فیلر لب چیست؟ مراقبت های بعد از فیلر لب

طبیعی است، لب‌ها مانند هر ناحیه دیگری از بدن، با گذشت سالها، حجم و کانتور خود را از دست می‌دهند و در لبخند و عزت نفس افراد اختلال ایجاد می‌کنند. اما امروزه، امکان تغییر شکل آن‌ها با استفاده از پرکننده‌های لب وجود دارد. استفاده از فیلر لب، روشی ساده و کم تهاجمی محسوب شده که برای انجام این روش توصیه می‌شود که بیمار بالای ۱۸ سال سن داشته و واقعا به فیلر لب نیاز داشته باشد.

فیلر لب چیست؟

فیلر لب یک روش زیبایی با حداقل تهاجم بوده که در حال حاضر بسیار محبوب است و در مطب انجام می‌شود که تزریق آن حدود یک ساعت طول می‌کشد. این کار را می‌توان با سوزن یا کانول انجام داد، جایی که ماده تزریقی، که اغلب اسید هیالورونیک است، به لب‌ها تزریق می‌شود تا خطوط لب‌ها را مشخص کند، حجم آن‌ها را افزایش دهد، لب‌هارا برجسته کند یا حتی عدم تقارن آن را اصلاح کند.

ماندگاری فیلر لب

مقاله پیشنهادی: بهترین جراح سانترال لب در سال ۱۴۰۱

نکته قابل ذکر این است که فیلر لب یک روش دائمی نیست و مدت زمان ماندگاری آن ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

ماندگاری فیلر لب چقدر است؟

فیلر لب می‌تواند به طور متوسط ​​یک سال و نیم ماندگاری داشته باشد. اما به طور کلی دوام فیلر لب به مواد مورد استفاده بستگی دارد. همچنین، فیلر لب را می‌توان برای چندین منظور انجام داد. بنابراین، نتیجه به هدف بیمار بستگی دارد و ممکن است شامل لب‌های پرتر، هماهنگی بهتر صورت و آبرسانی لب باشد

چه مقدار اسید هیالورونیک برای فیلر لب استفاده می‌شود؟

برای تعیین میزان اسید هیالورونیک برای فیلر لب، پزشک اهداف بیمار را ارزیابی می‌کند. به طور متوسط، فیلر لب با ۱ میلی‌لیتر اسید هیالورونیک انجام می‌شود که ممکن است با توجه به عدم تقارن لب‌ها متفاوت باشد.

دلایل فیلر لب

 • افزایش حجم لب
 • بهبود کانتور
 • اصلاح عدم تقارن
 • کاهش لبخند لثه‌ای
 • تکمیل درمان‌های ارتودنسی
 • بهبود شکل صورت

هزینه فیلر لب 

هزینه این روش با توجه به ارزیابی متخصص، مانند مقدار اسید هیالورونیک مورد استفاده و نواحی از لب که نیاز دارد، متفاوت خواهد بود.بنابراین لازم است یک ارزیابی با یک متخصص انجام شود تا از موفقیت نتایج و بودجه کافی اطمینان حاصل شود.

مراقبت‌های بعد از فیلر لب 

بیمارانی که فیلر لب می‌زنند، باید انتظار کمی ورم داشته باشند،  اما مدت و شدت تورم و کبودی غیر قابل پیش بینی بوده و از فردی به فرد دیگر متفاوت است، این ورم معمولا ۲۴ تا ۴۸ ساعت طول می‌کشد. توصیه می‌شود حداقل ۲۴ ساعت اول از یخ استفاده کنید. در روزهای اول لب سفت می‌شود و این حس می‌تواند تا ۱ ماه ادامه داشته باشد، اما به تدریج به حالت طبیعی برمی‌گردد. همچنین، ممکن است هنگام لمس کردن یا با زبان زدن به لب شبیه به توپ احساس شود، که این به خودی خود مشکلی نیست و معمولاً پس از مدتی با ماساژ ناپدید می‌شوند.

مراقبت های فیلر لب

مقاله پیشنهادی: طرح لبخند چیست؟ انواع روش های طرح لبخند چیست؟

همچنین، لازم است بعد از تزریق مراقبت‌های لازم انجام شود، مانند:

 • لب‌ها را لمس نکنید و ماساژ یا فشار ندهید.
 • رژ لب یا سایر لوازم آرایش استفاده نکنید.
 • اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید
 • اجتناب از فعالیت بدنی
 • پمادیا کرم‌ را بقه مدت ۴۸ ساعت در ناحیه تزریق استفاده نکنید.
 • به مدت ۳۰ روز از اقدامات زیبایی مانند تمیز کردن و لایه برداری پوست خودداری کنید.
 • از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • نتایج قطعی از هفته سوم قابل مشاهده است.

فیلر لب چگونه عمل می‌کند؟

قبل از انجام این روش، متخصص یک ارزیابی دقیق از صورت بیمار انجام می‌دهد تا نسبت‌های صورت را تجزیه و تحلیل کند و بنابراین اطمینان حاصل کند که بزرگ کردن لب، هارمونی بیشتری را برای صورت به ارمغان می‌آورد. پس از این تجزیه و تحلیل، از ماده تزریقی استفاده می‌شود که معمولا اسید هیالورونیک است، زیرا سازگار با بدن و کم خطر است. به طور معمول، مرسوم است که فقط از ۱ میلی‌لیتر از ماده استفاده شود تا ایجاد لب اردکی جلوگیری شود. متخصص این ماده را با دقت تزریق می‌کند و به آرامی ماساژ می‌دهد تا نتیجه زیبایی شناختی دلپذیری حاصل شود.

فواید فیلر لب با اسید هیالورونیک چیست؟

دلایل اصلی این که چرا هیالورونیک اسید محصول انتخابی برای مراقبت از لب و سایر انواع فیلرهای صورت است، به شرح زیر است:

نتایج را طبیعی نشان می‌دهد

اسید هیالورونیک اجازه می‌دهد تا عیوب لب را بدون ایجاد ظاهر مصنوعی اصلاح کند. فیلرها تغییرات ظریفی و ظاهر دلپذیرتر و طبیعی‌تری را در لب ایجاد می‌کنند.

زیبایی چهره را بهبود می‌بخشد

با ارائه نتایجی که لب‌ها را متناسب با صورت می‌کند، فیلر با اسید هیالورونیک باعث هماهنگی کامل صورت می‌شود.

روش سریع است

زمان استفاده از اسید هیالورونیک بر روی لب‌ها کوتاه است و می‌تواند بین ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت باشد. بنابراین لازم نیست بیمار به مدت طولانی از فعالیت‌های روزانه خود دور باشد تا بتواند این روش را انجام دهد.

فواید فیلر لب

مقاله پیشنهادی: فیلر بینی (اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر)

نتایج موثر است

این تکنیک پر کردن موقتی است، بنابراین نتایج قطعی نیستند. با این حال، بسته به کیفیت محصول استفاده شده، ظاهر لب‌ها می تواند تا یک سال و نیم دوام داشته باشد که به بیمار اجازه می‌دهد تا خود را با تغییر وفق دهد و بتواند حجم لب را اضافه یا کاهش دهد.

امکان از سرگیری فعالیت‌های روزانه را فراهم می‌کند

بیمار می‌تواند روز بعد از فیلر، فعالیت‌های خود را از سر بگیرد، اما ممکن است لب‌ها بعد از تزریق تا ۴۸ ساعت متورم شوند.

فیلر لب در چه مواردی منع مصرف دارد؟

 • زنان حامله
 • ناقلان بیماری‌های خود ایمنی
 • افراد مبتلا به تبخال یا زخم روی لب
 • حساسیت به مواد بی حسی یا ماده تزریقی
 • بیماران سرطانی

سوالات متداول

دوران استراحت پس از تزریق ژل چه مدت است؟

تزریق ژل یک عمل سر پایی است و به استراحت بالینی نیاز ندارد. معمولا افراد پس از تزریق می توانند عملکرد روزانه خود را ادامه دهند.اما ممکن است کمی تورم و کبودی وجود داشته باشد که پس از دو روز رفع می شود.

آیا ممکن است ژل گلوله گلوله شود؟

خیر ژل های استاندارد و مورد تائید FDA همچین عوارض جانبی را ندارند و این ژل ها غیرقانونی و بعضا تقلبی هستند. این ژل ها ممکن است به عنوان ژل های چینی با قیمت ارزان به فروش برسند و استفاده از ان ها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 

۳/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.