثل تورم و افتادگی پلک شود. برای از بین بردن اثر بوتاکس، راه‌هایی پیشنهاد شده که می‌تواند این عوارض را تا حد زیاد کاهش دهد.

عواملی که در قیمت بوتاکس تاثیر می گذارد

عوامل موثر در قیمت بوتاکس

قبل از انجام بوتاکس با پزشک خود جلسه مشاوره داشته باشید تا از هزینه بوتاکس و عواملی که در ماندگاری آن تاثیر می‌گذارد آشنا شوید. در این جلسات پزشک در مورد نوع پوست، سابقه بیماری و داروهایی که مصرف می‌کنید، از شما سوال می‌پرسد. این جلسات باعث می‌شود که نتیجه بهتری از تزریق بوتاکس حاصل کنید. هزینه‌ تزریق بوتاکس به فاکتورهای مهمی بستگی دارد و تغییر هر یک از آنها می‌تواند میزان قیمت بوتاکس را کاهش یا افزایش دهد.

 • محل تزریق: با افزایش محل تزریق به طبع هزینه بوتاکس بیشتر می‌شود. برای مثال در تزریق بوتاکس به گونه ها، مقدار کم تری محلول مصرف می‌شود و در نقطه مقابل تزریق آن به پیشانی نیاز به محلول بیشتری دارد. هزینه بوتاکس به شخص و محل تزریق بستگی دارد و برای هر فرد متفاوت می‌باشد.
 • تعداد جلسات بوتاکس: در برخی موارد پزشک تشخیص می‌دهد تا تعدا جلسات درمانی افزایش پیدا کند و این موضوع بستگی عمق خطوط دارد. بنابراین هر چقدر تعداد جلسات بیشتر شود، قیمت بوتاکس نیز افزایش پیدا می‌کند. مواردی نیز وجود دارد که پزشک کار چند جلسه را در یک جلسه انجام می‌دهد. در این مورد با توجه به زمان صرف شده برای انجام عمل، هزینه بوتاکس تغییر می‌یابد.
 • هزینه های جانبی: گاهی پیش می‌آید که برای اطلاع از جنس پوست شما، انجام آزمایش ضرورت پیدا می‌کند. این آزمایش در موارد خاصی که پزشک توصیه کند، انجام می‌گیرد. زمانی که بیمار به دلیل ترس، درخواست بیهوشی بدهد، انجام آزمایش صورت می‌گیرد. در ۹۰ درصد مواقع، تزریق آن به صورت سرپایی و با استفاده از کرم‌های بی حس کننده موضعی، انجام می‌شود.
 • هزینه پزشک و کلینیک: علاوه بر پرداخت هزینه محلول بوتاکس باید دستمزد پزشک و هزینه کلینیک را پرداخت کرد. البته هزینه آن با توجه به کوتاه بودن زمان عمل، مقدار قابل توجهی نیست. البته این نکته نیز قابل ذکر است که  مهارت و تخصص پزشک و شهرت کلینیک در قیمت بوتاکس بی تاثیر نیست. به تبع پزشکانی که تجربه بیشتری دارند، دستمزد بیشتری درخواست می‌کنند. پرداخت این مبلغ برای اطمینان خاطر از اینکه به عوارض بوتاکس دچار نشویم، مقرون به صرفه است.
 • برند بوتاکس: با توجه به نوسانات ارز، قیمت بوتاکس تغییر می‌کند. از نظر قیمت، برند دیسپورت گران ترین است و برندهای مسپورت و نورونوکس در رده‌های بعدی قرار دارد. به طور کلی نوع برند در دستمزد پزشک تاثیر می‌گذارد. اگر بوتاکس دیسپورت ۲۰۰۰۰۰۰ تومان باشد، میزان دستمزد تزریق افزایش پیدا می‌کند و هزینه نهایی ۴۰۰۰۰۰۰ تومان می‌شود.

قیمت بوتاکس چقدر است؟

تزریق بوتاکس یک راهکار موثر برای جوانسازی پوست است. قیمت بوتاکس طبق آنچه گفته شد به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله ذکر شد. بهترین برند بوتاکس، دیسپورت است که قیمت آن بین ۳۲۵ تا ۴۳۰ دلار است و با احتساب دلار ۲۸۰۰۰ تومان، به قیمت ۹ تا ۱۲ میلیون قابل عرضه است. قیمت تزریق بوتاکس بین ۷۰۰ تومان تا ۲ میلیون است اما تخصص پزشک در این زمینه، تاثیر مستقیم بر قیمت می‌گذارد. میزان تزریق بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ واحد برای هر فرد می‌باشد و برای هر کدام از برندها، قیمت هر واحد متفاوت است. شما باید با توجه بودجه و نظر پزشک در انتخاب برند ژل دقت نظر داشته باشید زیرا نوع ژل، در ماندگاری تاثیر بسزایی دارد.قیمت بوتاکس چقدر است

مزایای تزریق بوتاکس

بوتاکس با از بین بردن چین و چروک به زیبایی و فرم دهی صورت کمک می‌کند. مزایای آن در ادامه ذکر شده‌است:

 • رفع افتادگی پلک
 • از بین بردن چروک گردن
 • بالا بردن نوک بینی
 • از بین بردن خطوط دور لب
 • محو کردن چین اخم بین دو ابرو
 • کم کردن عمق چاله چانه
 • اسپاسم عضلات گردن
 • مثانه پرکار 
 • تعریق بیش از حد 
 • از بین بردن میگرن (بوتاکس میگرن)

آیا بیمه بخشی از هزینه بوتاکس را پرداخت میکند؟

قیمت بوتاکس توسط بیمه

با توجه به اینکه بوتاکس جز عمل‌های زیبایی به حساب می‌آید؛ بیمه هزینه‌های آن را پرداخت نمی‌کند. بنابراین کسانی که قصد تزریق آن را دارند باید شخصا هزینه بوتاکس را پرداخت کنند.

سخن آخر در مورد قیمت بوتاکس

در این مقاله از ویکی درمان سعی شد تا درباره هزینه بوتاکس، توضیحاتی را به شما عزیزان ارائه دهیم. این قیمت‌ها به طور میانگین برای برطرف کردن دغدغه ذهنی شما، جمع آوری شده‌است. برای آگاهی از قیمت دقیق بوتاکس بهتر است با پزشک مورد نظر خود جلسه حضوری برگزار کنید تا اطلاعات دقیقی در این حوزه به دست آورید. اگر در این مورد ابهامی وجود داشت، در بخش نظرات آن را مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به آن پاسخ دهند.

سوالات شما

آیا می توان اثر بوتاکس را از بین برد؟

میزان ماندگاری بوتاکس به عوامل مختلفی مثل برند محلول، تخصص پزشک، میزان تزریق و غیره بستگی دارد. اما به طور کلی ماندگاری آن حداکثر تا ۱ سال می باشد. این روش موقت است و می توان اثرات آن را کاهش داد.

بیمه هزینه بوتاکس را پرداخت می کند؟

با توجه به اینکه بوتاکس عمل زیبایی است؛ بیمه هزینه آن را پرداخت نمی کند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن