قیمت ابدومینوپلاستی چقدر است؟

ابدومینوپلاستی (تامی تاک) یک عمل جراحی زیبایی است. هدف این عمل از بین بردن چربی، پوست های اضافی ناحیه تحتانی معده، زیر شکم، پایین پهلوها، ناحیه کمر است. بافت همبند شکم (فاشیا) معمولا با بخیه محکم میشود. سپس پوست باقی مانده مجددا تغییر مکان داده و ظاهر جدیدی را ایجاد میکند. در ادامه به قیمت ابدومینوپلاستی و عوامل تاثیرگذار آن می پردازیم.

عوامل ایجاد چربی های شکمی

 • از دست دادن وزن، به دنبال آن شل شدن پوست.
 • افراد مسن دارای عضلات شکمی ضعیف.
 • خانم ها بعد از بارداری دچار تغییر فرم بدن میشوند.
 • عوامل ژنتیکی و وراثت.
 • داشتن جراحی های قبلی.

قیمت ابدومینوپلاستی و انواع آن 

در جراحی ابدومینوپلاستی عضله های دیواره شکم سفت شده، پوست و چربی اضافه برداشته می شود تا به شکمی صاف و ایده آل دست پیدا کنید. لازم به ذکر است که عمل زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن کاملاً متفاوت است.

اگرچه در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید لیپوساکشن را در کنار ابدومینوپلاستی انجام دهید. به صلاحدید پزشک معالج میتواند ۲ روش را با هم انجام دهند یا در صورت فشار آمدن به بیمار تحت معالجه با چند ماه فاصله انجام دهند. جراحی ابدومینوپلاستی بین ۱ تا ۵ ساعت زمان میبرد. عوامل تعیین کننده نوع جراحی شرایط بدنی است، که عمل سرپایی انجام شود یا به همراه بستری باشد.

تاثیر نوع جراحی روی قیمت ابدومینوپلاستی

همانطور که پیشتر اشاره شد، ابدومینوپلاستی انواع متفاوتی دارد و و از کامل تا جزئی و انواع دیگر قیمت متفاوتی را در پی خواهد داشت. همچنین بسته به هر فرد نیز نوع عمل متفاوت خواهد بود. برای مثال در یک فرد نیاز به تخلیه چربی یا جدا کردن پوست بیشتر است که خود این مورد جراحی را سنگین تر و سخت تر خواهد کرد.

 • ابدومینوپلاستی کامل

در طی این عمل، جراح برش بلندی روی شکم از یک استخوان مفصل ران تا استخوان دیگر ایجاد می کنند و پوست و عضلات را  جابجا می کند. معمولا در این روش ناف جا به جا می شود. در برخی مواقع لازم است لوله تخلیه تا چند روز زیر پوست قرار بگیرد.

 • مینی ابدومینوپلاستی

مینی ابدومینوپلاستی تنها به منظور تغییر در سایز شکم و پهلو افراد انجام می شود. به وسیله برطرف کردن پوست اضافه یا شل شده در محدوده شکم و یا  برطرف کردن حجم چربی های اضافه شکم و پهلو ها. با استفاده از این روش افراد می توانند به شکم و پهلوهایی سفت و در عین حال زیبا دست پیدا کنند.

حاملگی و زایمان یکی از عوامل مهمی می باشد که موجب تخریب شکل و ساختار و فرم طبیعی شکم می شود که با استفاده از این جراحی بهبود پیدا می کند. برای آگاهی از قیمت ابدومینوپلاستی و مینی ابدومینوپلاستی باید به وسیله یک پزشک متخصص مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. بعد از انجام ارزیابی های لازم این هزینه مشخص می گردد. توجه داشته باشید که قیمت ابدومینوپلاستی و مینی ابدوپلاستی در هر فرد متفاوت می باشد.

هزینه ابدومینوپلاستی

مقاله پیشنهادی: عمل لاغری و راه حل نهایی برای کاهش وزن.

قیمت ابدومینوپلاستی به چه صورتی است؟

همه افراد قبل از انجام جراحی مهمترین مسئله ای که دارند میزان قیمت ابدومینوپلاستی و دستمزد جراح است باید بگوییم که هزینه جراحی ابدومینوپلاستی برای هر پزشک می تواند متفاوت باشد و باید بگوییم که علاوه بر تجربه و مهارت جراح،  محل جغرافیایی، مراحل جراحی و غیره در قیمت ابدومینوپلاستی نهایی اثرگذار هستند.

شروع قیمت ابدومینوپلاستی جراحی لاغری و زیبایی عمل بین ۱۵ تا ۲۵ میلیون میباشد. قیمت ابدومینوپلاستی دقیق پس از معاینه و چکاپ دکتر جراح اعلام خواهد شد. با توجه به اینکه این نوع جراحی، جراحی زیبایی محسوب میشود، تحت پوشش بیمه نمی باشد.

عوامل موثر بر قیمت ابدومینوپلاستی

 • مهارت جراح در انجام ابدومینوپلاستی.
 • هزینه مرکز درمانی یا بیمارستان.
 • مدت زمان جراحی.
 • حجم چربی های شکم.
 • شهر محل جراحی.
 • دستمزد دستیاران جراح.
 • هزینه داروهای مصرفی قبل و بعد عمل.
 • رفت آمد.

هنگام انتخاب جراح پلاستیک دارای مجوز در منطقه خود برای عمل ابدومینوپلاستی، به یاد داشته باشید تجربه جراح و راحتی شما با او به همان اندازه قیمت ابدومینوپلاستی مهم است.

عوارض ابدومینوپلاستی

چه افرادی کاندایدی مناسب برای جراحی ابدومینوپلاستی هستند؟

افرادی که پس از زایمان و یا کاهش وزن زیاد از افتادگی و شلی پوست شکم رنج می برند برای جراحی زیبایی شکم مناسب هستند.

اقدامات لازم پس از جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی چه می باشد؟

استحمام و تعویض پانسمان ۷۲ ساعت پس از عمل، مصرف داروهای تجویز شده طبق دستور پزشک معالج، عدم انجام ورزش و فعالیت های سنگین تا ۱ماه پس از عمل، داشتن رژیم غدایی مناسب، راه رفتن به صورت خمیده تا ۲ هفته پس از عمل.

تاثیر جراحی تامی تاک چیست؟

جراحی تامی تاک به برداشتن چربی تجمعی از ناحیه شکمی کمک می کند و پوست افتاده شکم را برمی دارد. همچنین با جراحی ابدومینوپلاستی می توان به ترمیم ماهیچه های شکمی که به دلیل بارداری و یا دیگر دلایل، شل و از یکدیگر جدا شده اند، کمک کند. با جراحی ابدومینوپلاستی ظاهری جوان تر و متناسب تر برای شکم ایجاد می گردد.

به این مقاله امتیاز دهید

۴ دیدگاه

  1. سلام وست عزیز وقت شما بخیر
   ابدومینوپلاستی معمولا برای افراد بالای ۱۸ سال انجام می شود و این محدودیت سنی صرفاً اخلاقی است و به دلیل امکان رشد اندام ها و تغییر ذهن در سنین بالاتر اعمال می شود. اما برای سالمندان محدودیت سنی وجود ندارد. برای دستیابی به بهترین نتیجه از ابدومینوپلاستی، بهتر است این جراحی در سنی انجام شود که کلاژن سازی و ترمیم پوست بتواند بهترین فرآیند را داشته باشد.

  1. بعد از ابدومینوپلاستی پیشنهاد می شود با کمک رژیم غذایی و تحرک آثار و نتایج جراحی را حفظ کنید. رژیم های سنگین شما را در طولانی مدت اذیت خواهد کرد. بهتر است نوعت تغذیه خودتان را اصلاح کنید تا به انواع مختلف رژیم احتیاجی نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.