برای سیاهی دور چشم فیلر بهتر است یا تزریق چربی؟

سیاهی دور چشم برای خیلی از افرادی که به‌ظاهر و صورت خود اهمیت می‌دهند خیلی اوقات ناخوشایند است. سیاهی در نواحی چشم می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. مهم‌ترین دلایلی که می‌تواند منجر به سیاهی در چشم شما شود عبارت‌اند از:

 • ژنتیک
 • کم‌خوابی‌ها
 • تغذیه اشتباه
 • سن
 • کم‌آبی بدن
 • و غیره

همراه ویکی درمان باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم!

راهکارهای درمان سیاهی دور چشم

اما نگران نباشید، همیشه راهی هست. در این مقاله می‌خواهیم دو تا راهکار خوب برای درمان سیاهی نواحی دور چشم را ارائه کنیم. این راهکارها عبارت‌اند از:

 1. استفاده از تزریق فیلر
 2. استفاده از عمل تزریق چربی

این دو راهکار به شما کمک می‌کنند که از شر این سیاهی خلاص شوید. اما سؤال اینجاست که برای این کار کدام روش بهتر است؟ یا به عبارتی برای سیاهی و کبودی دور چشم فیلر بهتر است یا تزریق چربی. در ادامه با ما همراه باشید تا با این روش‌ها آشنا شویم و آن‌ها را با هم مقایسه کنیم.

مطلب پیشنهادی: بهترین دکتر تزریق چربی

عمل تزریق چربی برای سیاهی دور چشم

این عمل به این صورت است که توسط پزشکان متخصص از نواحی مختلف بدن شما چربی گرفت می‌شود و پس از خالص‌سازی چربی آن را به نواحی مختلف بدن تزریق می‌کنند. این کار به صاف کردن و جوان‌سازی پوست کمک می‌کند. علاوه بر تزریق آن به دور و بر چشم می‌توان آن را برای صورت، پیشانی و هر جای بدن که دوست دارید استایل جوانی را به آن برگردانید، استفاده می‌شود.

امروزه این نوع عمل بسیار رایج است، خیلی از افراد در عمل‌های زیبایی از تزریق چربی برای سیاهی دور چشم استفاده می‌کنند. اما روش‌های دیگری نیز برای مانند فیلر وجود دارد که هدف ما در این مقاله این است که بدانیم برای سیاهی دور چشم فیلر بهتر است یا تزریق چربی.

تزریق فیلر برای سیاهی دور چشم

یکی دیگر از راهکارهای رفع سیاهی دور چشم، استفاده از تزریق فیلر و چربی یا ژل است. این ماده یک ماده مصنوعی پزشکی ساخته می‌شود. این مواد در نوع‌های مختلفی موجود هستند. از فیلرها بیشتر در عمل‌های جراحی پلاستیک و زیبایی استفاده می‌شود. علاوه بر نواحی زیر چشم در صاف کردن پوست، پرکردن گودی های صورت، فرم دهی به لب‌ها و… کاربرد دارد.

همچنین برای اطلاعات بیشتر میتوانید بخوانید: تزریق ژل و بوتاکس

یکی از تفاوت‌های اصلی فیلر با چربی در ماهیت آن ماده است. فیلر یک ماده مصنوعی پزشکی است. چربی هم یک ماده طبیعی است که از بدن خود انسان گرفت می‌شود. از هر دوی آن‌ها برای رفع سیاهی دور چشم استفاده می‌شود. 

تزریق فیلر برای سیاهی دور چشم

برای سیاهی دور چشم فیلر بهتر است یا تزریق چربی؟

برای اینکه به این سؤال پاسخ دهیم که برای دور چشم فیلر بهتر است یا تزریق چربی باید فاکتورهای مختلفی را بررسی کنیم. این فاکتورها می‌توانند موارد زیر باشند که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 برای رفع سیاهی دور چشم با تزریق چربی و فیلر نمی‌توان دقیق گفت که کدام روش بهتر است. چون این کار به اهداف درمانی و شرایط شما بستگی دارد. پس برتری در هر فاکتور به معنای برتری کلی نیست. اصل کار دست پزشک متخصص شما است. خوب بریم سراغ این فاکتورها، این فاکتورها عبارت‌اند از:

 • نوع عمل و سختی آن
 • عوارض
 • هزینه
 • ماندگاری
 • اثرگذاری
 • و غیره

نوع عمل تزریق چربی و فیلر برای سیاهی دور چشم

خوب یکی از مواردی که ممکن است شخص متقاضی برای آن مهم باشد نوع عمل است. تزریق فیلرها تقریباً یک عمل غیرتهاجمی‌اند. در آن احساس درد و ورم نسبت به تزریق چربی کمتر است. احتمال وقوع زخم در آن بسیار کم است.

در مقابل، هر چند عمل تزریق چربی برای سیاهی دور چشم یک روش نیمه تهاجمی است، اما امکان درد و ورم در آن وجود دارد. ممکن است در مقایسه تزریق فیلر با تزریق چربی یکی از اولویت‌های شما این مورد باشد. در واقع عمل تزریق چربی سخت‌تر از تزریق فیلر است.

مقایسه هزینه‌های تزریق فیلر و تزریق چربی

یکی دیگر از فاکتورهایی که ممکن است برای شما مهم باشد، هزینه این روش‌ها است. قطعاً شما برای رفع سیاهی دور چشم با تزریق چربی و فیلر باید هزینه‌هایی بپردازید. به‌صورت کلی تزریق فیلرها هزینه کمتری نسبت به تزریق چربی به همراه دارند. اما این جا توجه به یک نکته حائز اهمیت است، برای طولانی‌مدت و ماندگاری بیشتر، تزریق چربی به‌صرفه‌تر از فیلر است.

 اما باز هزینه آن به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. این فاکتورها عبارت‌اند از:

 • دستمزد پزشک
 • نوع فیلر یا ژل مورد استفاده
 • هزینه کلینیک
 • هزینه داروها در تزریق چربی
 • و موارد دیگر

ماندگاری

از لحاظ ماندگاری می‌شود گفت که تزریق چربی‌ها بهتر عمل می‌کنند. اما بازهم هیچ‌کدام شاید به طور دائم باعث رفع سیاهی دور چشم شما نشوند. فیلرها نسبت به تزریق چربی ماندگاری آن‌ها کمتر است. تزریق چربی چون بهتر جذب بدن می‌شود، احتمالاً ماندگارتر است. 

مقایسه هزینه‌های تزریق فیلر و تزریق چربی

اثرگذاری تزریق چربی در مقابل فیلر

تزریق چربی ممکن است که دیرتر اثر آن روی سیاهی دور چشم و سایر نقاط بدن ظاهر شود. اما ماندگاری آن بالاتر از تزریق فیلرها است. ممکن است چند هفته طول بکشد تا به‌صورت کامل اثر بگذارد.

در مقابل فیلرهای در حدود یک هفته می‌توانند اثر خود را بروی نواحی مورد نظر بگذارند. اما در طرف مقابل ماندگاری آن‌ها کمتر از تزریق چربی‌ها هستند.

عوارض

هرکدام از روش‌های تزریق چربی و فیلر برای سیاهی دور چشم، عوارض چندانی ندارند. این روش‌ها روش‌های زیاد تهاجمی نیستند و در نتیجه عوارض زیادی ندارند. روش فیلر که اصلاً خیلی کم پیش میاد عوارض چندان جدی به همراه داشته باشد. اما در مقابل عوارض تزریق چربی ممکن است کبودی، ورم و درد باشد که همه این عوارض موقتی هستند.

سخن پایانی

اگر شما به دنبال خلاص شدن از شر سیاهی دور چشم با روش‌های تزریق چربی و فیلر هستید، پیش از تصمیم‌گیری از استفاده از هرکدام از این روش‌ها، به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. مشاوره گرفتن از یک متخصص می‌تواند در تصمیم‌گیری شما کمک زیادی انجام دهد. 

برای سیاهی دور چشم فیلر بهتر است یا تزریق چربی، کاملاً بستگی به شرایط و نوع کبودی دور چشم شما دارد. همچنین بستگی دارد که کدام‌یک از فاکتورهای بالا برای شما در اولویت قرار دارد. هرکدام از این روش‌ها می‌تواند برای شما مفید باشد. اما بهتر است با مشاوره یک متخصص تصمیم بگیرید که کدام روش را انتخاب کنید.

سوالات متداول شما عزیزان

سیاهی دور چشم می تواند ارثی باشد؟

بله، برخی از افراد به صورت ژنتیکی دارای این مشکل هستند و زیر چشمانشان تیره است.

علت سیاهی دور چشم چیست؟

عوامل موثر متعددی در بروز سیاهی دور چشم نقش دارند مانند: خستگی، خستگی چشم، مواجهه زیاد با نور خورشید، انواع آلرژی، کم آبی در بدن، همچنین عوامل ژنتیکی و غیره.

روش های خانگی درمان سیاهی دور چشم؟

استفاده از رژیم برنامه زیری شده توسط پزشک. از کمپرس آب سرد استفاده کنید. چشمان خود را با چای سرد شستشو دهید. همچنین مصرف ویتامین ها می تواند در درمان خانگی سیاهی دور چشم موثر باشد.

آیا کرم های دور چشم تاثیری بر جوانسازی پوست دارند؟

استفاده از کرم های دور چشم در ترمیم و محافظت از پوست تاثیر گذارند. همچنین باعث پر کردن خطوط عمیق پوست و جوانسازی موثر هستند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.